Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Vahdet Gazetesinin Yazar Kadrosu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gazete-vahdet-6.jpg

Yazar kadrosuna bak : )

İşin açıkçası hüsnü hocayı bunların arasında görmek beni üzdü.

Peki bunların ortak özellikleri nedir?Selefi düşmanı olmaları mı?Tasavvufçu olmaları mı?Akpyi tağut olarak görmemeleri mi?
Bilen varsa açıklamasını rica ediyorum.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi,serbest kürsü'de sorduğun için fikrimi söyleyeyim.Tasavvufçu ve tarikatsever olan bu yazarlar (en azından medyadan tanıdığım kadarıyla) aynı zamanda Osmanlı sevgisinde de aşırı kaçan tipler ve senin dediğin gibi bazıları da partiseverdirler.Yinede tanımadıklarım hakkında birşey demiyorum.Tanıdık,görüşleri bilinen kişilerden bahsediyorum diğerlerini bilemem.Mesela en meşhurları cübbeli,ihsan şenocak,ebu bekir sifil,m.şevket eygi gibi kişilerden bahsediyorum özellikleri ortak noktaları tasavvuf.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi,serbest kürsü'de sorduğun için fikrimi söyleyeyim.Tasavvufçu ve tarikatsever olan bu yazarlar (en azından medyadan tanıdığım kadarıyla) aynı zamanda Osmanlı sevgisinde de aşırı kaçan tipler ve senin dediğin gibi bazıları da partiseverdirler.Yinede tanımadıklarım hakkında birşey demiyorum.Tanıdık,görüşleri bilinen kişilerden bahsediyorum diğerlerini bilemem.Mesela en meşhurları cübbeli,ihsan şenocak,ebu bekir sifil,m.şevket eygi gibi kişilerden bahsediyorum özellikleri ortak noktaları tasavvuf.
akhi herkes cevap versin diye buraya açtım konuyu : )
Allahualem iktidar güdümlü olabilir diye de tahmin ediyorum yani sen git cübbelinin,şenocağın,sifilin arasına gir subhanAllah bu meseleyi iyi bilen biri açıklasa da anlasak bizde

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hüsnü Aktaş hoca daha öncede Vakit gazetesinde yazıyordu, onun kendi şartları var o şartlara göre yazar. Şu ana kadar yazdığı yazılar genellikle fıkhi meselelerle ilgiliydi. Yine Vakit gazetesinde halen yazan Faruk Köse'de tevhid ehli bir kimsedir. Yine kendi şartlarına göre yazılar yazan birisidir. Diğerlerine birşey diyemem ama Hüsnü Aktaş hocanın tasavvufla (en azından ehli bidat olan bugünkü kısmıyla) bir alakası olacağını zannetmiyorum. Unutmadan Mustafa Çelik'te hale arasıra Vakitte yazmaktadır. Ne yazdıklarına da bakmak lazım bence.. Tabii en azından o kadar ehli bidat görüşlülerin arasında böyle yazarların olması bir açıdan faydalı bile olabilir. Bekleyip göreceğiz.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir misal verecek olursak (bizzat şahit oldum);

Birgün habertürk kanalından röportaja gelirler Ankara'ya.. Röportaj yapılır tüm kayıtlar tutulur ve görsel yazılı medyada uzun zaman beklenir haberin yapılması için.. Ama bu röportaj hiçbir zaman yayınlanmaz sebebi ise gelen fitne ehli kanalın muhabirleri istediklerini elde edememişlerdir. Tamamen şeriate uygun aldıkları cevaplara ilaveten hocanın batıl ideolojiler konusunda uzman oluşu, ellerine kullanılacak malzeme vermeyince geldikleri gibi gitmişler.

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
gazete-vahdet-6.jpg

Yazar kadrosuna bak : )

İşin açıkçası hüsnü hocayı bunların arasında görmek beni üzdü.

Peki bunların ortak özellikleri nedir?Selefi düşmanı olmaları mı?Tasavvufçu olmaları mı?Akpyi tağut olarak görmemeleri mi?
Bilen varsa açıklamasını rica ediyorum.

ismi geçen şahıslardan hepsi olmasada bir kaçının ortak özelliği toplumda herkesimden itibar gören islam davetçisi ,araştırmacısı, düşünür ilim talebesi (bu onların tanımıyla) ve toplumun islami ihtiyaçlarının bir çoğuna çözüm olabilen kişilerdir.
tam anlamıyla tanıtamadığımız ve yaşayamadığımız selefiliğe karşı olmaları sorusuna ise cevap evet
hukukçu ilahiyatçı yazar, milletvekili, futbol hakemi, üneversite öğr. görevlisi davetçi vs.

