Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfircilerin Ruh Hallerini Biliyor Musunuz? Işte Size Tekfircilerin Ruh Halleri

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
tamam neyse kardes bu konuyu kapatmak herhalde hayirli olanidir. sen ubeydullah arslan hakkinda konusurken cok net ve keskin ifadeler kullaniyordun ama konu Abdullah yolcuya gelince boyle genel ve imali ifadeler kullandin. disaridan biri bunu pek anlamaz.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ekli dosyayı görüntüle 4811

Sitesine üye olanların kendisine hakaret ettiğinde onları Tağut Mahkemelerine şikayet edeceğini söyleyen yani müslümanları Tağuta Muhakeme olmakla tehdit eden bir adam Ubeydullah Arslan.Etrafımdaki herkesi seninle ilgili bilgilendirip senden sakınmalarını tavsiye edeceğim.
kardeş bunlar malesef böyleler facebook ta da kampanya başlatmışlar tekfirci diye resmen savaş açmış durumdalar muvahhidlere feyzullah birışık bugün şöyle bir yazı yazdı bana oy, askerlik, okul, imamların arkasında namaz gibi sorular sormayın benim bunlara verecek ilmim yok ne soralım o zaman namaz abdest gusul hac zekat o zaman sizin tağutun belamlarından ne farkınız kaldı allah bu telefileri ıslah etsin kardeşin birisi feyzullah birışıka şöyle cevap verdi tağutu bilmek ve onu reddetmek imanın gereğidir cevap ben tağutun ne olduğunu biliyorum nasıl biliyorsa
hz ebubekir de mi tekfirciydi zekat vermiyenleri mürted kabul etti ibni teymiye de mi tekfirciydi yesak kanunlarını kabul edenleri tekfir etti

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi feyzullah birisik hakkinda ileri gitmiyor musun?

Ben o kisiyi özeldende tanir görüsürüm, insanlar tagutun t sini bilmez konusmazken adam haykiriyordu ve hala da bunu anlatiyor.

Onun orada kastettigi bu konudaki gibi salak, adam olmayan tekfircilerden bikinilan konulardir. Bu konudaki resimler görünmüyor görünseydi o tekfircilerin nasil bir ruh halinde oldugunu görürdünüz. Adamlar okul askerlik mevzusu derken en son birbirlerini tekfir ediyorlar ve küfürlesiyorlar. Burada elestirilen nokta askerlikden okuldan konusmak degil, biri birine küfür edip tekfir etmesi meselesidir. Tekfirin ayaga düsme meseledir.

Elbette günümüzde, küfür tagut okul askerlik vs gibi itikattan cikaran durumlar konusulmalidir, hocalarin bilhassa bunlari konusmasi gerek, elbette bu konular namazdan önce gelir. Ama tutarli olmak lazim. Adamin bir cümlesini alip yaptigi calismayi arka plana atip hüküm koymak adaletli olmaz. Konuya gelince, feyzullah birisiga giden sorular adami biktirmis olmali ki o sekilde yazmistir, bizim sitemizede bir ara onlarca kisi üye olup tek yaptiklari askere giden kafir oy veren kafir vs mevzularini islatip islatip katiyorlardi, ben o kisileri siteden banladim diye askerligi oy vermeyi caiz görüyorum anlaminda degildir ki sitede bu konular yeterince islendi, o kisilere aynen buna benzer sekilde zaman ayirmak istemedigimizi biz isimize bakdigimizi yazdim, simdi benim o yazilarimi alip bu adam tagutu hos görüyor dense hakkima gecilir cünkü koca koca konular var sabit sekilde hem de askerlik olsun okul mevzusu vs olsun.

bilmem anlatabildim mi?

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahi feyzullah birisik hakkinda ileri gitmiyor musun?

Ben o kisiyi özeldende tanir görüsürüm, insanlar tagutun t sini bilmez konusmazken adam haykiriyordu ve hala da bunu anlatiyor.

Onun orada kastettigi bu konudaki gibi salak, adam olmayan tekfircilerden bikinilan konulardir. Bu konudaki resimler görünmüyor görünseydi o tekfircilerin nasil bir ruh halinde oldugunu görürdünüz. Adamlar okul askerlik mevzusu derken en son birbirlerini tekfir ediyorlar ve küfürlesiyorlar. Burada elestirilen nokta askerlikden okuldan konusmak degil, biri birine küfür edip tekfir etmesi meselesidir. Tekfirin ayaga düsme meseledir.

