Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Siber savaştimi

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
12:40, 14 Haziran 2013 Cuma
Milli Gazete'ye Anonymous saldırısıMilli Gazete'nin internet sitesi uluslararası internet saldırı grubu Anonymous tarafından saldırıya uğradı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi
Gezi Parkı eylemleri ile başlayan ve hükümeti devirme talepleri ile sonuçlanan gösterilerden Milli Gazete de nasibini aldı. Gazetenin web sitesi, uluslararası internet saldırı grubu Anonymous tarafından saldırıya uğradı.
Mili Gazete'nin internet sitesine girenler, Anonymous'un mesajı ile karşılaştı. Mesajda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin halkın özgürlük taleplerine kulak tıkadığı belirtildi ve "Ey Türk halkı, haklarınız ve özgürlüğünüz için savaşın, bu savaşlta hep yanınızda yer alacağız" denildi.
İşte o mesaj:
milligazete.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karsilarinda akp veya tayibi degil islami istiyorlar.
Bu ayan beyan ortada.
Bu tarz saldırıların olabileceğini daha once uyarmistim.
Buraya da saldirabilirler. Yedeklemenizi alin

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten bu işin menşeyi olarak facebook'u kullanmak başlı başına bir hata. Biz gizlilik önemli diyoruz, siz de her seferinde acaba bir atak yaptığımız zaman düşman bizi en rahat bulabileceği şeyler öneriyorsunuz.

Bu işin sonuç aşaması o sayfayı kullanırsın. Mesela bir atak yaptın ve başarıyla gerçekleşti. Bunu facebook aracılığıyla duyurabilirsin. Ama haydi arkadaşlar CIA'in sitesine saldırıyoruz bilgi çalacaz dedin mi facebook'tan olmaz.
Haklısın ne yapabiliriz bu konuda önemli olan o.Gerekirse bu iş için site bile kurabiliriz.Önemli olan gizlenmek.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bi zamanlar HZ muhammede hakaret karikaturunun ciktiginda bazi siteleri hackleyen bi grup çikmişti diye hatirliyorum.

Belki de boyle bir olusum vardir. Arastirmak lazim.
Tahminimce hack olayinda latin alfabesini kullanmayan diller daha ondeler.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın ne yapabiliriz bu konuda önemli olan o.Gerekirse bu iş için site bile kurabiliriz.Önemli olan gizlenmek.

Sen site kurma bilgisine sahip misin? Eğer degilsen ben sana yardımcı olabilirim. Fakat öncelikle kendimize bir domain ve de hosting sağlamamız lazım. Bunu nereden nasıl temin edebiliriz? Sıradan firmalarınkini: natro, sadecehosting vb. ucuza alabiliriz ama burada kendi güvenliğimizin sağlanamaması söz konusudur. Biraz daha ilerlediğinde kendimize bir tane sanal sunucu (VDS) kiralarız dışarıdan.

Şimdi en iyisi bir hosting ve domain ile başlayalım. @Farkındayız ahinin dediği gibi küçük antrenmanlarla başlayalım. İşler biraz işler yolunda giderse hem saldırı yeteneğimizi arttırır hem de büyük server'lara geçebiliriz. Ama burada asıl benim iştahımı kabartacak olan şey bilgi çalmak çökertmek değil.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zannediyorum oyle. Ruslar crack ve hack ve virus yazma olayinda ileriler diye biliyorum.
Sonucta dunya dili yaptiklari bir ingilizce ve latin alfabesi var. Korumalar da bu dil ve alfabe üzerine.
Arapca da aslinda ayni durumda. Ama ben bilmiyorum arapcayi :((

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zannediyorum oyle. Ruslar crack ve hack ve virus yazma olayinda ileriler diye biliyorum.
Sonucta dunya dili yaptiklari bir ingilizce ve latin alfabesi var. Korumalar da bu dil ve alfabe üzerine.
Arapca da aslinda ayni durumda. Ama ben bilmiyorum arapcayi :((

