Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Köylüler Imamı Şikayet Etti: Ölenin Müslüman Olduğuna Dair Kefil Istiyor

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Dun ogrendim ki bazilari kufur metinlerine imza atmiyormus memur olmak icin. guvenilir insanlardan duydum.

Simdiye kadar seninde attigin en az 10 belge vardir. Burada nete giren, cep telefonu kullanan biri benzer küfür maddelerine imzasini atmistir. Neden bu konusanlar konustuklari seyleri kendileri yaptiklari halde hic tinnamazlar anlamis degilim. Sanirim bu kisilerde bir zirh var, kendileri ne yaparsa yapsin onlara birsey olmuyor ama is tekfir edecekleri ya da elestirecekleri birine gelince maddeler siraya biner.

Ne güzel dünya.

Az ayaginiz yere degsin derim. Güvenilir birilerinden duymayi birak ben size diyorum ayni küfür maddelerinin ala"larini bizzat kendiniz yaparsiniz.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Simdiye kadar seninde attigin en az 10 belge vardir. Burada nete giren, cep telefonu kullanan biri benzer küfür maddelerine imzasini atmistir. Neden bu konusanlar konustuklari seyleri kendileri yaptiklari halde hic tinnamazlar anlamis degilim. Sanirim bu kisilerde bir zirh var, kendileri ne yaparsa yapsin onlara birsey olmuyor ama is tekfir edecekleri ya da elestirecekleri birine gelince maddeler siraya biner.

Ne güzel dünya.

Az ayaginiz yere degsin derim. Güvenilir birilerinden duymayi birak ben size diyorum ayni küfür maddelerinin ala"larini bizzat kendiniz yaparsiniz.
"Atmıyormuş" yazmış zaten akhi.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Ne güzel dünya.

Abi atmiyormus dedim hani bundan dolayi laf edecek bi adam deilim zaten ama atmiyorlarmis dedim abi :)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
akhi IsLaM4eVeR abi yanış okumuş belli,ilk okuduğumda bende yanış okumuştum sonradan Tarık akhinin mesajını görünce ,farkettim...:uyku:

bu vesile ile tekrar deginmis olduk.

hakkinizi helal edin.

en cok sinir oldugum mevzulardandir. Adam imza atani tekfir eder, telefon alirken, internete abone olurken, elektrik, su vs derken tagutun mahkemelerini ve hükmünü kabul ettigine dair imzayi atarken hic sesleri cikmaz.

E Çevrimdışı

Ebû Ahmed

Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanlara karşı yaklaşımımızda @Mshdv akhinin imzasındaki gibi olabilirsek Allah'ın (c.c.) bize o şekilde muamele etmesini ümit edebiliriz. (Rahmetiyle) Merhamet etmeyene merhamet olunmaz. "Kaç insanı tekfir edip ebedî cehenneme sürükleyebilirim değil de kaç insanı ateşten kurtarabilirim" bakışıyla meselelere yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum..

Konuya gelince Allah (c.c.) imamdan razı olsun. Memurların imza attıkları belgeye gelince farkında olarak ya da olmayarak hepsi bir şekilde imza atıyordur bana göre. Çünkü adaylığın bitişi o belgeyi imzalamakla oluyor. Bununla birlikte o belgeyi tasdik etmeden (kalben ve fiilen) imzalayanın da tekfir edilmesinin hatalı bir görüş olduğu kanaatindeyim. Aksi olsaydı geçmişten günümüze gelen eserlerde (bilinen büyük İslamda devlet yönetimine dair eserler) İslam devleti dışındaki devletlerde çalışmaya dair cevaz verilmezdi. (Asker , polis , savcı , hakim gibi kolluk kuvvetleri v.s. hariç) Hemen hemen İslam devleti olmayan her devlette buna benzer metinler muhtemelen vardır. İlim sahipleri daha iyi bilir ama bu konuda "hüküm koyan" , "hükmeden" ile hükmolunan (emir altında çalışan memur v.s.) arasında ayırım yapmak gerekir. Hükmolunan kimseler sarih küfür olan fiiller işlemedikleri ve bu tür fiil işleyenleri tasdik etmedikleri sürece tekfir edilemez. Bu kimselere en fazla fâsık denilebilir. (Günahkâr oldukları için)

