Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfircilerin Ruh Hallerini Biliyor Musunuz? Işte Size Tekfircilerin Ruh Halleri

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu adam sofileri tekfir edince tekfirci olmuyor da biz allahın uluhiyetini 550 tane tağuta vern müşrikleri tekfir edince tekfirci oluyoruz madem tekfir edilmek istemiyorsun o zaman allahın şeriatını iptal edip yerine demokrasi denen sistemi dayatanlara karşı cihad edersin

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ayni sekilde bu adamin, tagutlari müslüman gördügüne dair, video,ses ya da kendi sitesinden yazi verirseniz cok memnun olurum.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adamın reklamını yapmak gibi bir niyetim yok sakın ha yanlış anlaşılmasın...sadece yazıyla alakalı bir kaça nokta ilgimi çekmişti tekfircilerin ruh halleri ile ilgili güzel noktalara değinmiş. Birde Ubeydullah adında birden fazla kişimi var şu an piyasada eğer öyleyse bu yazı sahibi hangisi s.a.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu adamın sitesindeki yazılarda hep sofileri islamoğlunu konuşur ama tağutlarla ilgili bir şey yok tağutu anlatır ama yöneticileri bu kapsama dahil etmez
SLAM DAVETS UBEYDULLAH ARSLAN
Ayrıca insanların kendisine tapıp yalvardığı ve onun da razı olduğu Allah’tan başka her şeydir razı olmazlarsa tağut olmuyorlarmış
Ubeydullah arslan dediğin kişi bumu benim yazıyı aldığım sitenin linki bu Arapça MarşLar - NeşidLer: "Tekfircilik Fitnesi" Üzerine Bir Söyleşi

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu kararı küfre rıza göstermek, tağutu desteklemek, şirk işlemek olarak değerlendirmek müslüman kardeşlere karşı büyük bir hata işlemektir.

Yaziklar olsun, bu küfre riza göstermek degilse, küfre riza da nedir. Hangi peygamber tagutla beraber birlikle olmus.

İhtilafı edep ve insaf çerçevesinde tartışmak, maslahatı gözetmek, alimler ışığında hareket etmek, kendi geleceğimizi emin ellere teslim etmek güzel ahlakın gereğidir.

Yer gök titrer ya sözlere bak, gelecegimizi emin ellere teslim etmekmis. Gelecek kafirlerin, belamlarin, tagutlarin, kuran düsmanlarinin ellerine birakilmasi emin ellere birakmakmis. Yaziklar olsun.

İslamcı siyasi partiyi teyid edenleri, tağutları sevdiğini, desteklediğini iddia etmek İslami edebe sığmaz. Sonra mümin kardeşini belam-tağutun adamı olarak tanıtmak asla mümine yakışmaz.

Söz söylemeye hacet bile yok.

Allah görüyor ve isitiyor.

Allaha havale ediyorum.

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yaziklar olsun, bu küfre riza göstermek degilse, küfre riza da nedir. Hangi peygamber tagutla beraber birlikle olmus.

Yer gök titrer ya sözlere bak, gelecegimizi emin ellere teslim etmekmis. Gelecek kafirlerin, belamlarin, tagutlarin, kuran düsmanlarinin ellerine birakilmasi emin ellere birakmakmis. Yaziklar olsun.

Söz söylemeye hacet bile yok.

Allah görüyor ve isitiyor.

Allaha havale ediyorum.

biraz asiri gitmiyormuyuz arkadaslar? tamam ubeydullah arslan yanlis bilgilere sahib oluyor olabilir ama bu onu tekfir etmeye kadar goturmemeli. sizde aynen tekfirciler gibi olmus oluyorsunuz. ki onlar boyle diyor tekfir edilmesi gerekilen kisiyi tekfir etmeyende kafirdir. kafana gore cek bir tekfir sonra senin gibi tekfir etmeyenleride tekfir et. bu cok yanlis bir yoldur. gelin kuran ve hadisler cercevesinde bu meseleleri ele alalim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardesim, bu islam davetcisi olarak cikan kisi, tagutlari desteklemeye cagirmasi (sapiklikta) asirilik olmuyorda benim onu elestirmem mi asirilik oluyor?

Bir islam davetcisi tevhidin en basinda ofsayttaysa devamini izlemeye gerek var mi?

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
elestirsen eyvallah kardes sen tekfir ediyorsun adami ben buna karsiyim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
elestirsen eyvallah kardes sen tekfir ediyorsun adami ben buna karsiyim.

Insanlari küfre alistiran, küfrün sistemine entegre eden, tevhidi gizleyip insanlari demokrasi dinine alistiran, tevhidin anlasilmasini karistirip, amacindan manasindan saptirip onu tevhid disi sistemi ögretmek, asilamak ve yaymak nedir kardesim?

Bu sorumu kuranda bulmak icin tagutla alakali ayetlere bakarsan bu adamin hangi konumda oldugunu sen de anlarsin.

Sen bana karsi oldugun kadar bu adama ulasip, dini nasil temelinden dinamitledigi ile alakali onu elestirsen fena olmaz degil mi?

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
tamam da kardes adam ataturk gibi bir kafiri veya devlet duzenini veya sistemini savunuyor veya ovmuyor ki. eger boyle yapsaydi ve bunu bilerekte yapsaydi (cehalet olmadan) kafir olurdu. ama simdi oyle bir durum yok ortada. herkes bir timurtas ucar (Allah ona rahmet etsin) olamaz kardes bunuda bilmek lazim.