Ruslar, çinlilerden çok kaliteli hackerlar çıkıyor. Belki de haklısın. Bir de hintlilerden de çok iyi bilgisayar mühendisleri çıkıyor. Ama bizim rusça bilmemiz kaynak bulma açısından bizim işimize yarasa da arapça bilmek bu konuda bize yardım etmeyecektir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ruslar, çinlilerden çok kaliteli hackerlar çıkıyor. Belki de haklısın. Bir de hintlilerden de çok iyi bilgisayar mühendisleri çıkıyor. Ama bizim rusça bilmemiz kaynak bulma açısından bizim işimize yarasa da arapça bilmek bu konuda bize yardım etmeyecektir.

belirli periyotlarla forumda bu konunun silinerek devam edilmesini öneriyorum. Böylece en azından google arşivindeki izler bir süre sonra silinecektir.

önceki yazılanları gönüllü birisi yeni açılan konuya aktarır. Öneri işte :p

3 mesaj yazılmış ama özeti yapılsa yarım sayfa a4 tutmaz.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen site kurma bilgisine sahip misin? Eğer degilsen ben sana yardımcı olabilirim. Fakat öncelikle kendimize bir domain ve de hosting sağlamamız lazım. Bunu nereden nasıl temin edebiliriz? Sıradan firmalarınkini: natro, sadecehosting vb. ucuza alabiliriz ama burada kendi güvenliğimizin sağlanamaması söz konusudur. Biraz daha ilerlediğinde kendimize bir tane sanal sunucu (VDS) kiralarız dışarıdan.

Şimdi en iyisi bir hosting ve domain ile başlayalım. @Farkındayız ahinin dediği gibi küçük antrenmanlarla başlayalım. İşler biraz işler yolunda giderse hem saldırı yeteneğimizi arttırır hem de büyük server'lara geçebiliriz. Ama burada asıl benim iştahımı kabartacak olan şey bilgi çalmak çökertmek değil.
Tamam ahi bu iş için ne gerekiyorsa yaparız da aramızda öncelikle güven sağlamalıyız.Sen nereden bileceksin benim ajan olmadığımı veya ben enrden bileceğim senin ajan olmadığını değil mi? : ))) Farkındayız ahi bak bu işten kurtulamazsın senin de desteklerini bekliyoruz : ))))

