Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kur'an-ı Kerim Uygulamam Umarım Beğenirsiniz!

D Çevrimdışı

DefneSah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba arkadaşlar, Bir mobil Kur'an-ı Kerim uygulaması tasarladım, Bu uygulamayı yaparken düşündüğüm tek şey, okuyan insanların bana dua etmesidir, Çünkü sağlık sorunlarım nedeniyle sizlerin duasına çok ihtiyacım var. Umarım uygulamamı beğenirsiniz. Sizlerin desteği ile birlikte uygulamamı dahada kaliteli bir hale getireceğim.

Üst kısımdaki linke tıklayarak veya aşağıdaki resime tıklayarak Google Play üzerinden Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Uygulama iki bölümden oluşmaktadır, Elif Ba ve Kur'an-ı Kerim ikisinde'de sesli okuma ve hafız seçme gibi onlarca özellik bulunmaktadır.

Uygulamayı indiren ve inceleyen arkadaşlar Google Play üzerinden yorum ve yıldız vererek destek olursanız sevinirim.

Programın reklamlarında İslam'a aykırı sakıncalı içerik ve tanıtım ve reklamlar bulunduğu için indirme linki kaldırılmıştır
Yönetim adına Abdulmuizz Fida

Moderatör tarafında düzenlendi:
kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
işte insanların görüşleri benim için önemli çünkü tasarım konusunda yeniyim ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum. buradaki kardeşlerimin düşüncelerine göre hareket edeceğim.
Peki bir şey soracagim, uygulamayı yayınlayan geliştiriciden sadece yardım mı aldınız yoksa bağlantınız var mı? Yani birlikte mi çalışıyorsunuz

D Çevrimdışı

DefneSah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
islamitr.png

D Çevrimdışı

DefneSah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Üç dua vardır ki bunlar şüphesiz kabul edilir. Mazlumun duası, misafirin duası ve babanın evladına duası. Hz. Muhammed (S.A.V)

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
Uygulamayı incelemek için indirdim. Dikkatimi çeken ilk şey uygulamanın sadece bir WebView içeriyor olması. Bu webview içerisinde de Diyanet'in Kur'an-ı Kerim sayfası açılıyor. Diyanetin bu web sayfasına uygulama içerisinde eklediğiniz bir özellik var mı?

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
Uygulamayı dün incelerken telefonumda reklam engelleyici olduğu için fark etmemiştim. Uygulamanın Play Store sayfasında zaten [reklam içerir] yazıyormuş. Şimdi tekrar baktığımda içerisinde absürt reklamlar yer alıyor. Gördüğüm kadarıyla uygulama dediğiniz şey diyanetin var olan web sayfasını uygulama içerisine yerleştirip üstüne bir de saçma reklamlar eklenerek iş ticarete dönüştürülmeye çalışılmış. Play Store'a bu uygulamayı eklettiğiniz kişinin yayınladığı diğer uygulamaları da görünce hepten şaşırdım zaten. Naçizane tavsiyem uygulamayı marketten kaldırtmanız olacak.

Uygulama içerisindeki çeşitli reklamların ekran görüntüsü

Not: Telefonumda Google reklam kimliği kapalı olduğu için her seferinde farklı kategorilerden reklamlar açılıyor. İlgi alanlarıma göre gösterilen reklamlar değil yani.

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim Allah seni bu çaban ve hizmetinden dolayı ödüllendirsin niyetinin güzelliğine mukabil yüzünü her daim güldürsün. bişi sorucam meal size mi ait yoksa başka birine mi?

D Çevrimdışı

depdep

Üye
İslam-TR Üyesi
Labirent kardeşe katılıyorum. Uygulamayı reklamsız hâle getirmenizi ya da uygulamayı marketten geri çekmenizi tavsiye ediyorum.

Uygulamayı dün incelerken telefonumda reklam engelleyici olduğu için fark etmemiştim.

Konuyla ilgisiz olacak ama münasebet dolayısıyla sorayım: Labirent kardeş bu reklam engelleyiciyi nasıl kurdun acaba? Mobil uygulamalardaki reklamları mı engelliyor?

labirent Çevrimdışı

labirent

İyi Bilinen Üye
Moderatör
Konuyla ilgisiz olacak ama münasebet dolayısıyla sorayım: Labirent kardeş bu reklam engelleyiciyi nasıl kurdun acaba? Mobil uygulamalardaki reklamları mı engelliyor?

Tarayıcı + Mobil uygulamalardaki birçok reklamı engelliyor.

Güncel Android cihazlarda basit bir ayarlama ile yapılabiliyor. Cihazın markasına göre bu ayarın adı ve yeri değişebiliyor. Xiaomi cihazlar için şu yolu izleyebilirsiniz.

"Ayarlar" > "Bağlantı & paylaşım" > bu ekranda "Özel DNS" ayarı var. Ona dokunduğunuzda bir pop-up açılıyor. Buraya "dns.adguard.com" yazıp kaydet dememiz yeterli.

Eğer cihazınızda Özel DNS gibi bir ayar ekranı yoksa cihaz ayarlarından bağlı olduğunuz WiFi ağ yapılandırmasını düzenleyerek Adguard DNS in IP adresini elle ekleyebilirsiniz. Mobil veri için ise bu ayarlama yapılamıyor.

0tRi9Kz.png

D Çevrimdışı

DefneSah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida Merhaba reklamlar'da kısıtlama yapamama rağmen bu tür sorunlar çıktığı için hepsini tamamen uygulamadan kaldırdım, fakat sayfayı düzenlediğiniz için yenileyemiyorum.

Üst Ana Sayfa Alt