Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gül Peygambere 5 Milyon Salavat-i Şerife

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

esma_61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yavuzrxw4.jpg

ES SELAMUN ALEYKUM ARKADAŞLAR.PEYGAMBER EFENDİMİZİN KUTLU DOĞUMUNA YETİŞMEK ÜZERE 5 MİLYON SALAVAT KAMPANYAMIZ VARDIR.OKUMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIN BURADAN SAYI BELIRTEREK SALAVAT ALMALARI RİCA OLUNUR.ES SELAMET.
:)

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben birtane kafirin lesini tercih ederim....
Salavata kardesi degilim hasa kendimde söylerim, lakin salavat herzaman ve heryerde yapilir, Ama cihad degil vesselam..

E Çevrimdışı

esma_61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
haklısınız cihat yapmak hem daha zor hem daha önemlı belkıde ama gül yüzlü nebiye bir doğum gunu hedıyesı hazırlamak ta çok güzel bir şey olmaz mı sızce ?

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Salavat her daim müminin ağzında yüreğinde çıkmalıdır.......5 milyon 10 milyon önemli değil...

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ama gül yüzlü nebiye bir doğum gunu hedıyesı hazırlamak ta çok güzel bir şey olmaz mı sızce ?

haklisiniz veyahut haksizsiniz diye bilmek icin öncelikle Sahabe Tabiin Tebau tabiin Zamanlarina göz atmak gerek, Resulullahin Dogum gününde öyle özel seyler yapiliyormuydu yapiliyorsa ne ve hangi cercevede

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
esma kardeşim peygamberimizin doğumuna kadar değilde değilde devamlı olarak selavat getirmeyi adet haline getirmek için bir kampanya başlatabilirsin çok da güzel olur.............selametle

iMaNLiGeNC Çevrimdışı

iMaNLiGeNC

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamu aleykum kardeşlerim hepinizin dediklerine katılıyorum ama kardeşimizde kur'an hatmi gibi salavat kampanyası başlatmıştır inşallah hem bu kampanya için hemde her zaman salavat getirelim inşlllah.

esma_61 hanım kardeşim ben sayı olarak bu kampanya için 2000 salavat alıyorum..........
Allah cümlemizden razı olsun inşallah
inşallah bu kampanya da buluştuğumuz gibi rabbimiz cümlemizi cennette buluştursun inşallah...

E Çevrimdışı

esma_61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH razı olsun :Rabbim kabul etsin.anlayışınız için sağolun...

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Allah razi olsun hepinizden, Islam kardesinden dedigi gibi, Rasulullah sallallahu alaihi wesellemin dogum günü kutlanmis mi, extra bisiler yapilmis mi, edilmis mi, bunu arastirmak gerekiyor..simdiye kadar böyle birseyin olduguna rastlamadim, Rasulullahin böyle bir sey dediginide duymadim, okumadim, bilenler varsa yazsin insaAllah..bana göre extra o gün dogum gununu "kutlamak" ilahiler okumak, daha cok yada en cok o gün salavat cekmek vs, ayni hristiyanlarin 24.aralikta Hz. ISa yi andiklari gibi, ona sarkilar okuduklari, onu hikayelerini anlattiklari gibidir......"Bir kavime benzeyen onlardandir" hadisi serifinide hatirlatiyor..Euzubillah, Allah korusun...dikkat edilmesi gereken konular..

InsaAllah kardeslerin dedigi gibi, devamli olarak aliskanlik haline getirerek hep salavat cekelim..

E Çevrimdışı

esma_61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ES SELAMUN ALEYKUM.yaptığımız çalışmada amaç bidat uydurmak değildir.Mevla biliyor ya biz aciz kullarız ve Resule çokça salavat getirmeyiz...hangimiz günde 10 000 salavat çekiyor....ama bu tür kampanyalar hem başlangıç için hem devam için bir vesiledir...kendimizi şartlandırmadıkça pek nefsimizi yenemiyoruz çünkü...Rabbim yaptığımız işi DOĞUM GÜNÜ KUTLAMA şeklinde göstermekten muhafaza etsin...

!sLaM4eVeR Çevrimiçi

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
esma kardeşim zaten bidatlerin çıkış amacında bu bidattir diye çıkma yoktur aksine insanlara yardım amaçlı güzelliklerle bidatler çıkmaktadır. Dediğiniz şekilde resul sav ne emir etmiştir ne de sahabe ve tabiûn O'na bu şekilde sayı ile salavatlar getirmiştir.

