Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

M Çevrimdışı

MUNZİR

Üyeliği İptal Edildi
Banned
@farkındayız teşekkürler yazını sonuna kadar ilgilye okudum. Çok keskin bir gözle bakmışsın olaylara ve analizlerinde bu yönde olmuş. Bende ilgili haberleri okudum amma ve lakin şu yaşanan olaylarla o haberlerli irtibatlandıramadım. Doğru olup olmadığını Allahu Teala bilir tabi. Yazdıkların sadece bir ihtimal üzerinde duruyor. Şuda bir gerçek ki, bu olayların arda arda gelişmeside tesadüf olamaz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@farkındayız teşekkürler yazını sonuna kadar ilgilye okudum. Çok keskin bir gözle bakmışsın olaylara ve analizlerinde bu yönde olmuş. Bende ilgili haberleri okudum amma ve lakin şu yaşanan olaylarla o haberlerli irtibatlandıramadım. Doğru olup olmadığını Allahu Teala bilir tabi. Yazdıkların sadece bir ihtimal üzerinde duruyor. Şuda bir gerçek ki, bu olayların arda arda gelişmeside tesadüf olamaz.
Allah razı olsun ahki.Yazı olacağını ben bilebilmiyordum. Aklıma geldikçe yazdım. Düzeltmeler yaparım inşallah:)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Erdoğanın konuşması göstericilerde infiale yol açtı.
twitlerinde genel bir endişe hüküm sürüyor.
AKP lilerin saldırılarından korkuyorlar ve kendi kendilerini tayibe karşı kışkırtıyorlar.

Yarının Cuma olması da enteresan bir tesadüf.

Son dakika
Twiter
Az önce 06.......... plakalı beyaz BMW Kennedy'de trafiğe daldı, bir kişiye çarpıp kaçtı

Anonymous, Türkiye’deki devlet sitelerine saldırıya başladı!

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Ben hayatımda hiç nefret etmediğim kadar bu solcu kafirlerden nefret ediyorum sırf macera için gelmişler sırf zevk aldıklarından oralardalar ve bunla övünüyorlar.Bunlardaki yürek hepsini toplasan suriyedeki 6 yaşındaki çocukta yok.Tağutun kafa çalışmıyor farkli yerlerden sıkılan 2 şarjör keleş olsun bir tane insan kalmaz altlarına eder giderler o keleşin sesi bunları korkutmaya yeter.

Bunlardaki savunma ve saldırı mekanizmalarının işleyişi;

Müslümanlardan zarar gelebileceğini hissettikleri zaman;
biz de sizler gibi müslümanız elhamdülillah.Sizler bizim kardeşimizsiniz derler,sonra bir de biz bütün müslümanlara saygılıyız derler.Hatta kutlama kültürleri çok gelişmiş olduğundan bidat olan kandil kutlaması gibi kutlamalardan rahatsız olmazlar.

Kafirlerden Zarar geleceğini hissettikleri zaman;
Bizler herşeyin demokratik bir zemin üzerinde herkesin birbirine eşit sayıldığı birer sosyalist cumhuriyetçiyiz.Batı bizim bütün hayallerimizde ve hayatımızda bir modeldir.Sizi ve kendimizi şeriatçılardan korumak için atatürk ilkeleri üzerine and içeriz.Bize yardım edin.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1,5 saat kadar önce de ankara kuğulu park ta polisler çadır topladılar, pankartlarda toplatıldı. ve arabalar arandı.

Son dakika.
twiter mesajı
15:00
"Arkadaşlar, su an Ankara Protokol caddesinde tekbir nidalariyla bir grup yuruyuse basladi, dikkatli olun!

İnternette de kısıtlamalr var sanırım . Eskiden takip edebiliyordum. Twitlerden ve canlı yayınlar yapıyorlardı.
Şu an canlı bilgiye ulaşamıyorum .. Hayırlısı bakalım

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Erdoğanın konuşması göstericilerde infiale yol açtı.
twitlerinde genel bir endişe hüküm sürüyor.
AKP lilerin saldırılarından korkuyorlar ve kendi kendilerini tayibe karşı kışkırtıyorlar.