@Abdulmuiz Fida hocam size göre bu metinleri kalben ve fiilen inkar ettikleri halde imza atmak zorunda kalanın durumu nedir? İkinci paragrafımda doğru bulduğunuz da yanlış bulduğunuz konular nedir müsait olunca cevap verebilirseniz sevinirim. Allah'ın (c.c.) rahmeti mağfireti üzerinize olsun.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İnsanlara karşı yaklaşımımızda @Mshdv akhinin imzasındaki gibi olabilirsek Allah'ın (c.c.) bize o şekilde muamele etmesini ümit edebiliriz. (Rahmetiyle) Merhamet etmeyene merhamet olunmaz. "Kaç insanı tekfir edip ebedî cehenneme sürükleyebilirim değil de kaç insanı ateşten kurtarabilirim" bakışıyla meselelere yaklaşmak gerektiğini düşünüyorum..

Konuya gelince Allah (c.c.) imamdan razı olsun. Memurların imza attıkları belgeye gelince farkında olarak ya da olmayarak hepsi bir şekilde imza atıyordur bana göre. Çünkü adaylığın bitişi o belgeyi imzalamakla oluyor. Bununla birlikte o belgeyi tasdik etmeden (kalben ve fiilen) imzalayanın da tekfir edilmesinin hatalı bir görüş olduğu kanaatindeyim. Aksi olsaydı geçmişten günümüze gelen eserlerde (bilinen büyük İslamda devlet yönetimine dair eserler) İslam devleti dışındaki devletlerde çalışmaya dair cevaz verilmezdi. (Asker , polis , savcı , hakim gibi kolluk kuvvetleri v.s. hariç) Hemen hemen İslam devleti olmayan her devlette buna benzer metinler muhtemelen vardır. İlim sahipleri daha iyi bilir ama bu konuda "hüküm koyan" , "hükmeden" ile hükmolunan (emir altında çalışan memur v.s.) arasında ayırım yapmak gerekir. Hükmolunan kimseler sarih küfür olan fiiller işlemedikleri ve bu tür fiil işleyenleri tasdik etmedikleri sürece tekfir edilemez. Bu kimselere en fazla fâsık denilebilir. (Günahkâr oldukları için)

@Abdulmuiz Fida hocam size göre bu metinleri kalben ve fiilen inkar ettikleri halde imza atmak zorunda kalanın durumu nedir? İkinci paragrafımda doğru bulduğunuz da yanlış bulduğunuz konular nedir müsait olunca cevap verebilirseniz sevinirim. Allah'ın (c.c.) rahmeti mağfireti üzerinize olsun.
kardeş islam4ever'ın dedikleriyle aynı. bir de her hocanın imzalamadığını yukarda yazdım. nasıl bilmiyorum ama öyleymiş. eğer bunu küfür kabul edersek müslüman kalmıyor zaten.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar T.c. de yaşayan herkesin hayatı boyunca mutlaka imzaladığı bir takım metinler ,evraklar vardır ve bunların bir çoğunda(Küfür sisteminde olunmasından dolayı) küfür içerikli maddelerde bulunur.Bundan sakınabilen varmıdır bilemiyorum.Aynı şekilde Memurluk yapan bir kişi her ne şekilde olursa olsun çalıştığı süre boyunca bu tür bir çok evrağa imza atar.(Tekfir konusuna hiç girmiyorum sadece bilgi amaçlı)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
imam facebook sayfasında röportajın tam metnini yayınlamış,haberlerde eksik verildiğini söylüyor

SELAMUN ALEYKÜM...

KOVULMUŞ OLAN ŞEYTANDAN VE ONUNLA BİRLİKTE HAREKET EDENLERDEN RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH'A SIĞINIR VE O'NUN ADIYLA BAŞLARIM...

KARDEŞLERİM! HAKKIMDA ÇIKAN HABERLERLE İLGİLİ DÜZELTMELERİM OLACAK, İNŞAALLAH HAYRA VESİLE OLUR...

