Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Brükselde 3 Saldırı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani ne soylesem ki tutup bu zamana kadar yapilan bu mubarek operasyonlara laf soyleyip muminleri zan altinda birakmak buyuk cesaret.

Bi kadinla islami mevzulari cedel edecek degilim.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 13714 Ekli dosyayı görüntüle 13715 Ekli dosyayı görüntüle 13716

Kimse burada işkembeden konuşmasın; delille ve kaynakla konuşsun.Özellikle Salim Suheyb ahi; bir şey savunuyorsan bunu delillendirmelisin.Sanki fikirlerini İslam'ın görüşüymüş gibi sunuyorsun.Enazından deki; Bu İslam'ın görüşü değil, benim görüşüm de ki; sapla saman ayrılsın ve insanların da aklı karışmasın.Ben Kuran ve Sünnetten şunu anladım; SENİNLE SAVAŞMAYANLA SEN DE SAVAŞMA...Brükseldeki öldürülen siviller İslam'la mı savaşıyordu, bunu sorgulamak gerekiyor önce? Artı ben Allah Rasulunden şu örneği bilirim; BENİ KURAYZA YAHUDİLERİ MEDİNE'DE HAİNLİK YAPINCA, BUNLARIN KADIN, ÇOCUK, YAŞLI VE ACİZLERİNİ AYIRDI.ERKEKLERİN ERGENLİK ÇAĞI VE ÜZERİNDEKİLERİNİ ÖLDÜRDÜ.ONUN İÇİN HEVA VE HEVESE GÖRE DEĞİL DE DELİLLİ KONUŞMAK GEREKİYOR...

Beni itham ettigin seylere dikkat et iskembeden sallamak ne demek ben bundan Allaha siginirim.

Bu benim gorusum islamin gorusu degil ne demek. Bizi islamin uzerine laf soyleyecek kadar serefsizmiyiz.

Muhattabim iki kadin bana delil sunmusta mi benden karsi cevap olarak delil bekliyorsun.

Daha once bircok kez delil sunulmus bu konu burada ilk defa konusulmuyor ben her yazdigimin altina delil yazmak yerine sizi o konulara yonlendiriyorum.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni itham ettigin seylere dikkat et iskembeden sallamak ne demek ben bundan Allaha siginirim.
"İşkembeden sallamak" ifadesi için helallik istiyorum.Kullanmak istemezdim ama bi kızgınlıkla kullandım.Hakkını helal et.

Bu benim gorusum islamin gorusu degil ne demek. Bizi islamin uzerine laf soyleyecek kadar serefsizmiyiz.
Kardeşim ben sana "İslam'ın üzerine laf söyleyecek kadar şerefsiz" demedim.O ibareyi ben kullanmadım; dikkat edersen sen kullandın.(Yani şerefsiz ibaresini.) Bak kardeşim hâlen anlamamakta ısrar ediyorsun.Gürüşlerini serdederken; "bu benim şahsî görüşüm de", ya da "Benim dinden anladığım bu" de.Yani öyle ifadeler kullanıyorsun ki; Sanki Allah'ın dini öyle diyormuş gibi ifade ediyorsun.Ya da bu konuda Allah ve Resulunun görüşü öyleymiş gibi ifade ediyorsun.

Muhattabim iki kadin bana delil sunmusta mi benden karsi cevap olarak delil bekliyorsun.
Kardeşim tamam; o iki bacı (sümeyye ve zeyneb) sana delil sunamamış olabilirler; ben sana buhari ve müslim'den 3 adet hadisin resmini çekip gönderdim ya; bu sana delil olarak yetmez mi? Sen niye ille o bacılardan delil bekliyorsun ki; onların yerine ben gönderdim, yetmez mi?

Daha once bircok kez delil sunulmus bu konu burada ilk defa konusulmuyor ben her yazdigimin altina delil yazmak yerine sizi o konulara yonlendiriyorum.

Bak güzel kardeşim; tamam delil vardır, bi de maslahat ve mefsedet vardır.Şimdi bu olayı işid üstlenmiş diyorlar.Sonuçlarına bakalım şimdi; Paris saldırılarından sonra da görüldüğü üzere; Bu olaydan sonra Avrupadaki bi sürü sakallı erkek ve peçeli müslüman bacıların evine baskın yapacaklar, çoğuna sıkıntı verecekler, bir kısmına belki işkence yapacaklar.Belki birazını da suçsuz yere hapse atacaklar.Peki sana soru; İşid'in yaptığı bu basiretsiz ve maslahatsız olayın faturasını müslümanlar ödemek zorunda mı? Hepsini geçtim; İslam'ın imajı dünyada bir kere daha sarsıldı ve İslam yine terör dini diye lanse edilecek.Niye sivilleri öldürüyorsun arkadaş.Git orta yollu ve mutedil olan Nusra ve Ahrar'a bak.Suriyede 5 yıldır bir tane masum ve sivili öldürmüşler mi???

