Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
SELAMUALEYKÜM KARDEŞLER

DUA EZBER DERSİNDE BAKARA 128.DUA AYETİNİ EZBERLİYECEKTİK NE OLDU KARDEŞLER EZBERLER BİTTİMİ EĞER EZBERLERİNİZ TAMAMSA HABERDAR EDİN İNŞALLAH...........RABBİM GAYRETLERİNİZİ FİRDEVS LE ÖDÜLLENDİRSİN İNŞALLAH...........SELAMETLE

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sevgili dostlar bu haftadaki ezber duamız.....bakara 129.ayeti kerime süremiz yine bir hafta,
ezber dersimize tüm kardeşlerimizi bekliyorum, duamız birde rahmanın

bize bildirdiği şekilde olursa ne mutlu bize ,yaşamak için indirilen kuranı kerim tabiki dualarımızdada yerini alması gerekmektedir.saygılarımı sunarım........selametle

رَبَّنَا وَابْعَثْ فِيهِمْ رَسُولًا مِنْهُمْ يَتْلُو عَلَيْهِمْ ءَايَاتِكَ وَيُعَلِّمُهُمُ الْكِتَابَ وَالْحِكْمَةَ وَيُزَكِّيهِمْ إِنَّكَ أَنْتَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

Rabbimiz onlara içlerinden bir peygamber gönderki ,kendilerine senin ayetlerini okusun ve kendilerine kitabı ve hikmeti öğretsin ve onları temizlesin muhakkakki Aziz ,Hakim ancak sensin. bakara 129

X Çevrimdışı

xx_turabi_xx

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm bende sizlerle kur-an ezberlemek istiyorum ama nasıl olacak bana biraz bilgi verirmisiniz ya geç kaldım belkii ama sıfırdan başlayabilirim size yetişebilirim sadece biraz bilgi verin

G Çevrimdışı

Güleyru

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun ruveyda kardeşim. inşallah bu duamızı da ezberleriz haftaya kadar. Selâm ve dua ile...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
xx_turabi_xx ' Alıntı:
selamun aleyküm bende sizlerle kur-an ezberlemek istiyorum ama nasıl olacak bana biraz bilgi verirmisiniz ya geç kaldım belkii ama sıfırdan başlayabilirim size yetişebilirim sadece biraz bilgi verin
KARDEŞ YUKARDA VERDİĞİM DUA AYETİNİ BİR HAFTA SÜRE SONUNDA PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR EZBERLENMİŞ OLMASI GEREKİYOR......BU DUA AYETİYLE BAŞLAYA BİLİRSİN AYRICA SENİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN ÇOK MUTLU OLDUM VE SEVİNDİM RABBİM FİRDEVSİ KAZANACAK AMELLER İŞLEMEYİ SANA NASİP ETSİN İNŞALLAH :helalsana :helalsana :yale ..........SELAMETLE

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Güleyru ' Alıntı:
ALLAH razı olsun ruveyda kardeşim. inşALLAH bu duamızı da ezberleriz haftaya kadar. Selâm ve dua ile...
RABBİM ECRİNİ KAT KAT VERSİN GÜZEL KARDEŞİM BİZLERİ FİRDEVSİNDE BULUŞTURSUN İNŞALLAH.............SELAMETLE

X Çevrimdışı

xx_turabi_xx

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
xx_turabi_xx ' Alıntı:
KARDEŞ YUKARDA VERDİĞİM DUA AYETİNİ BİR HAFTA SÜRE SONUNDA PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR EZBERLENMİŞ OLMASI GEREKİYOR......BU DUA AYETİYLE BAŞLAYA BİLİRSİN AYRICA SENİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN ÇOK MUTLU OLDUM VE SEVİNDİM RABBİM FİRDEVSİ KAZANACAK AMELLER İŞLEMEYİ SANA NASİP ETSİN İNŞALLAH :helalsana :helalsana :yale ..........SELAMETLE
önümüzdeki pazartesiye kadar değil mi anlamıyla beraber mi ezberliyecez Allah cümlemize güzel ameller işlemeyi nasip etsinn

X Çevrimdışı

xx_turabi_xx

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
buarada bütün müslüman kardeşlerimin kadilini kutlar hayırlara vesile olmasını cenabı allahtan niyaz ederim

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
xx_turabi_xx ' Alıntı:
ruveyda. ' Alıntı:
xx_turabi_xx ' Alıntı:
önümüzdeki pazartesiye kadar değil mi anlamıyla beraber mi ezberliyecez ALLAH cümlemize güzel ameller işlemeyi nasip etsinn
EVET KARDEŞİM PAZARTESİNE KADAR EZBERLEDİĞİNDE BİZLERE MESAJLA BİLDİR İNŞALLAH.............SELAMETLE

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a

ben kazıdım yıne yenı halıyle ezberledım beynıme ınşAllah... :güldüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ginger ' Alıntı:
s.a

ben kazıdım yıne yenı halıyle ezberledım beynıme ınşALLAH... :güldüm
MAŞALLAH KARDEŞİM RABBİM ECRİNİ KAT KAT VERSİN :helalsana :helalsana
SENİ FİRDEVSİNDE AĞIRLASIN İNŞALLAH :güldüm :güldüm...............SELAMETLE