MUHABİR HAKKIMDA BAZI ŞİKAYET VE ELEŞTİRİLER OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE YAŞIMI SORMAKLA BAŞLADI... (ONUDA SALLAMIŞ) ARDINDAN ELEŞTİRİLERİ TEKER TEKER YÖNELTTİ VE CEVAPLADIM. BU ARADA YANIMIZDA KÖYDEN İKİ KALİTELİ ADAM DAHA VARDI. İKİSİNİNDE ADI MEHMED...

SORU : İNSANLARI MÜSLÜMAN DEĞİLSİN DİYE AYIRDIĞINIZ SÖYLENİYOR NE DİYORSUNUZ? CAMİYE GELMEYENLERİN NAMAZINI KILDIRMAYACAĞINIZI SÖYLÜYORMUŞSUNUZ...
CEVAP : BU DURUM MANİDAR. ALLAH KİTABINDA NEYİ VAHYETTİYSE, NEYİ BİLDİR DEDİYSE, RESULULLAH DA HAYATINDA NEYİ UYGULADIYSA ONA BAKARIM. ÇÜNKÜ BEN ONLARIN İZİNDEN GİDİYORUM.KİMSEYE MÜSLÜMANSIN YA DA DEĞİLSİN DEMEM, BU BENİM HADDİME DE DEĞİL, İŞİM DE DEĞİL, ZİRA KALPLERİ ANCAK ALLAH BİLİR. ANCAK AÇIKÇA İNKAR EDENLER BAŞKA. BEN KURANDAKİ MÜ'MİN VE MÜSLÜMAN KİMDİR TANIMLAMALARINI YAPAR BUNDAN GAYRISINI SİZ DÜŞÜNÜN DERİM. BİR KİMSEYE SEN KAFİRSİN DEMEK BANA BİŞEY KAZANDIRMAZ. BEN SADECE MÜSLÜMAN KİMDİR TANIMINI YAPMAKLA VE UYARMAKLA MÜKELLEFİM. NAMAZ KILDIRMA MESELESİNE GELİNCE ÖYLE DEMEDİM. NAMAZ KILDIĞINA HİÇ ŞAHİT OLMADIĞIM VE OLUNMAYAN, AÇIKTAN MEYDAN OKURCASINA İÇKİ İÇTİĞİNE VE HELAL OLDUĞUNU SAVUNDUĞUNA ŞAHİT OLDUĞUM, ALLAHIN DİNİNE DİL UZATIP ALLAHA VE RASULÜNE İNANMAYANIN NAMAZINI KILDIRMAM DEDİM. ( MÜSLÜMAN OLDUKLARINA KEFİL İSTİYORUM FALAN DEMEDİM!!! )

SORU : PEKİ YAKINLARDA ÖLEN HÜSEYİN YAŞA'NIN NAMAZINI KILDIRMADIĞINIZ SÖYLENDİ, BUNU NEYE DAYANARAK YAPTINIZ?
CEVAP : RABBİMİZ TEVBE SURESİNDE BUYURUYOR, ONLARDAN ÖLENİN NAMAZINI KILMA VE KABRİ BAŞINDA DURMA DİYE. BUDA ALLAH VE RASULÜNÜ İNKAR EDİP FISKA DÜŞMELERİ SEBEBİYLE DENİYOR. HÜSEYİN YAŞA'YLA SAĞLIĞINDA BİR KAÇ KEZ SOHBET ETMİŞLİĞİMİZ VAR. ALLAHA İNANMADIĞINI SÖYLEMİŞ VE BEN DE ONA SORMUŞTUM HER SEFERİNDE, NEDEN İNKAR EDİYOSUN ALLAHIN VARLIĞININ İSPATI OLARAK ONCA DELİL VARKEN DİYE... GENELDE SİYASİ CEVAPLAR VERİRDİ. Bİ GÖRÜŞMEMİZDE EĞER BU HAL ÜZERE ÖLÜRSEN NAMAZINI KILDIRMAM VE CENAZENİ YIKAMAM DEMİŞTİM. ODA İSTEMEM Kİ ZATEN, CESEDİMİ YAKIP KÜLÜMÜ ÖRLEMİŞ DERESİNE SAVURSUNLAR DEMİŞTİ VE BENDE YAŞAR ABİYE VASİYET BIRAKMASINI BÖYLELİKLE PEŞİNDEN GELENLERİN BU KONUDA DA PEŞİNDEN GELMELERİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİM. BIRAKACAM DİYEREK KAPANMIŞTI BU MEVZU. İŞTE BU YÜZDEN KILDIRAMAZDIM NAMAZINI. AMA O GÜN ZATEN KÖYDE DEĞİLDİM VE İZNİM VARDI, OLSAYDIM YİNE KILDIRMAZDIM.

