Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Said Nursi Gerçeği - 3 Bölümlük DEV Eser

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bak arkadasim risale nur ap acik bir sapikliktir bunu neden goremiyorsunuz bende anlatiyorum nurcu akrabama delil getiriyorum kabul etmiyorsunuz sizmi saptoniz bizmi goremiyoz sizin gordunuzu apacik sapikliktir bu ne risele nur isme bak uyanini artik

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.
Ebu Bekir r.anh a isnad edilen sözle ilgili bir araştırma yapmaya çalıştım.Bu isnadın geçtiği bir eser olarak şemseddin sivasi nin çihar i yarı güzin diye dört halifeden bahsettiği bir eserini buldum.dört halife hakkında menkibeler var içinde.isnad edilen o söz hakkında şunlar yazıyor : "Otuzdördüncü Menâkıb:Bir gün Resûlullah “sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem” oturmuş idi. Cebrâîl aleyhisselâm geldi. Cehennem kıssasını söyledi. Ümmet-i Muhammedin günâhkârlarının Cehenneme gideceklerini söyledi. Resûlullah “sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem” üzülüp, mahzûn oldular. Çihâr yâr-i güzîn “rıdvânullahi teâlâ aleyhim ecma’în” hazretleri birbirine bakışdılar. Dediler, ne dersiniz? Ebû Bekr “radıyallahü anh” buyurdu: Ben onların günâhlarının yarısını götürürüm. Ömer “radıyallahü anh” buyurdu: Ben de yarısını götürürüm. Osmân “radıyallahü anh” buyurdu: Ben Allahü teâlâ ve tekaddes hazretlerine düâ ederim. Tâ beni onlara fedâ etsin. Beni o kadar büyük [iri] yapsın ki, Cehennemde onların bütün yerlerini doldurayım. Onlara girecek yer kalmasın. Alî “radıyallahü anh” buyurdu: Allahü tebâreke ve teâlâ hazretleri bana o kadar kuvvet versin ki, sırâtın köşesini düz tutayım. Tâ ki, onlar selâmetle sırâtı geçsinler. Allahü teâlâ ve tekaddes hazretleri, Meryem sûresi 85.ci âyet-i kerîmesinde meâlen, (O gün müttekîleri rahmân huzûrunda elçiler olarak haşr ederiz)buyurmuşdur. Âyet-i kerîmedeki (Vefd) kelimesi Sahâbelerdir. Kıyâmet günü olunca, Resûlullah “sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem” hazretlerinin hizmetinde ve ümmet-i Muhammedin şefâ’atinde kıyâm gösterirler. "

Hatta yukarıda o sözü Ebu bekir r.anh a değil Osman bin Affan r.anh a isnad ediyor !

Menkibeden de bir kaç yeri okudum.mesela Allah s.v.t cibril a.s ın ruhunu yaratıp "Ben kimim?" diye sorduktan sonra Cibril a.s cevap veremez oluyor ve Ebu bekir r.anh ın gelip ona şöyle şöyle de diyor vrupa helak olmasından kurtarıyor....

Merak ettiğim şu.tasavvuf hakkındaki görüşlerinizi biliyorum.bu tür eserlerde anlatılanların kuran ve sünnete uymayan taraflarına şüphe duyduğumdan değil(haşa),merak ettiğimden soruyorum;bu eseri yazan bu adamın bunların hepsini kendisi uydurması mümkün değil gibi geliyor bana o yüzden acaba bunların kaynağı nedir? insan bu kadar uydurduğundan dahi utanmaz mı ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Karakus bu safsata ve sacmaliga inanmiyorsun sanirim, bu menkibe imanin özüne aykiri oldugu acikca bellidir.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Karakus bu safsata ve sacmaliga inanmiyorsun sanirim, bu menkibe imanin özüne aykiri oldugu acikca bellidir.
İnandığımdan değil merak edip araştırdım o yüzden yazdım.merak ettiğim bunlar bunu nasıl uydurup neyi kaynak ediniyorlar? bu kadar şeyi bir insan uyduramaz herhalde.gerçi hoş başka adam mi yok.(mesaj yarım kalmıştı düzenledim devamını görmediniz sanırım)

