Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Alevilerden Müslümana Linç Girişimi! (video)

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Abi zor olur Almanya'da ama bir kere anlatsan çok iyi olur.
Soruma cevap ver abi. İnşallah

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"3-Kocanın karısına, karının da kocasına aile düzenini korumak maksadıyla".

Bunu biraz daha çok açıklayabilir misin? Fuhuş ve Zina için geçerli midir?

Tşkler
Fuhuş ve zina için elbette gecerli değildir.. Eşler arasında dargınlık hali
Abi zor olur Almanya'da ama bir kere anlatsan çok iyi olur.
Soruma cevap ver abi. İnşallah
Akhi surada cevapları bulursun inşallah https://www.islam-tr.org/katagori/mahrem-konular.236/

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aha Teşekkürler abi.

Bir sorum var ondan sonra inşallah bittim.

Ben Allah izin verse evlenecem bir kız ile. Kız Halay çektiğini gördüm erkekler orada olduğu halde.

Ben bu üç şiktan hangisini yapayım :

A. Evlenmeyim
B. Haram oldunu biliniyordu diye evleniyim
Ç. Hamamda ısrar ederse evleniyim mi

Wallahi Ailemden utanıyorum. Herkeş, Babam hariç, diyorki Halay çekince namusus olmasın vs.

Ben dedimki bu nedir? Namususluk elbette. Dinden İmandan çıkarmaya çalışıyorlar beni. Neyse.... Dokuz köyden beni attılar beni.

Evleniyim kızı yoksa yapmayim mi. Sormaya giderim mi? Hiç 100% Namuslu kız bulabilmek mümkün mü? Yani Fahişebook kullanmayan, zina yapmayan, erkek kız tozmayan, disco miscoya gitmemiş, Halay çekmeyen (erkekler arasından ve müzikli) kız yok mu?

Ben belki Mülteci Campalrindan evlenecem bu olay olmaza .... Mehir öderim kıza 1500 Euro. Olurmu acaba yoksa imkansız mi? Düğün yapmak istemiyorum...

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aha Teşekkürler abi.

Bir sorum var ondan sonra inşallah bittim.

Ben Allah izin verse evlenecem bir kız ile. Kız Halay çektiğini gördüm erkekler orada olduğu halde.

Ben bu üç şiktan hangisini yapayım :

A. Evlenmeyim
B. Haram oldunu biliniyordu diye evleniyim
Ç. Hamamda ısrar ederse evleniyim mi

Wallahi Ailemden utanıyorum. Herkeş, Babam hariç, diyorki Halay çekince namusus olmasın vs.

Ben dedimki bu nedir? Namususluk elbette. Dinden İmandan çıkarmaya çalışıyorlar beni. Neyse.... Dokuz köyden beni attılar beni.

Evleniyim kızı yoksa yapmayim mi. Sormaya giderim mi? Hiç 100% Namuslu kız bulabilmek mümkün mü? Yani Fahişebook kullanmayan, zina yapmayan, erkek kız tozmayan, disco miscoya gitmemiş, Halay çekmeyen (erkekler arasından ve müzikli) kız yok mu?

Ben belki Mülteci Campalrindan evlenecem bu olay olmaza .... Mehir öderim kıza 1500 Euro. Olurmu acaba yoksa imkansız mi? Düğün yapmak istemiyorum...
Kardeşim sana verdigim linkte konu aç ve biraz bozuk türkçe ile yazıyosun gibi :/ dediklerin anlasılmıyor

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Wallahide Billahide yalan söylemiyorum. Biz Sivas Kangal ilçesinde köydenis. Ama almanyadan geldik tatil yapmak ve kız isteme için. Bir cevap verinden ben Rahatlayim.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Almanyadan geliyoruz diye biraz bozuk türkçem var.
Kız müslümansa belli başlı dini şeylerde hatalı düşünmüyorsa evlilik helaldir diye düşünüyorum ben .. tabi müslüman erkek namuslu kız ister ama kızın geçmişi ne olursa olsun evlenmeye mani değil diye biliyorum sana verdigim linkte konu açarsan inşeallah benim gibi değil hadis ve âyet delilleriyle sana cevabı verilecektir

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bak arkadsim ben seni anladim sen muslumanli yasamak istiyorsun ailen musrik galiba bak ozaman sende bu dugune gittin orda kiza halay cekti diyorsun ama sende orda bulundun yani dugun dedigin kadin erkek karisik muzikli bi ortam bu haram biliyorsun sen en iyisi bu kizla islam cercevesi seklinde yaninda bir mahremi olmak uzere sor islami seninle beraber yasayacakmi harami helali kabul edecekmi dugun yapmak haram oldunu bu bizim dinimizde bu sekil olmadini islam cercevesi seklinde ola bilecegini bi anlat acaba o senin bu isteklerine ne diyecek ondan sonra kararini gozden gecir tevhidi anlat tagutu sirki bi anlat bakalim senin boyle bi akidede oldugunu ogrenince ne tepki verecek ???

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alevi müşriklerine buradan reddiye yapıp meydan okumak varken el birliği ile konu cahiliyye düğününde halay çeken kızla evileniyim mi evlenmeyimmi ye getirdiniz ya daha da diyecek bir lafım yok.
Tamam kardeşim o el Birligi edenler kısmına bende giriyorum fakat bu adam siteyi kullanmayı bilmiyor bu yuzden cevap verdim linkte verdim kendisine soruları orda sor dedim

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
El birligiyle derken bizleri yargilaman hos degil karsindaki ki kisi bilmiyor soruyor cevap vermek yerine ne guzel yargi yapiyorsun boyle sen verseydin bizden billgilisin ama sadece elestir masallah

Ustelik biz ona nasihat ettik sadece elestirmen hic hos degil

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kafir aleviler forumu da karıştırdı :D

not: şahıs olarak değil isimleri yetiyor adamların :D

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konu açıldığından beri beni hem üzüyor hemde çok geriyor.Bu konu ile ilgili yazacaklarım vardı ama düğün dernek vs. alakasız şeyler konu içine girince yazmaktan vazgeçtim,biraz da canım sıkıldı.Yardımcı olduğunuz arkadaş siteyi kullanmayı bilmiyor ise sizler siteyi kullanmayı bilenler olarak yeni bir konu açıp bu konu altında konuşmak yerine yeni açtığınız konu altından devam edebilirdiniz.
Kardeşim. Adam siteyi kullanmayı bilmiyor belli ..bilse idi aklına gelen tüm soruları buraya yazmazdı; kendisine link verdim bir dahakine sorularını buraya yaz dedim fakat arkadas oraya yazmadı.. sen eğer baslıgın kirlenmesini istemiyorsan özelden arkadasa sorusunun cevabını verseydin ya !konu sapmadan evvel şehit 58 i uyarsaydın ya da !!

Kardeşim. Adam siteyi kullanmayı bilmiyor belli ..bilse idi aklına gelen tüm soruları buraya yazmazdı; kendisine link verdim bir dahakine sorularını buraya yaz dedim fakat arkadas oraya yazmadı.. sen eğer baslıgın kirlenmesini istemiyorsan özelden arkadasa sorusunun cevabını verseydin ya !konu sapmadan evvel şehit 58 i uyarsaydın ya da !!
Eger üzerinde hakkım var ise helal olsun seninde benim üzerimde hakkın varsa eder misin