Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
kıtmir ' Alıntı:
ALLAH razı olsun ezberledim inş...
maşALLAH ne güzel tekrar bi canlanma oldu.....ALLAH senden ve diğer kardeşlerimden razı olsun.....cennetin en yüksek yeri olan firdevsi alada ağırlasın inşALLAH..selametle

amin....kuran ne sönmez bir ışık ki insanları kendine bir anda çekiyor.sende vesile oluyorusn ::

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
maşALLAH kardeşlerim...Rabbimiz sizleri firdevsi ala da ağırlasın inşALLAH ..........selametle

Amin.. senden de Rabbim razı olsun inşaallah..
selametle..
adsz.gif

H Çevrimdışı

hatunay

Üye
İslam-TR Üyesi
bu iş cok hoşuma gtti inş. devam ederim . hadi hayırlısı . iki dua aldım sizlere yetişmek istiyorum.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hatunay ' Alıntı:
bu iş cok hoşuma gtti inş. devam ederim . hadi hayırlısı . iki dua aldım sizlere yetişmek istiyorum.
ezber dersimize hoş geldin kardeşim seni aramızda görmekten mutluluk duyduk ......son dualardan başlıya bilirsin yüce allah seni firdevsine koysun inşallah...selametle

H Çevrimdışı

hatunay

Üye
İslam-TR Üyesi
şimdiye kadar olan bütün duaları not aldım inş. hepsini ezberlemeye çalışcam.bana dua edin cünkü ezberimde cok kuvvetli değil. acaba cahil cesaretimi gösteriyorum. :vavaaaa

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
değerli kardeşlerim bu haftaki duamız şöyle:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

وَسِعَ رَبُّنَا كُلَّ شَيْءٍ عِلْمًا عَلَى اللَّهِ تَوَكَّلْنَا رَبَّنَا افْتَحْ بَيْنَنَا وَبَيْنَ قَوْمِنَا بِالْحَقِّ وَأَنْتَ خَيْرُ الْفَاتِحِينَ

Rabbimiz, ilim bakımından her şeyi kuşatmıştır. Biz ALLAH'a tevekkül ettik. 'Rabbimiz, bizimle kavmimiz arasında 'Sen hak ile hüküm ver,' Sen 'hüküm verenlerin' en hayırlısısın.' araf 89

(vesia rabbüna kulle şeyin ilma,alALLAHi tevekkelna rabbenaftah beynena ve beyne kavmina bil hak ve ente hayrul fatihiyn)

kardeşlerim süremiz bir hafta yine firdevsin taliplileri kolay gele :güldüm :öptüm:///

H Çevrimdışı

hatunay

Üye
İslam-TR Üyesi
ezberledim inş.teyit etmek için namazda okuyorum iyi oluyor .herkese tavsiye ederim. böylece kuran coğrafyasında dolaşmış oluyorum.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hatunay ' Alıntı:
ezberledim inş.teyit etmek için namazda okuyorum iyi oluyor .herkese tavsiye ederim. böylece kuran coğrafyasında dolaşmış oluyorum.
maşallah subhan allah kardeşim......allah bu din üzerinde ayaklarını sabit kılsın...firdevsinde ağırlasın inşallah :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu haftadaki dua ayetimiz şöyle

(125) إِنَّا إِلَى رَبِّنَا مُنْقَلِبُونَ

(126)وَمَا تَنْقِمُ مِنَّا إِلَّا أَنْ ءَامَنَّا بِآيَاتِ رَبِّنَا لَمَّا جَاءَتْنَا رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِينَ

araf suresi

''Biz zaten Rabbimize döneceğiz' Sen bizden, ancak Rabbimizin delilleri gelince onlara inandık diye öc alacaksın. Rabbimiz, üstümüze yağdırırcasına sabır ver bize ve bizi Müslüman olarak öldür.