SORU : HALKIN BİR DİĞER ELEŞTİRİSİ MEZARLIKTA KURAN OKUMAK YERİNE SOHBET EDİYOMUŞSUNUZ VE ÖLÜLERİN ARKASINDAN KURAN OKUNMAYACAĞINI DİLE GETİRİYORMUŞSUNUZ HER SEFERİNDE...
CEVAP : EVET... ÇÜNKÜ KURAN ÖLÜLER KİTABI DEĞİL DİRİLER İÇİN İNDİRİLMİŞ BİR KİTAPTIR. YAŞAMINIZDA KUR’AN-I KERİM OKUMADIKTAN, AYETLERİN GEREĞİNİ UYGULAMADIKTAN SONRA, İSTERSENİZ HER GECE RUHLARINIZA KUR’AN OKUNSUN, HİÇBİR FAYDA SAĞLAMAZ. PEYGAMBERİMİZİN HAYATINDA ÖLMÜŞLERE KUR’AN-I KERİM OKUNDUĞUNA ŞAHİT OLMUYORUZ.ÖLÜLER İÇİN EN ÇOK OKUDUKLARI YASİN SURESİNİN BİR ANLAMINA BAKIVERSELER GÖRECEKLER BU AYETİ APAÇIK BİR ŞEKİLDE. O, DİRİLER İÇİN BİR UYARIDIR DİYE... FAKAT MAALESEF BİZİM İNSANLARIMIZ BUNA ALIŞTIRILMIŞ. BU KONUDA GÜZEL Bİ BENZETME VAR. ÖLÜLERE KURAN OKUMAK TRAFİK KAZASI GEÇİRMİŞ VE ÖLMÜŞ BİRİNİN YANINA VARIP KULAĞINA TRAFİK KURALLARINI FISILDAMAYA BENZETMİŞLER. KIRMIZI IŞIKTA GEÇİLMEZ NEDEN GEÇTİN DER GİBİ...ÇOKTA İSABETLİ OLMUŞ BENCE.

SORU : NASIL YANİ? FATİHA OKUYORUZ YA MESELA O DA MI OKUNMAZ?
CEVAP : BEN NE ALLAHIN KİTABINDA NE DE PAYGAMBERİMİZİN HAYATINDA DUYMADIM BUNUN ÖRNEĞİNİ. ZANNIMCA BU SONRADAN ADETLEŞMİŞ. OKUNSA BİLE BU YİNE ÖLÜ İÇİN DEĞİL KALANLAR İÇİN OKUNMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BU YÜZDEN SÜREKLİ OKUYORUZ FATİHA SURESİNİ. ANLAMINI BİLEREK OKUDUĞUMUZ ZAMAN BİZE AÇIYOR HAYIRLARIN KAPISINI VE DURUŞUMUZUN NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ ANLATIYOR BİZE. ANLAMINI BİLMEDEN KURAN OKUMANIN VE HAYATA YANSITMAMANIN REÇETEDE YAZILAN İLAÇLARIN İSMİNİ OKUYARAK İYİLEŞMEK İSTEMEYLE AYNI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

SORU : MEVLİDE DE KARŞI OLDUĞUNUZ VE HİÇ OKUMADIĞINIZ DİLE GETİRİLDİ.
CEVAP : ELHAMDÜLİLLAH... KARŞIYIM EVET. İNSANLARI BÜYÜLEYEN VE HAKKA KARŞI KÖRLEŞTİREN HERŞEYE KARŞIYIM. SES TINISIYLA İNSANLARI BÜYÜLEYEREK DİNLETTİRİYORLAR. SÜLEYMAN ÇELEBİ PEYGAMBERİMİZE DUYDUĞU SEVGİYLE YAZMIŞ BU ŞİİRİ. DİĞER ŞİİRLERDEN NE FARKI VAR? İNSANLARIN BUNU İBADET HALİNE GETİRMESİ VE BUNUN TİCARİ BİR META HALİNE GELMİŞ OLMASI BENİ RAHATSIZ EDİYOR, HAZMEDEMİYORUM.