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kaldi ki bazi ahmak cahiller timurtas ucar hocaya sirk isledi gibi bir takim suclamalarda bulunuyorlar ve onuda az daha tekfir etmek istiyorlar. Allah onlara hidayet versin ne diyeyim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
tamam da kardes adam ataturk gibi bir kafiri veya devlet duzenini veya sistemini savunuyor veya ovmuyor ki. eger boyle yapsaydi ve bunu bilerekte yapsaydi (cehalet olmadan) kafir olurdu. ama simdi oyle bir durum yok ortada. herkes bir timurtas ucar olamaz kardes bunuda bilmek lazim.

sen sistemi savunmuyor diyorsun ben de diyorum ki,islam adina cikmis partilari bir sekilde desteklemeleri gerek diyor diye diyorum, cünkü okuyusumuz farkli, anlayisimiz farkli.

suanki sistem nedir, akp sistemi, bu sistemi benim size anlatmama gerek varmi, olay cok basit, ataturkun getirdigi sistemi devam ettiren parti akp, akpyi savunan ve destekeleyenler de ha akpyi desteklemis ha da demokrasi dinini, faizi fuhsu zinayi desteklemis aynidir.

En basit örnek, bunun gibi belamlar, bakiniz islama ilimli parti geldi, basörtüsü serbest oldu hatta ve hatta okullara ve en önemlisi millet meclisine girdi der, sen olaya iyi yönde bakarsin ama ben öyle bakmam ben ise su sekilde bakarim ki; meclislerde hala Allahin ayetleri ayaklar altinda cigneniyor. Yani oraya ak sakalli da girsen, carsaflida girsen olay degismez hüküm ayni sonucda Allahin ayetleri ayaklar altinda.

Is hizmet olsaydi, gecmisin ak sakalli haci emmileri ( ebu lehepler) kabenin hizmetciligi icin savasiyordu, onun ak sakalli olmasi ya da kabeyi sevmesi onun yaptiginin dogru oldugu anlamina gelmez ki.

Kardesim bu is ahmed mehmed isi degildir, sen islam davetcisiyim diyorsan en temel meselede egilip bükülmeyeceksin, hem ehli sünnetim hem selefiyim deyip tagutu mesru gösterirsen söyler misin degerin yüzde kac olur?

Sanki bu adamlarin kafasina silah dayiyorlarda hadi gelin partilere oy verin tagutu mesru gösterin diye millete yazi yazin video yayinlayin diye baski yapiyorlar.

Mademki timurtas ( ki onunda bu konuda ciddi sekilde hatalari vardir) hoca olamiyorsun bari bu meselede icindekini disina yansitmaki zahiren adam(hoca) sanalim...

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ona bakarsan oy vermek vacib diyen ve acikca akp destekleyen Abdullah yolcu da tekfir edilmesi gerekir. onu da mi tekfir ediyorsun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ona bakarsan oy vermek vacib diyen ve acikca akp destekleyen Abdullah yolcu da tekfir edilmesi gerekir. onu da mi tekfir ediyorsun.

benim muayyen tekfir ettigim görülmemistir (muayyen tekfir etmem demek, ayri bir konu acip su felanca kisi sundan dolayi kafirdir demem gerekir- bununla yapilan fiilin küfür oldugunu dile getirmem karistirilmasin), olayi dar alana cekip suna buna kafir diyorsun deme. Meseleyi bu sekile sokup akliniz sira konuyu kisir döngüye cekiyorsunuz, ben Abdullah hocanin hatasini her zaman dile getiririm yüzüne de derim, siz benim demek istedigimi anlamak yerine konyu dar alana sokup akliniz sira yapilan ciddi tahrifati arada kaynatmak istiyorsunuz.

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yok ben o tip oyunlar oynamiyorum, senin ubeydullah arslan icin soylediklerin aynen Abdullah yolcu icinde gecerli degil mi? Abdullah yolcu ya gelince niye hata oluyor? ubeydullah arslan soyledikleri icin yer gok titiryor demistin hatirlatirim.

A Çevrimdışı

Aybars82

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hem sende bilirsin kardes birisini tekfir etmek icin ben seni tekfir ediyorum demene gerek yok bunun bir suru yolu var. dogru yoldan sapitmis dersin, sapik dersin, belam dersin, tagut dersin vs vs.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
yok ben o tip oyunlar oynamiyorum, senin ubeydullah arslan icin soylediklerin aynen Abdullah yolcu icinde gecerli degil mi? Abdullah yolcu ya gelince niye hata oluyor? ubeydullah arslan soyledikleri icin yer gok titiryor demistin hatirlatirim.

Ayni fetvayi, ayni düsünceyi diyen degil abdullah yolcu, en sevdigim ebu hanife, imam malik, ibn teymiyye, ibn kayyimlar dese de fark etmez, yer gök titrer derim. Simdi bu cümlemi alip derler, sen kimsinde ebu hanifelere imam maliklere laf diyorsun diye. Dedim ya okuyustan okuyusa fark var.

Bugün ebu hanifeleri imam teymiyyeleri alim yapan onlarin HAKKI egip bükmeden anlatmasiydi. Digerleri ise yok olmaya mahkumdur.

Üst Ana Sayfa Alt