Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taksim Gezi Parki Protestolari

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yav akhiler bu konu hakkinda pek bilgim yoktu gec ogrendim ama su an bulundugum yerde mahalle halki evlerinin lambalarini acip kapatiyor balkon demirlerine vuruyor marslar soyluyor ,,ayrisma basliyor lambasini acip kapayanlar vs lambalarini acip kapamayanlar .. subhanallah

Allah swt sonumuzu hayirli kilsin , AMIN

(Allah resulu a.s.v: hayir CENNETIR buyurmustur)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi farkındayız ahi burada tayyipin avukatlığını yapmak istemiyorum tayyipi sevmiyorum ama 2000 yılında ben aç kaldığımı biliyorum.Yemeye ekmek bulamazdık.Allaha şükür şimdi durumumuz iyi.Gene de bu tayyipin kafir olduğu gerçeğini değiştirmez.

Ben de tam tersini söylüyorum
Ben de 2000 yılında gayet iyi durumdaydım.Bugün ise ekonomik durumum çok kötü.Bu bi kıstas değil ki.
Son 3 yılda kaç tane firma iflas etti? Ben etrafımda ticaretin içinde olan insanların hiçbirinden iyiye gittiklerini duymuyorum!!! Herkes borç batağında
Son on yılda kaç tane yeni kurulan firma trilyonluk oldu?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yav akhiler bu konu hakkinda pek bilgim yoktu gec ogrendim ama su an bulundugum yerde mahalle halki evlerinin lambalarini acip kapatiyor balkon demirlerine vuruyor marslar soyluyor ,,ayrisma basliyor lambasini acip kapayanlar vs lambalarini acip kapamayanlar .. subhanallah

Allah swt sonumuzu hayirli kilsin , AMIN

(Allah resulu a.s.v: hayir CENNETIR buyurmustur)

Bu hareketleri sosyal medyada birileri organize ediyor.
Tesbitiniz çok yerinde olmuş. Benim aklıma gelmemişti bunu ayrışma amaçlı yapıyor olmaları.
Pazartesi herkes siyah elbise giysin deniyor bir de. bunu duymamışsınızdır takip etmiyorsanız

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tesbitiniz çok yerinde olmuş. Benim aklıma gelmemişti bunu ayrışma amaçlı yapıyor olmaları.
Pazartesi herkes siyah elbise giysin deniyor bir de. bunu duymamışsınızdır takip etmiyorsanız

İnsanlar İnternet Üzerinden örgütlendiği için bugün öğle vakitlerinde Facebook'a ve twitter'a girmekte sorun yaşanıyordu.. Acaba yoğunluktan mı Yoksa Kasıtlı olarak yapılmış bir şey mi ?

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@HAMAS Gostericilerin cogu ne icin sokaga indigini bile bilmiyor.cogunluk dagilmis durumda

E yani ,,, neyse geçmiş olsun ! Tayyipin de kulağında koca bi küpe var artık , ben dedim olacak psikolojisinden kurtulur belki !

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

AKHI ben her gun karima bu cocuklarinla gecirdigin bu huzurlu zaman icin Allaha sukur et derim .. bugun dunya uzerinde o kadar cok kan akiyorki hepside senin benim gibi iman ettigini idia eden muslumanlarin kani senin cocugunu bir filistinli cocuktan ayiran hic bir sey yok HEPIMIZ ALLAH SWT NIN KULUYUZ .. kimse basina ne gelecegini bilemez dun onlar olmus cocuklarini havaya kaldirip yardim istiyordu Allah en dogrusunu bilir belki yarin aynisini biz yapacagiz,

ben bu forumda bir cok kisinin sehid olmak icin dua ettigini biliyorum ,, Allah bilir nasil olacagini ,,( Rabbim kalbinden gecirenlere nasip etsin amin )

ben su an turkiyede olanlari cekip bir haber yapsam ayni arap baharinin ilk baslagici gibi sunarim ki su an sunuyorlardir .. sonra amerika tayibe seni istemiyorlar cekil der, ulke icinde iki uc seytan dostu bir olay yapar, sonra olayin icinde bulursun kendini .. o yuzden dedim hayir CENNETIR ve Rahman sonumuzu hayirli kilsin, Rabbim bizleri sehid etsin .. AMIN

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanlar İnternet Üzerinden örgütlendiği için bugün öğle vakitlerinde Facebook'a ve twitter'a girmekte sorun yaşanıyordu.. Acaba yoğunluktan mı Yoksa Kasıtlı olarak yapılmış bir şey mi ?

