Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İslami Bir Evliliğin Maliyeti Hakkında Bilgi Verir misiniz?

Q Çevrimdışı

qhuraba

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum ve rahmetullah

kardeşlerim benim evlenme gibi bir niyetim var... islami bir şekilde evlenen kardeşler varsa ya da her hangi bilgiye sahipseniz evliliğin maliyetini bana söyleyebilirmisiniz fakat cahiliye adetlerinden uzak çalgısıymış salonda eğlencesiymiş bu tür şeylerden sıyrılmış bir evlilik olacak inş. insanlar yok takıya 15bin kıyafete 5bin vs vs sadece düğüne 90bin tl masraf çıkarıyorlar açıkçası gözüm korktu epey tağutların düzeni ve cahiliye adetleri riyakarlık herşeyi güçleştiriyor vallahi bu parayı ben veremem param yok zaten olsa da veremem 80-90 bin tlye vallahi yazıktır ümmet bu haldeyken

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam ve rahmatullah kardeşim :) RABBİM,tamamına erdirsin ben geçen sene evlendim. ev eşyaları (buzdolabı,çamaşır makinesi vs) düğün yeri kiralama düğün yemeği ev kirası ve badanası 10 bin tl geçmedi benim :)

Q Çevrimdışı

qhuraba

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah swt razı olsun kardeşim Allah'a itaatle geçen bir ömür versin rabbim size insanlar zorlaştırmayı o kadar seviyor ki hayr engellenecek ya 15bin tlye kadar masraf yapabilirim sadece işler biraz daha netleşince senin tecrübelerinden yararlanmak isterim :) başka kerdeşler de bilgi verebilirse iyi olur :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Allah swt razı olsun kardeşim Allah'a itaatle geçen bir ömür versin rabbim size insanlar zorlaştırmayı o kadar seviyor ki hayr engellenecek ya 15bin tlye kadar masraf yapabilirim sadece işler biraz daha netleşince senin tecrübelerinden yararlanmak isterim :) başka kerdeşler de bilgi verebilirse iyi olur :)

akhi ben masrafı daha da düşürürdüm de hanım ayrı ilden olunca sıkıntı oldu benim hayırlısı ile oldu elh...RABBİM,sana da kolaylık versin amin

eğer ist...da yapacaksan düğünü inş...söylediğim yere yakın olursunda düğün yeri tutma ucuza gelir sana :D

Q Çevrimdışı

qhuraba

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
akhi ALLAH'a şükürler olsun ki benim hanım hiç altın istemedi sadece görüntü amaçlı bazı kardeşlerden altın istedim benim hanım ailesine karşı mahçup olmaması açısından düğünden sonra emanetlerini iade ettim inş...

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazen bilincli bir mumineyle evliliye kalkismaklada olmuyor,bayan tarafin anne babasininda bilincli... ayni zaman cimri olmayip maddiyat tarafinda comert olmasi gerekiyor... Kim Rasulullah saw gibi hz Ali gibi cebi fakir gonlu zengin olan birine kim kiz verir ki:acpsnr:...cok nadir trde

ne oldu :)

amin akhim Allah evlilik niyeti olan tüm kardeşlerimize yardm etsin
Beleşe getirmissin dugunu akhim :) ,benim de 1,5 sene gibi oldu evleneli...evlenmeden once keske sana danissaydim:D

Q Çevrimdışı

qhuraba

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
akhi ALLAH'a şükürler olsun ki benim hanım hiç altın istemedi sadece görüntü amaçlı bazı kardeşlerden altın istedim benim hanım ailesine karşı mahçup olmaması açısından düğünden sonra emanetlerini iade ettim inş...

benim de takıda böyle bir sorunum olmaz dediğin gibi emaneten ya da sahte altınla kapatırım olayı :D fakirligin gözü kör olsn dicem de fakirliğin sebebi zaten zenginlerin doymaması en iyisi Allah zenginlerin gözünü doyursun diyelim :)

Bazen bilincli bir mumineyle evliliye kalkismaklada olmuyor,bayan tarafin anne babasininda bilincli... ayni zaman cimri olmayip maddiyat tarafinda comert olmasi gerekiyor... Kim Rasulullah saw gibi hz Ali gibi cebi fakir gonlu zengin olan birine kim kiz verir ki:acpsnr:...cok nadir trde

Beleşe getirmissin dugunu akhim :) ,benim de 1,5 sene gibi oldu evleneli...evlenmeden once keske sana danissaydim:D
senin maliyet nedir akhim :D canın yanmış gibi biraz

@eL_Muhacir kardeşim ayrıca bizim de şehirler farklı bu sorunu nasıl çözdünüz

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim de takıda böyle bir sorunum olmaz dediğin gibi emaneten ya da sahte altınla kapatırım olayı :D fakirligin gözü kör olsn dicem de fakirliğin sebebi zaten zenginlerin doymaması :)

senin maliyet nedir akhim :D canın yanmış gibi biraz

@eL_Muhacir kardeşim ayrıca bizim de şehirler farklı bu sorunu nasıl çözdünüz
Muhacir akhiye yillik ne kadar yol mazrafin oluyo diye bi soru sorsan bence daha mantikli:hmmm::D olur

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
kardeşim ayrıca bizim de şehirler farklı bu sorunu nasıl çözdünüz

akhi kız tarafının ailesi ile görüşüp istişare ettim. kız tarafının bulunduğu yerde düğün yaptım birde benim bulunduğum yerde yaptım inş... akrabalar iki il arasında gidip gelmesin dedim yol parası,trafikte vs... sadece kendi ailemden abim kardeşlerim anne baba gidip kız tarafının düğününde bulunduk.kendileride öyle uygun gördüler elh...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben de evlenmeyi düşünüyorum okul bitmedi ama babam cennetten değerli değil ya oğlum gerekirse borca gireriz dedi hamd olsun şimdi tek eksiğim evlenecek bir eş :D onu bulmak da zor akhiler bakalım tanıdığım bi alim var onla konuşcam dua edin.

bu arada eşin problem çıkartacak saliha bir kadın olursa çok az masrafla kapatırsın kardeşim.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İnan güzel kardeşim, oralarda gözü tok bi aile bulmak zor olmuyor . Tevekkeltu ilAllah de (Allaha tevekkül ettim ) sonra herşey cok kolay olacak :)
akhi adam bulmuş evleneceği kızı :) bari al onu da git cihada de. sevenleri ayırmaya çalışma akhi :D

Üst Ana Sayfa Alt