Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

191. الَّذِينَ يَذْكُرُونَ اللَّهَ قِيَامًا وَقُعُودًا وَعَلَى جُنُوبِهِمْ وَيَتَفَكَّرُونَ فِي خَلْقِ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضِ رَبَّنَا مَا خَلَقْتَ هَذَا بَاطِلًا سُبْحَانَكَ فَقِنَا عَذَابَ النَّارِ

192. رَبَّنَا إِنَّكَ مَنْ تُدْخِلِ النَّارَ فَقَدْ أَخْزَيْتَهُ وَمَا لِلظَّالِمِينَ مِنْ أَنْصَارٍ

193. رَبَّنَا إِنَّنَا سَمِعْنَا مُنَادِيًا يُنَادِي لِلْإِيمَانِ أَنْ ءَامِنُوا بِرَبِّكُمْ فَآمَنَّا رَبَّنَا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَكَفِّرْ عَنَّا سَيِّئَاتِنَا وَتَوَفَّنَا مَعَ الْأَبْرَارِ

194. رَبَّنَا وَءَاتِنَا مَا وَعَدْتَنَا عَلَى رُسُلِكَ وَلَا تُخْزِنَا يَوْمَ الْقِيَامَةِ إِنَّكَ لَا تُخْلِفُ الْمِيعَادَ

ال عمران

Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah'ı anarlar; göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. Ve "Rabbimiz! Sen bunu boş yere yaratmadın, Sen yücesin, bizi ateşin azabından koru." derler.

"Rabbimiz! Sen kimi cehennem ateşine sokarsan onu rezil etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur".

"Rabbimiz! Biz, 'Rabbinize iman edin' diye imana çağıran bir davetçi işittik, hemen iman ettik. Rabbimiz! Günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört, bizleri sana ermiş kullarınla beraber yanına al".

"Rabbimiz! bize peygamberlerine vaad ettiğini ver, kıyamet günü bizi rezil etme. Muhakkak sen verdiğin sözden dönmezsin".

ALİ İMRAN 191,192,193,194

(elleziyne yezkurunallahe kıyamen ve kuuden ve ala cunubihim ve yetefekkerune fiy halkıssemavati vel ardı rabbena ma halakte haza batılen subhaneke fe kına azabennar.Rabbena inneke men tudhulinnare fekad ahzeyteh,ve ma lizzalimiyne min ensar.Rabbena innena semi na münadiyen yunadi lil iymani en aminu birabbikum feamenna ,rabbena fağfirlena zunubena ve keffir anna seyyiatina ve teveffea meal ebrar.Rabbena ve atina ma veattena ala rusulikeve la tuhzina yevmel kıyameh,inneke la tuhliful miyad)

önemli not:kuranı kerimden ezberlerseniz daha sağlıklı olur

değerli kardeşlerim dua ayetlerinin uzun olması hasebiyle ezberleme süremiz iki hafta .inşallah 2 hafta sonunda ezberimiz tamamlanırsa burada paylaşın......YÜCE ALLAH HEPİNİZİN ÇALIŞMALARINI KABUL ETSİN......FİRDEVSİNDE AĞIRLASIN İNŞALLAH....SELAMETLE

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَـذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ نَصِيرًا

(rabbena ahricna min hazihil karyetiz zalimi ehlüha vec allena milledünke veliyyen vec allena milledünke nesiyra)

Rabbimiz bizi zalim olan bu şehirden çıkar ,bize tarafından bir sahip gönder,bize katından bir yardım yolla!

nisa 75

selamu aleykum değerli kardeşlerim bu haftadaki dua ezber dersimiz verilmiştir inşALLAH en kısa zamanda ezberlenilir haber gönderirsiniz.....Rabbim zihin açıklığı versin hepimize .....................selametle :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :güldüm :güldüm :güldüm :güldüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kayali34 ' Alıntı:
ve aleykum selam... yazdığın DuaLarı tek tek okuyorum.... unuttukLarımıda ezber yapmış oLuyorum...

