Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye'yi gezmeyi düşünüyorum ama öncelik çalışmak tabii günlerim sadelikle geçiyor.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Istanbul Pazar fiyatlari hakkinda bilgi veriyorum arkadaslar.
Bu zamlar pazara cok fena yansimis.
Sivri biber 40 50 arasi
Marul 30
Bamya 80
Iri olan bamya 70 / 65 de gordum.
Misir tane 10
Barbunya 50
Borulce 40
Fasuluye 40
Cilek 50
Seftali kaysi 35
Otlar maydo nane gibi 10 dan basliyo
Semizotu 25
Domates yumurta olan 17.5
Pembe 50
Sogan patato 15 /25 arasi
Zeytin 90dan basliyor
peynir 100 den basliyor
Bugun izinliydim anneme yardim edeyim dedim pazar yaptik. Ki bizim ev nufusu kalabalik bi de.
2500 tl civari tutmuş.
Soyleyeceklerim bu kadar.

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Istanbul Pazar fiyatlari hakkinda bilgi veriyorum arkadaslar.
Bu zamlar pazara cok fena yansimis.
Sivri biber 40 50 arasi
Marul 30
Bamya 80
Iri olan bamya 70 / 65 de gordum.
Misir tane 10
Barbunya 50
Borulce 40
Fasuluye 40
Cilek 50
Seftali kaysi 35
Otlar maydo nane gibi 10 dan basliyo
Semizotu 25
Domates yumurta olan 17.5
Pembe 50
Sogan patato 15 /25 arasi
Zeytin 90dan basliyor
peynir 100 den basliyor
Bugun izinliydim anneme yardim edeyim dedim pazar yaptik. Ki bizim ev nufusu kalabalik bi de.
2500 tl civari tutmuş.
Soyleyeceklerim bu kadar.
Açlığa teşvik var LoL vergi ver ister ye ister yeme devleti besle zoraki vergi aliyorar ya kendin beslenme kimin umrunda.. Olan mazluma oluyor

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
İspiyoncu bir müslümana yakışmayacak hareket
Şaşırmadım ama eski mesajların tarikat övgüsüyle dolu

Şaka gibi Nurcu bir sapkının hedef göstermesiyle banlandım.
Güzel kardeşim ben o görüşler den beriyim. Asıl sen kendi durumuna bak ! İzzet sahibi topluluğu neyle itham ettiğine bak. Ayrıca sözlerine tartarak konuş haddini bil! @Abdulmuizz Fida sayın hocam eski açtığım konularımı silebilirmisiniz rica etsem hem fitneye mahal veriyor hemde kişisel bilgilerim mevcut. Müteşşekir olurum..

@eL_Muhacir @Abdulmuizz Fida

Son düzenleme:
Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Güzel kardeşim ben o görüşler den beriyim. Asıl sen kendi durumuna bak ! İzzet sahibi topluluğu neyle itham ettiğine bak. Ayrıca sözlerine tartarak konuş haddini bil! @Abdulmuizz Fida sayın hocam eski açtığım konularımı silebilirmisiniz rica etsem hem fitneye mahal veriyor hemde kişisel bilgilerim mevcut. Müteşşekir olurum..

@eL_Muhacir @Abdulmuizz Fida
Peki niye beni hedef gösteriyorsun banlanmam için ben banlanınca çok mu mutlu oldun?

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Maalesef selefi görünümlü gizli tarikatçılar var. Amaçları selefi grupların tarikatları eleştirmesini önlemek.. Gazali konusunda bile daha net bir fikre sahip değiller bir de kendilerini tevhid ehli sanıyorlar ne ilginç..

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Ya sabah sabah beni güldürdün gerçekten. Sürpriz yumurtadan mi çıktın çocuğum sen?? Yav biri şunu alsın başımdan kene gibi yapıştı yav duyan yok mu beni ??

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Maalesef selefi görünümlü gizli tarikatçılar var. Amaçları selefi grupların tarikatları eleştirmesini önlemek.. Gazali konusunda bile daha net bir fikre sahip değiller bir de kendilerini tevhid ehli sanıyorlar ne ilginç..