Bana göre bu şahıslarla ortak noktalarımız olması hesabiyle biraz da faydalı görüyorum bu gazeteyi.
ihsan şenocak hoca ebubekir sifil, çok az kısmen cübbeli
ismini saydıklarımın diliyle şia hadis inkarcıları modernistler mealcilere yapılacak reddiyeler daha etkili olabilecek
mesala islamoğluna hergün bir çivi çakabilirler.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ismi geçen şahıslardan hepsi olmasada bir kaçının ortak özelliği toplumda herkesimden itibar gören islam davetçisi ,araştırmacısı, düşünür ilim talebesi (bu onların tanımıyla) ve toplumun islami ihtiyaçlarının bir çoğuna çözüm olabilen kişilerdir.
tam anlamıyla tanıtamadığımız ve yaşayamadığımız selefiliğe karşı olmaları sorusuna ise cevap evet
hukukçu ilahiyatçı yazar, milletvekili, futbol hakemi, üneversite öğr. görevlisi davetçi vs.

Bana göre bu şahıslarla ortak noktalarımız olması hesabiyle biraz da faydalı görüyorum bu gazeteyi.
ihsan şenocak hoca ebubekir sifil, çok az kısmen cübbeli
ismini saydıklarımın diliyle şia hadis inkarcıları modernistler mealcilere yapılacak reddiyeler daha etkili olabilecek
mesala islamoğluna hergün bir çivi çakabilirler.

evet kardeşim fakat bu seferde başka yönden zarar veriyorlar bugünkü tasavvuf şirkini de yayacaklar.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Tamam diğerlerini anladık da spor için niye bünyamin gezer ? Hakemlerin dindar kısmından mı ki . :)

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
Tevhid Olmadan Vahdet Olmaz....

olursa da sıkıntılar herzaman olur... bir sofiye bir muwahhid ne kadar nereye kadar tahamül edebilirki
ewet tevhid olmadan vahdet olmaz bu bizim söylemimiz ve bizim için böyle, olması gerekende bu. Ama kardeşler ; bazı zamanlar vardır ki müslümanım diyen herkesle vahdet olmak gerekli çunkü bu ihtiyaç oluyor ve maslahatende böyle gerekiyor. herkes kobani ve gezi olaylarında bu cemaatlerle o zamana has yek vücut olmanın gerekliliğini anlamıştır. heleki bu olayların içinde kalan kardeşler daha iyi anlamıştır örn. hattap amedi.Günümüz de ümmetin düştüğü acziyeti görüyoruz bu insanların az yada çok, önemli değil bir çok muvahhid kardeşlerden daha duyarlı hareket ettiğine şahit oluyoruz.
SÖZÜMÜN ÖZÜ ÖZELLİKLE BU GİBİ FİTNE ZAMANLARINDA BU GİBİ CEMAATERLE, kişilerle BAZI MESELELERDE VAHDET OLMAK GEREKLİ. ÇEMBERİ BİRAZ GENİŞLETMEK LAZIM.MARUFU EMR EDERKEN BUNU DA YAPA BİLİRİZ.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ewet tevhid olmadan vahdet olmaz bu bizim söylemimiz ve bizim için böyle, olması gerekende bu. Ama kardeşler ; bazı zamanlar vardır ki müslümanım diyen herkesle vahdet olmak gerekli çunkü bu ihtiyaç oluyor ve maslahatende böyle gerekiyor. herkes kobani ve gezi olaylarında bu cemaatlerle o zamana has yek vücut olmanın gerekliliğini anlamıştır. heleki bu olayların içinde kalan kardeşler daha iyi anlamıştır örn. hattap amedi.Günümüz de ümmetin düştüğü acziyeti görüyoruz bu insanların az yada çok, önemli değil bir çok muvahhid kardeşlerden daha duyarlı hareket ettiğine şahit oluyoruz.
SÖZÜMÜN ÖZÜ ÖZELLİKLE BU GİBİ FİTNE ZAMANLARINDA BU GİBİ CEMAATERLE, kişilerle BAZI MESELELERDE VAHDET OLMAK GEREKLİ. ÇEMBERİ BİRAZ GENİŞLETMEK LAZIM.MARUFU EMR EDERKEN BUNU DA YAPA BİLİRİZ.

doğru söze ne denir... haklısın kardeşim... ben bu olayı şöyle örnekliyorum içimde... evet ben babamla kavgalı, küs olabilirim fakat babama küfür ettirmem...

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yakında -tövbe estağfirullah- Fatih Sultan Mehmet'i de kadrolarına katarlar cübbeli kendi efendisi(!) mahmutun Sultan Fatih'le irtibatı olduğunu söylüyordu. Kim bilir yakında iş teklifi götürür. Hey ALLAHIM ya! Şirklerine Fatih'i de alet ettiler.

Üst Ana Sayfa Alt