Bugün kestiler face i ve twitteri . İstanbulda polisin geri çekilmesiyle beraber tekrar serbest bıraktılar yayını. Ama twitter sanırım yazılımla cepten bağlanıldığında güncel mesajları göstermiyor.1-2 saat gecikmeli gösteriyordu. millet twitteri telsiz gibi kullanıyor :D Türk aklı . iyide organize kullanıyolar hani.

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler samimi diyorum bu saat olmuş, bizim evin Önünden Tayyib Aleyhine slogan atan araçlar geçiyor.. Pencereden duyuyorum korna çalarak Slogan atarak geçiyorlar.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E yani ,,, neyse geçmiş olsun ! Tayyipin de kulağında koca bi küpe var artık , ben dedim olacak psikolojisinden kurtulur belki !

Olayların bittiği falan yok. Sokaktan kalabalıklar çekildi. Yarın pazar ve daha fazla kalabalık sokağa inme hazırlığında.Bu sabah 3te kadıköyden yürüyerek boğazı geçtiler.
internette saat bu gece 3 te elektrikleri keserek polisin saldıracağı haberleri yayılıyor.
Çoğunluğun neden orda olduklarını bilmedikleri bilgisine katılıyorum.

Alıntı:
3 Ekim 2008'de PKK ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında ; Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde gerçekleşen çatışmada. Şemdinli Aktütün karakoluna sonucu 15 Türk askeri hayatını kaybetmiş, 2’si ağır olmak üzere 20 askermiz'de yaralanmıştır...!Bu olaydan sonra kaç kişi eline Türk bayragını alıp'ta eylem yaptı..yada yaptıysa kaç dakka..60dk değil mi fazlası yok olmazda zaten..Şimdi kalkmış 3-5 ağaç kesiliyo diyerekten 1 haftayı aşkındır eylem yapılıyor..Adama sorsan gezi parkı nerde onu bile bilmez hayatın'da birkere olsun gitmemiştir..Şimdi İse onun davasının peşindedir gerçi ne yaptıgını oda bilmiyodur ya...Burdaki amaç ne? Ağaçları korumak mı? Hükümete karşı yapılan bir eylem mi yoksa Ben sadece geçiyodum bi uğradım mı?...Bu arada Ben hükümeti falan da savunmuyorum...! olay eger ağaçsa 3 köprü çalışması sırasında'da bir sürü ağaç kesildi oraya neden gidilmedi..uzak diyemi? yoksa gezi parkındaki ağaçlar altın meyve veriyor'da bizimmi haberimiz yok?

Olay nedir arkasında kim var belli!,
Soğukkanlı olalım herzman ki gibi galyana gelmeyelim!

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olayların bittiği falan yok. Sokaktan kalabalıklar çekildi. Yarın pazar ve daha fazla kalabalık sokağa inme hazırlığında.Bu sabah 3te kadıköyden yürüyerek boğazı geçtiler.
internette saat bu gece 3 te elektrikleri keserek polisin saldıracağı haberleri yayılıyor.
Çoğunluğun neden orda oldukları bilgisine katılıyorum.

Giderleeer .... zaten hemen bitecek demiyorum yapı değiştirecek diyorum meydanda aşırı solcu gruplar kalacak sadece .

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ankara

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
3 Ekim 2008'de PKK ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında ; Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde gerçekleşen çatışmada. Şemdinli Aktütün karakoluna sonucu 15 Türk askeri hayatını kaybetmiş, 2’si ağır olmak üzere 20 askermiz'de yaralanmıştır...!Bu olaydan sonra kaç kişi eline Türk bayragını alıp'ta eylem yaptı..yada yaptıysa kaç dakka..60dk değil mi fazlası yok olmazda zaten..Şimdi kalkmış 3-5 ağaç kesiliyo diyerekten 1 haftayı aşkındır eylem yapılıyor..Adama sorsan gezi parkı nerde onu bile bilmez hayatın'da birkere olsun gitmemiştir..Şimdi İse onun davasının peşindedir gerçi ne yaptıgını oda bilmiyodur ya...Burdaki amaç ne? Ağaçları korumak mı? Hükümete karşı yapılan bir eylem mi yoksa Ben sadece geçiyodum bi uğradım mı?...Bu arada Ben hükümeti falan da savunmuyorum...! olay eger ağaçsa 3 köprü çalışması sırasında'da bir sürü ağaç kesildi oraya neden gidilmedi..uzak diyemi? yoksa gezi parkındaki ağaçlar altın meyve veriyor'da bizimmi haberimiz yok?

Birikim birikim , her olayda sokağa yüzbinler dökülse ohooo yeryüzünde düzen falan kalmaz .

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BLqRTVDCQAA6isO.jpg:large

Taksim direnişi :))

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
belki sebeb haklıdır ama ben farklı yaklaşmak istiyorum bukadar insan nasıl oldu da bu kafayla yetişti bu hassasiyet neden itidal nerede adalet nerede vicdan nerede muhakeme nerede Vallahi alanda satanda ziyanda müslümanlar bu olayların dışında kalmalı bizim derdimiz bunlar değil nasıl çoluğumuz çoçuğumuz müslüman yaşar

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ankaradan 1 kesin , bir de izmirden sanırım ölen olmuş

Mujahida Çevrimdışı

Mujahida

Üye
İslam-TR Üyesi
Sosyal medyada vatandaşı kışkırtan provokasyon! Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan gerilim gündemin ilk sıralarında yerini alırken, sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasında.Sosyal Medya'da Gezi Parkı'yla ilgili tweetler art arda atılıyor. Paylaşılan bazı yalan ve uydurma fotoğraflar ise işi provokasyon boyutuna taşıyor. Vatandaşları daha da kışkırtmak için hazırlanan fotoğraflarda, köpeğe biber gazı sıkan polis de var, panzerle ezilmiş yaralı vatandaş da... Dahası, bu fotoğrafların gerçek olduğuna inanıp paylaşım yapan binlerce insan bulunuyor.

Ancak, provokasyon için sosyal medyayı kullanmaya çalışan bazı grupların paylaşımlarının ardındaki gerçeğin fark edilmesi uzun sürmedi. Fotoğrafların orjinalleri kısa süre içerisinde ortaya çıktı.

Resimler burada: Sosyal medyada vatandaşı kışkırtan provokasyon! Haberleri, En Son Haber || Samanyolu Haber

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sosyal medyada vatandaşı kışkırtan provokasyon!

Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan gerilim gündemin ilk sıralarında yerini alırken, sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasında.

Sosyal Medya'da Gezi Parkı'yla ilgili tweetler art arda atılıyor. Paylaşılan bazı yalan ve uydurma fotoğraflar ise işi provokasyon boyutuna taşıyor. Vatandaşları daha da kışkırtmak için hazırlanan fotoğraflarda, köpeğe biber gazı sıkan polis de var, panzerle ezilmiş yaralı vatandaş da... Dahası, bu fotoğrafların gerçek olduğuna inanıp paylaşım yapan binlerce insan bulunuyor.

Ancak, provokasyon için sosyal medyayı kullanmaya çalışan bazı grupların paylaşımlarının ardındaki gerçeğin fark edilmesi uzun sürmedi. Fotoğrafların orjinalleri kısa süre içerisinde ortaya çıktı.

Resimler burada: Sosyal medyada vatandaşı kışkırtan provokasyon! Haberleri, En Son Haber || Samanyolu Haber

bu gerçek

bu da ankaradan
BLtbxLpCcAAUj8T.jpg:large

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
portakal bombası (ben bir etki göremedim.gaz bombası daha yakıcı) ve benide çekmiş eylemciler

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Evet gerçek , gerçi polisin o çocuğu gördüğünü sanmıyorum ama gerçek ... Bi eleman var ortaya çıkıp vur ulan vur diyo kafaya tazyikli suyu yiyip ters takla atıyor boynunun kırılarak öldüğünü söylüyorlar .

Üst Ana Sayfa Alt