ALLAH (c.c.) Razı oLsun kardeşim..
ecmain kardeşim....yüce allahın rızasına nail olman dileğıyle..............selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

رَبَّنَا ءَامَنَّا فَاكْتُبْنَا مَعَ الشَّاهِدِين

maide 83

(rabbena amenna fektubna meaşşahidiyn)

Rabbimiz!İman ettik ,bizi (hakka ) şahit olanlarla beraber yaz.

bu haftaki dua ayetimiz çok kısa hemen ezberliyeceğinize inanıyorum.........Rabbimiz sizleri firdevsinde ağırlasın....şehid olanlardan eylesin. :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry :crycry....aminnnnnn.........selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu sıralar sık giremiyorum canım kardeşim kusuruma bakma eylül ayına kadar arada bir girebilicem inş......eylül ayından itibaren sık sık beraberiz inş...........selametle :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:///

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
[size=14pt]
önemli not:kuranı kerimden ezberlerseniz daha sağlıklı olur

Kur'an ı kerim den ezberlemek kolayda bence arapca blmeyen türkcesini ezberlesin....Anlam bakımın dan

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

-ءَامَنَّا وَاشْهَدْ بِأَنَّنَا مُسْلِمُونَ-111
maide suresi
(amenna veşhed biennena müslimun)

iman ettik,bizim allaha teslim olmuş kimseler (müslümanlar )olduğumuza sende şahit ol.

1- الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي خَلَقَ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضَ وَجَعَلَ الظُّلُمَاتِ وَالنُّورَ
(elhamdulillahillezi halakas semavati vel arda ve cealezzulumati ven nur)

hamd,gökleri ve yeri yaratan,karanlıkları ve aydınlığı var eden Allaha mahsustur.
enam suresi

yeni dua ayetlerimiz kolay gelsin Rabbimiz zihnimizi açık etsin inşallah ............selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamun aleyküm kardeşlerim......Rabbimiz dualarımızı kabul buyursun inşALLAH...hakkınızı helal edin kardeşlerim artık derslerimiz inşALLAH aksamayacak...tekrar kısa dualarda bir hafta ,uzun dualarda iki hafta olmak üzere ezberleme zamanımız var .......hepimize kolay gelsin zihnimizi açık etsin inşALLAH........

161. قُلْ إِنَّنِي هَدَانِي رَبِّي إِلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ دِينًا قِيَمًا مِلَّةَ إِبْرَاهِيمَ حَنِيفًا وَمَا كَانَ مِنَ الْمُشْرِكِينَ

162. قُلْ إِنَّ صَلَاتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

163. لَا شَرِيكَ لَهُ وَبِذَلِكَ أُمِرْتُ وَأَنَا أَوَّلُ الْمُسْلِمِينَ

enam suresi

6:161 - De ki: Rabbim, beni doğru yola iletti. Dosdoğru dine, ALLAH'ı birleyen İbrahim'in dinine. O, ortak koşanlardan değildi.

6:162 - De ki: Benim namazım, ibadetim, hayatım ve ölümüm hep âlemlerin Rabbi ALLAH içindir.

6:163 - Onun ortağı yoktur. Bana böyle emrolundu ve ben müslümanların ilkiyim.

(inneniy hdaniy rabbiy ila sıratın müstekiymin dinen kıyamen millete ibrahiyme haniyfen,ve makane minel muşrikiyn . Kul inne salatiy ve nusukiy ve mahyaye ve mamatiy lillahi rabbil alemiyn. La şeriyke lehş ve bizalike ümirtu ve ene evvelül müslimiyn)

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
arapca olan kısmı biraz daha büyülte bilirmiyiz...türkcede oluyor harfler yanlış okunuyor selametlee....

Allah(c.c)razı olsun...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşim bu kadar büyütebildim yeterlimi...............selametle

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun abla okudum biraz zor oluyor ama....Türkce yazıdan okurken cok yabancı geliyor
:güldüm :güldüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
dua ezber dersine katılan kardeşlerim.........nerelerdesiniz :huhuuhuu :benkizgin . ......duamız ezberlendimi acaba.......bi haber verin ALLAH aşkına ...yeni duamıza geçeceğiz ......inşALLAH......

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a ablacım yoktum geldimm ezberlendi inş yeni duayı bekliyorum :öptüm:/// :öptüm:///

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:)sümeyye:) ' Alıntı:
s.a ablacım yoktum geldimm ezberlendi inş yeni duayı bekliyorum :öptüm:/// :öptüm:///
aleyküm selam gayretlerinden dolayı ALLAH razı olsun kardeşim.....yüce allah seni firdevsine koysun inşALLAH....selametle :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:///

Üst Ana Sayfa Alt