Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Tekfir Ehlinin Tevbe 31 Ayetini Yanlış anlamaları( Yasak-Serbest Yapmak, Haram-Helal kılmak mıdır?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tevhid ehlini Tekfir Ehli diye çevirsende vaziyetini kurtaramazsın! Her iki halde de kendinize Şirk Ehli veya Murcie Ehli düşüyor!
30909

Tevhid'de bize emrolunmuş, usûlunce olduktan sonra tekfir de bize emrolunmuştur "ey! Kâfirun suresini Kur'andan çıkartmış olan İrca sürüsü!"
Demogoji yaparak laik rejimi Darul İslam Şeyhulislamı mı yerine koyup haramı helal yapmış gibi kıyas yapıyorsunuz? Laik Devletlerin helal haramı Serbest Yasaktır! Bunu akl edemiyor musunuz?

T Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhid ehlini Tekfir Ehli diye çevirsende vaziyetini kurtaramazsın! Her iki halde de kendinize Şirk Ehli veya Murcie Ehli düşüyor!
Ekli dosyayı görüntüle 30909
Tevhid'de bize emrolunmuş, usulunce olduktan sonra tekfir de bize emrolunmuştur "ey! Kâfirun suresini Kur'andan çıkartmış olanlar!"
hocam videoyu izlemeden keşke bu kadar karşı çımasaydınız tekfirci olarak kast olunanlar bildiğimiz tekfirciler zaten bizim itikadımıza göre razı olamayn kişi için cehalet mazarettir videodaki olay beni şaşırttı videoyu sonuna kadar izlerseniz iyice anlayacaksınız mekke müşrikleri ve ya adi ben hatem olayı önceki hristyanların papazları haram helaller belirlerken bunları alanen yapıyor yani bu haramdır bu healdir diyorlardı günümüzde demokraside iser alenen bu haramdır bu helaldir denimiyor video bunu anlatıyor dünküler haram heleli belirkenler onlara itaat edenler haram helal belirlendiğini biliyor itikat ederek hahamlarına rahiplerine itaat ediyorlardı ama bugün demokraside böyle bişrey olmayışı beni şaşırttı yani itikat etmeyenleri tekfir eden tekfirci hariciler onlara lafı atıyor tekfirciler itikat etmeyen herkesi tefir ettiklerinden vs biz cehaleti mazaret görüyoruz kişi itikat etmediği sürece tekfir etmiyoruz ki o hald hepimiz mürciyemiyiz

Kafirun suresini yanlış anlıyorsunuz her zamanda yanlış anlayacaksınız malasef Haşr suresi 16.ayeti okumanızı tavsiye ederim

T Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirun suresini yanlış anlıyorsun Abdulmuizzzzz

İmam ahmedin dediği gibi hariciler ehli sünnete mürcie derler harici değilsin ama onlardanda farkın yok direk mürciye diye yapıştır başka bi kelime bilmiyorsunuz zaten mürcie müşriği cennete sokuyorsa bizdemi öyle diyoruz haşaaa razı olsun yada hüccet ikame edilsin müşrik cennete girmez münafıkda ancak ahhirette imtihan durumu tafsilatı vs vs ama sorun şu siz ayetleri yanlış anlıyorsunuz verecek hiçbir ilmi delilin yok anca koyun sürüsü dersin şimdi sna ilmi cevap vereceğim Allahın cc izniyle

Hocam biliyorsunuz ben tağuta muhakemeyi ameli küfür olarak görüyorum.. Bunun delilinide her türlü atarım gerçekten tevhid ehli tüm cemaatlerin en büyük sıkıntısı küfre gireni anında tekfir etmek şirk büyük günahtır. şirki ekber ise en büyük günah olan ilah zan etme şirkidir yani firavunlara hüccet sunulduktan sonra şizofren olup kendilerini ilah zan ederler halkada hüccet sunulduktan sonra şizofreni olup tağutları ilah zan ederler Allah suphanehu onların hastalıklarını arttırıyor bu yüzden fravunlar kendilerini ilah zan ediyorlardı rabbim kuranı hak eden herkesin anlamasını kolaylaştırsın

Abdulmuizz Fida

Uslub(suzluğ)undan dolayı 10 gün yazma cezası !

T Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bütün muasır selefilerin yapmış olduğu en büyük hata, "şirki ekber" meselesini yanlış anlamalarıdır. "Şirki ekber", Allahtan başkasına ilah demek anlamına gelir ve büyük şirk olarak kabul edilir. Ancak bu kavram, kişinin hüccet ikame edildikten sonra küfre girip küfleri biriktirmesi ve nihayetinde tağutları ilah zannetmesi sonucu ortaya çıkar. Yani "şirki ekber" yapmak, büyük şirke düşmek anlamına gelir ve bu durumda kişi İslam'dan çıkmış olur.

(Haram ayları) ertelemek (sayısını artırmak), sadece küfürde bir artış (sebebi)dir. Onunla, kâfir olanlar saptırılır
9. Tevbe suresi 37. ayet
Ekran görüntüsü 2023-08-08 120903.png Ekran görüntüsü 2023-08-08 120702.png

"Nesi' ancak küfürde bir artıştır" buyruğunu (kıraat) okuduğunu imamların(ın) çoğunluğu böylece okurlar. en-Nehhas der ki: Bildiğimiz kadarıyla "Nesi' ancak ... " ifadesini Nafi'in hemzesiz olarak okuduğunu Verş'den başka rivayet eden bir kimse yoktur. Bu kelime tehir etmek anlamında; "Onu erteledi," kökünden türetilmiştir. Bu iki kullanılışı da el-Kisai nakletmektedir.

Teşri meseleside aynı oy kullanmak tağuta muahkeme olmak hepsi küfürde artıştır büyük şirke şirki ekbere girdimi ilah zanneder işte bütün ameller boşa çıkar sonra kişi münafık olur amel bittiğinden dolayı

Ancak muasır selefi gruplar, bu kavramı yanlış anlayarak küçük küfre girenleri hemen tekfir etme yoluna gitmişlerdir. Bu da yanlış bir yaklaşım olduğu gibi, ciddi sonuçlara da yol açabilir.İşte bütün muassır selefi grupların yaptığı hatanın özü tam da burada yatıyor: Tağuta itaat edenler veya diğer şirk günahlarını işleyenler, tağutlara hüccet ikame edildikten sonra büyük şirke düşüyorlar. Yani tağutlar, hüccet ikame edildikten sonra yalanlayıp elçiye karşı gelince kendilerini ilah sanıyorlar. Halk da hüccet ikame edildikten sonra tağutların safında yer aldıklarında, tağutların mahkemelerine gittiklerinde veya benzeri şirk fiillerini işlediklerinde şizofreni gibi hastalıklarla karşılaşarak tağutları ilah sanabiliyorlar. Böylece, tağutlara tapanların bile bile küfre girdikleri ve hastalıklarının arttığı, sonunda rezil ve rüsva oldukları anlaşılıyor.Büyük şirke (şirki ekber) düşen ve bu fiili işleyenlerin İslam'dan çıkışı ile ilgili meseleyi ve bilerek küfre girerek şizofreniye neden olan sonuçlarını farklı bir başlık altında ele alacağız.Evet, tekfir meselesinde en aşırısı cehaleti mazaret saymayan muassır selefilerdir. Fakat cehaleti mazaret sayan muasır selefiler de onlar kadar aşırı değilse de, hüccet ikame edilsin edilmesin küfürden razı olarak küçük ve ameli küfür olan şirk günahını işleyerek Allah'a ortak koşanları tekfir ediyorlar. Halbuki küçük küfürden dolayı asla ve asla tekfir edilmez. Onların yapacağı küçük şirke girip küfürlerin birikmesi sonucu büyük şirke (şirki ekber) dönüşmesi durumunda küfre girenlerin nefisleri inkar etmesi sonucu tekfir etmek daha doğru olacaktı.Sonuç olarak, hepimiz "hariciler büyük günahlardan dolayı tekfir ediyor" şeklinde kulaktan kulağa yayılan nakilleri duymuşuzdur. Çünkü küçük küfre büyük küfür diyerek razı olursa, ameli küfre girenlerin hepsinin kafir olduklarını söylerler. Bir kişi amele küfre girerse kafir olmaz. Küfürleri birikir, sonra nefsi inkar ettiğinden kafir olacağına şüphe etme. Ehli sünnetin görüşü tam da budur.

