Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Yanlış anlaşılmaya musait bir platformdayiz. Cevremde baskasiyla alakali birsey yaziyorum direk olay benimle ilişkilendiriliyor. Bu sebeple elimden geldiğince bende dikkat etmeye çalışıyorum. Evet forum sakinleri lisede edebiyat en sevdiğim dersti ama pek fazla burda bu yeteneğimi aktaramiyorum.Türk dilini yazimsal olarak ifade etmede güçlük çekiyorum. Her insanda olduğu gibi benimde zaaflarim var. Mukemmeliyetcilik beklentilerimizde hat safada maalesef. Ben buyum bu olduğum içinde zaten beni burda şuan okuyorsunuz. Belki yazdiklarimda az buçuk samimiyet goruyorsunuz. Rabbim bizi şerlerden muhafaz etsin. Buranın da imtihani buymuş. Rabbim hepimize dunya ve ahirette sürekli mutluluklar versin. Rabbim kuşların her çırpınışı kadar kalbinize ferahlik versin. Rabbim yüzünüzden tebessumu eksik etmesin. Bana verdiği nimetlerin kat kat fazlasini sizlerede versinm Allahümme amin
Öğlen yazdım bunu, imtihan oldum. Hayr olsun

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu muhabbetleri acanlari banlamak gerek genelde bu tür konulara çomak sokanlar kendi dediğini yapmayan kişilikte insanlar.

yanlış bir durum olduğuna inanıyorsanız yani size öyle geliyorsa konuyu rapor edin, durumu yönetime havele edin. burada gelip fitneye mahal açmayın aksi halde süresiz ban ile karşılaşırsınız.

fitne adam öldürmekten beterdir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bu muhabbetleri acanlari banlamak gerek genelde bu tür konulara çomak sokanlar kendi dediğini yapmayan kişilikte insanlar.

yanlış bir durum olduğuna inanıyorsanız yani size öyle geliyorsa konuyu rapor edin, durumu yönetime havele edin. burada gelip fitneye mahal açmayın aksi halde süresiz ban ile karşılaşırsınız.

fitne adam öldürmekten beterdir.

(y)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cok ilginc,
Saka yapan kız tarafi goruluyor da
Erkek tarafi asla gorulmuyor.
Laf sokma, gonderme yapma, uyari altinda kisiyi rencide etme uyarilari hep kiz tarafi oluyor cunku guç ancak buna yetiyor.
Adalet kavrami Insanin bunyesinde olmayinca, parmaginla gokteki ay'ı gostersen, insanlar sadece parmaklarina bakiyorlar.

Sirf kardeslik hukuku icin alttan almak, sabr etmek, sineye cekmek, gercekten yorucu.
Uzucu bir durum aslinda. sabr etmek degil, sabredilen insanin farkindaliginin az olmasi uzucu.

Aman neyse, yav.
Alketa abla doğru söylüyor! Mesele kız-erkek meselesi değil Taka meselesi. Bazı erkek kardeşler sokakta görsen nasıl hayalı, gözleri yerde ama sosyal medya platformunda o sohbet benim bu sohbet senin. Allahu Teala bizim ahlakmızı düzeltsin her işimizde bize basiret versin amin.

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
.
Screenshot_20230818_030315_Instagram.jpg

Şu tik tok vs gibi uygulamalari ne telefonuma yukledim, ne oyle izlemişliğim vardır. Bazen haberlerde bazen cevremin gostermesiyle bakarim. Geçen gün, kapalı teyzenin biri,yol kenarinda elinde cicekle tuhaf tuhaf dans ettigi bi videosunu izledim.

Gercekten bu salaklik mevzusu, kisinin icinde vardi da, bu platformlar bireyin icindeki uyuyan devi mi uyandirdi yoksa benim neyim eksik herkes yapiyo bende yaparim dusuncesi mi tetikliyor hangisi daha baskin bilemiyorum.

Sosyal medya bagimliligi insanlarin uzerindeki, en basiti,narsizim oranlarini yukseltti mesela.
Yani bu bagimlilik nasil iyiye dogruya evrilir bunun uzerinde dusunmek lazim.
Yoksa çoğu kisi dusunme yetisini iyice kaybedecek bu gidisle.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Erkek yeğenimle kudurmacalık ve dövüşmeclik,kız yeğenimle cicek ekmecilik ve dişcilik oynamaktan hem beynen hem fiziken pilim bitti. Gerci dişcilik iyiydi, nihayetinde hekim degil hastaydim. Bütün dişlerim çülümüş oldugu icin hepsini cekti. Verimli bi gündü.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bime gittim 560 telelik alisveris yaptim.
Arkamda sirada olan 1 kadin 3 amca hemen pahaliliktan bahsetti. 10 saniye sonra konu akpye 5 saniye sonra ataturke geldi. 2 dakka icinde 4 kisi bana laf sokmus oldu.
Konuyu abla baslatti ama arkadaki 3 amca sirf kadina yalakalik olsun diye hamle yapti bence.:D

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün geziyordum öylesine sonra aklıma lisedeki arkadaşlarımdan birtanesi geldi dedim tam da buralarda oturuyordu bari boşa gezmeyeyim dedim evini bulup yanına gideyim dedim neyse sordum soruşturdum evini tarif ettiler ama bulamadım geri döndüm eve yarın da arayacağım bulabilirim inşalla

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Annem, teyzem ve yengem bu dunyaya milyonlarca kilo kahvaltilik domates sosu yapsin diye, kavonoz ve kapak yikadim, kuruladim ve dizdim.
Sonra anneme dedim ki, bu emegimin karsligi olarak evi uzerime yap. Bana 50 tl verdi dondurma al ye diye.
Annemin gozunde hala 5 yasindayim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Annem, teyzem ve yengem bu dunyaya milyonlarca kilo kahvaltilik domates sosu yapsin diye, kavonoz ve kapak yikadim, kuruladim ve dizdim.
Sonra anneme dedim ki, bu emegimin karsligi olarak evi uzerime yap. Bana 50 tl verdi dondurma al ye diye.
Annemin gozunde hala 5 yasindayim.
kışın o kavanozlarin tanesine 200 tl istemesi gerek

Üst Ana Sayfa Alt