Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Said Nursi Gerçeği - 3 Bölümlük DEV Eser

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
video yu izlemeye başladımda üstad türk değil kürttür bu video yu hazırlayanlar biliyormu

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
U Çevrimdışı

uyelikal

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle mü'minleri cennetle müjdeler, kafirleri cehhenmle. Birçok surede cennetin nimetlerini biz kullarına anlatan Allah azze ve celle cenneti murat etmemizi istemiştir. Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır (tevbe-111)

Cennetin ve cehennemin değerini düşük gösterecek söylemler islam akidesi ile bağdaşacak sözler değildir. Hz Ebubekir'in sözü diye yutturulan "ey Allahım bedenimi öyle büyütki cehennemi kaplayayım ve bende başka kimse girmesin oraya" sözüde bunun gibidir.
Bunun için sordum "ahiretimide helak ederim"den kasıt ne diye, ama aldım cevabımı

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle mü'minleri cennetle müjdeler, kafirleri cehhenmle. Birçok surede cennetin nimetlerini biz kullarına anlatan Allah azze ve celle cenneti murat etmemizi istemiştir. Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır (tevbe-111)

Cennetin ve cehennemin değerini düşük gösterecek söylemler islam akidesi ile bağdaşacak sözler değildir. Hz Ebubekir'in sözü diye yutturulan "ey Allahım bedenimi öyle büyütki cehennemi kaplayayım ve bende başka kimse girmesin oraya" sözüde bunun gibidir.
Bunun için sordum "ahiretimide helak ederim"den kasıt ne diye, ama aldım cevabımı
akhi videoda bu saçmalığa da cevap verilmiş zaten....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
İnsanın zır cahil olduğu buradan bile belli. Adam olan önce gider verilmiş reddiyeyi okur-izler bakar sonra gelir bu böyle değil böyle der. Allah hesap görenlerin en hayırlısıdır. Her ortamda hesaplaşmaya hazırız.

Buradan da diyorum cdleri izlemeden eleştirenleri muhattab almıyorum.

Ayrıca cevaplarda bile şirk fışkırıyor.Allah cc'nin vereceği nimetleri küçümseyenlere Allah cc hidayet etsin.

Cahille uğraşacak vaktimize acırım.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sadece bunu değil kendi akidesi üzerine de bir reddiye hazırlamak gerek kardeş. Zira birçok konuda ehli sünnetin akidesine ters görüşü bulunmakta. Hoş Bediüzzamanın akidesi bozuk diyen getirsin ispatlasın bize diyen birinin akidesinin doğru olması beklenmez ya !!! (kuvvetle ihtimal)

Abdulmuizz Fida

Admin
Allah razı osun emeği geçen herkesten.Bu eserden Alpaslan Kuytul Hoca'ya da gönderin kardeşler.Bediüzzamanın akidesi bozuk diyen getirsin ispatlasın bize diyor aşağıdaki linkte
Bediuzzaman?n akidesi bozuktur diyene ne cevap vermeliyiz, bunlarala ili?kiyi kesmek do?ru olur mu?

Bu tür kişiler hiç biri risaleyi baştan sona incelemek amacıyla okumadan , (sofi) kalabalıklara aldanarak , kitapların çokluğuna bakarak tahminen iyidir diye yorum yapıyorlar. Ben yine böyle normaldir , bir sakınca yoktur diye söyleyen bir hocaya ; Risaleden bazı bölümleri götürüp , kime ait olduğunu söylemeden okuduğumda, bunlar küfür , şirk , tövbe tövbe vs diyerek bu yazıları nerden buluduğumu sorduğuna şahid oldum.
Bu sebeble bu tarz kişilere Said Nursi böyle diyor diyerek konuya başlamamak gerek, 'bu söz nedir , ehli sunnet akidesine göre bunu söyleyen ne olur! diye sormak gereklidir. Cevabından sonra kime ait olduğunu söyleyebilirsiniz.

İnanın ben Risale haricinde sofilerin kitablarındaki tuhaf yazılar hakkında da böyle sorularım oldu bazı avama. Önce haram , şirk demelerine rağmen , sonra da hocalarının kitabında olduğunu gösterdiğimde ise bu seferde "Hoca orda başka bir şey demek istiyor biz anlayamıyoruz" gibi kaypakça söylemlerle uzaklaştıklarına şahid oldum. Haaa bu arada elhamdulillah pek çok tasavvuf - menzil ve nurcunun tevhid akidesiyle tanıştığına da şahid oldum.

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu calismada emegi gecen butun ahilerden Rabb'im razi olsun, ecirlerini kat kat versin insaAllah.
Inatcilar mustesna, nurculuk buhranina bir sekilde kapilmis olup ama yine de bir arayis icerisinde olan yani Hakk'i arayan samimi arkadaslar icin cok faydali bir eser olacaktir insaAllah.
Selefe yakisacak bir sekilde uslub ve birebir delilleri ile hazirlanmis, pek guzel olmus.
Ummete hayirli olsun insaAllah.
Bir ayet yazmak istiyorum ;
BismilLah

'' De ki: Size Allah’ın hazineleri yanımdadır demiyorum, gaybı da bilmiyorum ve ben size bir meleğim de demiyorum. Ben, bana vahyedilenden başkasına uymam. De ki: Kör olanla, gören bir olur mu? Yine de düşünmeyecek misiniz? ''
( Surat-ul An'am / 50 )

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Tüm bölümler online izlenilmek üzere 3 bölüm her biri 4 parça olmak üzere toplam 12 parça online şekilde eklenmiştir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş videoların boyutu büyük olduğundan açarken bekle bir süre sonra video açılacaktır inşAllah

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Birkac köskle birkac huri öylemi?
Allahin vaadini kücük görene yazik... Rabbim körlestirme bizi. amin

islam4ever doğru sölüyor videoların hepsini izlemek lazım doğru söze bir lafımız yok, ya bide ALLAH ın vadi ni çok büyük görüyoırsun ama ALLAH ın rızasını arka plana atıyorsun vay be ALLAH kim seyi kör etmesin. amin

Abdulmuizz Fida

Admin
islam4ever doğru sölüyor videoların hepsini izlemek lazım doğru söze bir lafımız yok, ya bide ALLAH ın vadi ni çok büyük görüyoırsun ama ALLAH ın rızasını arka plana atıyorsun vay be ALLAH kim seyi kör etmesin. amin

Allah razı olduğunu cennete koyar. cennete girmeyenden Allah razı olur?

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
amin ya şimdi bir insanın yanlışı varsa svunacak kadar taasupcu değiliz çünkü o yanlışltır

üstad dan bir söz

BİR GEMİDE 9 MASUM 1 CANİ OLSA O GEMİ BATIRILMAZ..

9 CANİ 1 MASUM OLSA YİNE BATIRILMAZ

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ENFAL571, hicte Allah rizasini arka plana atmiyor. Zaten Allahin rizasini kazanamayan insan cennetteki nimetlere nasil kavusacak.

Kardes birak birilerinin gozuyle bakma olaylara. Sadece ve sadece Allah azze ve cellenin koydugu sinirlar icerisinden bakmayi bir denesene

Üst Ana Sayfa Alt