Kardeş bakın dikkat edin tağuti sistemler yani şeytan ve dostları o kadar akıllıki bizleri ayakta uyutuyorlar haberleri yok bir insan günde 1 milyon kez Laileheillallah dese yada salavat getirse o söz buna birşey yaptırmıyorsa bu sözün hiç bir anlamı yok sahabe ise hatta bırakalım sahabeleri dünya tarihinde adem as'dan itibaren Allaha inanan muslumanlar Allahdan başka ilah yok dedikleri için kafaları kesilmiş vucutları çaprazlama kesilmiş yada sürgün edilmiş kız alıp verilmemiş.

Ama günümüzde bu tür salavatı vs tarikatler milyonlarca kez diyorlar ama ne yazıkkı yaptıklarından çok gafildirler.

Sizden ricam bunların sayısı ile uğraşma yerine 1 kez olsun bu kelime nedir necidir diye anlayıp çevremizdekilere 1 kişide olsa anlatırsak daha isabetli olur inşaAllah..

Allah razı olsun.

E Çevrimdışı

esma_61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..neticede biz sadece sayı toplamakla kalmıyoruz çok şükür...ilim öğrenmek ve aktrarmakta bizim işimizdir Rabbim kabul etsin..sizde haklısınız ama netıcede ben çevremden başlayarak ulaşabıldıgım ınsanları uyarırım..sayıyla salavat çekmeye karşıysanız bu konuyu forumdan kaldırırısınız...amacımız farklı anlaşılmıştır..es selamet...

!sLaM4eVeR Çevrimiçi

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
kardeş amaç yazıyı silmek yada engellemek değil aksine buraya gelen herkesi kardeşimiz gibi görüp uyarıyoruz. Konu üzerinde yapılan eleştiriler hayır yapayım derken bidatin önünü açmayalım diyedir. O yüzden uyarıyoruz. Güzel işlerde yarışmak ve yardımlaşmak lazım bunun yerine linki tıklarsanız : https://www.islam-tr.org/serbest-kursu/22-mucahidler-ve-mazlumlar-icin-gece-namazina-davet.html görürüsünüz.Buna iştirak ve duyururak hayra yardımcı olabilirsiniz...

C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
Kutlu doğum kutsuz doğum diye birşey varmıdır? varsa delilleri nelerdir? Peygamberimizin kendi doğum gününü kutladığı günü veya o gün için extradan yaptığı bir etkinliği bana kaynaklarıyla sunana bir çikolata hediye edecem ! Peygamberimize(sav) salavat getir ama sünnetini ihya etme. Peygamberimize (sav) salavat getir ama bidatlere de göz kırpmayı unutma ! Peygamberimize(sav) salavat getir ama doğduğu güne tekabül eden tarihe kadar ! Peygamberimize(sav) salavat getir ama regaip miraç..vs zımbırtı kandilinde !

E Çevrimdışı

esma_61

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kutlu doğum var ama kutsuz var mı bilmiyorum...Peygamberimiz hadi benin doğum günümü kutlayın dememiştir ama "benim şefaatim ümmetimden bana çok salavat getilerlere olacaktır" demiştir.Peygambere salavat getirelim diyoruz sünneti bırak demiyoruz.ibidatlere göz yum demiyoruz..Peygambere salavat getir doğum gününe kadar evet..her doğum günü sonrası başla ve bir sonraki seneleye kadar salavat getir !!!! zımbırtı (!) o mübarek günlerde kaç namaz sız namaz a başladı,kaç kafir müslüman oldu,iman ve aşkın doruk noktasıdır o zımbırtı (!) günler.. eğer her geceyi kadir bilip sabahlara kadar ibadet ediyosanız ne ala ama etmiyosanız bari o zımbırtı (!) lar bir vesile olsun .....

C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a

O halde demek ki nasraniler sadece keyif olsun diye valentina daysler, cadılar festivali, noel etkinlikleri üretmiyolarmış. Demekki biz nasıl insanların namaza başlamaları veya kafirlerin müslüman olmaları , iman ve aşkın doruk noktalarına ulaşmak için günler türetiyorsak o günleri bunun için has kılıyorsak ( peygamber efendimiz(sav) bize bu konuda hiçbir vasiyet direktif ve öneride bulunmadığı halde ) onlara da küfürleri üzerine yaptıkları bu şenlikler ile müslüman evlatlarını küfre sevkettikleri için çokca kızmamak gerekir. Herkes Görevini yapıyormuş demekki..

esma_61 hocam acaba anneler gününde de annelerimize hediye aldık onları o güne özel sevgi ile yad ettik diye "Cennet Annelerin Ayakları Altındadır" Hadisi şerifine binaen, kutsal bir vazifemizi de böylece ifa etmiş bulunurmuyuz???

