Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet Bahçeli'ye sonuna kadar katılıyorum: ''Polis fazla şiddetli davrandı. Talimatı yerine getirdiler. Polisi suçlamamak lazım. İstanbul Valisi ve İçişleri Bakanı, Güvenlikten Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve Başbakan sorgulanmalı. Polisin günahı ne? Gaz at diyorlar atıyor, bomba at diyorlar atıyor. Polisin suçu ne? Suçu polislere yüklemek doğru değildir. Herkesin güvenliği için başvuracağı adres polis teşkilatıdır.''

Akhiler, rütbesiz polis'in hiçbir suçu yoktur, onlar sadece emirleri uyguluyorlar. Suçlu olanlar rütbeli ve üst düzey yetkililerdir.

Taayyip bile emir alıyorsa ordaki polislerin rütbelisi de alıyo bi yerden emiri.

Sonuçta doğru kapı islama çıkıyo aslında. Anlayana tabi

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bitti gibi bi hava oluşştu sabah taksim meydanı boşalmıştı. Ama şu an tekrar doldurmuşlar. orda değilim :D sadece intenertten izliyorum.

dsdfd.jpg

sahada marjinaller kalmış gibi görünüyor

dsdfd.jpg

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taayyip bile emir alıyorsa ordaki polislerin rütbelisi de alıyo bi yerden emiri.

Sonuçta doğru kapı islama çıkıyo aslında. Anlayana tabi
Vallahi tek tek hesapladım kafamda, Tayyip kalırsa ne olur, Solcular gelirse ne olur, ŞERİAT gelirse ne olur ? Abimin arkadaşları ülkücü hepsi, ancak hiç biri bu fitneye katılmıyor. Abim giller diyor ki ''eğer tayyip kalırsa islam'a herkes düşman olacak, İslam'ı yanlış anlayacak, eğer solcular gelirse islamdan eser kalmayacak, eğer şeriat gelirse ne tayyipten ne solculardan eser kalacak'' (ayrıntıyı bulanlar dua etsin :) )

Ülkücüler diyor ki: Allahtır tek hakim, Kur'andır tek hüküm.

H Çevrimdışı

hasan b

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu taksim olaylarının, birkaç gün önce gece yarısı yasalaştırılan petrol tasarısını gündemden uzaklaştırmak amacıyla yapıldığı da iddialar arasında.

TPAO'nun özelleştirilmesinin önü açıldı

30 Mayıs 2013 Perşembe 13:14
Meclis dün gece 01.30'da kadar çalışarak çok kritik bir tasarıyı yasalaştırdı. TBMM'den geçen yeni Türk Petrol Kanunu mevcut yasadaki "milli menfaat" vurgusunu kaldırıyor, "devlet hissesini" sahalara göre azaltıyor.
Yeni yasada "Devlet adına arama ve işletme ruhsatı alma hakkı TPAO'ya aittir" hükmü çıkarıldı.Böylece süresi dolan petrol üretim sahalarının devlet adına üretime devam etmesi için TPAO'ya verilmesini öngören yasa maddesi kaldırılarak, bu sahaların özel sektör şirketlerine sunulmasının yolu açıldı.
TPAO'nun özelleştirilmesinin de önü açılmış oldu.

Kritik Yasa Çıktı!

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu taksim olaylarının, birkaç gün önce gece yarısı yasalaştırılan petrol tasarısını gündemden uzaklaştırmak amacıyla yapıldığı da iddialar arasında.

TPAO'nun özelleştirilmesinin önü açıldı

30 Mayıs 2013 Perşembe 13:14
Meclis dün gece 01.30'da kadar çalışarak çok kritik bir tasarıyı yasalaştırdı. TBMM'den geçen yeni Türk Petrol Kanunu mevcut yasadaki "milli menfaat" vurgusunu kaldırıyor, "devlet hissesini" sahalara göre azaltıyor.
Yeni yasada "Devlet adına arama ve işletme ruhsatı alma hakkı TPAO'ya aittir" hükmü çıkarıldı.Böylece süresi dolan petrol üretim sahalarının devlet adına üretime devam etmesi için TPAO'ya verilmesini öngören yasa maddesi kaldırılarak, bu sahaların özel sektör şirketlerine sunulmasının yolu açıldı.
TPAO'nun özelleştirilmesinin de önü açılmış oldu.

Kritik Yasa Çıktı!

Evet işte bu.

Yapılanların gerçek nedenlerinin farkediliyor olması sevindirici. Ama tek başına bu kadarı ile kalmaz diye düşünüyorum.Amaç bu kadar olsa idi dün ortam yatışırdı.

Taksimdeki kalabalık artmış yine. Ama dünki şiddet görüntüleri pek yok gibi.
Pazarlık ettikleri her ne ise tayyibe düşünmesi için zaman verildi bence. Konu çok önemli olmalı ki büyük ölçekli bir hareket başlatıldı.
Gündeme düştüğünde bu gösterilerin gölgesinde kalan başka bir gelişme olmasını bekliyorum ben hala.
Pazartesi gününe sarkarsa bu hava bu sefer de piyasaları dalgalandıracaklar. Zaten dış piyasa perşembe cuma günü çok bozulmuş, dolar 1,9 lara çıkmıştı.

Ben takip ettiğim kadarıyla şunu söyleyebilirim.
Piyasalarda ani dalgalanmalar (dünya piyasasından bahsediyorum) ardından müslüman ülkelere yağan bombalar hep arttı.

Tüm dünyada geçen hafta Dolara dönüş hareketinin ilk sinyalleri gelmeye başladı. Sadece TL değil , Canada , yeni zelanda, avusturya , vs ülkelerde de dolar değerlendi
Altın tekrar düşüşe geçti. Ortam TL ye daha da sert yüklenmeye hazır durumda. önümüzdeki hafta içinde Suriyede Emperyalistleri görebiliriz. Ya da israilin Suriyede katliamı başlayabilir.

Olay sadece Taksimdeki 3-4 ağaç değil. Olay sadece tayyip değil. CHP, MHP de değil.

Beni eleştirebilirsiniz.
Ama dünyaya bulunduğumuz noktadan bakarsak gerçek tabloyu göremeyiz.
Olaya tek bir açıdan bakarsak yine göremeyiz.

Şu an Taksim gösterilerinde islami birşey duymuyoruz belki, ama Tayyip= islam olarak şartlanmış olan bu toplulukların çok yakında islama da sataşmaları olası.

Analizlerime güveniyorum. Laf olsun , kafa karıştırayım diye de yazmıyorum.
reyhanlı patlamalarından sonra Türkiyede başka yerlerde de bombaların patlama ihtimalini sitede yazmıştım.
Belki bomba patlamadı daha ama sonuçta halk ayakladırıldı. Bomda patlasa da amaç zaten bugünki gibi halkı sokağa dökmekti. Biz de uyutuluyoruz hala.
Taksim gösterilerinde dikkatimi çeken şey; Özenle gösterilerde antipatik olmamaya çalışmaları, Parti ve siyasi grupları reddetmeleri. Daha fazla kişiye şirin görünmek zorundalar çünki. Bu defa da sempatik adamı oynayarak deniyorlar.. Yok efendim bugün çöp toluyacakmış göstericiler, kitap okuma eylemi yapacaklarmış.

Tunusta birisi kendini yakmıştı , hatırlarsınız. Suriyeye kadar geldi.

Farkındayız' Alıntı:
...............
Bana göre sonuç:
Son ABD görüşmesinde Tayyipten birşey istenmiştir. O da bunu yerine getirmekte nazlanmıştır.
Hizaya gelmesi için Reyhanlıda bir bomba patlatılmıştır. Patlama sonrası tayyibin ve partisinin sessizliği vs, bu patlamanın neden ve ne amaçla yapıldığının aslında gayet açık bilindiğini anlıyorum......

Ben bu gerilimin ardından tayibin çok net geri adım atmasına pek ihtimal veremiyorum. Ama köşeye sıkıştı. Saldırganlaşacak ve kontrolünü çok yakında kaybedecek.

Tekrar yazıyorum sıralamaya dikkatinizi çekerim

Suriyede iç savaş,
Esedin gitmesini isteyen Tayip,
Direnişçilere destek açıklamaları,
Nusra cephesinin ortaya çıkışı ve El kaide ye biatı,
Hizbullatın suriyeye girmesi,
Reyhanlı,
Batı tarafından Nusret cephesinin terörist diye adlandırılması,
ABD seyahati,
Kusayra saldırıların şiddetlenmesi
Türkiyeden Nusret için teröristtir demeçleri,
Adanada operasyon ve karalamalar
3. Köprü isminin konması ( bunun manası deşifre oldu zaten)
Natonun ürdün tatbikatı
Türkiye, Taksim olayları.
Erdoğanın konuşması (dünki konuşması alıştığımız erdoğan konuşması değil. Korku var, acizlik var, çaresizlik var, saf adamı oynama var,
acındrma var,
)
MHP nin kendini dışarda tutma çabaları,
CHP nin olayı fırsata çevirme isteği,
Dün taksimden bir anda çekilen polis,

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi tek tek hesapladım kafamda, Tayyip kalırsa ne olur, Solcular gelirse ne olur, ŞERİAT gelirse ne olur ? Abimin arkadaşları ülkücü hepsi, ancak hiç biri bu fitneye katılmıyor. Abim giller diyor ki ''eğer tayyip kalırsa islam'a herkes düşman olacak, İslam'ı yanlış anlayacak, eğer solcular gelirse islamdan eser kalmayacak, eğer şeriat gelirse ne tayyipten ne solculardan eser kalacak'' (ayrıntıyı bulanlar dua etsin :) )

Ülkücüler diyor ki: Allahtır tek hakim, Kur'andır tek hüküm.

Şeriat bu olaylarla gelecek olsa idi, Irakta, Tunusta, Libyada, Mısırda, Somalide, Suriyede daha önce gelirdi.
Ama hala o beldelerde şeriat tam olarak gelemedi. Şeriat ortaya çıktı evet. ben burdayım dedi evet. Ama Tahrir meydanından sonra şeriatle yönetilmeye başlayan bir ülke görmedik.

Zafer yakın inşallah :D

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hinliğe hinlikle cevap verelim .

Erdoan: "Taksim'e cami de yapacaz" - Hrriyet GNDEM

"TAKSİM'E CAMİ DE YAPACAĞIZ"
AKM inşallah yıkılacak. Muhteşem bir opera olarak kültür merkezi olarak onu da yapacağız. Oradan bir ses verdi.

Evet cami de yapacağız. Ben bunun iznini gidip de CHP genel başkanından alacak değilim, birkaç çapulcudan alacak değilim. Bize oy verenler bunun yetkisini verdi zaten.

Ankara'da olaydı altına Yunus Markette açacak mısınız diye sorardım İstanbul'daki camilerin altına hangi market zinciri yerleşiyor ?

Çayyolu Haber- Cami bitmedi ama market tamam

Cami bitmedi ama market tamam (07.07.2011)

Yunus-market.jpg

Demokrasi Parkı ile Çayyolu Köyü mezarlığı arasındaki kavşakta geçen yıl temeli atılan ve tepkilere neden olan caminin kendi tamamlanmadı ama altına Yunus Market geliyor. Pazar günü saat 11.00’de açılışı yapılacak olan Yunus Market’in hazırlıkları büyük bir hızla devam ediyor.

Burada herhangi bir yapının olamayacağı işi bilenlerce ortaya konulurken, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Ruhsat vermezsem suçlu duruma düşerim.” demiş ve şunları söylemişti; “Haklarında açılmış olan davayı kazandılar. Davayı Çağdaş Başkent Hukukçular Derneği açmış, arsa sahipleri de kazanmış. Bu durumda inşaat ruhsatı vermek durumundaydım.

İnşaatın yapım işini üstlenen Muradiye Vakfı, “sosyal tesis” yapılacak yerden vazgeçti. Yunus Marketler Zinciri yarım kalan inşaatı alarak altını market yapmak ve camiyi bitirmek üzere harekete geçti.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar bu olaylara devam ediyor.Akp liler sosyal medyada bizi sokağa dökmeyin diyor.Akpliler ve protestocular birbiriyle küfürleşiyor.2 grup oluşmuş durumda.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Habertürk , Bloomberg, Show

Erdoğan canlı yayında TekeTek

ccdsssdfd.jpg

ccdsssdfd.jpg

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yakında büyük fitneler olacak, o fitnelerde yerinde oturanlar ayaktakilerden, ayaktakiler yürüyenlerden, yürüyenler koşanlardan, daha hayırlı olacaklar. Kim o fitne içinde bulunmuş olursa, ondan uzak dursun. O zaman bir iltica yeri, sığınacak mekân bulursa ona sığınsın. Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Genç Çeriler başkanı Barış Kurt'un yaptığı açıklama;

Bilgisayar yoluyla internete giremediğimizden Taksim olayları için bir şeyler yazamadık. Kısa ve öz söyleyeceğimiz şundan ibarettir:

Akpye karşılar diye göstericileri, göstericilere karşılar diye akpyi desteklemek ahmaklıktan da ötedir.İslam dışı bir düzende İslam dışı iktidar ile İslam dışı iktidar düşmanlarının birbirleriyle çatışmasında Türk İslam davası neferlerinin bi tarafı olmaması gerekirdi. Davamız içerisinde düşmanımın düşmanı dostum felsefesi hiçbir zaman olmadı.Ne Akp iktidarı, ne sosyalist devrim ne de faşist polisten yanayız.Hükümet, polis, muhalefet, göstericiler aynı derecede suçludur.Milletin arasına fitne koyanların Allah belasını versin.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye'nin gündemi suni gündemlerle karartılırken millet bir anda kucağında petrol kanununu buldu.
Petrol hakkı sahibi yabancılar, Türk kara sularında petrol arama ve üretim faaliyeti yapabilecek. Petrol hakkı sahipleri, ürettikleri ham petrol ve doğalgazın kara sahalarındaki yüzde 35'ini ve deniz sahalarında yüzde 45'ini ihraç edebilecek.

Kanuna göre, üretilen petrolün ve doğalgazın sadece sekizde biri devlete kalacak. Türkiye bütün petrol alanlarını yabancılara açıyor ve sadece sekizde biri devlete kalıyor.

Ülke ise güya bir kaç ağaç için sokaklara dökülüyor.

vahdethaber

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün dünden daha kötü olaylar.
Tayip efendi bugün konuşmalarında gerginliği düşürmek yerine tırmandırdı.

Bu gidiş hoş değil. Bu olaylar dinmeyecek gibi. Arabalar, dükkanlar yakılıp yıkılıyor ve bunu herkes alkışlıyor.

Heryerde provakatörler var. İzmirde polise destek veren elinde sopalı vatandaşlar varmış. Provakastonlar da dizboyu
ama yaşananlar da çok ciddi.

Esed bile dalga geçiyor. Suriyelilere türkiyeye seyahat etmeyin diye uyarı yapmış.

Ya tayip efendi . Dün baktın işler ters gidiyo. Ne vardı ayak diremeden tamam bi daha düşünelim deseydin de bu duruma gelmeseydik

Petrolüde geceyarısı verdin. Çık açıkla madem köşeye sıkıştıysan.

Bu Gidiş hiç hoş değil.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Farkındayız ahi tayyip düşünelim dese bile bu olaylar durmazdı bunlar tayyipi indirmek istiyor yarın her şey düzelir.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler, Bizim buralarda Gösteriler devam ediyor .. Ne İstanbul'da Ne Ankara'da Ne İzmirde'de Oturuyorum... İnsanlar Işıkları yakıp yakıp söndürüyorlar, Arabalar Korna çalıyor, Kaşık tencere tokuşturup ses çıkartanlar. ve Sokaktaki Kalabalıklar.. İnsanlarda Tayyibe karşı bir birikim var bu çok belli. Yarında herkes Siyah elbise giyecekmiş. Öğrenciler dahil.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Besiktas yeniden savas alanina dondu polis mudahale etmek istemiyor ama gostericiler polislere surekli bel alti kufurletediyorlar.az once mudahale basladi

Üst Ana Sayfa Alt