Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İslâma Göre Saç Kesimi Nasıldır?

SalihBeratt Çevrimdışı

SalihBeratt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir çocuğa yapılan yanlış saç kesimi ile ve bu saçın düzeltilmesi ile alâkalı bir hadis var diye hatırlıyorum.

sorularlaislamiyet.com'dan şöyle bir hadis alıntılamak istiyorum:
"Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem başın bir kısmını tıraş edip bir kısmının (perçem olarak) bırakılmasını yasakladı." (Buhârî, Libâs 72; Müslim, Libâs 72, 113)

İslâm'da yasak olan tıraş şekilleri var mıdır? Ve varsa bunlar nelerdir?

Ve Resûlullah (s.a.v)'in tavsiye ettiği saç kesimi var mıdır? Varsa nasıldır? Ve bunu berberlere ne diyerek kendi saçımıza uygulatabiliriz?

4 mezhebin bununla alâkalı (varsa) hükümleri nelerdir?

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aklına gelen konuları soru olarak konu açmadan önce forumda bir arama yapınız.

Abdullah4 Çevrimdışı

Abdullah4

My leader is the Prophet, my Lord is Allah,
İslam-TR Üyesi
Bir çocuğa yapılan yanlış saç kesimi ile ve bu saçın düzeltilmesi ile alâkalı bir hadis var diye hatırlıyorum.

sorularlaislamiyet.com'dan şöyle bir hadis alıntılamak istiyorum:
"Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem başın bir kısmını tıraş edip bir kısmının (perçem olarak) bırakılmasını yasakladı." (Buhârî, Libâs 72; Müslim, Libâs 72, 113)

İslâm'da yasak olan tıraş şekilleri var mıdır? Ve varsa bunlar nelerdir?

Ve Resûlullah (s.a.v)'in tavsiye ettiği saç kesimi var mıdır? Varsa nasıldır? Ve bunu berberlere ne diyerek kendi saçımıza uygulatabiliriz?

4 mezhebin bununla alâkalı (varsa) hükümleri nelerdir?

Üst Ana Sayfa Alt