Yarının Cuma olması da enteresan bir tesadüf.

Son dakika
Twiter
Az önce 06.......... plakalı beyaz BMW Kennedy'de trafiğe daldı, bir kişiye çarpıp kaçtı

Anonymous, Türkiye’deki devlet sitelerine saldırıya başladı!

kardeşim onların ağzı ile buraya bilgi aktarmazsan sevinirim.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tayyip hizaya geliyor,, ama tabi ki bu zirve yapmış egosundan dolayı santim santim oluyor, demin AVM sadece bir söylemdi dedi , sonra rezidanstan bahsetmedi , ve müze olabilir dedi .

Müzeye benim şahsen itirazım olmaz . Yandaş yağdanlıkların arpalanacağı bir AVM rezidans ikilisine karşılık Müze-Park olabilir , o zaman yapaccağı topçu kışlasıda aslına benzetilerek yapılmış bir yapı olur , wow kremlin palace gibi bi şey olmaz .

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Tayyip hizaya geliyor,, ama tabi ki bu zirve yapmış egosundan dolayı santim santim oluyor, demin AVM sadece bir söylemdi dedi , sonra rezidanstan bahsetmedi , ve müze olabilir dedi .

Müzeye benim şahsen itirazım olmaz . Yandaş yağdanlıkların arpalanacağı bir AVM rezidans ikilisine karşılık Müze-Park olabilir , o zaman yapaccağı topçu kışlasıda aslına benzetilerek yapılmış bir yapı olur , wow kremlin palace gibi bi şey olmaz .

Bu adam hala değişmeyecek herhalde,hala ab ye dilencilik yapıyor,demokrasi naraları atıyor......

Erdoğan: Topçu Kışlası AVM olamaz Başbakan Erdoğan, günlerdir Gezi Parkı AVM yapılıyor yönündeki iddialara karşı çıkarak, "Orası AVM yapılamaz. Zaten metrekaresi yetmiyor" dedi
Dünya Bülteni / Haber Merkezi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı eylemcilerinin en çok karşı çıktığı projelerden biri olan AVM'nin yapılmayacağını, çünkü zaten projede AVM için yeterli alan olmadığını söyledi.
Başbakan Erdoğan Türkiye ve AB İçin Ortak Gelecek isimli konferansta konuştu. Erdoğan, Avrupa Birliği'nin kendilerine verdiği sözleri yerine getirmeye davet etti. Erdoğan, birliğin kendilerine ayrımcılık yaptığını savundu. Erdoğan, birliğin kendilerini neden Avrupa'ya almadıklarını açıkça söylemelerini istedi. Gezi Parkı olaylarına da değinen Başbakan Erdoğan, daha önce o bölgede katledilen ağaçları hatırlattı. İlk kez isim vererek Koç Grubu'na göndermelerde bulundu. Erdoğan, eylemlerle ilgili açıklama yapan ABD'ye Wall Street eylemlerini hatırlattı.
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;
"Neden Türkiye, bunca avantajına rağmen hala Avrupa Birliği tarafından haksız engellemelerle karşılaşıyor? Avrupa Birliği, Türkiye'ye verdiği sözleri unutmaktan ve unutturmaya çalıştırmaktan vazgeçmelidir. Türkiye, kapıda bekletilecek bir ülke değil. Siyasi ve ideolojik sebeplerle 16 faslın müzakereleri açılmıyor.
Türk vatandaşlarına uygulan vize rejimi bizden çok Avrupa'ya zarar veriyor. AB'nin Türkiye'nin önüne koyduğu blokaj, kendi refahının önüne koyduğu bir blokajdır. Ahde vefa ilkesi yok. Bize 'Üç yıldır sizi şu sebeplerle almıyoruz' desinler. Türkiye'ye gerçekler niçin açıklanmıyor? Sürecin niçin bu kadar ağır ilerlediğini vatandaşın bilmesi lazım.
'AB'YE GİRMEYE HAZIRIZ'
Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy ve diğerleri gitti. Şu anda bu süreci takip eden bir ben kaldım. Biz AB üyesi ülkelere zaten girmişiz. Şu anda 5 milyon vatandaşımız AB üyesi ülkelerde yaşıyor. Bu trajikomik durumu daha fazla sürdürmeye gerek yok. Bugün Türkiye'nin AB'ye değil, AB'nin Türkiye'ye olan ihtiyacından bahsetmek gerekir. Çalışmaları yarın AB üyesi olacak gibi yürütüyoruz. Türkiye birkaç düzenlemeyle AB'ye girmeye hazırdır.
'AVRUPA STANDARTLARINA YAKINIZ'
AB tarafından bize ifade özgürlüğü konusunda bazı eleştiriler yöneltildiğini görüyoruz. Fasıllarda açılış yapılabilir, kapanış yapılamaz ilkesi geldi. Türkiye'ye bu reva mıdır? Bizim özgürlükler ve yargının bağımsızığı konusnda hiçbir çekincemiz sözkonusu değildir. Türkiye Avrupa standartlarına en yakın olduğu noktadadır.
'DİYORLAR Kİ 'ERDOĞAN ÇOK SERT', KUSURA BAKMAYIN...'
Avrupa, Romanları sınırdışı etti. Neden ses çıkmadı? Benim 8 vatandaşım insafsızca öldürüldü. Niçin basın mensupları o mahkemeler alınmadı. Bunları yutalım mı, dinlendirmeyelim mi? Bunları söyleyince 'Erdoğan çok sert'. Kusura bakmayın, bunları söylemek zorundayım.
'KORKUNÇ DEZENFORMASYON'
Son günlerde Taksim Gezi Parkı düzenlemesi bahanesiyle yaşanan olaylar, hiç kimseyi yanlış düşüncelere, tereddütlere sürüklemesin. Çünkü burada korkunç bir dezenformasyon var. Sosyal medyanın korkunç yalan kampanyaları var. Bunların hepsi tespitle elimdedir. Hepsini biliyoruz. Bizim demokratik talepler konusunda hiçbir sıkıntımız, hiçbir çekincemiz yoktur.
'MUHATAP YOK'
Her şeyden önce muhatabınızı bileceksiniz, burada muhatap söz konusu değil. Milletin parlamentodaki temsilcilleri ne iş yapar diye sormaz mısınız?
ÇEVRECİLERE SESLENDİ
Çevre hassasiyeti olan kardeşlerime sesleniyorum. Eğer çevrecilikte ortaklık yapacaksanız, gelin bu Başbakanınız ile yapın. Çevre için yaptıklarımız neden konuşulmuyor?
'ÇÖZÜM SÜRECİNİ DE KATMAK İSTİYORLAR'
Çözüm sürecini istemeyenlerin bu olayın içinde olduğunu bilmenizi isterim. Gezi Parkı olaylarında olanların bir kısmı çözüm sürecini bu işin içine katmanın gayreti içine giriyorlar. Onlar da çözüm sürecine karşı.
'DEMOKRASİ TALEBİNE CANIM KURBAN'
Çevreci olmak; devletin araçları yakmak, kamu malına zarar vermek değildir. Çevreci olmak insanları öldürmek değildir. Demokrasi talepleri olanlara canım kurban, her türlü desteği vermeye hazırım.
'AKM DEPREME DAYANIKSIZ'
Diyorlar ki, 'referanduma karşıyız'. Niye karşısın, karşı olma o zaman. Depreme dayanıklı olmayan AKM var. Biz buraya dev bir opera binası yapalım.
'DAHA GÜZEL TAKSİM İSTİYORUZ'
Böyle bir şeyin kararını vereceksek, bunu zaten seçim öncesinde vermişiz. Halkımız destek vermiş. Daha güzel bir Taksim istiyoruz. Niye trafiği yer altına alıyoruz? Benim vatandaşım çoluğu çocuğuyla gelsin gezsin istiyoruz. Gezi Meydanı'na fark atacak bir ağaçlandırma yapacağız.
'AVM OLAMAZ'
AVM olması metre nedeniyle mümkün değil. Bizim düşüncemiz içinde buraya güzel bir şehir müzesi yapmak da var. Biz ilk başta yapılan müdahaleyle ilgili üzüntümüzü bildirdik. Avrupa'da benzer olaylara daha sert müdahaleler yapılıyor.
'BİZİ MİLLET GÖTÜRÜR'
Demokrasi, bir şeffaflık rejimidir. Bizi millet getirdi, götürecekse millet götürür, başkaları değil. Hükümetle bir meselesi olan bunu sandıkta sorabilir.
'ASLA BOYUN EĞMEYİZ'
Şunu herkes bilsin ki milli iradeye yönelik hiçbir saldırıya hangi kılıf altında olursa olsun, kim tarafından beslenirse beslensin, asla boyun eğmeyiz. Biz, toplumsal hadiseleri okuruz, analiz ederiz, objektif biçimde de değerlendiririz.
'YÜZDE 100'ÜN PARTİSİYİZ'
Bizi bugünlere taşıyan, bizi her iki kişiden birinin oyuna mazhar eden de bu kucaklayıcı tavrımızdır. Şunu da söyleyeyim; yüzde 50 bize oy verdi, biz yüzde 50'nin partisi değiliz. Biz şu anda yüzde 100'ün partisi olarak ülkeye hizmet veriyoruz
'O İLANLARI GÜÇLENMEMİZİ İSTEMEYENLER VERİYOR'
Yabancı dostlarımızdan, özellikle de yabancı medyadan Türkiye'de yaşananları lütfen ideolojik bir yaklaşımla ele almamalarını ve sipariş üzerine ilanlar yayınlamamalarını kendilerine de hatırlatırım.
Gazetelere, uluslararası medyaya parayı basmak suretiyle ilan verenler, oralarda Türkiye'nin güçlenmesini, Türkiye'nin bu hale gelmesini hazmedemeyenlerin çıkarmış olduğu ilanların kaynaklarını da biliyoruz. Bunu da özellikle hatırlatmak istiyorum. Bu, Türkiye'nin güçlenmesinden, Türkiye'nin bir güç devşirmesinden rahatsız olanların aslında attığı bir adımdır.
'FAİZ LOBİSİ FAZLA HEVESLENMESİN'
Bu, yine Türkiye'deki faiz lobisinin iktidarımıza yönelik attığı adımdır. Faiz lobisi de fazla heveslenmesin, onlar da kusura bakmasınlar hedeflerine ulaşamayacaklar. Bu halkın dediği neyse o olacak. Bu milletin dediği olacak.

İ Çevrimdışı

İbn Abdilberr

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bunlardada kesin bir iş var, çünkü bu topluluk korkulucak bir kesim değil, çünkü bir ideolojileri yok. Yani ortak bir paydaları yok. Mesela PKK bir çok istediğini elde etti, çünkü ortak bir payda ve ideolojileri vardı. Bu topluluk içinse öyle değil, alkolik zani olmaları ve özgürlüklerinin ellerinden alınmasından korkmaları tek ortak noktaları, bunun haricinde ideolojik olarak birlik değiller. Rumlar ile perslerin savaşı gibi bu durumda.

G Çevrimdışı

gulyabanii

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akp bu olay ile dağılan oylarını topladı, hatta geçen secimde aldıgından daha fazlasını alabilir bu secimde.

Meydanda ki kişiler ve bunları destekleyenler zaten akp ye oy vermiyordu, ama bu tip genclerin ortaya çıkması, hatta camiilere ayakkabı vs. ile girmesi, 'muhafazakar' diye tabir edilen kesimin tepkisini çekti, insanlar da şoyle bir algı oluştu ya bunlar iktidara gelirse ne olur ? Bu yuzden akp ye oy vereceklerdir.

Şunu da iddia ediyorum ki, nasıl one minute gecen secimi kurtardıysa bu secimi de gezi olayları kurtaracak.

Tabi bunların hepsi tahmindir..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Al sana tweet :D

ABD'den Başbakan Erdoğan'a Occupy Wall Street yanıtı

20409554.jpg

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Occupy Wall Street'te 17 kişi öldü" sözlerine ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yanıt geldi. Yanıtın Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında "bela" olarak nitelendirdiği Twitter üzerinden gelmesi ise dikkat çeken bir detay oldu.

spacer.gif

Büyükelçilik'in Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "US Occupy Wall Street hareketi ile ilgili raporlar yanlıştır. Bu harekete istinaden hiçbir polis müdahalesi ölümle sonuçlanmamıştır. #OWS" denildi.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olaylar ile musluman kesimin tepkisi de olculmus durumda.
Bu ulkenin % 90 i musluman yalani artik gecerli degil.

Musluman oldugunu dusunen kesim rte nin kendini temsil edemedigini artik anlamalidir

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bu olaylar ile musluman kesimin tepkisi de olculmus durumda.
Bu ulkenin % 90 i musluman yalani artik gecerli degil.

Musluman oldugunu dusunen kesim rte nin kendini temsil edemedigini artik anlamalidir

Bu adam müslümanım diyenlerden yararlanıyor ve onları kullanıyor,biz bu adamı islam davası için kulllanamayacakmıyız?Nasıl bir yöntem izlemeli,olayları islam konusunda nasıl fırsata dönüştürmeli bunlar üzerinde çalışmalıyız.Tayyip nabza göre şerbet veriyor.Halkın ne istediğini de biliyor.Halk sadece ekmek ve rahat yaşam derdinde.Halk,islamı rahat yaşamın içinde bulmaya çalışıyor.Son görev gene islamda din konusunda söz sahibi görünen şeyh ve hocalara düşüyor.Herkes tansiyon düşürme derdinde.Bizlerin tansiyonunu öğrenmek isteyen yok.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hayatımda hiç nefret etmediğim kadar bu solcu kafirlerden nefret ediyorum sırf macera için gelmişler sırf zevk aldıklarından oralardalar ve bunla övünüyorlar.Bunlardaki yürek hepsini toplasan suriyedeki 6 yaşındaki çocukta yok.Tağutun kafa çalışmıyor farkli yerlerden sıkılan 2 şarjör keleş olsun bir tane insan kalmaz altlarına eder giderler o keleşin sesi bunları korkutmaya yeter.

Benim Üzüldüğüm böyle uyduruk adamlar toplanıyor kendilerince birşeyler yapıyorlar. İslami gruplarda ses seda hareket yok. Kimse kusura bakmasın Ben AKP' lileri İslami bir grup olarak görmüyorum. zaten kendilerine Muhavazakar demokrat diyor bu badem bıyıklı taife.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
17:55, 07 Haziran 2013 Cuma
Orta Doğu

mihrac-ural.jpg

Mihraç Ural yine sahnedeReyhanlı katliamını organize eden örgütün lideri yeni bir video yayınlayarak Türkiye'deki Hükümet karşıtı protestolara destek verdiVideoyu izlemek için tıklayınız

Islahhaber internet sitesinin haberine göre, Suriye Banyas’ta 850 sivil insanın katledimesinin baş sorumlusu olarak bilinen Mihraç Ural, Türkiye’deki Gezi Parkı protestolarına destek vermek amacıyla miting tertipledi.

Banyas Katliamı Hakkında

Banyas’ta çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği katliamdan da Ural’ın başında olduğu örgüt sorumlu tutuluyor. Katliamdan kısa bir süre önce kaydedildiği anlaşılan bir videoda Ural’ın “bölgenin temizlenmesi” çağrısını içeren sözleri katliam talimatı olarak yorumlanıyor.

Mihraç Ural Suriye’de yaptığı konuşmasında,

Bugün arkadaşlara desteklemek için toplandık, bizlerde onların yanındayız.

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan bir diktatördür ve bu diktatöre karşı duran kardeşlerimizi destekliyoruz. Bizler onların yanındayız.

Direnişçi Türk arkadaşlarımızı desteklemek için toplandık,

Ural açıklamasında Recep Tayyip Erdoğanı hedef gösterek “Erdoğan Suriye halkının kanına el koydu” iddiasında bulundu.
Ural yaptığı açıklamanın devamında, “Biz diktator karşısında duruyoruz Türk halkının yapmış olduğu protestolarını destekliyoruz. biz diktatör Erdoğan karşına duruyoruz. ifadelerini kullandı.

Mihraç Ural, Direnen Suriye, Direnen Türkiye halkıyla omuz omuza pankartıyla açıklamalar yaptı ğı gürülüyor.

Mihraç Ural yine sahnede | Orta Doğu | Press Medya

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
k4.png

11:47, 07 Haziran 2013 Cuma

taksim_2.jpg

Taksim Platformu'ndan tavır değişikliği...

Taksim Platformu, mücadelesine gölge düşürecek her türlü çabadan uzak durmaya devam edileceğini belirterek diyalog istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
Bülent Arınç ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin Suriye politikasından 3. Köprü'nün ve Kanalİstanbul'un yapılmamasına kadar birçok talepte bulunan Taksim Platformu, yeni açıklamasında diyalog istediğini belirtti.
Taksim Platformu bir açıklama yaparak sorunun çözümü için yegane çözümün diyalog ve müzakere olduğu değerlendirmesi yaptı. Platform, Gezi Parkı eylemlerinin "haklı mücadeleye gölge düşürecek her türlü çabadan uzak durmaya devam edileceğini" duyurdu.
Platformun açıklaması şöyle:
"Taksim Gezi Parkı'nda 11 gün önce meşru taleplerimiz için başlatılan masum ve barışçı protesto gösterimiz güvenlik güçlerinin ölçüsüz güç kullanımı ile engellenmek istenmiştir. En temel demokratik hakkımızın yasadışı şekilde ve hiçbir demokratik ülkede örneği görülmedik oranda şiddet kullanılarak bastırılmaya çalışılması, protestomuzun geniş halk yığınları nezdinde destek bulmasına sebep olmuştur.
Meşru taleplerimizi savunurken dışlayıcı bir dile başvurmamaya, kimseye ayrımcı bir gözle bakmadan anlamaya çalışmaya ve şiddetten uzak durmaya büyük özen gösterdik. Bundan böyle de haklı mücadelemize gölge düşürecek her türlü eylemde bulunanları uyarma ve aramıza mesafe koyma gayretimizi sürdüreceğiz. Hangi yol ve yöntemle olursa olsun hiç kimseye, hiçbir gruba, hiçbir anlayışa ve hiçbir inanca karşı şiddeti, ayrımcı ve dışlayıcı davranışı, hakareti, küfrü kabul etmiyoruz ve böyle davrananları şiddetle kınıyoruz, suçluyoruz.
Demokratik bir siyaset ortamının oluşumu için son derece önemli gördüğümüz bir arada yaşama deneyimini tehdit edebilecek her türlü eylemi son derece tehlikeli ve elde edilen barışçıl ilişkileri tahrip etmeye yönelik olarak görüyoruz.
Sonuç vermediğinin görülmesine rağmen günlerce sürdürülen yasalara aykırı polis şiddeti sorumlularının görevden alınmasının, cezalandırılmasının, şiddetin dinmesini ve barışçıl bir müzakere ortamının oluşmasını sağlayacağı inancındayız.
Sorunun çözümü için hala yegâne koşulun, diyalog ve müzakere yolunun açılması olduğu inancımızı tekrarlıyoruz..."

Ani bir tavır değişikliği oldu her iki tarafta da. Dün öğlen veya akşam saatlerinden itibaren , Twitter ve canlı yayınlardaki aktiflik birdenbire yerini sukünete bırakmıştı. RTE nin havaalanındaki konuşması da bir şovdan ibaretti. Seçmenlerinin gazını almaktı.

Restleşmeler ve pazarlık dönemi bitmiş gibi görünyor.
Tayip bakalım bu sefer neyi kabül etti. Zaman gösterecek.
(1 ay öncesinden bir ay sonrasına yaşananlar analiz edilince bunun ne olduğu yakalanabilir kanımca.
Ben ilgi ile takip ediyorum olanları)

Her ne kadar ülkede şaşkınlığa neden olsa da , Geziparkında oluşturulan sahte mutlu yaşam görüntüleri,
yayılması istenilen ideoloji için atılmış bir adım oldu. Şimdiden ideolojileri yayılmaya başlanmıştır. Videolar ve yazılı yayınlar twitlerde paylaşılıyor şu an.

Sanıldığı, ve bize televizyonlarda aktarıldığının aksine : olaylar bir grup tarafından profosyonelce kontrollü bir şekilde yürütülmüştür. Ordaki kalabalığın her düşünceden insanlardan olması , olayların kendiliğinden oluştuğu anlamını taşımamaktadır.
RTE nin faiz lobisine saldıran cümleleri sadece gerçekleri kamufle etme davranışıdır.

Ülkedeki İslami kesim, ya sabır içerisindedir., ya da eskisinden daha da ağır bir şekilde sindirilmiştir.

İslami kesimin bundan sonra organize olmaya başlayacağı kanaatindeyim.

Şimdi ben içerde ergenekoncuların serbest bırakılmasını, dışarıda Suriyeye emperyalizmin silah kullanma ihtimali üzerinde duruyorum.

Şu haber dikkate almaya değer :

Putin: "Golan tepelerine biz geçebiliriz"

Güncelleme: 17:57, 07 Haziran 2013 Cuma

Rusya Devlet başkanı Vilademir Putin, Rusyanın Golan tepelerinden çekilen Avusturyalı barış gücünün yerine geçmeye hazır olduğunu söyledi.

incanews / Haber MerkeziRusya Devlet başkanı Vilademir Putin, Rusyanın Golan tepelerinden çekilen Avusturyalı barış gücünün yerine geçmeye hazır olduğunu söyledi.Putin ordu komutanlarıyla yaptığı bir görüşmede “Golan tepelerindeki karmaşık durum için çekilen Avusturya askerlerinin yerini alabiliriz “ dedi.Avusturya -Hindistan ve Filipinlerle beraber- gözlemci üç ülkeden (UNDOF) birisi.Putin, Rusyanın böyle bir görevi ancak BM’nin ve ilgili ülkelerin talebiyle üstlenebileceğini söyledi.Golan tepeleri, 1973’ten bu yana İsrail’in işgali altında. UNDOF ise 1974 Mayısından bu yana Suriye ve İsrail arasındaki ateşkes için gözlemcilik yapıyor.UNDOF, geçtiğimiz aylarda bölgede yaşanan çatışmalar nedeniyle bir takım riskler yaşadı ve bunun sonucu olarak Avusturya, bölgedeki 377 askerini ekme kararı aldı.

Ayrıca Ürdüne tatbikata giden ABD burdan askerlerimi çekmeyeceğim demişti birkaçgün önce.

Geziparkı olayı iç mesele değil bence.
Bunun ucu Şam, Kusayr, Golan, AKSA, israil e dayanıyor derim.
Bize izletilen bir mutluluk oyunu, bir Holwyood filmi idi.

Kafir çok çok fazla kazanım elde etti.
Ve azmi de arttı. Şimdi içerde ve dışarıda bundan sonraki hamlesini devreye sokacağı günü bekliyor.

Birkaç gündür Kusayrdan gelen haberler bir üzüyor bizi, bir sevindiriyor.
Gezi olayları için de üzülen , umutsuzluğa itilen tarafta kaldık.
Ben bu durumun tam tersine döneceğinden ümitliyim.
Bu yaşananlar kafirden çok müslümanları uyandırmıştır diye ümitleniyorum.

Protesto ediyoruz diye sokaklarda şöyle 1 , 2 ay devam etse bu durum, tatsızlık ve olay olmadan tabiki, eminim bunlar öyle bir boşluğa düşerler ki,.. Polise falan gerek yok. Kendi kendilerine kavgalar ederler.

Üst Ana Sayfa Alt