Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Said Nursi Gerçeği - 3 Bölümlük DEV Eser

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ilk önce hazırlayanlardan ALLAH razı olsun çok güzel noktalara değinmişler çok emek harcamışlar izlediğinde belli ediyor kanayan bir yaraya el basılmış iman konusu kulun kime nasıl iman etme konusunda bilirsiniz kırmak kolaydır yapmak ise zor dur öyle bir yerden kırmışlarki rediiye yazmak veya video ypmak için bence enaz beş bölüm yayınlanmaları lazım

gelelim konuya doğru yerlere parmak basıldığı gibi bazı yerler ise sadece çekememezlik yerleri var yani profesyonel gözüksede sığ bir hazırlık olmuş neden i bazı yerlerde uçuk davranılması yani reddiye hazırlayanların ellerine öyle kozlar vermişsinizki bunu(video)yu çok rahat yıkabilirler bunun nedeni üstad said nursi nin hayatını yayınlamaları ile bile bir çok yerini yıkabilirler

wel hasıl konuyu inceleyenler belki aylarca hazırlanmış ama konuya sığ kalmışlar bunun için rahat lıkla bir reddiye yazılır fakat ben olsam reddiye yazmam çünkü değmez

bir başka konu üstada iman eden insanlar var bu çok kötü birşey bunu yıkmak için idol edindikleri şeyleri yermek yerine iman edilecek tek mevkinin ALLAH olduğunu kuran olduğunu
anlatma daha hayırlı olurdu diye sanırım bunu sizlerde göreceksiniz ki nurcu kardeşler buna şiddetle karşı duracaklar çünkü idol edinmişler yani idolü yıkmak yerine nebevi hareketle davranılıp kalplerdeki idolü yıksaydınız daha efdal olurdu

bir başka konu reel olalım şimdi bunu hazırlayanlara vahabi diyecekler ve sadece bu konu bile birçok şeyin değişmesine değerdi keşke bunu videoda göstermeseydiler bu çok büyük bir koz olmuş biraz kavkacılık olursa siz onların idolünü sövdünüz onlarda sizinkini söver böylece ksır bir döngü oluşur

üstadı da iyi tanımalarını tavsiye ederim

evvela ben nurcu değilim benim abi dediklerim mücahid kişilerdir ha bişe yazmamı beklemeyin yazmıyacam çünkü ne dedimse üstte yazmışım benden bukadar ben doğru bildiğimi söyledim savunacak kişiler varsa da onlar nurcu kardeşlerdir

Dipnot: başkasını davet etmenden daha önceki yorumlarının cahilce bilmeden nefsi yaptığının anlamı çıkar.

kalpleri en iyi bilen ALLAH tır insan ayrıntılı bilmedikleri şeyleri sorar sormak ayıpsa öle kalsın ALLAH şahittir nefsimle değil objektif bir şekilde söyledim unutma bir gün yüz yüze gelecez hesap gününde

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah kara cahillerin şerrinden emin kılsın. Arkadaşlar görüyorsunuz işte cd'de onlarca konu var karşımıza geçip 1 tane konuda reddiye veremiyor sonrada zeytin yağı gibi üstte çıkıyor objektif şekilde söyledim diye.

Allah'dan kork. Cd'de geçen onlarca konudan hangi konuya kaç kelime yazdın, buraya yaz da millet de görsün.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Itiraz edip delil getiremeyenlere alistik artik..
Insanlar yillarca benimsedikleri tabulari yikamiyorlar nefse agir geliyor..

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
:D ya ne diyeyimki bir insanı tanıdığın kadar savunursun fazlasını istemek abestir hem fazla söylersen yalan olur evet üstad diyorum ya nesine reddiye yazacam benim yazımı okusanız ayet olan kısımlarını kim inkar ediyor buna bir cevabınız varmı yok diyorum bu çekememezlikten dolayı yapılmış bir video dur altında yatan sebeb ise vahabiliktir

şimdi
bişeyler yazacam ama onuda anlamayıp tevil edersiniz diye yazmıyacaktım ama yazayım hak için uğraşanlara deli denmiştir büyücü denmiştir sihirbaz denmiştir

yanisi birine reddiye yazacaksanız onu deli veya büyücü olduğunu kast ederek bazı dammarları okşamakla olmaz bu işler tebrik ettiğim yerleride yazdım ayetlerle yazılan yerlerden dolayı ALLAH razı olsun dedim fakat bir insanı karalamak için ona deli ve büyücü demek ne oluyor.
yoksa sizlerde ebu cehil mesleğinemi soyundunuz

bu konu hakkında yazacağım son şeydir inşQALLAH bunu okuduktan sonra siteden uzaklaştırmassınız
buraya yanlızca ALLAH rıza sı için geldim inşALLAH o erdem vardır

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:D ya ne diyeyimki bir insanı tanıdığın kadar savunursun fazlasını istemek abestir hem fazla söylersen yalan olur