SORU : ŞUNU DA SÖYLEDİLER, BU CESARETİNİZİ ARKANIZDAKİ BAZI MAKAM SAHİBİ KİMSELERDEN ALIYOMUŞSUNUZ. YANİ ARKANIZ SAĞLAM OLDUĞU İÇİN İSTEDİĞİNİZ YERE ŞİKAYET EDEBİLİRSİNİZ DEDİĞİNİZİ SÖYLEYİP TORPİLLİ OLDUĞUNUZU İDDİA ETTİLER.
CEVAP : (((BEN SÖZE BAŞLAMADAN YANIMDA DURAN MEHMET KARDEŞİM DEDİ Kİ: " EĞER TORPİLİ OLSAYDI VE KULLANSAYDI BURDA OLMAZDI, Kİ ANKARA'DAN TEKLİF ALMIŞTI DEDİ. BENDE DOĞRULADIM VE SÖZÜ FAZLA UZATMADAN ŞÖYLE DEDİM)))
SİZCE SIRTINI ALLAHA DAYAYANDAN DAHA SAĞLAM ARKASI OLAN KİMDİR? HİÇ KİMSEDEN DESTEK YA DA GÜÇ ALMIYORUM. YALNIZCA ALLAH'A GÜVENİYORUM. HAKKIMDAKİ ŞİKAYETLERİ DUYUNCA OTURUP ALLAHA HAMDETTİM VE DEDİM Kİ RABBİM ŞAHİD OL, BU SENİN İÇİN YAPTIKLARIMIN ŞAHİTLİK BELGESİDİR. ONLARIN SAVUNDUKLARI GÖRÜŞ BATILDIR VE YOK OLMAYA MAHKUMDUR. ŞU AYETİ ÖRNEK VERMEK İSTİYORUM: ’ONLAR BİR TUZAK KURDULAR, FAKAT FARKINDA DEĞİLLERKEN ALLAH DA ONLARA TUZAK KURUYORDU.’ KORKTUĞUM HİÇBİR MAKAM, MEVKİİ, KURUM, KUL YOK. BENİM KORKTUĞUM TEK MERCİ ALLAH’TIR. BEN SIRTIMI ALLAH’A DAYIYORUM."

SORU : BU ARADA BABANIZDA MAVİ MARMARA'DA YARALANMIŞTI GALİBA?
CEVAP : EVET AMA KONUYLA...

SORU : SAĞLIĞI NASIL NELER YAPIYOR?
CEVAP : ELHAMDÜLİLLAH. RABBİM SELAMET VERSİN, HİDAYETTEN MAHRUM BIRAKMASIN İYİ İNŞAALLAH. İHH İLE BİRLİKTE GEZİYOR, ÇALIŞIYOR, KOŞTURUYOR. (BABAMIN İMAM OLDUĞUNU SALLAMIŞLAR YİNE MESELA)

PEKİ TEŞEKKÜR EDERİM DEDİ VE BENCE ARANIZDA İLETİŞİM SORUNU VAR FALAN DEDİ. BENDE EVET PEK YÜZE KARŞI KONUŞMAZLAR, ARKADAN KONUŞURLAR BUDA MAALESEF İLETİŞİMİ KOPARIYOR, HALBUKİ BEN DEFALARCA ANLATMA ÇABASI İÇERİSİNE GİRMİŞTİM DEDİM.BU ARADA KONUŞMALARI KIRPMADAN ÇARPITMADAN YAZARSANIZ GÜZEL OLUR DEDİM. BİZİM MEDYA BU TÜR OLAYLARA ELEŞTİREL BAKAR AMA İFADELERİNİZİ ANA HATLARIYLA ÖZETLEYEREK, Kİ TAKDİR EDERSİNİZ BU KADAR UZUN VERİLMEZ HABER, AYNEN YAZACAĞIMA SÖZ VERİYORUM DEDİ UĞURLADIK GİTTİ...

