Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslami Bilgi Yarışması: Bir Soru Bir Cevap

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer Ra. Şehid olmadan hemen önce kendisine kimi halife yapalim diye sorulduğunda yaşasaydı onu tavsiye ederdim dediği sahabe kim?

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bildiğim kadarıyla Ebu Ubeyde Bin cerrah yaşasaydi onu tavsiye ederdim diyo sonra Osman Ra. Abdurrahman Ra. Ve bir sahabenin isimlerini verip içlerinden birisini seçmelerini söylüyor Allahu alem Zübeyr bin avvam diğeri yanlış hatirlamiyosam

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Benim bildiğim kadarıyla Ebu Ubeyde Bin cerrah yaşasaydi onu tavsiye ederdim diyo sonra Osman Ra. Abdurrahman Ra. Ve bir sahabenin isimlerini verip içlerinden birisini seçmelerini söylüyor Allahu alem Zübeyr bin avvam diğeri yanlış hatirlamiyosam
Ahi Hz. Salim olması lazım Hz. Sâlebe değil. Yani internette salim sağ olsaydı işi şuraya bırakmazdım diyor okuduğum kaynak

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Nihavend Savaşı'nda İslam ordularının komutanı, Huneyn ve Tâif savaşlarına iştirak etmiş, şehadet haberi Hz Ömer'i radiyallahu anh ağlatan, kendisine valilik teklif ettiğinde bu tekliften kaçan bunun yerine mücahidlerin atlarının yularlarını tutmayı istediğini söyleyen, cihad aşığı sahabe kimdir?

Komutan Talut Çevrimdışı

Komutan Talut

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nihavend Savaşı'nda İslam ordularının komutanı, Huneyn ve Tâif savaşlarına iştirak etmiş, şehadet haberi Hz Ömer'i radiyallahu anh ağlatan, kendisine valilik teklif ettiğinde bu tekliften kaçan bunun yerine mücahidlerin atlarının yularlarını tutmayı istediğini söyleyen, cihad aşığı sahabe kimdir?
Numan bin Mukarrin.Doğru mudur ?

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt