Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Alevilerden Müslümana Linç Girişimi! (video)

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Takkiye Müslümanlar arasında bile caiz diyor bir kaç alım. Doğru mu?
Veya Bayan Yalan

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Takkiye Müslümanlar arasında bile caiz diyor bir kaç alım. Doğru mu?
Veya Bayan Yalan
kardeş azimet ve ruhsatlar var islamda takiyye islamda vardır ama kafana göre ruhsat yok ölüm tehdidi falan varsa takiyye yaparsın.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Pierre Vogel çoğu şeyde doğru söylüyor. Salih el Münnejjid Hoca daha sıkıntılı bence ama herkes görüşü özgürdur.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beyaz yalan demek istiyordum?
Allah rasulu bazi yerlerde serbest birakmis tir,

“İnsanların söylediklerinden hiçbir şeyde yalana ruhsat verildiğini işitmedim; ancak şu üç durum müstesna: 1) Harpte, 2) İnsanlarını arasını bulmada, 3) Kadının kocasına, kocanın da karısına karşı —ailenin düzeni için söylediklerinde...

Ba

Muslim

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Beyaz Yalan diyorlar? Ben simdi eşime desem, sen bunu şunu yaptın mi? Ve beyaz yalan veya yalan söyleyen kişiler var. Ben buna karşı çıkıyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi takiyye işte :) adamların olmazsa olmazı kendilerini saklamak için yalan söylüyorlar biz de sizdeniz diyorlar. yalancılar tartısarak bitmez bunlar cunku tamam der haklısın der ama ınanmaz.

Takiyye var akhio onlarda ,bu cok dogal...hatta yapmamak sikintidir...Onlarin bu konularindan dolayi pek guven olunmuyor...

Bu benim bazı tarikatçılarda gördüğüm ortak özellik. ondan merakım. Yalan konusunda uzmanlık derecesinde bahsettiklerim. Çekirdek çitler gibi yalan söylüyorlar. Hiç gerek olmadığı halde doğru konuşamıyorlar. Hastalık halini almış bahsettiklerim

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Zina veya katilik ve öyle ağır olan günahlarda bile. Kül hakkı değil mi bu günahlarını saklamak eğer evli iken yaparsa.?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
rasu
Bu benim bazı tarikatçılarda gördüğüm ortak özellik. ondan merakım. Yalan konusunda uzmanlık derecesinde bahsettiklerim. Çekirdek çitler gibi yalan söylüyorlar. Hiç gerek olmadığı halde doğru konuşamıyorlar. Hastalık halini almış bahsettiklerim

abi onları kandırıyorlar müridlerin yalanları bilinçli değil onlar aklını kiraya vermiş cahil adamlar şia bambaşka adamlar bile bile yalan soluyor tarikatçılar doğru olduğunu sandıkları efsaneleri anlatıyorlar. şia ile uğraşılmaz ancak kılıçtan anlarlar ama tasavvufçulara delillerle anlatırsan anlarlar cunku kotu nıyetlı deıller sadece kandırılmışlar işte.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Biliyorum. Nikahın fesh oldunu söylüyor Abdul Muiz Fida abi ama ikinci Görüş ile göre olmaz kul hakkı?

Nikah fesh olamayan görüşe göre kul hakkı olmaz mı?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rasu

abi onları kandırıyorlar müridlerin yalanları bilinçli değil onlar aklını kiraya vermiş cahil adamlar şia bambaşka adamlar bile bile yalan soluyor tarikatçılar doğru olduğunu sandıkları efsaneleri anlatıyorlar. şia ile uğraşılmaz ancak kılıçtan anlarlar ama tasavvufçulara delillerle anlatırsan anlarlar cunku kotu nıyetlı deıller sadece kandırılmışlar işte.
yok. ben günlük yaşantıda söyledikleri yalanlardan bahsettim. dini konular falan değil

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rasu

Her turlu kafadan insan yasiyor yeryuzunde...:ssrtcbya::D

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yok. ben günlük yaşantıda söyledikleri yalanlardan bahsettim. dini konular falan değil
aynen abi benim 50 liramı çaldı bi tanesi :D müslüman adam diye güvendim evimde kaldı falan askerden dönmüştü yemek ısmarladım falan bildiğin sarıklı cübbeli hep dini konulardan bahseden bir elemandı param yok işte su gün olcak dedi 50 lira istedi verdim sonra kaçtı gitti ben hakkımı helal ettim önemli değil de keşke bana deseydı kardeş veremeyecegım dıye onemlı deıl derdım.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biliyorum. Nikahın fesh oldunu söylüyor Abdul Muiz Fida abi ama ikinci Görüş ile göre olmaz kul hakkı?

Nikah fesh olamayan görüşe göre kul hakkı olmaz mı?
Nerde okudum hatirlamiyorum ama zina fiilini isleyenin gidip helallik istemesi gerikiyor diye bi gorus okumustum:uyku:

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben sadece bir hoca tanıyorum. Ama malesef akidesini bilmiyorum.

Nurettin Yıldız olmadığın söylediğini biliyorum.