ŞİMDİ, ÖNEMLE BELİRTMEK İSTERİM Kİ:
BEN NE O'CUYUM NE BU'CUYUM... NE VAHHABİ, NE SELEFİ, NE MEALCİ, NE DE BAŞKA İSİMLERLE ÇAĞIRILAN GRUPLARDAN DEĞİLİM. BEN MÜSLÜMAN OLDUĞUNU İDDİA EDEN VE TESLİM OLDUĞU ZAT'IN EMİRLERİNE BOYUN EĞMEK ZORUNDA OLAN BİR MUVAHHİDİM İNŞAALLAH. DOLAYISIYLA BENİ KİMSE BİR YERE ÇEKMEYE VE BİR GRUBA DAHİL ETMEYE ÇALIŞMASIN. HELE Kİ HERHANGİ SİYASİ BİR OLUŞUMUN İÇERİSİNE. ÇÜNKÜ OY KULLANMAYIP TÜM SİYASİ DÜŞÜNCE VE GRUPLARDAN UZAK DURAN, BU BOZUK DÜZENE BOYUN EĞMİŞ HER GRUPTAN UZAK DURAN VE ALLAH'A SIĞINAN BİR KULUM. ZİRA HÜKÜMDE ALLAH'A ORTAK KOŞMAYA VE O'NUN HÜKÜMLERİNİN ZIDDIYLA HÜKMETMEYE MAHKUM EDİLMİŞ HİÇ BİR KİMSEYLE BİRLİKTE HAREKET EDEMEM VE YAPTIĞI İŞLERİ ONAYLAYAMAM. DOLAYISIYLA SADECE BİR MÜSLÜMAN OLARAK ANILMAK İSTERİM!!! BU YAPTIĞIMIN DA ÇOK FAZLA BÜYÜTÜLÜP ÖVÜLMESİNE ANLAM VEREMİYOR, ŞOVA DÖNÜŞMESİNDEN VE FARKLI ŞEYLERE VESİLE OLMASINDAN KORKUYOR VE YİNE ALLAH'A SIĞINIYORUM. BUNUN YAPILMASI GEREKEN DİĞER KULLUK BORÇLARINDAN BİR FARKI YOK. BUNUDA TEVAZUDAN SÖYLEMİYORUM. DİYORUM YA KORKUYORUM... YILLARDIR KENDİMCE HASSASİYETLE YAPMAYA ÇALIŞTIĞIM AMELLERİN , SERGİLEMEYE ÇALIŞTIĞIM AMA ÇOĞU ZAMAN BECEREMEDİĞİM MÜSLÜMANCA DURUŞUN BOŞA GİTMESİNDEN VE AYAĞIMI KAYDIRMASINDAN KORKUYORUM. BANA SADECE ŞAHİD OLUN VE DUA EDİN.

İNŞAALLAH HAYIRLARA VESİLE OLUR...

ÖVGÜLER YALNIZCA ALEMLERİN RABBİ OLAN ALLAH'A MAHSUSTUR...!!!

VESSELAM...
Allah svt razı olsun güzel paylaşım için. MaşaAllah ne güzel cevaplar vermiş! Allah cc yardım etsin, böyle insanların sayısını çoğaltsın inşaAllah..

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi atmiyormus dedim hani bundan dolayi laf edecek bi adam deilim zaten ama atmiyorlarmis dedim abi :)

akhi öyle bir cümle kurmussun ki beyin onu otomatikman atıyormuş diye tamamlıyo :D bende öyle anladım valla ... Her by konuya baktığımda da öyle okuyorum :)
Allah radı olsun

E Çevrimdışı

Ebû Ahmed

Üye
İslam-TR Üyesi
Az önce Timurtaş hocanın bir vaazında Hz. Peygamber'in (s.a.v.) borçlu olanın borcu ödenmedikçe namazını kıldırmadığını dinledim. Bununla ilgili hadis nerede geçiyor bilgisi olan var mı? Bir de bu meselede âlimlerin görüşleri nelerdir? Mevtânın yüklü bir borcu var ise durum nasıl olur? @Abdulmuizz Fida

Borcu olanın namazını kıldırmayan Peygamber'in (s.a.v) önüne gelenin namazını sorgusuz , sualsiz kıldıran tâbiileri! Durumumuz gerçekten vahim..