Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arkamızda Namaz kılan hiç bir eti ateş yakmaz.!!!!

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
255345_10151023993944818_1148347552_n.jpg

Bir gün menzilde dağıtılmak üzere kurban kesilmiş, sofinin biriside bakmış ezan okunuyor eti aldığı gibi cebine koyup camiye girmiş. Namazı kılmış etiyle birlikte. Namaz bitmiş artık kafilenin kalkma zamanı gelmiş ve memleketine dönmüş. Memelekete dönüncede hanımına eti pişirmesini söylemiş, hanımıda beyinin isteği doğrultusunda eti pişirmeye başlamış. Başlamış başlamasınada et pişmek bilmemiş 3-4 saat geçmiş etin pişeceği yok. Bu olay kafasına takılmış, zaman geçmeden tekrar menzile gitmiş bunun nedenini sormak üzere ve bir yolunu bulup Gavs Hz. lerine (k.s) olayı aynen anlatmış.

-Demiş; sultanım bu et pişmedi?
-Gavs hz. (k.s) sormuş; sen bu eti alınca ne yaptın?
-Demiş vakit dar olunca cebime koydum namazı etle beraber kıldım?
-Sofi sofi demiş Allahın izniyle bizim arkamızda namaz kılan hiç bir eti ateş yakmaz.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
:) sofi

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kabak tadı veriyor bunların işleri artık. Allah hidayet versin. çoluğa çocuğa anlatmak gerek tabi bunları. bunların ne şerli olduklarını. yoksa ben sofi olacam diyip Allah muhafaza karşımıza dikilmesin.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sofi diye karşıma çocuğum dikilse evlatlıkdan reddederim,o derece vicdansızım bu konularda,daha doğrusu ,kitab ve sünnet ne diyorsa onu demeye uğraşıyorum.yapmaya çalışıyorum

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunu her gördüğümde ve duyduğumda iştahım kesiliyor,psikolojim bozuluyor,gözlerim yaşarıyor,ama sonra yine utanmadan dünya meşgalesine dönüyorum :(

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir gün menzilde dağıtılmak üzere kurban kesilmiş, sofinin biriside bakmış ezan okunuyor eti aldığı gibi cebine koyup camiye girmiş. Namazı kılmış etiyle birlikte. Namaz bitmiş artık kafilenin kalkma zamanı gelmiş ve memleketine dönmüş. Memelekete dönüncede hanımına eti pişirmesini söylemiş, hanımıda beyinin isteği doğrultusunda eti pişirmeye başlamış. Başlamış başlamasınada et pişmek bilmemiş 3-4 saat geçmiş etin pişeceği yok. Bu olay kafasına takılmış, zaman geçmeden tekrar menzile gitmiş bunun nedenini sormak üzere ve bir yolunu bulup Gavs Hz. lerine (k.s) olayı aynen anlatmış.

-Demiş; sultanım bu et pişmedi?
-Gavs hz. (k.s) sormuş; sen bu eti alınca ne yaptın?
-Demiş vakit dar olunca cebime koydum namazı etle beraber kıldım?
-Sofi sofi demiş Allahın izniyle bizim arkamızda namaz kılan hiç bir eti ateş yakmaz.

Fıkra gibi : ))

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hoca'da yapıştırmış lafı her zamanki gibi;YA TUTARSA ?

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tabi öyledir öyle :) sofiler ceplerinde sigara paketleriyle namaz kılıyorlar namaz bitince çay ocağına ziftlenmeye gittiklerinde sigaraları yanmıyo zaten ne büyük keramet :)

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi boşverin gıybet yapmayalım.en sevmediğim şeyler gelip karşıma dikiliyor.zaten twitter'da suriye konusunda cihat meydanında gibiyim kafam 1.5 milyon oldu

S Çevrimdışı

seyful_fazl

Üye
İslam-TR Üyesi
evet fıkra gibi onların dillerinde daha niceleri var ... Bıkmadan usanmadan gece gündüz keramet fıkra üretiyorlar ...

