Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslami Bilgi Yarışması: Bir Soru Bir Cevap

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynisini ben diyecemtim lakin tefsirlerde gecmiyor diye soylemek icin cesaret edemedim.

Ama baska yorumlarda olabilir

-Ayetin nuzulu 2. Akabeye dair oldugu icin ozamanlar belki cihad farz kilinmadiginda ndolayi muslumanlar icin Can daha onemli oldugu icin once zikredilmis olabilir.

-Ayette gecen tevbe 111 de alimler mali\cocuklar olarak aciklamis bir baska yoruma kapi acmislardir.

-Bazi mufessirler diger ayetlerde gecen gibi yorumlamis...

En dogrusunu Allah swt bilir.

Hucuratta geçiyor tefsirde oraya bakacaktın ahi..

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bir baska soru daha

Darul erkamin kurulus amaci neydi

Neden Rasulullah saw Erkam bin ebi erkami secmistir.

Gunumuzde bu evin konumu belli midir?
Orada rahatca ibadet edebilmek, inen ayetleri herkese aktarmak, davet vs bir sürü amacı vardı.

Neden Erkam b erkamın evi çünkü o daha çocuk yaştaydı kimse ondan şüphelenmezdi ve ailesi ile ilgili birşeyde vardı da aklıma gelmiyor.

Birde katılım olmasa da takib eden çok kişi var oyunu kuralına göre oynasak daha iyi olabilir Allahu alem

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Orada rahatca ibadet edebilmek, inen ayetleri herkese aktarmak, davet vs bir sürü amacı vardı.

Neden Erkam b erkamın evi çünkü o daha çocuk yaştaydı kimse ondan şüphelenmezdi ve ailesi ile ilgili birşeyde vardı da aklıma gelmiyor.

Birde katılım olmasa da takib eden çok kişi var oyunu kuralına göre oynasak daha iyi olabilir Allahu alem
Tamam ama ...eksik cevap

Üst Ana Sayfa Alt