Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
aleykum selam,

Allah cc hayirli kilsin, Rabbim mutluluklar versin

simdi tüm forum huzurunda soru soracagim ama saklamadan etmeden sipidida cevap ver.

Gelin kiz cikarken kapiyi tutup para aldin mi almadin mi?
Amin.
Allah razı olsun abicim.

500 tl aldım.
Bazi gelenekler yaşatılmali bence :D
Takı zamaninda da gelinin yanindaydim belki biri yanlislikla bana altin takar filan diye.
Takmadı:/

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Amin.
Allah razı olsun abicim.

500 tl aldım.
Bazi gelenekler yaşatılmali bence :D
Takı zamaninda da gelinin yanindaydim belki biri yanlislikla bana altin takar filan diye.
Takmadı:/

damad 500 tl ile kurtulmuş. gelin ablada ağırlık yapıyor diyip çantaya doldurman gerekti zaten o heyecanda ney nerede hatırlanana kadar sen tatile çıkardın düğün parasıyla: )

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evimin yanında cezayirlilerin camisi var adamlar aynı selef gibi namaz kılıyorlar namaz sonrası tesbihat falan hiçbir şey yok mescide geliyorsun tahiyyatul mescidi kiliyorsun sonra cemaat olup farz namazi kiliyorlar tamamdır.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Böyle bazen gözümün önüne bir kaç senaryo geliyor cennet ile alakalı. Yakinen hissediyorum gerçekten. Ama anlık oluyor ve gidiyor. Bir huzur bir sükunet veriyor. Sizde de oluyor mu kardeşler??

Yok abi yaa benim aklıma hep cehennem geliyor
Benim aklima cehennem gelmiyor ama cennette pek gelmiyor. Ortami merak ediyorum. Yani Rabbimiz nasil
melekler nasıl, Efendimizi sav gorme imkanim olur mu, nasıl oluyor bu olaylar,
Allah benden razı mı, merhameti ahirette nasıl vuku buluyor gibi milyon tane şey.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim aklima cehennem gelmiyor ama cennette pek gelmiyor. Ortami merak ediyorum. Yani Rabbimiz nasil
Allah benden razı mı, merhameti ahirette nasıl vuku buluyor gibi milyon tane şey.
Çocukken Allah ile ilgili ilk öğrendiğim şey Allah'ın yaktığıydı bir namaz kılanın önünden geçsem Allah yakar derlerdi geceleri uykum kaçardı.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
IMG-20230125-WA0018.jpg

Rabbim sana dünyada iken peygamber sav ziyaret etme imkani versin.

Kaynak: delilleriyle Hanefi fıkhı (polen yayınları)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 31536

Bugün hava çok güzel, bende bu güzel havanın tadını çıkarıyorum gördüğünüz üzere
Abi sana bir sey sorucam.
Simdi ben bi kursa yazildim ahşap oymacilık uzerine. Simdi bu gorseli gorunce, tevafuk oldu. Hoca yabanci arap, daha tanismadim ama belek'a ya da belek alıyorum sonra onu kesiyorum dedi.
Belek ne demek yav? 869 tane soru sordum bunu da soramiyorum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Abi sana bir sey sorucam.
Simdi ben bi kursa yazildim ahşap oymacilık uzerine. Simdi bu gorseli gorunce, tevafuk oldu. Hoca yabanci arap, daha tanismadim ama belek'a ya da belek alıyorum sonra onu kesiyorum dedi.
Belek ne demek yav? 869 tane soru sordum bunu da soramiyorum

vay be zenginlik böyle birsey heralde. yabancı hocalardan ahşap sanatı dersleri almak. şu ramazan ayi gelsede.....

Üst Ana Sayfa Alt