Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Namazda Gelen Vesveselere Karşı Ne Yapmalıyım?

S.Demirkıran Çevrimdışı

S.Demirkıran

لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا
İslam-TR Üyesi
Esselamualeykum We Rahmetullahi We Berakhatuhu..
arkadaşlar namazda bazı sıkıntılarm var ve canımı cok sıkıyor..genelde vesvese kaynaklı ama kalbım hıc rahat degıl.mesela bazen sınır basıyor,sıkıntı gelıyor severek yapmak ıstıyorum,bazen de şevk gelıyor..daha önce abdest konusunda hassas oldugum ıcın su vesvesesınden muzdarip idim,şimdi vesveseye kulak vermeyerek bıraz daha azalttım Elhamdulillah.ama namazda oyle vesveseler gelıyor ki,boyle sıkılma,sinir,hep mı kılacaksın vs Rabbimden haya edıyorum gunah işlemişim gibi gelıyor uzuluyorum.bunu gidermenın de yolu kulak asmamak mıdır? bazı okudugum yerlerde imani zayıflıktan gelir boyle seyler dıyor,bu sefer daha cok uzuluyorum.ne yapmalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam

Çözüldü - Namazda Vesveseler?

İlgili Konular :

Namaz Kılarken Kıraatte Gelen Vesvese ve Okuyamamanın Çaresi?
Çözüldü - Namaz Kılarken Kıraatte Gelen Vesvese ve Okuyamamanın Çaresi?

Namazda Huşu ve Huşusuzluk, Namaz Kılarken Ne Düşünmeliyiz?
Çözüldü - Namazda Huşu ve Huşusuzluk, Namaz Kılarken Ne Düşünmeliyiz?

Kalbe Gelen Vesveseler İmanın Zayıflığından mıdır?
Çözüldü - Kalbe Gelen Vesveseler İmanın Zayıflığından mıdır?

Vesvese ve Çaresi
Çözüldü - Vesveseden Nasıl Kurtulurum?

Akıldan (Kalbinden - İçinden) Geçirildiği Halde Yapılmayan Kötü İşlerden Dolayı Sorumluluk Var mıdır?
Çözüldü - Akıldan Geçirildiği Halde Yapılmayan Kötü İşlerden Dolayı Sorumluluk Var mıdır?

Huşu Nedir, Ne Değildir?

Huşu Nedir, Ne Değildir?

Üst Ana Sayfa Alt