Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Sakal Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

azizk83 Çevrimdışı

azizk83

Üye
İslam-TR Üyesi
Es-selamu aleykum kardeşler,
Peygamberimiz(s.a.v.)'in sakalının uzunluğu ne kadardı? Günümüzde Müslümanlar arasında umumi bir uzunluk yok. Biri daha uzun biri daha kısa uzatıyor, hatta uzatmayan da var. Cevap verenlerden ALLAH razı olsun.

Sakalın uzunluğu bir tutam olacak, bıyıklar kısaltılacak.

cecenistanmucahitleri5.jpg

Soldaki sünnet üzere olmayan, sağdaki sünnet ölçüerinde olan sakal miktarıdır.

Selam ve dua ile.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
SAKAL ve Vucut Kılları

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim hadislerle bir alıp veremediğim yok. Hadislerin ayetler gibi "şüphesiz, %100" Allah katından olduğunu ispatlarsan senden daha sağlam bir hadis savunucusu olabilirim. Şimdi sana soruyorum:

Hadislerin ayetler gibi "şüphesiz, %100 Allah katından" olduğunu ispatlayabiliyor musun, ispatlayamıyor musun?

Şafii'yi övmemin sebebi onun böyle bir münazarada bulunduğunu kabul etmemi gerektirmez. Ben sadece o rivayet üzerine bir yorum yaptım. Kendi görüşümü kendi delillerimle kendim de savunabilirim, Şafii'ye ihtiyacım yok çok şükür.

Yani kendin de hadis uydurabilirsin.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sorudan kaçarak kurtulamazsın. Namazın hadissiz nasıl kılınabileceğine dair bilgilere internetten ulaşabilirsin. Gerekirse ben bulup atarım buraya. Sen onu bunu geç de benim kafir olduğumu yani Allah katından olduğu kesin olan şeyleri inkar ettiğimi ispat et.

Bak sen, internete inanıyor da peygamberin sahih hadislerine inanmıyor.

ilimadamı Çevrimdışı

ilimadamı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hadislere böyle yaklaşanlar (@lone) Allah korusun ileride Kuran ı da inkara gidebilirler.(Allah hepimizi ıslah etsin) Kuran Allah katındandır amenna fakat bize kadar oda ravilerle onu koruyanlarla yazanlarla gelmiştir hadislerde böyledir.Aynı zamanında hadis yazma ezberleme yolunda hayatlarını adayan rıhle yolcularını bir kenara atmaktır alimleri evliyaları usulcüleri silip atmaktır bunuda ne akıl ne vicdan ne Kuran nede İslam kabul eder.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
benim tahminim bu hadis inkarcıları anlaşmış ya da aynı kişi farklı hesaplarla giriyor... foruma 3-4 gündür dadandılar bunları kendi haline bırakın vaktinizi harcamayın amaç öğrenmek değil kendi pis akidelerini de bizlere bulaştırmak biz onlardan olmadıkça razı olacak değiller...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Sapık sensin. Küfür edeceğine soruma yanıt ver. Hadislerin ayetler gibi "şüphesiz, %100 Allah katından" olduğunu ispatlayabiliyor musun, ispatlayamıyor musun? İspatlarsan ömrüm boyunca sakalımın teline bile dokunmam ama ispatlayamazsın ömrün boyunca sinek kaydı traşlı olacaksın, tamam mı?

SEN KUR'ANIN DEĞİŞMEMİŞ OLDUGUNU İSPATLAYABİLİR MİSİN İSPATLAYAMAZSIN. ONU BİZ KORUCAZ AYETİ DEME SAKIN YA O AYETI DE BAŞKALARI EKLEMİŞSE? SAHABELER YA YALAN YANLIŞ YAZMIŞSA.

BAK KARDEŞ GÖRDÜN MÜ BU İNKARCI KAFA ADAMA HER ŞEYİ YAPTIRIR TEVBE ET SAHİH HADİS VAR MEVZU HADİS VAR BU BİR İLİM SAÇMA SAPAN KONUŞMA.

Üst Ana Sayfa Alt