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kuşanın kılıçlarınızı cihada gidiyoruz. Evet cihada! Nasıl ki bugün topla, tüfekle savaşılıyorsa aynı şekilde de bilgisayarla savaşılır. Kafir devletlerin son yıllarda siber ordulara yaptığı yatırımları birçoğumuz biliyordur. Ve aynı şekilde müslüman kardeşlerimizin amaçlarından birinin de kafir devletlerin ekonomisini zayıflatmak ve çökertmek olduğunu biliyoruz. İşte tam bu noktada herhangi bir kan akıtmadan yapacağımız siber saldırılar kafirler için büyük kayıplara neden olabilir. Bu işin gerçekten cihad sevabı alıp almadığını ben bilemiyorum. Bu konu alimlerimize kalmış bir meseledir. Fakat Allah'ın kelimesini yüceltme niyeti taşıyan kalplerimizle Allah'ın rızasını alabiliriz. Bu iş öyle iki saatte olacak iş değildir. Bu işe başlayan kardeşler uzun ve yorucu geçecek olan günlere hazırlansınlar şimdiden. Adım adım ama sağlam adımlarla yürüyeceğiz inşallah. Bir siteyi çökertmek yerine bilgilerini çalacağız. Şüphesiz ki CIA'in sitesinin çökmesindense ajanların plakalarının ele geçirilmesi daha mühim bir iştır. Asıl ikinci iş cephedeki kardeşlerimize yarayacaktır.
Forumda Güvenlik: Saldırılara çıkacak olan kardeşlerimizin gizliliği çok önemlidir. Bundan dolayı yazdıklarımızın başkaları tarafından görülemeyeceği, yöntemimizin farkına varılmayacağı, saldırı saatlerinin biinmeyeceği ve kişilerin tespit edilemeyeceği bir ortama ihtiyaç duymaktayız. Bundan dolayı uzun süredir kullandığım Teamtalk konferans programını tercih ettim. Bu programla ilgili kısa bir bilgi ilerleyen satırlarda mevcuttur. Fakat sizin bildiiniz daha güvenilir bir program varsa sizin de önerilerinizi alabiliriz. İstişare peygamber aleyhisselamın sünnetidir. Bir de bu site yöneticilerinden bir istirhamım olacaktır: Mümkünse veritabanındaki ip bilgilerimizi sıfırlasınlar. Kesinlikle ip'lerimiz loglanmasın. Çünkü emniyet güçlerinin eline geçmesi durumunda hemen enselenebiliriz.
Ben size nasıl yardımcı olabilirim?: .NET C#), asp.net, asp.net MVC, C, C++, html ve javascript programlama dillerini etkin bir şekilde ve python programlama dilini de orta düzeyde bilirim. Hackerlik için özel bir eğitimim / araştırmam olmadı. Fakat eğer başlayacaksak ingilizcem sayesinde bu konulara da rahat bir şekilde eğilir, konuyla ilgili ne gerekiyorsa elimden geleni yaparım inşallah. Zamanım çok bol değildir. Çalışma saatlerim içerisinde size yardımcı olamayabilirim fakat buluşma saatlerimizi ayarlarız ve buradan ifşa etmeyye gerek kalmaz. Sağlam bir takım kurar, görev paylaşımı yapar, ödevler verilir, ve tabi ki de saldırılar yapılarak başarımız test edilebilir. Şunu unutmamak gerekir ki hiçkimse mükhemmel değildir. Ben herşeyi bilmem ve bilmediğim çok ama çok şey var. Bu konuda da siz kardeşlerimden güzel bir destek alabileceğime inanıyorum. İçimizden programlama bilgisi olan kardeşlerimizin olması büyük bir artıdır ve bu artıyı iyi değerlendirmek gerekir.
Aşağıda bilgilerini verdiğim programda sizi bu gece saat 23:30'ta bekliyor olacağım inşallah. Geldiğiniz zaman genel bir toplantı yapılır ve yavaş yavaş işe başlanır.
Teamtalk programını kurmak için öncelikle http://download.bearware.dk/teamtalk/v4.5/TeamTalk_v4.5_Setup.exe adresindeki programı indirip bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra programı çalıştırıyoruz. Program ilk kez çalıştığı için karşımıza başlangıç sihirbazı çıkacak. Bu sihirbazda gerekli ayarlamaları yapmak için aşağıdaki adımları takip edelim:
1. İlk ekranda ileri butonuna tıklayalım.
2. İkinci ekranda, "Nick Name" bizim görünen adımız olur. Buraya da kendi rumuzunuzu yazdıktan sonra ileri düğmesini tıklıyorsunuz.
3. Üçüncü ekranda da ses ayarlarını yapıyoruz. Burada sorunsuz bir mikrofon ve kulaklığınızın olması gerekir. Genelde varsayılan ayarlar gelir ve de herhangi bir ekstra ayar yapmaya gerek kalmaz. Ayarlarınızın doğru olup olmadığını test etmek için "Test Selected" düğmesine tıklayarak konuşun. Sesinizi hoparlörden duyuyorsanız ayarlarınızda herhangi bir problem yoktur. Sonra ileri düğmesine tıklayın.
4. Son düğmesine tıklayarak ayarları bitirin.
Sihirbaz kapandığı zaman güvenlik duvarı uyarısı gelir. Burada teamtalk güvenlik duvarını kulanmak istediğine ve buna izin verip vermediğinizi soruyordur. Siz de "Evet" düğmesine tıklayarak onaylayın. Not: Daha sonra teamtalk'u güvenlik duvarınızın istisnalarından kaldırmak isterseniz bunu güvenlik duvarı seçeneklerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Program Kullanımı
Öncelikle programın nasıl çalıştığını anlayalım. Nasıl ki siz bir web sitesine girmek için adres yazıp girersiniz ya, işte teamtalk da aynı mantıkla çalışır. Bunun nedeni teamtalk server'larının farklı yerlerde barınmasıdır. Zaten bizim teamtalk'ı seçmemizin en önemli sebebi de budur. Server / konuştuklarımızuın güvenliği tamamen bizim tarafımızdan sağlanır ve bizim haber / iznimiz olmadan başkaları ulaşamaz. Bu program sayesinde sesli / görüntülü konuşma, dosya paylaşma gibi işlemleri güvenli bir ortamdan gerçekleştirebiliriz. Fakat şimdilik kendi server'ımızı kiralayacak imkanımız olmadığı için hazır server'larda oda açarak idare edeceğiz. İleride gücümüz yeterse kendi server'ımızı kiralayıp kendi güvenliğimizi başarılı bir şekilde sağlayabiliriz.
Host Manager: Hazır server'ların listesinin bulunduğu yerdir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi şimdilik başkalarının serverlarını kullanmak zorunda kalacağız. Host Manager'a ulaşmak için "File" menüsünden "Host Manager" öğesini tıklıyoruz. Açılan panelden "Teamtalk 4 Public Server" öğesini seçerek "Connect" butonuna tıklıyoruz ve server'a bağlanıyoruz. Server'a bağlandığımız zaman karşımıza odalar listelenecektir. Bu odalardan benim açtığım oda "İslam-tr"'nın üzerine gelip ters tıkladıktan sonra "Join Channel" öğesini tıkladığınız zaman odanın içine girmiş olursunuz. Fakat bizim odamız şifreli olduğu için sizden şifre isteyecektir. Bizim şifremiz de "221133". Odaya girdikten sonra mikrofonu açmak için "Me" menüsünden "Enable Voice Activation" öğesini tıklayın. Mikrofonu kapatmak için de yine aynı işlemi gerçekleştiriyorsunuz.
Teamtalk Güvenliği: Teamtalk, kendi server'larımız olduğu sürece dinlenemez ve bilgileri görülemez. Böyle olması halinde biz olaya hemen vakıf olabilir olaya anında müdahale edebiliriz. İlk başlangıçta farklı serverları kullanmamıza rağmen de güvenlidir. Çünkü hem ses / görüntünün takibi zordur, hem de yaptığımız görüşmeler depolanmıyordur. Şifreleme kısıtlaması koyup başkalarının gelmesini önleyebilir, farklı kullanıcılara çeşitli ayrıcalıklar da verebiliriz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam ahi bu iş için ne gerekiyorsa yaparız da aramızda öncelikle güven sağlamalıyız.Sen nereden bileceksin benim ajan olmadığımı veya ben enrden bileceğim senin ajan olmadığını değil mi? : ))) Farkındayız ahi bak bu işten kurtulamazsın senin de desteklerini bekliyoruz : ))))

doğru diyosunuz.
benim fazla desteğim olmaz ahki sanırım. zaman sıkıntım var. angarya işleri bana verirsiniz. :))
Ben ajan diilim. şu ana kadar da internete sıradan insanlar gibi bağlanıyorum. hiçbir koruma ve gizleme yapmadan.
sıkıntılı durumlar var yani .

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

İstanbuldaysan gel sana referans göstereyim.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
önce biraz cw'de dolaşın.Ondan sonra devam etmeye karar verirseniz tekrar görüşelim :)

Ben cw'yu çok dolaşmışımdır da. Fakat benim zaman sıkıntım var. Her zaman düzenli bir şekilde yardımcı olmayabilirim.