Selefi gorunumlu gizli tarikatcilar / dan brownun yeni romanı

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler Selamün Aleyküm bugün Zilhicce nin son günü mu yoksa Muharrem ayı girdi mi?acil cvp bekliyorum

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün gece yani bugün sabaha karşı bir rüya gördüm. Rüyamda birkaç kişi yer de oturuyoruz bir binanın tepesinde sonra diyorum burası neresi falan aşağı bakıyorum oda ne kâbe sonra diyorum yaw ben ne zaman mekkeye kâbeye geldim düşünüyorum bulamıyorum tabii sonra diyorum yaw nasıl geldiysem geldim hac mevsimide değil bari bir umre yapayım. Neyse, ondan sonra diyorum bari ineyim aşağıya kâbe de bir namaz kılayım aşağı bakıyorum uhuuuu bi dünya kalabalık diyorum ben en iyisi gece geleyim biraz sakin olur öyle namazı kılarız.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Dün gece yani bugün sabaha karşı bir rüya gördüm. Rüyamda birkaç kişi yer de oturuyoruz bir binanın tepesinde sonra diyorum burası neresi falan aşağı bakıyorum oda ne kâbe sonra diyorum yaw ben ne zaman mekkeye kâbeye geldim düşünüyorum bulamıyorum tabii sonra diyorum yaw nasıl geldiysem geldim hac mevsimide değil bari bir umre yapayım. Neyse, ondan sonra diyorum bari ineyim aşağıya kâbe de bir namaz kılayım aşağı bakıyorum uhuuuu bi dünya kalabalık diyorum ben en iyisi gece geleyim biraz sakin olur öyle namazı kılarız.
Kardeşim sen Doğubeyazıt limiydin öyle hatirliyorum sanki

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Şeytanlar zaafımızı kolluyor gibi olaysız gün geçmiyor. Her gün ayrı bir aksiyon, o onu yerme, öteki ona cevap verip yerme peşinde.
Benim tavsiyem ateşi büyütmeden söndürmektir. Allah bizlere basiret nasip etsin.
Hücre gibi sürekli bölünüyoruz...

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende yüzünden nur saçılan bir adam gördüm yüzü ışıl ışıl parliyordu sakalliydi çok uzun değildi sakalı çok kısa da değil kimdir bu zat diye sordum orda uyandım☹️

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

son günlerde sizin cevaplarinizi okurken size yazmaya (muhattab almaya) degecek olgunlukta görmedim, bunu da kolay kolay su forumda kimseye yazmamisimdir.

Lütfen kendinize ceki düzen verin, iyi niyetle 3 gün süreyle yazma yasagi veriyorum 3 gün sonra bu sekilde forumda yazismalariniza devam ederseniz süresiz ban gelecektir.

not: arkadaslar , bu tipleri muhattab almadan rapor et ile moderatörlere bilgi gönderirseniz daha seri islem yapilir.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
son günlerde sizin cevaplarinizi okurken size yazmaya (muhattab almaya) degecek olgunlukta görmedim, bunu da kolay kolay su forumda kimseye yazmamisimdir.

Lütfen kendinize ceki düzen verin, iyi niyetle 3 gün süreyle yazma yasagi veriyorum 3 gün sonra bu sekilde forumda yazismalariniza devam ederseniz süresiz ban gelecektir.

not: arkadaslar , bu tipleri muhattab almadan rapor et ile moderatörlere bilgi gönderirseniz daha seri islem yapilir.

Akhi iyilikten maraz oluyor, geçen hafta banlıydı.lakin değişen bişey yok.suresiz banliyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Şeytanlar zaafımızı kolluyor gibi olaysız gün geçmiyor. Her gün ayrı bir aksiyon, o onu yerme, öteki ona cevap verip yerme peşinde.
Benim tavsiyem ateşi büyütmeden söndürmektir. Allah bizlere basiret nasip etsin.
Hücre gibi sürekli bölünüyoruz...

Son zamanlarda bunu sende cok sık yapiyorsun bilmem farkinda misin?

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Son zamanlarda bunu sende cok sık yapiyorsun bilmem farkinda misin?
Yozlaşmış fikirleri taklit etmek fıtratıma ters. Hak bildiğim şeyi konuşamayacaksam hakikatin peşinden gidemeyeceksem konuşmanın da bir manâsı yok. Ben ayrıca kimseyi yerme peşinde değilim. Ağzımdan çıkan her sözün, yazdığım her yazının delilini de biliyorum elhamdulillah. Konuştuğum zaman, emri bil maruf yapmak istediğim zaman protestocu, zannıyla konuşan, idrâksız oluyorsam yağcılık yapıp taklit etmedim, hak bildiğimi söyledim diye göze batıyorsam bundan sonra batmayacağım.

Zaten artık her söylediğini hak sanan, hatasız ve kusursuz olduğunu, hiç hata yapmayacağını düşünenlere sözlerin etki etmeyeceğini de biliyorum. Ancak başkaları bu kadar kolay ban yerken bana bu kadar tahammülkâr davranılmasına şaşırmıştım işin esası. Buradan ilgili kişilere de çağrımdır. Gereği yapılsın da bir protestocu (!), zannıyla konuşan(!), gözünde perde olan(!), boş konuşan(!) bir kişi eksilmiş olur en azından. Hakkım istisnasız herkese helaldir. Cümleten hayırlı günler. Vesselam.

Üst Ana Sayfa Alt