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu senın dedıgın ISLAM DEWLETININ HAKIM OLDUGU BIR DUNYADA GECERLI
OLURDU sızın neoldugunzda belırsız
Nusra sızın bu ıtıkadınzdan berıdır emın ol ..ewet ısud kadınları carıye yapıyor kullanıyor bırde üstune satıyor
Herkezın görusunu kabul eden her kılıfan gıren bır INSAN MODELI OLMAK ZOR OLSA GEREK
BUKALEMUN GIBI RENK DEGISTIRIYORSUNZ
SIZIN BURALARDA ISINZ NE ? PEKI BU GORUSUNUZE GORE AILENZDE KAFIR OLMALI HAYATTAMILAR YOKSA KATLETTINZMI ?

Sen haddi asiyorsun

Terbiyesizce konusma hakkini sana kim veriyor.

Bukelamun ne demek hadsiz.

Sizin taassupcu olusunuz terbiyesizce konusmanizdan belli. Kadin olarak yerinizi bilin.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesajlarınızı silin kardeşlerim. Site ve yöneticiler için sıkıntı olmasın.

M Çevrimdışı

mucahidhakan

Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi avrupanın kalbinde olan bu patlamaya sevinelimmi yoksa üzülelimmi bilemedim yorumları okuyunca..o zaman ikiz kule saldırılarıda maslahat açısından yanlış bi eylemdi..bak faturası ıraka ve afganistana çıktı ordaki müslümanlar zülum altında kaldılar

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi avrupanın kalbinde olan bu patlamaya sevinelimmi yoksa üzülelimmi bilemedim yorumları okuyunca..o zaman ikiz kule saldırılarıda maslahat açısından yanlış bi eylemdi..bak faturası ıraka ve afganistana çıktı ordaki müslümanlar zülum altında kaldılar
Kardeşim, Allah için lütfen 11 Eylül'le bu olayı birbiriyle ilişkilendirme.Çünkü 11 Eylül saldırısının çok özel bir konumu vardı.Bi de 11 Eylüle girersek bu işin içinden çıkamayız.O olay uzun istişareler sonucu karar verilen bir olay.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sımdı kardes olduk..bızıde görsenız kafır nıyetıne bızıde bu zıhnıyetle öldurursunz ...

A Çevrimdışı

Ahmed Musa

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar onlar müslüman ülkelerine saldırırken,çocuk kadın yaşlı sivil katlederken kimseye sormadılar onların kalplerine korku salan bu saldırıların kısas çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum bilmiyorum benim İslam dan anladığım bu

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1458723232506.jpg
    FB_IMG_1458723232506.jpg
    39.6 KB · Görüntüleme: 37
  • FB_IMG_1458723140840.jpg
    FB_IMG_1458723140840.jpg
    31.5 KB · Görüntüleme: 41
  • FB_IMG_1458723134336.jpg
    FB_IMG_1458723134336.jpg
    55.9 KB · Görüntüleme: 37
E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın terorıstlık böyle bırsey ıster karada ıster havada masum ınsanı öldurmek heryerde aynı canilıķ
İsraıl aakerlerını öldurselerdı amerıka aakerlerını kadınlarınların ırzına gecenlerı patlatsaydı ..

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın terorıstlık böyle bırsey ıster karada ıster havada masum ınsanı öldurmek heryerde aynı canilıķ
İsraıl aakerlerını öldurselerdı amerıka aakerlerını kadınlarınların ırzına gecenlerı patlatsaydı ..
Şu Batı ağzı ile konuşmayı ve erkeklerle cedeleşmeyi bi bırak ... Allah'dan kork !!!

A Çevrimdışı

Ahmed Musa

Üye
İslam-TR Üyesi
Taliban amerikan askerlerine kök söktürüyor ama yine de terörist oluyor inanın israil askerilerinede amerikan askerlerine de yapılsa ona da bahaneler bulup yine terörist derler

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onu bunu bilmiyoruzda kafir vega polislerin müslümanların evlerine silahlarla gelip baskın yapmasını bekliyoruz bile. Allah yardımcımız olsun.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
190. Size savaş açanlarla siz de Allah yolunda savaşın. (Fakat savaşmayan ihtiyar, kadın ve çocukları öldürerek) aşırı gitmeyin. Şüphesiz ki Allah, aşırı gidenleri sevmez.

(Bu âyet-i kerîmenin hükmü, bundan sonraki âyetle veya Tevbe sûresinin 12. âyetiyle de ilgilidir. Yüce Rabbimiz bu âyetle savaşa izin vermiş ancak savaşta da insan haklarını teminat altına alarak katliamları, toplu öldürmeleri yasaklamıştır.)

191. Onları (size harp açan kâfirleri) yakaladığınız yerde öldürün. Sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkarın. (İslâm’ı beğenmeyip şirk ve küfrü hâkim kılmak ayetleri şahsî tevillerle aslî konumundan saptırmak veya dinden döndürmek için işkence yapmak şeklindeki) fitne ise adam öldürmekten daha beterdir. Mescid-i Haram’da sizinle savaşmadıkça siz de orada kendileriyle savaşmayın. (Fakat size) savaş açarlarsa, siz de onları öldürün. İşte kâfirlerin cezası böyledir.(Bakara/190-191)

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
11 eylülü bu saldırıdan ayıran farkları anlatanlar varmı bunu anlayamadım? Düşünüyorum biri havaalanında patlayıcı ile diğeri uçak ile kamusal bir bankaya yönelik olması mı?

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bızede kafır dıyormusunz ölmemızı temennı edıyormusunuz ..??
Sızı Allah ıslah etsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt