Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Leprusal

6 . Ey iman edenler! Fasık biri size bir haber getirdiğinde, onu (iyice araştırıp doğru olup olmadığını) açıklığa kavuşturun. Ta ki bilmeden bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmayasınız. (49/Hucurât, 6)

meselelerin aslını astarını araştırmadan yüzeysel olarak hareket ederek,
canlarıyla mallarıyla evlatlarıyla en şiddetli imtihandalar geçerek bedel ödeyen ve ALLAH'ın izni ile İslam devletini kuran kimseleri iki haberle kıyas ederek hüküm çıkarmak ne senin haddine ne başkasının haddinedir.
Oturduğun yerden araştırmakla olmuyor.Çok samimi isen biletini alıp afganistan a gidersin durumu izah edersin

selametle....
haber doğru galiba. Hüküm meselesi ayrı tabi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Kardeşim haber doğru lakin nasihat ve uyarılar neticesinde caydıklarını ifade eden bir açıklama da bulunmuşlardı.

Bugün bizler gayri müslim bir beldede vefat eden davetçi bildiğimiz bir zat hakkında taziyede bulunsak,orada ki müslümanlar da ya kardeşim bu adamın şu yanlışları vardı taziye edilecek adam değil deyip taziye edenleri tekfir etseler ne dersiniz ?

Hasılı onuda geçelim adamlar 30 40 yıldır hilâfet gelsin diye conisiyle hansiyla daha sayamadığım milletlerle,casusuyla murtediyle haricisiyle mücadele etmiş.Şeriati hakim kılmış.bir yanlislarinda silmek ne imana ne Müslümanlığı yakışır.

Eleştiriyi yapan kimse sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi daha ailesine çevresine İslam'ı hakim kılamıyorken oturduğu yerden alim kesilip hüküm vermeye kalkıyor.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
İkincisi kendim dahil cihad farz iken bu ameli yerine getiremiyorken bu ar hepimizin susmasina yeterlidir bence.
Rabb'im canımızı şehid olarak almayı nasip etsin

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim haber doğru lakin nasihat ve uyarılar neticesinde caydıklarını ifade eden bir açıklama da bulunmuşlardı.

Bugün bizler gayri müslim bir beldede vefat eden davetçi bildiğimiz bir zat hakkında taziyede bulunsak,orada ki müslümanlar da ya kardeşim bu adamın şu yanlışları vardı taziye edilecek adam değil deyip taziye edenleri tekfir etseler ne dersiniz ?

Hasılı onuda geçelim adamlar 30 40 yıldır hilâfet gelsin diye conisiyle hansiyla daha sayamadığım milletlerle,casusuyla murtediyle haricisiyle mücadele etmiş.Şeriati hakim kılmış.bir yanlislarinda silmek ne imana ne Müslümanlığı yakışır.

Eleştiriyi yapan kimse sanki sütten çıkmış ak kaşık gibi daha ailesine çevresine İslam'ı hakim kılamıyorken oturduğu yerden alim kesilip hüküm vermeye kalkıyor.
Ben olumlu veya olumsuz bir yorumda bulunmadım zaten. Caydıklarını ifade eden açıklamayı görmemiştim bu arada. Sizde varsa gönderir misiniz

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Ben olumlu veya olumsuz bir yorumda bulunmadım zaten. Caydıklarını ifade eden açıklamayı görmemiştim bu arada. Sizde varsa gönderir misiniz

Bu konunun 2. sayfası

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yaşadığım hayat peyderpey beni daha fazla -aşırı- ve radikal kılıyor. çünkü güç ve cesareti bunda buluyorum. başka türlü ılımlı bir ahvalle sünepe savunmasız ve zelil bir halde kalıyorum ve bu benim canımı cok yakıyor. Lanet olsun adaletsiz tağut rejimlerine ve onlara arka çıkan yardakçılarına!

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bi oturusta devasa az tuzlu ay cekirdeği yiyerek hayatima olagan ustu bir renk kattim az once.
Espri kabilyetimin ne kadar gelişmiş olduğu yorumlarima yansiyor goruyorsunuz kardeslerim.
Simdi bunun uzerine bi damacana su icip ucan balon olmaya gidiyom

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Dün Şeyh Süleyman el-Ulvan'ın bir videosunu YouTube'a yüklemiştim foruma atmak için. 3-5 dakika sonra örg*t bağlantılı kişileri paylaşmadan kural ihlali diyerek kanal kapandı. Allah'tan bu konuda tedbirliyim. Vaktiyle 400-500 tane yedek kanal açmıştım. Maşa olarak kullanıyorum onları. Banla banla bitmez yani :)

Aklınızda bulunsun. Fıkhî bir mesele bile olsa kapatıyor YouTube. Archive de biraz sıkıntılı gibi. En iyisi ok.ru

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Dün Şeyh Süleyman el-Ulvan'ın bir videosunu YouTube'a yüklemiştim foruma atmak için. 3-5 dakika sonra örg*t bağlantılı kişileri paylaşmadan kural ihlali diyerek kanal kapandı. Allah'tan bu konuda tedbirliyim. Vaktiyle 400-500 tane yedek kanal açmıştım. Maşa olarak kullanıyorum onları. Banla banla bitmez yani :)

Aklınızda bulunsun. Fıkhî bir mesele bile olsa kapatıyor YouTube. Archive de biraz sıkıntılı gibi. En iyisi ok.ru

O kadar kanal nasıl açtın yav.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
O kadar kanal nasıl açtın yav.
Mesela youtubeda bir hesap oluşturuyorsun ya, o hesap ana kanal oluyor. O hesabın ayarlarına girerek yan kanallar oluşturabiliyorsun.

Sene 2014-2015 olması lazım. O zamanlar bir kanal açmıştım kanala pek bir şey atmıyorum. O zamanlar teknoloji, elektronik vs... şeylere hevesim var. Kendi kendime şirket kurmaya falan çalışıyordum bedava site kurup kendimce makale falan yazıyordum. O ara kanalın da abonesi artsın istedim bunu keşfettim sürekli kanal açıp kendime abone oluyordum :D. O ara 300 400 kanal açılıyordu ama artık o kadar olmuyor diye biliyorum

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bi oturusta devasa az tuzlu ay cekirdeği yiyerek hayatima olagan ustu bir renk kattim az once.
Espri kabilyetimin ne kadar gelişmiş olduğu yorumlarima yansiyor goruyorsunuz kardeslerim.
Simdi bunun uzerine bi damacana su icip ucan balon olmaya gidiyom
Ukhti kendine kastın mi var eriyorum bildiğin assiri sıcak Balikesir şu an
trafo patladı hatta yanarsın tuzlu çekirdek birde Allah iyiliğini versin

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ukhti kendine kastın mi var eriyorum bildiğin assiri sıcak Balikesir şu an
trafo patladı hatta yanarsın tuzlu çekirdek birde Allah iyiliğini versin

Az once bi paket daha bitirdim
1 litreden 1 bardak eksik limonatayla
Bende boyle bi danayim kardeşim:D

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili günlük forum gayet sakin gözüküyor. Forumda insanların kendisini geliştirebilmesi ile ilgili konular açılması gerektiğini düşünüyorum.Bu arada günlerim yorgun geçiyor havalarda çok sıcak.

Üst Ana Sayfa Alt