Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yeni du ayetimizi veriyorum şöyle:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

رَبَّنَا ظَلَمْنَا أَنْفُسَنَا وَإِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنَا وَتَرْحَمْنَا لَنَكُونَنَّ مِنَ الْخَاسِرِينَ

23. لاعراف

"Rabbimiz! Biz kendimize zulüm ettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz."

yüce allah zihin açıklığı versin ve kolaylaştırsın inşallah, kardeşlerim ezberlediğinizde haber verin ,süremiz bir haftadır............selametle

(rabbena zalemna enfusena ve illem tağfirlena ve terhamna lenekunenne minel hasiriyn)

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
çok güzel bi çalışma Rabbim razı olsun... :vahh

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
ne yapmam lazım biraz açıklaya bilirmisin accık acamiyim de? :güldüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sifir ' Alıntı:
ne yapmam lazım biraz açıklaya bilirmisin accık acamiyim de? :güldüm
verdiğimiz dua ayetini diğer dua ayeti verilene kadar ezberliyorsun ezberledikten sonra ezberlediğini forumda yazıyla bildiriyorsun.......işte bu kadar kardeşim..........selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Selamün aleyküm
Allah (c.c.) razı olsun
ben ezberledin inşaallah :öptüm:///

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sifir ' Alıntı:
Selamün aleyküm
ALLAH (c.c.) razı olsun
ben ezberledin inşaALLAH :öptüm:///
maşallah kardeşim bu ne hız yüce allah ecrini versin inşallah...........selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
değerli kardeşlerim selamu aleyküm yeni duamızı veriyorum........süremiz bir hafta ezberlediğinizde haber verin inşALLAH...yüce ALLAH ilminizi ve amelinizi artırsın.....firdevs cennetlerinde ağarlasın....inşALLAH

الْحَمْدُ لِلّهِ الَّذِي هَدَانَا لِهَـذَا وَمَا كُنَّا لِنَهْتَدِيَ لَوْلا أَنْ هَدَانَا اللّهُ لَقَدْ جَاءتْ رُسُلُ رَبِّنَا بِالْحَقِّ

Bismillahirrahmânirrahîm

"Hamd, bizi buna eriştiren ALLAH'a mahsustur. Eğer ALLAH'ın bizi eriştirmesi olmasaydı, biz hidayete ermiş olamazdık. Andolsun Rabbimizin peygamberleri bize hakkı getirmişler"

Araf Suresi43

(elhamdü lillahilleziy hedena lihaza ve ma künna linehtediye levla en hedanALLAH lekad caet rusulu rabbina bil hak)

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Selamün Aleyküm... Amin inşaallah...
Allah (c.c.) razı olsun...
ben ezberledim inşaallah...
Selam ve dua ile...

ya ablam bu çalışmayı ben başka forumlarada taşımak istiom bi sakıncası var mı? :vavaaaa

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aleyküm selam kardeşim......tabiki başka forumlara taşıyabilirsin hayrın yayılması bizleri mutlu eder.........böyle çalışmaların diğer forumlardada olması inşallah hayırlı olur çünkü insanlar gerksiz işlerle zaman öldürmezler belki.............selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamu aleyküm değerli kardeşlerim geçmiş bayramınız mübarek olsun inşallah ramazan boyunca günahlarımız affolunmuş ve kendimizi düzeltmiş olarak bayramı hak edenlerden olmuşuzdur...ve tekrar derslerimize kaldığımız yerden devam edelim inşallah..ve dua ayetimiz şöyle her zamanki gibi süre bir hafta ama sizlerde katılımı göremeyince bendede olumsuz bir etki bırakıyor ve bazen sırf bu yüzden gevşek davranıyorum .......hep beraber tekrar sıkı bir kalkışla dirilelim ve silkilenelim inşallah ...önce euzu besmele çekip etrafımızdaki şeytanları kovalım sonra Rahman ve Rahim olan allahın adıyla diyelim.yani Bismillahirrahmanirrahim............................

رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا مَعَ الْقَوْمِ الظَّالِمِينَ

الاعراف 47
Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğu ile beraber bulundurma

(Rabbena la tecalna meal kavmiz zalimiyn)

araf 47

kardeşlerim mana itibari yle çok önemli bir dua ayeti lütfen seyyid kutb ve mevdudinin tefsirinde açıklamasını okumanızı tavsiye ederim.............selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Aleyküm selam..
Sizinde geçmiş bayramınız mübarek olsun..
ben ezberledim inşaallah
Allah (c.c.) razı olsun senden ve vesile olanlardan..
Rabbime Emanetsiniz..
Selametle..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Eslemsena ' Alıntı:
simurg ' Alıntı:
ezberledım kardesim ALLAH razı olsun
sifir ' Alıntı:
Aleyküm selam..
Sizinde geçmiş bayramınız mübarek olsun..
ben ezberledim inşaALLAH
ALLAH (c.c.) razı olsun senden ve vesile olanlardan..
Rabbime Emanetsiniz..
Selametle..
maşallah kardeşlerim...Rabbimiz sizleri firdevsi ala da ağırlasın inşallah :öptüm:/// :öptüm:/// :helalsana :helalsana..........selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kıtmir ' Alıntı:
ALLAH razı olsun ezberledim inş...
maşallah ne güzel tekrar bi canlanma oldu.....allah senden ve diğer kardeşlerimden razı olsun.....cennetin en yüksek yeri olan firdevsi alada ağırlasın inşallah..selametle

Üst Ana Sayfa Alt