Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Usame Bin Ladin'in Böyle Bir Fetvası Var mıdır?

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
abd halkı kendini sivil yerine koyuyor ne kadar sivil ona bakalım abd seçime giren 2 grup savaşa hayır diyenler ve savaşa evet diyenler seçime gidiyor ve savaşa evet diyenler kazanıyor hayır diyenler ise çok az oy alıyor neresi sivil ?

evet fetva biraz yanlış olmuş ama ben abdlilerin sivil olduguna inanmıyorum... Enver el Evlaki'nin roportajını mutlaka izle ordaki şeyh abd lilerin sivil olup olmadıgını anlatıyor...

abd amacı bu ben vurunca sivil dinlemem hepsi dinci terör ama ben vurulunca sivilim? hangi dinde bu var.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Fetvada yanlışlık yok kardeşim sadece yanlış anlaşılma var.İslam hukukuna göre asker,sivil ayrımı yoktur.eli silah tutan herkes cezalandırılır. sadece zayıflar hariç.Ve ben şuana kadar kasıtlı olarak mücahidlerin kadın veya çocuk öldürdüklerine şahid olmadım.Bugün yahudi kadınların askerlik yapmaları erkekler gibi askerlik yapmaları zorunludur onların kanununa göre.Şimdi kalkıpta işte bunlar kadın diyip öyle bırakırsak olmaz.

Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Halid b. Velid'in öldürdüğü bir kadına rastladı. Baş ucunda bir kalabalık toplanmıştı.
Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem:
"Bu nedir?" dedi. Dediler ki:
"Bir kadındır. Halid b. Velid onu öldürmüştür."
Bunun üzerine Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem yanındakilerden birisine şöyle dedi:
"Halid'e kavuş ve de ki: Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem seni çocuk, kadın, köle ve hizmetçi öldürmekten nehyetti." (Siyeri İbni Hişam)

Bir diğer hadise daha vardı Müslümanlardan bir grup seriyyeye çıkmışlardı erkek çocukların kıllanmış ( bulüğ çağına) ermiş,ermemiş kimseleri kontröl ettiklerini okumuştum ama o kaynağı bulamadım
Bu olayı anlatanda yahudi bir çocuktu ben o zaman bulüğ çağına ermediğim için beni öldürmediler diye bahsediyordu.

Üst Ana Sayfa Alt