Ben Allah Resulununun(sav) hak din İslamı, insanların 1 güne 1 geceye sığdırmaması için, Kuran'da bahsi geçen tek kutsal geceyi (Kadir Gecesi'ni) dahi insanlardan Allahın emriyle gizlediğini ve yine daha sonra Allahın emriyle bir şefaat vesilesi olarak Ramazan Ayının son 10 Günü tek sayılara isabet eden günlerden birinde olduğunu müjdelediğini biliyorum. Yani 27. gecesi kesin değiken sizin bu konuda ki ilmi nereden aldığınızı rica edelim??? Hadi diyelim ki 27.gece olsun ( varsaymaktan bile Allah'a sığınırım) bu gece kafirlerin müslüman olmaları,namazsızların namaza başlamaları hususunda yarıp baktığınız kalplerin birer fotokopilerini bizlerde görebilirmiyiz???? Müslümana hergece berat gecesidir ! Ama kandilcilere göre berat gecesi 1 gecedir O da şaban ayının 15. gecesidir. İşin kötü tarafı bunu söyleyenler müfessirlerin büyük bir çoğunluğudur. görüyorum ki müfessirler haşa peygamber efendimizin(sav) ilmine sahip olmuşlar olayı çözmüşler

Kuran-ı Kerimde ve Sahih sünnette var olmadığı halde, hadi yine <VAR>farzedelim ; Mirac gecesinin, Regaip Kandilinin ve Kadir gecesinin varsaydığınız hangi günlere tekabül ettiğini ve bunları nereden bildiğinizi rica edelim????</VAR>
<VAR></VAR>
<VAR>İnsan ların nefislerinden çıkıp (kendi nefsimin dahil); Peygamber efendimizin(sav) emir buyurmadıkları, tavsiye etmedikleri , insanlara rivayet yada yazı yoluyla sahih kaynaklarla ulaşmadığı herşeye kimisi hurafe bidat der ben zımbırtı derim siz kandil dersiniz ona da karışmam. ben sadece adına kutlu doğum veya benim tabirimle zımbırtı sizin tabirinizle kandil denilen Peygamber efendimiz(sav) ve ashabı tarafından herhangi bir etkinlik haline dönüştürülmediği halde kraldan çok kralcı zihniyetin kimbilir başka hangi nedenlerle ortaya atıp rant elde ettiğinin peşindeyim.Kim bu zihniyetler diye sorarsanız 2.Selim (1566-1574) den girerim Ali Bardakoğlundan çıkarım!</VAR>
<VAR></VAR>
<VAR> bu devletin hristiyanlaştırma politikasının nasıl işlediği hususunda ilminiz ne derecededir??? Kaş yapayım derken göz çıkarmanın usulu nedir? İlminize danıştığım konularda aydınlatıcı paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Fiemanillah
</VAR>

iMaNLiGeNC Çevrimdışı

iMaNLiGeNC

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamu aleykum değerli kardeşlerim
Bu konuda daha önce fikrimi yazmıştım ve yorum yapan tüm kardeşlerimden Allah razı olsun ancak
esma_61 hanım kardeşimizde hani kutlu doğum haftası ile ilgili hep birlikte bir şey yapalım ve bu yaptığımız şeyde(salavat-ı şerif) inşallah hepimizin kevser havuzunda bir arada olmamıza vesile olsun (inşallah) diye böyle bir konu açmış.Değerli kardeşlerimde Allah rezı olsun kendilerinden konunun bidate kaçmasını engellemek için uyarıda bulunmuşsunuz Ancak bir de şu açıdan bakmak gerek konunun bidat olabilmesi için sanki bu dinde yapılması gereken bir şeymiş(ibadet..vb)gibi gösterilmesi gerek ve Ahiret için karşılık beklenmeden dünya işleri ve menfaat için olması gerekiyor. Ancak inşşalh esma_61 hanım kardeşimizde konuyu açarken böyle bir düşüncesi yoktur diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...