Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Köylüler Imamı Şikayet Etti: Ölenin Müslüman Olduğuna Dair Kefil Istiyor

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun bu imamdan.Bizim istediğimiz imam işte bu.Böyle imamların arkasında namaz kılarım.Lakin bununla birlikte yinede tağuti yemin olayını ve devlet imamlığını caiz görmem.O ayrı konu.Zaten tevhid yönünden bu düzeye geldiğine göre artık bir süre sonra devlet onu imamlıktan atacak böylece tağut rejimle bir bağı kalmayacaktır.Safların netleşmesi her zaman iyidir.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
başka siteye bakayım dedim bu haberle ilgili, çoğunluk adama devlet memuru deyip cenaze namazını kıldırmaya mecbur olduğunu maaş aldığını falan söylemiş.Subhanallah.Devlet imamlığı yapmanın ve bu işten maaş almanın zararlarından sadece biri.Bu zillete katlanmak durumunda kalıyor samimi kardeşler bile.Bu imam samimi bir kardeşimiz.Bu zillete katlanmamalı.Bu kafir ve mürted kişiler(yorumcular) istiyor ki ateist,komünist ve diğer kafir kişilerin bile cenaze namazı kılınsın.Dini oyuncak ettiler tamamen.Karşı çıkanlara(imamlara) da devlet memuru deyip hakaret ediyorlar ne güzel memleket be!

oz6ur Çevrimdışı

oz6ur

Üye
İslam-TR Üyesi
Helal olsun. Devlet adına çalışmasa daha güzel olurmuş.
Bugün benim iş yerine yakın olan camii gidiyorum bir suredir ama bugün resmen deli oldum hutbe'de devamlı Yunus Emre , rumi gibi zatlara atıfta bulunuyor sonra da tasavvuf müziği etkinliğine davet ediyor.
Sizce bu adamın arkasında namaz kılınır şimdi?

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün benim iş yerine yakın olan camii gidiyorum bir suredir ama bugün resmen deli oldum hutbe'de devamlı Yunus Emre , rumi gibi zatlara atıfta bulunuyor sonra da tasavvuf müziği etkinliğine davet ediyor.
ben olsam o imamın arkasında namaz kılmazdım

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi

Ebu's Suud Efendinin (Allah ona Rahmet etsin) fetvalarını hatırladım yine :)

oz6ur Çevrimdışı

oz6ur

Üye
İslam-TR Üyesi
ben olsam o imamın arkasında namaz kılmazdım
Hocam dediğim gibi bir suredir gidiyordum ama bugün resmen ne mal olduğu iyice ortaya çıkınca kalakaldım bir an çıkamadım. ama yok artik bu adamın ardinda namaz kılmayacağım inşallah.
Iş yerimde bir arkadaş var oda öğlenleri müezzinlik yapıyor kendisini uyardım bir daha namaz kılmayalım dedim bunun arkasında ama kendisi beni kale bile almadan he he deyip geçiştirdi kendisi fetocudur.
Cahille uğraşmak ne zormuş.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

o imam dediğiniz gibiyse bence kılınmaz.Çünkü tasavvufçu ve sapık akideli bir adam.Bunlardan uzak durun derim ben.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Böyle imamları elimizden geldiğince uyarmalıyız, yaptığının yanlış oldugunu dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmalıyız

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler bid'at sınırınız ne? Yeri gelmişken sorayım dedim ... veya bu konuda genel bir kaide var mı? Malum bu aralar kutlu bidat etkinikleri var ... hutbelerden davet ediyorlar ...

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler bid'at sınırınız ne? Yeri gelmişken sorayım dedim ... veya bu konuda genel bir kaide var mı? Malum bu aralar kutlu bidat etkinikleri var ... hutbelerden davet ediyorlar ...
Bidatın sınırını olur nebi sav buyuruyor her bidat dalalettir her delalet ateştir gine imam malik diyor o gün dinden olmayan bugünde dinden değildir

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
büyleleri olmasa kim olacak?laik imamlar olacak ve bizlerde neden toplum düzelmiyor diyeceğiz.Bu giderse yerine kızılay haftasını anlatacak imamlar gelecek,bunumu istiyoruz?
@Hattab Amedi ben laik devlet için imamlık yapmasaymış derken, bağımsız bir yerde çalışmış olsa daha iyi olurdu, bir vakıf veya özel, çünkü devlet onun bu görüşlerine katılırmı veya desteklermi sanıyorsun. Diyanetin değerlerine! aykırı adamın yaptığı. Diyanete kafa tutmak gibi bişey, namaz kılmayanın cenaze namazını kıldırmıyor adam, dinsiz teröristin bile namazını kıldıran imamlar varken.... Veya ölülere kuran okumamak TR'nin diyanetinde pek hoşgörüyle karşılanmaz diye düşünüyorum, hele hele Mevlüt'e filan karşı çıkmak ona hiç değinmiyorum bile. Bunları laik devlet KALDIRAMAZ!! Tabi bu benim şahsi düşüncem katılmak zorunda değilsin..

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bidatın sınırını olur nebi sav buyuruyor her bidat dalalettir her delalet ateştir gine imam malik diyor o gün dinden olmayan bugünde dinden değildir
Kendimi yanlış ifade ettim galiba ...

Yani bir bidat-ehli cemaati/imamı terk etmek için tahammül sınırlar(ınız) ne?
bu kadarı da fazla deyip sınırı zorladığınız an ....

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah gerçekten şaşırdım.İnandığını bu denli savunan bir imam.Kaç kişi var böylesi ,bırakın imam olduğu halde savunmayı normal hayatta hakkı gizlemeyen bir müslüman. Allah subhanehu ve teala yardımcısı olsun kardeşimin.Rabbim sayılarını artırsın böyle yiğit kardeşlerimin .Elhamdulillah benim imanımı artırdı.

I Çevrimdışı

islamicworld

Üye
İslam-TR Üyesi
"Kim küfür lafzı söylerse tekfir edilir." bunda hiçbir ihtilaf yoktur. Yazı ile söz arasında da ihtilaf diye bir mesele yok; dört mezhep imamına göre de karısının boş olduğunu okunur kağıda yazan kişinin hanımı boş olur. Takiyyenin kelime anlamı bellidir. Bu metnin neresini tevil edeceğiz, takiyye payı olduğunu iddia edeceğiz. Allah için imanda tevile gitmeyin, ebedi meselelerde dikkat edin.

Bununla beraber her memurun böyle metne imza atma zorunluluğu olmadığını işittim, yani tanıdıklar bana herkese böyle bir metin çıkarılmadığını söyledi. Allahualem