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
SA

DUA EZBER DERSİNE KATILAN KARDEŞLERİM BİR HAFTAMIZ YİNE DOLDU ......BU GÜN YİNE YENİ DUA AYETİNİ VERECEĞİM.........İNŞALLAH......EN SONKİ DUA AYETİNİ EZBERLEDİKMİ? SESİNİZ ÇIKMIYOR. NERELERDESİNİZ? BİR SELAM VERİN YAHU :huhuuhuu :huhuuhuu :huhuuhuu
SELAMETLE ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN.........

SELAMU ALEYKÜM VE RAHMETULLAHİ VE BERAKATÜHÜ

G Çevrimdışı

Güleyru

Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm Selâm ve rahmetullahi ve berekâtühü....Ben de ezberimizi yaptım şükür... Rabbim ecrini versin cümlemize... :güldüm Yeni ayetimizi bekliyorum inşallah :güldüm... Selâm ve dua ile

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu haftadaki ezber duamızı veriyorum.bakara 136. ayeti kerime Rabbim zihin açıklığı versin (amin)
قُولُوا ءَامَنَّا بِاللَّهِ وَمَا أُنْزِلَ إِلَيْنَا وَمَا أُنْزِلَ إِلَى إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَاقَ وَيَعْقُوبَ وَالْأَسْبَاطِ وَمَا أُوتِيَ مُوسَى وَعِيسَى وَمَا أُوتِيَ النَّبِيُّونَ مِنْ رَبِّهِمْ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْهُمْ وَنَ

"Biz ALLAHa ve bize indirilene,İbrahim ve İsmaile, ishaka , yakube ,torunlarına indirilene ,Musa ve İsa ya verilenlere Rableri tarafından diğer peygamberlere verilenlere ,onlardan hiç biri arasında fark gözetmeksizin inandık ve sadece ALLAHa teslim olduk."BAKARA 136

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Güleyru ' Alıntı:
Aleyküm Selâm ve rahmetullahi ve berekâtühü....Ben de ezberimizi yaptım şükür... Rabbim ecrini versin cümlemize... :güldüm Yeni ayetimizi bekliyorum inşALLAH :güldüm... Selâm ve dua ile

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM RABBİM DÜNYA VE AHİRETTE UMDUĞUN VE UMMADIĞIN TÜM GÜZELLİKLERİ SANA NASİP EYLESİN ......FİRDEVSİ ALA YI KAZANAN KULLARINDAN EYLESİN.........SELAMETLE :helalsana :helalsana :güldüm :güldüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
SELAMU ALEYKÜM
BU HAFTADAKİ DUA AYETİMİZ ÇOK KISA KARDEŞLERİM .......HEMEN EZBERLİYECEĞİNİZE İNANIYORUM ..İNŞALLAH...... :güldüm :güldüm :güldüm
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

(bakara 138) صِبْغَةَ اللَّهِ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً وَنَحْنُ لَهُ عَابِدُونَ

ALLAHIN (VERDİĞİ) RENGİYLE BOYANDIK ALLAHTAN DAHA GÜZEL RENGİ KİM VEREBİLİR?BİZ ANCAK O NA KULLUK EDERİZ(BAKARA 138)

NE GÜZEL DUA DEĞİLMİ ? HADİ KOLAY GELSİN.............YİNE SÜREMEZ BİR HAFTA PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR SELAMETLE

G Çevrimdışı

Güleyru

Üye
İslam-TR Üyesi
Ewt.. hem kısa hemde diğerleri kadar güzle bi dua ayeti kardeşim. Allaha şükürler olsun ezberlettiği için . Sebep olanlara da diğer ezberleyen kardeşlerimize de Rızasını ihsan etsin inşallah.

Tamam kardeşim pazartesiye kadar ezberleriz biiznillah :güldüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Güleyru ' Alıntı:
Ewt.. hem kısa hemde diğerleri kadar güzle bi dua ayeti kardeşim. ALLAHa şükürler olsun ezberlettiği için . Sebep olanlara da diğer ezberleyen kardeşlerimize de Rızasını ihsan etsin inşALLAH.

Tamam kardeşim pazartesiye kadar ezberleriz biiznillah :güldüm
maşALLAH kardeşim samimiyetin ahde vefan mübarek olsun ,müslümanda olması gereken özellik.....YÜCE ALLAH İLMİNİ VE AMELİNİ ARTIRSIN MÜKAFATLARIN EN BÜYÜĞÜ OLAN FİRDEVS CENNETİNDE AĞIRLASIN SENİ İNŞALLAH..........SELAMETLE

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum...

ben bu haftakı ayetı beynıme kazıdım :güldüm elhamdulıllah...Rabbım razı olsun canlar vesıle olanlardan...

Üst Ana Sayfa Alt