Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kafir Pyd'den "kuran Yakma" Projesi

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
https://www.facebook.com/demokrasi....1085944991163/668031333296619/?type=1&theater

10348364_668031333296619_7295141673565738711_n.png

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunların ne kadar aşağılık olduğu biliniyor zaten, bu tarz resimlerin yayılmasına izin vermesek daha iyi olur sanki.

facede yayınlamıştım,uyarını görünce aklım başıma geldide sildim. Allah senden razı olsun akhi
kafirlerin yaptığı miğde bulandırmakdan başka birşey değil. Allahın gazabı tüm azgın kafirlerin üzerine olsun

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunların ne kadar aşağılık olduğu biliniyor zaten, bu tarz resimlerin yayılmasına izin vermesek daha iyi olur sanki.
Küfrü yaymak maksadıyla bunların paylaşımı caizdir, bu sebeple Kuranda kafirlerin kıssası ve Allah hakkında fütursuzca konuşmaları anlatılır.

Müslümanların kafirlere olan öfkesini arttırıyorsa, müstehaptır bile..

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Küfrü yaymak maksadıyla bunların paylaşımı caizdir, bu sebeple Kuranda kafirlerin kıssası ve Allah hakkında fütursuzca konuşmaları anlatılır.

Müslümanların kafirlere olan öfkesini arttırıyorsa, müstehaptır bile..

Allahu alem akhi, biri Allah'a mahalle ağzıyla sövüyorsa onun küfür sözlerini nakletmek caiz olmayabilir, Kuran ezmek de Allahın kelamına sövmek sayılır.

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu alem akhi, biri Allah'a mahalle ağzıyla sövüyorsa onun küfür sözlerini nakletmek caiz olmayabilir, Kuran ezmek de Allahın kelamına sövmek sayılır.

Bu yanlış bir görüştür akhim, İslam devletinde bir kişi küfür ile irtidat ederse, şahit kişi kelimeyi aynı şekilde kadıya aktarmak zorundadır. Zira bahsedilen küfür sanılan şey başka dilde başka birşey olabilir. Veyahut bir grubun irtidat ettiğine inanırsan, fütursuz sözlerini aktarırsın. Tasavvufçuların -haşa- Allah hanımıma tecelli etti ..... gibi bir iğrenç sözleri, onların kötülüğünü izhar için ifade edilebilir.

Bilhassa hüdaparlı, akpli veya hdpliler gibi kendini İslama nispet ederek şirk işleyenlerin bu grupların gerçek yüzünü görmeleri açısından caiz olduğunu düşünüyorum, varsa biri ilimle çürütsün inşaallah

Allah en doğrusunu bilendir.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Bu yanlış bir görüştür akhim, İslam devletinde bir kişi küfür ile irtidat ederse, şahit kişi kelimeyi aynı şekilde kadıya aktarmak zorundadır. Zira bahsedilen küfür sanılan şey başka dilde başka birşey olabilir. Veyahut bir grubun irtidat ettiğine inanırsan, fütursuz sözlerini aktarırsın. Tasavvufçuların -haşa- Allah hanımıma tecelli etti ..... gibi bir iğrenç sözleri, onların kötülüğünü izhar için ifade edilebilir.

Bilhassa hüdaparlı, akpli veya hdpliler gibi kendini İslama nispet ederek şirk işleyenlerin bu grupların gerçek yüzünü görmeleri açısından caiz olduğunu düşünüyorum, varsa biri ilimle çürütsün inşaallah

Allah en doğrusunu bilendir.
Verdiğin örnekle konunun bi alakası yok. direk kafir bir gruptan bahsediyoruz. Kendini islama falan nispet etmiyor. Allaha da inanmazlar pkk-pyd. Kimsenin (kendilerinin dahil) böyle bir şüphesi yok ki acaba müslümanlar mı diye inansın insanlar. Herkes biliyor ki bunlar kafirdir. Tasavvufçular gibi değiller.
kendini İslama nispet ederek şirk işleyenlerin bu grupların gerçek yüzünü görmeleri açısından caiz olduğunu düşünüyorum demişsin de kuranı ayaklarının altında ezip kendini islama nispet eden gördün mü hiç? Şüpheli kişiler olsa göstermekte haklısın, bunlara müslüman diyenler olsa dersin ki bak bunlar müslüman değil kuranı ayaklarının altına alıyolar. Elin zerdüştü bunlar zaten Allah kuran tanımaz.
Ayrıca bi yönü de tasavvufçular falan demişsin, onların bi yanlışını göstersen sinir olurlar yaymandan. Bunlar öyle değil kendileri sosyal medyada yayıyorlar zaten. Sen de yayıyorsun bi yandan onların seveceği bi iş değil mi bu?

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Verdiğin örnekle konunun bi alakası yok. direk kafir bir gruptan bahsediyoruz. Kendini islama falan nispet etmiyor. Allaha da inanmazlar pkk-pyd. Kimsenin (kendilerinin dahil) böyle bir şüphesi yok ki acaba müslümanlar mı diye inansın insanlar. Herkes biliyor ki bunlar kafirdir. Tasavvufçular gibi değiller.
kendini İslama nispet ederek şirk işleyenlerin bu grupların gerçek yüzünü görmeleri açısından caiz olduğunu düşünüyorum demişsin de kuranı ayaklarının altında ezip kendini islama nispet eden gördün mü hiç? Şüpheli kişiler olsa göstermekte haklısın, bunlara müslüman diyenler olsa dersin ki bak bunlar müslüman değil kuranı ayaklarının altına alıyolar. Elin zerdüştü bunlar zaten Allah kuran tanımaz.
Ayrıca bi yönü de tasavvufçular falan demişsin, onların bi yanlışını göstersen sinir olurlar yaymandan. Bunlar öyle değil kendileri sosyal medyada yayıyorlar zaten. Sen de yayıyorsun bi yandan onların seveceği bi iş değil mi bu?

Müslümanların buğzu artıyor.
Sitede hüdapar ve akp tarzı oluşumların ziyaretçileri bilinçleniyor...

Kastım buydu.

Allah en doğrusunu bilendir...

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzatmayım istiyorum da hüdaparla akp ile ne alakası var konunun?

Hakkaten uzatıyorsun kardeş, basiretle okusan anlayacaksın.

Akp, hüdapar gibi kesimler pkkya yeterli derecede buğz etmeyip Kobaninin pydde kalması gerektiğine, devletin kafir kürtlere yardım etmesi gerektiği fikirlerine kapılıyorlar. Yine Hdpde namazlı! kesim pkknın İslama düşman olmadığını vs düşünüyor. Ben de gücüm yettiğince bu Kobanili köpeklerin gerçek yüzünü elimin altındaki sosyal medyada yaymaya çalışıyorum ki dini eksik yarım olan veya dini tam olup da vakıayı okumayanlar haberdar olsun diye.

Biiznillah, buradaki müslümanlar adına bu resim Kuranın izzetini düşürmemiş, bilakis imanlarını ve kafirlere buğzunu arttırmıştır.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakkaten uzatıyorsun kardeş, basiretle okusan anlayacaksın.

Akp, hüdapar gibi kesimler pkkya yeterli derecede buğz etmeyip Kobaninin pydde kalması gerektiğine, devletin kafir kürtlere yardım etmesi gerektiği fikirlerine kapılıyorlar.
İnsanlar bilmedikleri konuda konuşup,biliyormuş gibi yapmayı ne çok severler..Uzman gibi konuşup,ama malesef hiç bir şey bilmiyorsun,bu kadar bilgi kirliliğini nereden öğreniyorsunuz hayret..

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İnsanlar bilmedikleri konuda konuşup,biliyormuş gibi yapmayı ne çok severler..Uzman gibi konuşup,ama malesef hiç bir şey bilmiyorsun,bu kadar bilgi kirliliğini nereden öğreniyorsunuz hayret..

abi sen şahsen ediyor olabilirsin ama lider kadro biraz öyle gibi ama ben yine de pek bilmiyorum.

ama senin ve samimi kardeşlerin nefretini biliyoruz şahidiz.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi sen şahsen ediyor olabilirsin ama lider kadro biraz öyle gibi ama ben yine de pek bilmiyorum.

ama senin ve samimi kardeşlerin nefretini biliyoruz şahidiz.

Bu camia içinde pkk ve pydyi bırak sevmeyi,kalbinde bile sevgi besleyeni bulamazsın kardeşim..lider kadro dediklerimiz sadece kobanideki ışid saldırısında siviller için,yani kadın,bebek,yaşlıların öldürülmesini kınadılari,bu zaten olması gerekendir,pkkyi bu forumda benim kadar nefret eden kimsenin olmayacağına inanıyorum,lime lime etsem rahat etmem,ama kadınlarına(hiç bir şeyde rolü olmayan mazlum sivilleri kast ediyorum,yoksa şerefsiz ve namussuz ypgli militan kadınlara demiyorum)çocuklarına ve yaşlılara yönelik olabilecek bir saldırıyı asla tasvip etmem,bunu zaten dinimiz yasaklar,efendimiz savaşa gönderdiği mücahidlere bunu hatırlatır...kısacası abem,bilgi kirliliği var...
kaldıki konu niye buraya kaydı,anlamakta zorlanıyorum...kafir bir ypgli kuranı kerime basıyor,bunların öldürülmesini kimse kınamaz herhalde,kınayanda müslüman değil zaten..

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Gidip şirinlik adına Kobane başsağlığı dileyen kim? Oysa ortada sivil katliamı falan yokken, olsa bile düşman sivilden ayrılamıyorsa şer'an bu caizken! Resulullah sav, kadın çocuğun askerden ayrılamadığı zaman o iki grubun da öldürülmesine cevaz verdi!

أم السلام Çevrimdışı

أم السلام

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi
Dün video da gördüm arapça konuşuyor bu hanzir ve elinde Çakmak vallahi diyor birde

Üst Ana Sayfa Alt