İnkar edip kafir olarak ölenler ise hem ALLAH'ın, hem meleklerin ve hem halkın lanetini kazanır.
2. Bakara suresi 161. ayet

Ekran görüntüsü 2023-08-08 115110.png

Onlar tıpkı sapkın gibidir: İnsana, "İnkar et" der. Sonra o inkar edince de "Benim seninle bir ilişkim yok. Ben, evrenlerin Efendisi ALLAH'tan korkarım" der.
59. Haşr suresi 16. ayet

Ekran görüntüsü 2023-08-08 115506.png

Bu şundandır: onlar önce İman ettiler sonra küfrettiler. Bu nedenle, onların kalpleri mühürlenmiştir. Artık onlar, gerçeği kavrayamazlar.
63. Münafikun suresi 3. ayet

Yani hüccet ikame edildikten sonra inkar edip kafir oldular Bu hüccet ikame edilmeden önce münafığa kafir demeyecez anlamına gelmiyor münafıklar gerçekten iman etmediği için münafıktırlar hüccet ikame edildikten sonrada imanı inkar ettiklerinden dolayı tekfir edilirler mürted oldukları kesinleşir.

Ey iman edenler! Allah'a, Resul'üne ve Resul'üne indirdiği Kitap'a ve daha önce indirilmiş kitaplara iman edin. Kim, Allah'ı, meleklerini, kitaplarını, resullerini ve Ahiret Günü'nü İnkar ederse; o, çok derin bir sapkınlığa düşmüştür.
4. Nisa suresi 136. ayet
Ekran görüntüsü 2023-08-08 120152.png

İşte bu yüzden kafirun suresini çok yanlış anlıyorsunuz.....
1. Kul yâ eyyuhel kâfirûn.
2. Lâ a’budu mâ ta’budûn.
3. Ve lâ entum âbidûne mâ a’bud.
4. Ve lâ ene âbidun mâ abedtum.
5. Ve lâ entum âbidûne mâ a’bud.
6. Lekum dînukum ve liye dîn.
Kafirun suresi

Yani kafirun suresini inkar etmiyoruz aslında doğru yerde kullanıyoruz işte bu sebeple amel biterse nefis devreye giriyor.. Kişi inkar edip kafir oluyor işte böyle

Onlar tıpkı sapkın gibidir: İnsana, "İnkar et" der. Sonra o inkar edince de "Benim seninle bir ilişkim yok. Ben, evrenlerin Efendisi ALLAH'tan korkarım" der.
59. Haşr suresi 16. ayet

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İmanı inkar eden kişi kafir olur. Hüccet ikame edilmeden öncede münafık zaten kafirdir ama hüccetten sonra münafığın tağuata muahakem olması gibi küfürlerden sonra amelinin bitmesi onu kafir eder ameli küfre girdiği sürece

Kim, Allah'ı, meleklerini, kitaplarını, resullerini ve Ahiret Günü'nü İnkar ederse; o, çok derin bir sapkınlığa düşmüştür.
4. Nisa suresi 136. ayet

23661-60590818441f67efd30e6dfc52d5951b.png

Hocam kusura bakmayın ama sizinle aramızdaki fark siz küfre gireni anında tekfir ediyorsunuz halbuki küfre giren ameli küfür olduğundan şirki ekber büyük küfürle şizofreni olduktan sonra büyük şirk olan şirki ekber yani en büyük küfür müşriğin amelini yok eder kafir olur. eğer islam iddasında bulunuyorsa aksi halde asli kafirler zaten hükmü bellidir.

• Şuara Suresi, 29. ayet: (Firavun) dedi ki: "Andolsun, benim dışımda bir ilah edinecek olursan, seni mutlaka hapse atacağım."

• Kasas Suresi, 38. ayet: Firavun dedi ki: "Ey önde gelenler, sizin için benden başka ilah olduğunu bilmiyorum. Ey Haman, çamurun üstünde bir ateş yak da, bana yüksekçe bir kule inşa et, belki Musa'nın ilahına çıkarım çünkü gerçekten ben onu yalancılardan (biri) sanıyorum."

Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

Admin
Kardeşim her müslüman tekfircidir. Öyle saçma başlık atılmaz. Önce tevhid ehli diyeceksin, sonra çevir tekfir diyeceksin. Tekfire ancak murcie karşıdır! Bir usulsuz, aşırılığa kaçılan, tekfirin manileri uygulanmayan veya hatalı tekfire karşıyız. Tekfir İslam'ın emridir. Sen bu şekilde tevbe 31'e karşı çıkarak başlık açarsan ne anlamamı bekliyorsun.