Bunların neyi kaynak edindiğine dair bilinen var mı ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahi adamlara kaynakdan cok ne var, kendileri zaten basli basina risaleleri vahy kitabi gibi kaynak. Piyasada o kadar cok kaynak var ki, dün biri kadir gecesi hakkinda 2 rekaattan 1000 rekata kadar kilinmasinda alimler ittifak etmis dedi. Söyle baktim, ne denir ki adama, 1000 rekatin 1 rekatini 1 dakikadan kilsa bile bilmiyorki o zaman dilimine 1000 rekat matematiksel olarak sigmaz.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
bu benim yukarıda söylediğim büyük ihtimalle risalenin de kaynağı.ama benim aklım şunu bir türlü almıyor bu kadar şeyi niye uydurursun nasıl uydurursun ? yani insan Allah dan korkar..bir de,böyle bilemedin yüzlerce mutasavvif var.hepsinin böyle kuran sunnete aykırı uydurma eseri varsa nasıl olur bu iş anlayamadım ! ne diyelim Allah Teâlâ hak ile batılı hakkıyla ayirabilmeyi nasip etsin.Âmin

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nur talebelerinin, Risale-i küfrün içerisinde yer alan bunca küfr ve şirk dolu sözlerin aslında bizim çarpıtmalarımız ve saptırmalarımız nedeni ile öyle anlaşıldığını iddia etmelerinin, saidin küfrünü kabullenmeyişlerinde ki ısrarcılıklarının esas nedeni said i Nursiye olan sevgileri değil kendi nefislerine düşkünlükleri ve gururlarına yedirememelerindendir ! Zira bu talebelerin cogu ömürlerini cemaat yurtlarında abilik yaparak, eğitim kurumlarında yer alarak ve hizmet dedikleri yola ömürlerini adayarak geçirmişlerdir ve gurur ve nefislerinden dolayı hiçbiri, bir kafîrin küfr yolu ugruna ömürlerini adadıklarını kabullenmek istemezler , birçoğu kabullenemez de!!!! Ey nurcular, yok eğer bu üstadınızın küfrünü inkarda ısrar edişinizin esas nedeni kendi nefsinize düşkünlüğünüz değilde saide olan sevginiz ise; dua edin de, sizin itiraz ettiginiz, saidin deli olduğu şüphesi bir hakikati ifade ediyor olsun ! Zira said i Nursi ancak bir deliyse bu küfr dolu sözlerinden dolayı ahirette yargılanmaz, yok eğer hem aklı baliğ olup hem bu sözleri söylediyse esas o zaman üzülün üstadınıza, o zaman sizin üstadınızın vay haline ;)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kaldırmışlar. formattan once pc'ye indirmiştim benim nurcu bı arkdasa ızletecektım. yazık oldu.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
adamlar da şöyle bir reddiye sayfası açmışlar.

https://www.youtube.com/user/saidnursigercegi/videos

izlemeye değer mi bilmiyorum ama tevil master'a döndüklerine eminim.

said nursi ile alakalı ben çok kotu dusunmuyorum adama zehir vermişler bir sürü işkence etmısler aklı dahi gitmiş olabilir. asıl bu kadar garıp seyler ve celıskıler varken onu boylesıne yuceltenlere sınırlenıyorum. yazıcılar onun mehdı oldugunu dusunuyor mesela. deccalde mustafa kemalmıs :D

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
abi ben de link mp3 formatında herkeste oyle mı acaba?

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
http://m.youtube.com/channel/UCj6OakI_EE0wH_oPNvmI0zQ

burda bu iddalara cevap vermişler.

celcelutiye ile ilgili iddayada sözde cevap vermişler. kaynakları gümüshanevi denen adamın ve ibn arabinin kitabı. imam gazalinin kitabınıda delil almışlar ama gazaliciler bu iddaya yalan diyor.

bunlara 5 tane hadis kaynağı say desek sayamazlar ama 19. yüzyılda yaşamış birinin kitabını delil getiriyolar.

S Çevrimdışı

SencerKhan

Üye
İslam-TR Üyesi
http://m.youtube.com/channel/UCj6OakI_EE0wH_oPNvmI0zQ

burda bu iddalara cevap vermişler.

celcelutiye ile ilgili iddayada sözde cevap vermişler. kaynakları gümüshanevi denen adamın ve ibn arabinin kitabı. imam gazalinin kitabınıda delil almışlar ama gazaliciler bu iddaya yalan diyor.

bunlara 5 tane hadis kaynağı say desek sayamazlar ama 19. yüzyılda yaşamış birinin kitabını delil getiriyolar.

Tahmin ettiğim gibi çıktı tamda o videoları izleyecektim gerek kalmadı, boşa akit kaybı demektir.

Üst Ana Sayfa Alt