Ustadinizi degilde, daha 5-6 sene oncesine kadar yasamis olan ve resmini avatar yaptiginiz kisinin itikadini bilse idiniz..
'' Vahhabi '' kelimesini lugat anlami bakimindan bir arastirmanizi ve sizin kullanis seklinizi bir kez daha gozden gecirmenizi tavsiye ederim.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ya ne diyeyimki bir insanı tanıdığın kadar savunursun fazlasını istemek abestir hem fazla söylersen yalan olur evet üstad diyorum ya nesine reddiye yazacam benim yazımı okusanız ayet olan kısımlarını kim inkar ediyor buna bir cevabınız varmı yok diyorum bu çekememezlikten dolayı yapılmış bir video dur altında yatan sebeb ise vahabiliktir

Allah swt sizi islah etsin, videoyu izledin ve dedinki videonun yapilis amaci bunlar vahabi ve said nursiyi cekemiyorlar, suphanallah bumu yani? acanicak haldesiniz ama farkinda bile degilsiniz,

şimdi bişeyler yazacam ama onuda anlamayıp tevil edersiniz diye yazmıyacaktım ama yazayım hak için uğraşanlara deli denmiştir büyücü denmiştir sihirbaz denmiştir

yanisi birine reddiye yazacaksanız onu deli veya büyücü olduğunu kast ederek bazı dammarları okşamakla olmaz bu işler tebrik ettiğim yerleride yazdım ayetlerle yazılan yerlerden dolayı ALLAH razı olsun dedim fakat bir insanı karalamak için ona deli ve büyücü demek ne oluyor.
yoksa sizlerde ebu cehil mesleğinemi soyundunuz

buda yeni moda olmus kime sapik dersen hemen takipcilerinden biri cikip resulullah sav mede sapik dediler diye savunma yapiyor .. inanin ben iskender evrenesogluna dedim takipcileri aynisini dedi resulu ekremede sav deli dediler mecnun dediler sihirbaz dediler diye savunma yaptilar .. o zaman siz kimseye sapik demeyin yasar nuriye, iskender evrenesogluna, mehdilik budalasi oktara, cunki peygaberimize bu sekilde iftira atmislar .. lakin sizin anlamadiginiz biz iftira atmiyoruzki said nursi denen sahis gercekten seytanin kucagina oturmus, yaptigini allah swt dan ZAN eden carpilmis biri ... peygamber efendimize yapilmis olan iftiralarda said nursiyi kurtarmaz, ikisi bir degil siz FASIT IGRENC BIR KIYAS YAPIYORSUNUZ .. islamin peygamberine karsi kafirlerce soylenmis sozleri .. gunumuz muslumanlarinin bir sapik icin soyledigi sozlerle bir tutuyorsunuz, aslinda bu durum sizin ISLAMDAN NASIPLENMEDIGINIZI GOSTERIYOR,, hele bu sozunuz bu nasipsizliginizi tam yerine oturturuyor ebu cehil mesleğinemi soyundunuz ? asil soyunan sen olmusun fakinda degilsin ...

SAID NURSI RESULU EKREME HZ ALIYE ISLAMA IFTIRA ATAN BIRI ASIL ZORUNUZA GITMESI GEREKEN BU OLMALIYDI MUSLUMANLARIN HAK SOZLERI DEGIL ...

bu konu hakkında yazacağım son şeydir inşQALLAH bunu okuduktan sonra siteden uzaklaştırmassınız
buraya yanlızca ALLAH rıza sı için geldim inşALLAH o erdem vardır

AYNI TARZ ALLAH RIZASI ICIN GELDIM .. iyi hos geldinde sen allah swt nin rizasinin nasil kazanilacagini bilmiyorsun batili savunarakmi allahin rizasini kazanacaksin yoksa islama sonradan bulasmis olan sirk kufur amellerini aciga cikararak batil ehli ile mucadele ederekmi ?
allah swt kimseyi kor etmesin cumlemizi islah etsin basiretimizi artirsin AMIN

ayrica
Ustadinizi degilde, daha 5-6 sene oncesine kadar yasamis olan ve resmini avatar yaptiginiz kisinin itikadini bilse idiniz..
'' Vahhabi '' kelimesini lugat anlami bakimindan bir arastirmanizi ve sizin kullanis seklinizi bir kez daha gozden gecirmenizi tavsiye ederim.

guzel kardesim resmi almak icin almis bunu sozleriyle tescil etti, allahualem amaci siteye sevimli gozukmek

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah üyeye hidayet versin. Süresiz banlanmıştır.

Yazılarıda silinmemiştir, zira yarın birgün tutup biz reddiye yazdık sildiler demesinler diye. İbreti alem görsünlerki ne kadar acınacak durumdalar.

İnsanlar daha Allah'ı Rab edinmekte sıkıntı çekerse bu tür yanıtları daha çok görürüz. Allah hocacıkları,davetcikleri,alimcikleri,akide uzmancıklarını ıslah etsin. Gül muhammedim can muhammedim, kelime-i şehadet getiren direk cennette gibi akide yayarlarsa insanlar dinlerinin hassas noktalarına bakmayıp her Allah diyeni putlaştırır.

matchless maturidi-1 Çevrimdışı

matchless maturidi-1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah üyeye hidayet versin. Süresiz banlanmıştır.

Yazılarıda silinmemiştir, zira yarın birgün tutup biz reddiye yazdık sildiler demesinler diye. İbreti alem görsünlerki ne kadar acınacak durumdalar.

İnsanlar daha Allah'ı Rab edinmekte sıkıntı çekerse bu tür yanıtları daha çok görürüz. Allah hocacıkları,davetcikleri,alimcikleri,akide uzmancıklarını ıslah etsin. Gül muhammedim can muhammedim, kelime-i şehadet getiren direk cennette gibi akide yayarlarsa insanlar dinlerinin hassas noktalarına bakmayıp her Allah diyeni putlaştırır.

el insaf bremen kardeş =)
bu kocaman kırmızı fontlu yazının sahibi sensin bak ben halen buradayım millet görsün bilsin ki bu sitede antisaidizm (!)
e karşı yorum yapanlar cevap verenler banlanır ve yorumlar silinir siz bu zata hiç inanmayın derim

Yorum ekleyin
وَقُلْ جَاء الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا

--- Hak geldi batıl zail oldu. Batıl yıkılmaya mahkumdur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Necislerin küfür dolu sözleri hariç yazılar silinmemiştir. Konuyu baltalayıp dini alaya alanları, delil sunmadan sizin gibi adamın gözüne baka baka şakşakçılık yapanları Allah'a havale ediyorum.

Ve hala 1 tane adam çıkmadı. Adamı geçtim adamcık çıksa içim yine yanmaz.

Şüphesiz HAK karşısında batıl bu şekilde komik duruma düşecektir.

Not: Şuana kadar gelen hiç bir yazıda en küçük delil gelmemiştir. Bu da çalışmamızın kalitesini göstermektedir. Allah'a hamdolsun.

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleikoum ben videolari izliyemiyorum akhiler siz izleyebiliyormusunuz suan?? sorun bendemi aceba... cok merak ediyorum bu videolari yardimci olun lutfen... gunumuzun en onemli konularindan biridir bu... Allah razi olsun emegi geçen herkesden

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun aleikoum ben videolari izliyemiyorum akhiler siz izleyebiliyormusunuz suan?? sorun bendemi aceba... cok merak ediyorum bu videolari yardimci olun lutfen... gunumuzun en onemli konularindan biridir bu... Allah razi olsun emegi geçen herkesden
aleykum es selam ahi,
Dosyalari flashget ya da idm ile indirmeyi denediniz mi?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
9 Çevrimdışı

904

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar yapmayın böyle büyük bir alimi karalamayın.Hem videolarda söyleneler çarpıtılmıştır!Bediüzzaman asrıda eşi benzeri olmayan bir alim bunun bedelini Allah sorar Lütfen iftiraya başvurmayalım !!!

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar yapmayın böyle büyük bir alimi karalamayın.Hem videolarda söyleneler çarpıtılmıştır!Bediüzzaman asrıda eşi benzeri olmayan bir alim bunun bedelini Allah sorar Lütfen iftiraya başvurmayalım !!!

Ya arkadas anlatta anlayalim nasil carpitilmis. Bos bos sloganik konusmaya gerek yok koy ortaya delillerini nasil iftira atiliyormus.

Sen belgeseli izledigini eminmisin

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR ahi hani bir söz vardir ya "birinci katta bir yalan söyledim, ikinci kata varinca yalanima kendim bile inandim" diye... birinci bolumu izledimde aklima bu söz geldi... Risale-i Nur'u kendi iradesi disinda Allahin vahiy yollamasiyla yazdigini iddia eden Said Nursi kendi kendine de inaniyordur demek...

bu videolari iznin olursa youtubede paylasmak istiyorum ahi olurmu?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
!sLaM4eVeR ahi hani bir söz vardir ya "birinci katta bir yalan söyledim, ikinci kata varinca yalanima kendim bile inandim" diye... birinci bolumu izledimde aklima bu söz geldi... Risale-i Nur'u kendi iradesi disinda Allahin vahiy yollamasiyla yazdigini iddia eden Said Nursi kendi kendine de inaniyordur demek...

bu videolari iznin olursa youtubede paylasmak istiyorum ahi olurmu?

Allah bu yalanlardan müslümanları korusun.

Ahi telefi serbest herkes istediği şekilde yayınlayabilir. Youtube eklersen bölümleri siteye de ekleriz.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
senin belgeseli bırak tam olarak seyretmek 5 dk. bile seyretmediğin okadar bariz belliki..

Üst Ana Sayfa Alt