Elbette günümüzde, küfür tagut okul askerlik vs gibi itikattan cikaran durumlar konusulmalidir, hocalarin bilhassa bunlari konusmasi gerek, elbette bu konular namazdan önce gelir. Ama tutarli olmak lazim. Adamin bir cümlesini alip yaptigi calismayi arka plana atip hüküm koymak adaletli olmaz. Konuya gelince, feyzullah birisiga giden sorular adami biktirmis olmali ki o sekilde yazmistir, bizim sitemizede bir ara onlarca kisi üye olup tek yaptiklari askere giden kafir oy veren kafir vs mevzularini islatip islatip katiyorlardi, ben o kisileri siteden banladim diye askerligi oy vermeyi caiz görüyorum anlaminda degildir ki sitede bu konular yeterince islendi, o kisilere aynen buna benzer sekilde zaman ayirmak istemedigimizi biz isimize bakdigimizi yazdim, simdi benim o yazilarimi alip bu adam tagutu hos görüyor dense hakkima gecilir cünkü koca koca konular var sabit sekilde hem de askerlik olsun okul mevzusu vs olsun.

bilmem anlatabildim mi?
kardeş bunlar tarikat ehline karşı çok sertler onları tekfir ettiğini ubeydullah arslanın çok duydum ama iş tağuta geldiğinde malesef orda sınıfta kalıyorlar

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
feyzullah birisik icin dedim, kesin taniyarak mi konusuyorsun?
onun için demiyorum ama cennete davet. com adlı sitede beraber videoları var tekfirden sakındırma konusunda katılıyorum bunu herkesin yapmaması lazım belki bu konuda çok dertlide olabilir ama fiili tekfir etmesi gerekir

V Çevrimdışı

vesadece

Üye
İslam-TR Üyesi
bu adamın sitesindeki yazılarda hep sofileri islamoğlunu konuşur ama tağutlarla ilgili bir şey yok tağutu anlatır ama yöneticileri bu kapsama dahil etmez
SLAM DAVETS UBEYDULLAH ARSLAN
Ayrıca insanların kendisine tapıp yalvardığı ve onun da razı olduğu Allah’tan başka her şeydir razı olmazlarsa tağut olmuyorlarmış

razı olmazlarsa tağut olmuyorlar ifadesini bu adam nasıl kullanmış bilmiyorum ama ehli sünnet ekidesine göre tağutun tanımlarından biri "kendisi razı olmayan" şeklinde istisna yapılarak yapılır. bunun anlamı şudur; Hz. İsa (as)gibi kendisine tapılanların sırf hristiyanlar haddi aştılar diyerek tağut olarak adlandırılmasının abes oluşudur. Siz de takdir edersiniz ki bir peygamberin tağut diye adlandırılması doğru olamaz. mesela Rasulullah (sav) hakkında aşırı giden sofiler Hz. Muhammed (Sav) hakkında uluhiyyet vasıflarını kullanıyorlar diye Rasulullah (sav) tağut diye adlandıramayacağımız gibi... örnekler çoğaltılabilir.

sistemi ve kendini islama nisbet eden partileri desteklemeye yönelik fetvasına gelince...işte tam da bu fetvayla bu adam Tağut olmuştur.Allah böylelerinin şerrinden mü'minleri korusun.amin.

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben bu islam davetçisi ubeydullah arslanın insanları neye davet ettiğini çok merak ediyorum

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
birisi bunlara soruyor hacam sürekli tekfirci diyorsunuz kim bu tekfirciler cevap tekfirciler küfür ameli olan kişiye kafir diyenler küfür ameli olan kişi için şöyle deseydi anlardık cehaleti var tevil var anlamamış olabilir tekfir etmekten kaçınıyorum dese amenna ama öyle söylüyorki küfür ameli olan kişi tekfir edilmez ya ne yapılır zina eden kişiye zani denir zulmeden kişiye zalim dener günah işleyen kişiye fasık denir şirk işliyen kişiyede harhalde müşrik denmesi lazım küfreden kişiye kafir denmesi lazım bizzat Allah kuranda fasık demiş eğer bir fasık size bir getirirse ayetinde olduğu gibi kafir demiş kim Allahın indirdiğiyle hükmetmezse ayetinde olduğu gibi bunun gibi zalim,münafık müşrik, cahil bu kelimeler kuranda Allah tarafından verilmiş tabiki tekfir ilim ehli tarafından verilmesi gerekir ama ortada çok açık hiç kapalı olmayan meselede tekfir edilir
İbnu Hazm Rahimehullah şöyle diyor:

''İslam şeriatında Hakkında bir nass ve vahiy gelmemiş olan İncil kaynaklı bir hükümle hükmeden kimsenin kafir ve müşrik olacağı ve İslam dininden çıkmış olacağı hususunda Müslümanlardan iki kimse arasında dahi ihtilaf yoktur.''

|El-İhkam fi Usul’il Ahkam, 5/173|

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar elestirme yerine elle tutulur kendi sitesinden, ses kaydindan, videosundan bu sekilde sakat durumlari burada desifre ederseniz kendisine bir kisi araciligi ile bu durumu iletmeyi düsünüyorum. Ondan dolayi link vermeye devam ederseniz sevinirim.

Üst Ana Sayfa Alt