M Çevrimdışı

mcaglayan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Gavs Hz. (k.s.) hakkında ileri geri konuşmayın lütfen... Size bir örnek vereyim tasavvuf hakkında İmam-ı Azam Ebu Hanifi Hz. vefatına 2 yıl kala bir mürşide intisab ediyor. Mürşidinin ismi yanlış hatırlamıyorsam imam-ı Cafer ve vefat etmeden önceki son mektubunda ben 2 yıl yaşadım mezar taşıma mürşidime intisab ettikten sonraki tarihi doğum tarihi olarak yazın diye vasiyet ediyor. Şu anda mezar taşında doğum ile ölüm tarihi arasında 2 yıl var. Peki hiç düşündünüzmü mesheb imamımız neden böyle bişiye ihtiyaç duydu zaten o gönül eri idi yani bir müşidi kamile neden bağlandı ve bağlandıktan sonra ben bundan önce yaşamamışım dedi... Tasavvufu bir okuyun kerametin hak olduğunu öğrenin ondan sonra yorum yapın lütfen rica ediyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Gavs Hz. (k.s.) hakkında ileri geri konuşmayın lütfen... Size bir örnek vereyim tasavvuf hakkında İmam-ı Azam Ebu Hanifi Hz. vefatına 2 yıl kala bir mürşide intisab ediyor. Mürşidinin ismi yanlış hatırlamıyorsam imam-ı Cafer ve vefat etmeden önceki son mektubunda ben 2 yıl yaşadım mezar taşıma mürşidime intisab ettikten sonraki tarihi doğum tarihi olarak yazın diye vasiyet ediyor. Şu anda mezar taşında doğum ile ölüm tarihi arasında 2 yıl var. Peki hiç düşündünüzmü mesheb imamımız neden böyle bişiye ihtiyaç duydu zaten o gönül eri idi yani bir müşidi kamile neden bağlandı ve bağlandıktan sonra ben bundan önce yaşamamışım dedi... Tasavvufu bir okuyun kerametin hak olduğunu öğrenin ondan sonra yorum yapın lütfen rica ediyorum.

Hikaye anlatmayı bırak !

https://www.islam-tr.org/konu/tasav...n-2-senem-olmasaydi-numan-helak-olurdu.22708/

M Çevrimdışı

mcaglayan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah dostlarının kerametleri olabilir. Kerametlere bakıpta onu ilahlaştırmak ne mü'min bir kula yakışır nede sofi'ye. Keramet allahtandır istediği ve sevdiği kuluna verir. Kuşta uçuyor, balıkta denizde yüzüyor. En şerefli mahlukat olarak yaratılmış olan insana allah dilerse istediği lutfu vermez mi. Siz sofilere karşı olanlar mürşidlere karşı olanlar ancak nasıl anlarsınız biliyormusunuz bir sofinin halini Bir mürşide bağlanınca onun feyz ve bereketinden yararlanınca o zaman anlarsınız..Bazı arkadaşlar hristiyanlıktaki papazlarla mukayese ediyor allah muhafaza... Allah c.c. nurunun tecelli ettiği yerler vardır mesela Kabe-i muazzama orda hissedersiniz nurun size geldiğiniz bir feyz vardır. Birde allah c.c. buyurduğu ''Ben hiç bir yere sığmam mü'min kulumun kalbine sığarım'' kudsi hadisini düşünün yani bir insanın kalbine nurunu tecelli edebilir ve onu gavs kutub yapabilir onun vesilesiyle nuru dağıtabilir. Dünyada her şey vesile ile bunu unutmayalım....

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah dostlarının kerametleri olabilir. Kerametlere bakıpta onu ilahlaştırmak ne mü'min bir kula yakışır nede sofi'ye. Keramet allahtandır istediği ve sevdiği kuluna verir. Kuşta uçuyor, balıkta denizde yüzüyor. En şerefli mahlukat olarak yaratılmış olan insana allah dilerse istediği lutfu vermez mi. Siz sofilere karşı olanlar mürşidlere karşı olanlar ancak nasıl anlarsınız biliyormusunuz bir sofinin halini Bir mürşide bağlanınca onun feyz ve bereketinden yararlanınca o zaman anlarsınız..Bazı arkadaşlar hristiyanlıktaki papazlarla mukayese ediyor allah muhafaza... Allah c.c. nurunun tecelli ettiği yerler vardır mesela Kabe-i muazzama orda hissedersiniz nurun size geldiğiniz bir feyz vardır. Birde allah c.c. buyurduğu ''Ben hiç bir yere sığmam mü'min kulumun kalbine sığarım'' kudsi hadisini düşünün yani bir insanın kalbine nurunu tecelli edebilir ve onu gavs kutub yapabilir onun vesilesiyle nuru dağıtabilir. Dünyada her şey vesile ile bunu unutmayalım....

Gavs - Kutub Efsanesi

https://www.islam-tr.org/konu/gavs-kutub-efsanesi.11727/

İslamda keramet

https://www.islam-tr.org/konu/islamda-keramet.22561/

M Çevrimdışı

mcaglayan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Siz tasavvufa resmen savaş açmış gönül erlerini resmen yerlerde göstermek istiyorsunuz allah ıslah eylesin abdulkadir geylani hz. den bütün evliya sadat-ı kiram yanlış siz doğrusunuz öylemi :D allah sizi ISLAH eylesin. Bu bir dua dır yanlış anlaşılmasın allah cümlemizi ISLAH eylesin. Ama şu unutulmamalıdır ki allah dostuna hakkında iftra, laf, dedikodu yapanı cezasız bırakmaz ama bu dünyada ama ahirette... Siz eğer şimdi ahiretide yalanlar iseniz hiç şaşırmam :)

Üst Ana Sayfa Alt