Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
türkiye Allah'ın beldesi değil mi,burasıda siyasi işgal altında çık burda da cihat et o zaman,tabi suriyeye afgansitana gidemeyeceksin sabah akşam oraları konuşursun..yapamayacağın işleri niye konuşup duruyorsun..çık cihat et dinsizlere koministlere al sana fırsat.
İnşeAllah o da olacak kardeşim. Zaten bu işin sonu İslam'a çıkacak İnşeAllah, kim ne derse desin. Sığınacak sadece RABBimiz kalacak.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başında yer almazsan sonunda taraf olmuş olursun .

Şu anda olayın başlangıcı kaçırıldığı için hızla Tayyipçilik mevkiine kayış var , zira Tayyip burada dini kullanan taraf karşısında da meydanı boş bulunca kapan solcular var. isteyen istediği kadar farklı sansın .. Hiç karışılmasa daha iyidir bence ...
kaçırdığın birşey var ahki.

Bu gösterilerde siyasetdışı bir durum var.
Ben adını koydum neyin kavgasındalar.

YENİ DÜNYA DÜZENİ akımının köleleri bunlar.

İLLUMİNATİ veZEİTGEİST akımının askerleri.

İlumiminati için bu kitleler aynen firavunun askerleri pozisyonundalar.
Zeitgeist hayali ile de sonunu , biçimini şeklini bilmedikleri bir oluşumu hayal ediyorlar.

AKP = islam anlayışı hala etkin.
Oysaki bu denklemin Tevhid ile bozulması ve yeni denklemin ilan edilmesi lazım geliyor.

İslam ve diğerleri.
İslam=Kuran,Hadis,Tevhid

LA denmeli artık.

Bu coğrafyada bu sesin hala yükselmememiş olması Ümmetin En Büyük Ayıbı olarak üzerimizde yük.
Mücahit alimlerin Türkiyeden bahsederken hep bu imaları hissediyorum ben.

TALİBAN düşen helikopterden ele geçirdiği Türklerin bugünki sokaktakilerden olduğunu düşünse idi ,
bırakırmıydı diye düşünmek lazım.
Eğer ki bu coğrafya kendisi LA demez ise Mücahitlerin Türkiyeye de tehditleri başlayacaktır.
biz yapamazsak birileri mutlaka ALLAHın ismini buralara yaymaya atılacaktır.

NUSRA neden Suriyede ??? Nusra Suriyedeki müslümanların umudu ve cesareti olmadımı
Keza Şebap, Keza diğerleri.

TEVHİD ile yola çıkmadıkça hiçbir anlamı yok

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama şöyle bir teori vardı.
Tayyib gülen tarafından gözden çıkarıldı.Bunun yerine Abdullah Gül yeni bir oluşum ile Gülen ile ortak hareket edecek.

Daha önce bu minvalde açıklamalarım olmuştu,fakat Gül'ün böyle bir yapılanmasından haberim yoktu.Yoksa tayyib'in gülen'e sırtını dönmesi 2 yıldır var.İslami cemaatlere ve kendi oluşumlarına yönelik çalışmaları vardı.

2000'li yıllarda eski adalet bakanlarından birisi bize şunu söylemişti : Abd ve yahudi lobileri ile anlaşan aslında Abdullah Gül'dür.Asıl tehlikeli olan kişi o'dur.Ona dikkat edilmesi gerekir diyordu.Dediği de haklı çıkmaya başlıyor.

akhi fetullah gulenimi kast ettigin?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
http://www.halkhaber.tv/

sanırsam sansürü yemiş ulaşılamıyor demincek bu anti kapitalist müslümanlar diye ortaya çıkan grup taksm de kuran okuyup ordakilere mealini açıklıyordu izleyim dedim kapalı diyor ulaşabilen var mıdır ki ?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taksimde miraç kandilini kutlayan islamcı sosyalistleri, gezi parkındaki diğer sosyalist gruplar saatlerce alkışladı
(ALINTI)

Yeni bir kelime daha türettiler.

İSLAMCI SOSYALİST.....

Acaba alevilerin yeni adı olabilirmi bu

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İSLAMCI SOSYALİST.....

Acaba alevilerin yeni adı olabilirmi bu

Eliaçıkın elemanlar olabiler ?
Şimdi bi link buldum
Aynen öyleymiş , şimdi eliaçık çıktı konuşuyor ..

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eliaçıkın elemanlar olabiler ?
Şimdi bi link buldum
Aynen öyleymiş , şimdi eliaçık çıktı konuşuyor ..

Bu konuşan eliaçıkmı?
boynunda beşiktaş fuları olan adam

.Tamam aynen. bilmişsin Ahki

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
karşımızdaki insanlara karşı davranış ve tutumumuzu belirlerken dost ve düşman saflarından bakmalıyız.

"Her düşmanlık yapan düşmanındır.
"Her düşmanlık yapmayan dostun değildir ama düşmanın da değildir.
"Her dostluk yapan dostun değildir ama düşmanın da değildir.
"DOSTLUK BUNLARDAN DAHA BAŞKASIDIR."

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
7755_530556580343754_1268117585_n.jpg

268253_530548787011200_403246541_n.jpg

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Atatürk De Gezi Parkı'ndaydı(Yok deve!)

Atatürk'ün eylemlere arkasını dönüp gittiği fotoğraf Twitter'da paylaşma rekorları kırdı.

ataturk_9356.jpg

06 Haziran 2013 Perşembe 11:40
Twitter'da Gezi Parkı eylem fotoğrafları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Atatürk'ün de içinde bulunduğu bir fotoğraf Twitter'ı salladı.
Ulusalcı forumlarda da paylaşım rekorları kıran, photoshop mu yoksa Atatürk'e benzeyen gerçek bir şahıs mı olduğu bilinmiyor.
Son olarak fotoğrafta Atatürk herkese ve her şeye arkasını dönüp gidiyor.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
İzmir’de Twitter’dan attıkları mesajlar nedeniyle gözaltına alınan 34 kişinin, İzmir sokaklarında çıkardıkları terörü paylaştıkları için gözaltına alındıkları ortaya çıktı.
586519.jpg

06 Haziran 2013 Perşembe 13:07
Gezi Parkı olayları sırasında sosyal medyada attıkları mesajlar yüzünden İzmir'de 34 kişinin gözaltına alındığı haberi, dün gündemin en önemli maddelerinden biriydi. Kamuoyunda "Twitter tutuklamaları" olarak yankı yapan bu haberin ardından gözaltıların, sosyal medyada düşüncelerini paylaştıkları için gerçekleştiği yönünde haberler yapılmıştı.

Bugün ortaya çıkan fotoğraflar ise bu eylemcilerin kişisel düşüncelerini paylaştıkları için değil, olaylar sırasında İzmir sokaklarında yarattıkları terör nedeniyle gözaltına alındıklarını açıkça ortaya koyuyor.

Twitter gözaltılarında bir kişi kaldı
İzmir'deki 34 kişiden 33'ü bugün serbest bırakıldı. Gözaltında olan bir kişinin ifade işlemleri ise devam ediyor

İzmir'de Twitter üzerinden eylemcileri tahrik ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 34 kişiden 33'ü bugün serbest bırakıldı. Gözaltında olan bir kişinin ifade işlemleri ise devam ediyor.

İŞTE O TWETLER

Twitter gözaltılarında bir kişi kaldı
İzmir'deki 34 kişiden 33'ü bugün serbest bırakıldı. Gözaltında olan bir kişinin ifade işlemleri ise devam ediyor

İzmir'de Twitter üzerinden eylemcileri tahrik ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 34 kişiden 33'ü bugün serbest bırakıldı. Gözaltında olan bir kişinin ifade işlemleri ise devam ediyor.

M Çevrimdışı

MUNZİR

Üyeliği İptal Edildi
Banned

Sayın Başbakan (senin gibi) bol boş vakit bulubta türlü türlü senaryolar yazmıyor! Yoğun gündemi olan elbette hata yapar. Benim içi dışı bir ile kastettiğim şey yapmacık olmamayışı. Heryerde aynı tavrı sergiliyor. İster camide halkla tokalaşırken olsun ister yurtdışında küfür elebaşları ile görüşme yaparken olsun.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Sayın Başbakan (senin gibi) bol boş vakit bulubta türlü türlü senaryolar yazmıyor! Yoğun gündemi olan elbette hata yapar. Benim içi dışı bir ile kastettiğim şey yapmacık olmamayışı. Heryerde aynı tavrı sergiliyor. İster camide halkla tokalaşırken olsun ister yurtdışında küfür elebaşları ile görüşme yaparken olsun.

bundan eminmisin erdoğanı diğer tağutlardan ayıran nedir bana söyle ya da tağut nedir sana göre?

https://www.islam-tr.org/serbest-ku...-zararlari-ve-gercek-yuzleri-buyuk-arsiv.html

https://www.islam-tr.org/serbest-ku...k-arsiv-internet-hizi-yavas-olanlar-icin.html

https://www.islam-tr.org/serbest-kursu/45507-tagutun-tam-anlami-nedir.html

Erdoğan: Laiklik İslam'a aykırıysa beni ikna edin

Erdoğan'dan Mısır'a tavsiye : "Laik olun" - YouTube

Erdoğan Laiklik, dinsizlik veya din karşıtlığı değildir - YouTube

Erdoğan'dan Mısır ve Tunusa Laiklik tavsiyesi - YouTube

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konuyu dağıtmayalım arkadaşlar.
Tayibi tartışacaksanız biriniz açsın bi konu orda tartışın.
Forumda diğerlerine saygı gösterelim.

H Çevrimdışı

hasan b

Üye
İslam-TR Üyesi
İhsan Eliaçık: "zalim sultana karşı, hakkı haykıran gençleri bu memleketten eksik eyleme ya Rab'bi.."

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
20:05, 06 Haziran 2013 Perşembe

hizbo.jpg

Erdoğan'a Hizbullah yanlısı solculardan protestoTunus'ta laik-sol gruplar Erdoğan'ı Suriye halkına verdiği destekten dolayı protesto ettiler. Hizbullah yanlısı sloganlar attılar

Tunus Meclis binası önünde toplanan bir başka grup da Başbakan Erdoğan’ın Suriye politikasını protesto etti.
Ulusal Mücadele Hareketi (Le Mouvement de lutte national), Suriye’yi Savunma Halk Koordinasyonu (La Coordination populaire pour la defense de la Syria) ve Hoşgörü için Tunus Birliği (La Ligue Tunisienne pour la Tolerance) adlı gruplar meclis binası önünde Erdoğan karşıtı sloganlar attı.
Göstericilerden biri Türkiye’nin NATO üyesi olduğunu hatırlatıp Ankara’yı "İsrail’le işbirliği" yapmakla ve "Suriye’yi parçalamaya" çalışmakla suçladı.
Aynı grup, “Hizbullah Suriye’ye müdahale etmeseydi, Suriye Irak gibi olacaktı” diye açıklama yaptı.
Göstericiler, İstanbul ve Ankara’daki halk gösterilerine Erdoğan’ın "baskıyla" ve "gaddarca" yaklaştığını savundu.
Suriye’yi Savunma Halk Koordinasyonu’na bağlı bazı göstericiler, Tunus’taki Türk Büyükelçiliği önünde de gösteri düzenledi.
Ellerinde Suriye bayrağı taşıyan göstericiler, 31 Mayıs’tan bu yana devam eden hükümet karşıtı gösterilere destek çıktı.
Başbakan Erdoğan, Tunus'ta yaptığı açıklamada Gezi Parkı ve Taksim projelerinden geri adım atmayacaklarını' söyledi.
erdogan_1.jpg

Pressmedya

Üst Ana Sayfa Alt