önemli not:arapçasından ezberleyin

(inna ila rabbina munkalibun.ve ma tunkimu minna illa en amenna biayati rabbina lemma caetna rabbena efriğ aleyna sabran ve teveffena muslimiyn)

hadi kardeşler kolay gele......firdevsle müjdelenenlerden olmak dileğiyle.......selamatle

E Çevrimdışı

Ebu Huzn

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
işinize karışmış olmak istemem ancak

şu kısım:

وَمَا تَنْقِمُ مِنَّا إِلَّا أَنْ ءَامَنَّا بِآيَاتِ رَبِّنَا لَمَّا جَاءَتْنا

sihirbazların firavuna söyledikleri cümledir "Senin bize kızman da sırf Rabbimizin âyetleri gelince onlara iman etmemizden dolayıdır"

dua olan kısım bu cümledir

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِي

"Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve canımızı müslüman olarak al."

sanırım gözünüzden kaçmış...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ebu Huzn ' Alıntı:
işinize karışmış olmak istemem ancak

şu kısım:

وَمَا تَنْقِمُ مِنَّا إِلَّا أَنْ ءَامَنَّا بِآيَاتِ رَبِّنَا لَمَّا جَاءَتْنا

sihirbazların firavuna söyledikleri cümledir "Senin bize kızman da sırf Rabbimizin âyetleri gelince onlara iman etmemizden dolayıdır"

dua olan kısım bu cümledir

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِي

"Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve canımızı müslüman olarak al."

sanırım gözünüzden kaçmış...
saolasın kardeşim ........hatırlatman için..selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
s.a. kardeşlerim görüyorumki ezberleyen kardeşlerimiz yok :agliyorum.inanıyorumki hepinizin ALLAH yolunda farklı gayretleriniz olduğun dan dolayı bu hafta katılamadınız.......ama inşALLAH bu hafta katılırsınız..yeni dua ayetimiz şöyle:

سُبْحَانَكَ تُبْتُ إِلَيْكَ وَأَنَا أَوَّلُ الْمُؤْمِنِينَ

araf 143

(seni noksan sıfatlardan tenzih ederim ,sana tevbe ettim.ben inananların ilkiyim.)
(subhaneke tubtu ileyke ve ene evvelul müminiyn)

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
(subhaneke tubtu ileyke ve ene evvelul müminiyn)
sanki orası yanlış olmuşş Bu arada hakkını helal et bi kaç haftadır derslere katılamadımm :huhuuhuu :agliyorum

H Çevrimdışı

hatunay

Üye
İslam-TR Üyesi
siz devam edin bir yerlerde sizi takip eden sessiz kardeşleriniz vardır.rızkı olan bu nimetten faydalanır

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Hocam ders tamamdır Elhamdülillahh..
Hakkını helal et..
Rabbim razı olsunn inşaallahhh..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hatunay ' Alıntı:
siz devam edin bir yerlerde sizi takip eden sessiz kardeşleriniz vardır.rızkı olan bu nimetten faydalanır
inşallah kardeşim öyledir :öptüm:/// :öptüm:///.........selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sifir ' Alıntı:
Hakkını helal et..
Rabbim razı olsunn inşaALLAHhh..
maşallah kardeşim...allah ilmini ve salih amellerini artırsın inşallah......seni firdevs cennetlerinde ağırlasın.......selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
ruveyda. ' Alıntı:
sifir ' Alıntı:
Hakkını helal et..
Rabbim razı olsunn inşaALLAHhh..
maşALLAH kardeşim...ALLAH ilmini ve salih amellerini artırsın inşALLAH......seni firdevs cennetlerinde ağırlasın.......selametle

Aminn ecmain inşaallahh..

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a dualarınıza amin kardeşlerim beni bağışlayın ben bu konuyu nasıl olduğunu anlamadım hangi dua yı ezberleyeceğiz?burayamı yazacaz ezberlediğimizi kusura bakmayın inş.

Ne ki SEVDA:
Hakka sevdalanmadıktan sonra
Ne ki HAYAT:
Hakkı yaşamadıktan sonra
Ne ki KAVGA:
Hak yolunda olmayınca
Ne ki ÖLÜM:
Şehadet vurmayınca..

Üst Ana Sayfa Alt