Abdulmuizz Fida

Admin
Hocam biliyorsunuz ben tağuta muhakemeyi ameli küfür olarak görüyorum.. Bunun delilinide her türlü atarım gerçekten tevhid ehli tüm cemaatlerin en büyük sıkıntısı küfre gireni anında tekfir etmek şirk büyük günahtır. şirki ekber ise en büyük günah olan ilah zan etme şirkidir yani firavunlara hüccet sunulduktan sonra şizofren olup kendilerini ilah zan ederler halkada hüccet sunulduktan sonra şizofreni olup tağutları ilah zan ederler Allah suphanehu onların hastalıklarını arttırıyor bu yüzden fravunlar kendilerini ilah zan ediyorlardı rabbim kuranı hak eden herkesin anlamasını kolaylaştırsın
Sana hangi cemaatler düştüğünü anlıyorsun değil mi ?

T Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şurda bir tane ilim ehli çıksında yazdıklarımı yalanlasında tağuta muahkemeye büyük küfür desin deliliniz dahi olamaz Unutmayın ki Allah cc merhamet ettiklerini hakka iletir

Sübhânallâhi velhamdülillâhi velâ ilâhe illallahü vallâhü ekber

"Onların alameti, simalarındaki secde izidir." (Fetih, 48/29)

30918
30919

Wonderful Kalam - Kab Gunahon Se Kinara - Naat Khawan of Madani Channel - YouTube

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim her müslüman tekfircidir. Öyle saçma başlık atılmaz. Önce tevhid ehli diyeceksin, sonra çevir tekfir diyeceksin. Tekfire ancak murcie karşıdır! Bir usulsuz, aşırılığa kaçılan, tekfirin manileri uygulanmayan veya hatalı tekfire karşıyız. Tekfir İslam'ın emridir. Sen bu şekilde tevbe 31'e karşı çıkarak başlık açarsan ne anlamamı bekliyorsun.
siteye girip kurcalamışsın ben bili,yim oyazıyı görmedim ama başlık normaldir tekfircileri kast ettiği için attım siteye ama haklıda adam itikat etmeyenleri tekfir açısında çok sağlam bir bir video olduğu kesin

sana öfkelenmemim nedeni her ilmi cevaba tekfir meselesine girene mürcie diyorsun olmaz ki bi ara yine demiştin ısıs den farkın kaldıki değilmi?

Abdulmuizz Fida

Admin
siteye girip kurcalamışsın ben bili,yim oyazıyı görmedim ama başlık normaldir tekfircileri kast ettiği için attım siteye ama haklıda adam itikat etmeyenleri tekfir açısında çok sağlam bir bir video olduğu kesin

sana öfkelenmemim nedeni her ilmi cevaba tekfir meselesine girene mürcie diyorsun olmaz ki bi ara yine demiştin ısıs den farkın kaldıki değilmi?
Öfkenden patlasanda umurumda değil. Ben senin içeriğine değinmiyorum. Sen öyle tevil edersin , başkası böyle. Senin konuya yaklaşımın, isimlendirmen sapkınca. Düzeltmediğin sürece Tevhid ehlini hatalı gösterdikçe , Şirk ehlini doğru isabetli gösterdikçe kafadan reddeolunacaksın!

T Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Öfkenden patlasanda umurumda değil. Ben senin içeriğine değinmiyorum. Sen öyle tevil edersin , başkası böyle. Senin konuya yaklaşımın, isimlendirmen sapkınca. Düzeltmediğin sürece Tevhid ehlini hatalı gösterdikçe , Şirk ehlini doğru isabetli gösterdikçe kafadan reddeolunacaksın!
Şirk ehli yokkende bu akide vardı bügün birileri amelerine şirk karıştırdı diye tüm ümmeti zan altında bırakamayız o halde oy kullanan selefi cematlerde amellerine şirk bulaştırıyorsa tüm selefileri zan altında mı bırakalım konuya yaklaşımın çok sıkıntılı unutma bu akide her zaman vardı birileri şirke girdi girdi diye akideye laf uzatamazsınız aslında ben haklı buluyorum gerçekten çünkü tassubumuz ilmimizin önüne geçmiş mesela mecliste yasak serbet belirleme görüşlerine katılıyorum itikat eden küfre girmiştir etmeyen küfre girmemiştir sizin görüşünüzde böyle zaten cehalet bu açıdan mazarettir ama tekfirciler öyle yapmıyor. işte herkesi zan alltında bırakıyor ha ama alnen kesin bir şekilde haram helal bırakıyoruz derlerse zaten onlara itaat eden hiç kimsenin cehaleti mazur olamaz çünkü ortada haram helal bırakmanın bilnci yok bilinen birşey değil iyikide bu videoyu izlemişim arkadaş sonuna kadar haklı akidesi sıkıntı olanları rabbim hakka iletsin Allah cc hamd olsun gerçekleri görmeyi rabbim herke3ese nasip etsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt