Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Saadet Partisi: ADD ile aynı tabandayız.....!

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saadet Partisi: ADD ile aynı tabandayız

Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şubesi'ni ziyarette, 'Bugün Atatürk yaşıyor olsaydı SP'yi destekler, düşüncesini desteklerdi' dedi.

TIMETURK / Haber Merkezi

ADD İLE AYNI TABANDA BULUŞTUK

SP İl Başkanı Sadık Kar, il yönetimi ile birlikte ADD Zonguldak Şubesi'nin yeni seçilen başkanı Tayfun Özdemir'i ziyaret etti. Sadık Kar, Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması adına çalışmayı arzu eden ve bu konuda çalışmalar yapan bir parti olduklarını söyledi. Bu düşünceleriyle ADD ile aynı tabanda buluştukları düşüncesinde olduklarını ifade eden Kar, şöyle konuştu:

ATATÜRK YAŞASA SAADET PARTİSİ'Nİ DESTEKLERDİ

"Geldiğimiz noktada Avrupa ve ABD'nin güdümünde bir ülke durumuna düşmüşüz. Bugün Atatürk yaşıyor olsaydı SP'yi destekler, düşüncesini desteklerdi. Onun söylediği 'İstikbal göklerdedir' cümlesini bugün biz de söylüyoruz. Atatürk bugün yaşasaydı, bugünkü duruma 'dur' derdi. SP kadrolarının hedeflerine uygun hedefler kendisi de çizerdi diye düşünüyorum. Bu tabanda buluştuğumuzu, bu tabanda ayı şeyleri söylediğimizi ve beraber olduğumuzu iletmek istiyoruz."

KEMALİZMİN BİR TARAFINA BAKMIYORUZ

ADD Zonguldak Şube Başkanı Tayfun Özdemir de "ADD Zonguldak Şubesi olarak biz Atatürkçülük ve Kemalizmin sadece bir tarafına bakarak, bir tarafından alıntı yaparak onu hayata geçirmek, uygulamak düşüncesinde değiliz. Atatürkçülüğün yolu tam bağımsızlıktan geçiyor" dedi.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
günümüz tağutlarının tamamı m.kemalin bir yerinden örnek almışlardır, insanlara anti kemalist gözüken akp ye neo kemalist demek hiç yanlış bir şey olmaz.

D Çevrimdışı

drakula21

Üye
İslam-TR Üyesi
saadet partisini savunmak için demiyorum ama atatürkü genel olarak sevmezler ve Allah ın hükümlerinin hakim olmasını isterler.hemen tağut kelimesini bir zümreye yaftalamayın

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
saadet partisini savunmak için demiyorum ama atatürkü genel olarak sevmezler ve Allah ın hükümlerinin hakim olmasını isterler.hemen tağut kelimesini bir zümreye yaftalamayın
oy veren insan kitleleri bu niyetle veriyor olabilir, fakat lider ve üst kadrosu (erbakandan beri, erbakan da dahildir) şeriatı ciddi manada dilememişlerdir, metodlarının batıl olduğu zaten açık bir şeydir fakat halkı tevillerle uyutmaya çalışmışlardır. Allah oyunlarını bozsun.

D Çevrimdışı

drakula21

Üye
İslam-TR Üyesi
Muvahhid kardeş yanlış biliyorsun.Nurettin yıldız erbakanın danışmanıydı ona sorabilirsin imkanın varsa.ben bu grubu tağut olarak görmüyorum bence de bu yolu seçtikleri için hata ediyorlar.toptan hepsine tağut hükmünü vermek bu işin ahiretini düşünmeden söylenmiş bir sözdür

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ercümend özkan (belki pek kabul etmezsiniz/sevmezsiniz ama) bunların ne tip insanlar olduklarını az çok açıklıyordu. erbakan ve çevresindeki lider ve asla değişmeyen kadroya "fosiller" gibi bir yakıştırması da vardı Allahu alem. tek tek tüm kişilerinin kalbini yarıp bir şey söylemiş değilim, ve ben öyle yıllardır bu camiaları tanımış birisi bile değilim fakat yapılan incelemelere objektif bakmaya çalıştığımda görüyorum ki milli görüş bir bataklıktan başka bir şey değildi.

Üst Ana Sayfa Alt