Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İmam Olmak İstiyorum, Caiz mi?

karafi Çevrimdışı

karafi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Esselamu aleykum ve rahmetullah. muvahhid abilerim hocalarım nasılsınız iyisiniz inş. Allah c.c sizlerden razı olsun site çok güzel birçok İslami sualin cevabı bu sitede mevcut.ben fussilet suresi 33. ayet gereği sadece müslüman ismini veriyorum kendime ama bu fikriyata selefi diyorlar yani selefiyim :)

benim bir sorum olacak ben şuanki sistemde İMAM olmak istiyorum HAK'kı haykırmak için eğer hakkı söyleyemeyeceksem de Rabbim bana imamlığı nasip etmesin dilsiz şeytan olmaktan Allaha sığınırım. benim asıl sıkıntım imam olduğum zaman nasıl bir yol yordam menhec izlemem lazım en basit toplu tesbihatin bidat olduğunu ilk geldiğim gün söylesem türkiyede ki insanların nasıl olduğunu benden iyi bilirsiniz. yani ilk önce bir insan(lar)a anlatılması gereken AKİDE TEVHİD olduğu için benim bazı ameli bidatlere ses etmeme gibi bir ruhsatım olabilir mi?

ayrıca bana imam olmak isteyen bu kardeşinize bir nasihat ederseniz de sevinirim. Rabbim davetinizi mubarek kılsın sizleri cennetiyle mükafatlandırsın.

esselamu aleykum ve rahmetullah.

siz küfürü kabul ederek hakkı haykırsanız ne olur ?veya hakkı haykırttırırlarmı? mesela 657. maddeyi inceledinizmi?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
siz küfürü kabul ederek hakkı haykırsanız ne olur ?veya hakkı haykırttırırlarmı? mesela 657. maddeyi inceledinizmi?

kardeş ne kadar keskin bir cümle yazmıssın. Sizin aklınıza gelmeyecek tevhidi eserleri türkçeye çeviren imam arkadaşım var. Birçok kitabı polenden çıktı. Altında 657'e tabii imam yazmıyor.
Demek ki istenince oluyormuş.

B Çevrimdışı

beraibnumalik

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş bu toplumda sıradan dini tebliğ eden insanlara iyi gözle bakılmıyor ama bir camide imam olurda dini tebliğ etmeye çalışırsan daha çok etkili olacağını düşünüyorum.

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
!sLaM4eVeR kardeş dogru diyor laik devlette imam diye sorgusuz cehennememi gidecek ben imama sordum imam olurken m.k ilkelerini koruyacam diye yemin ediyorlar daha sözümü bitirmeden sözümü kesti ve dedi ben ettim ama gönlümde islam var şeriat var. yani ark dedigi gibi imamlar azda olsa toplumda dinleniyor imam olarak şeriatı daha rahat anlatırsın.birde dünyada şeriat ülkesi göster gösteremezsin iran cumhuriyet şeriat , suriye işgalcileri destekliyor bumu ŞERİAT ? gerçek ŞERİAT inş gelecek ....!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
SORU:

Esselamu aleykum ve rahmetullah, Sayın hocam. Allah c.c sizlerden razı olsun site çok güzel birçok İslami sualin cevabı bu sitede mevcut.

Ben fussilet suresi 33. ayet gereği sadece müslüman ismini veriyorum kendime ama bu fikriyata selefi diyorlar yani selefiyim

Benim sorum şu, şu anki sistemde İMAM olmak istiyorum HAK'kı haykırmak için eğer hakkı söyleyemeyeceksem de Rabbim bana imamlığı nasip etmesin dilsiz şeytan olmaktan Allaha sığınırım. Benim asıl sıkıntım imam olduğum zaman nasıl bir yol yordam menhec izlemem lazım en basit toplu tesbihatin bidat olduğunu ilk geldiğim gün söylesem Türkiye de ki insanların nasıl olduğunu benden iyi bilirsiniz. Yani ilk önce bir insan(lar)a anlatılması gereken AKİDE TEVHİD olduğu için benim bazı ameli bidatlere ses etmeme gibi bir ruhsatım olabilir mi?

Ayrıca bana imam olmak isteyen bu kardeşinize bir nasihat ederseniz de sevinirim. Rabbim davetinizi mübarek kılsın sizleri cennetiyle mükafatlandırsın.

esselamu aleykum ve rahmetullah.

Cevap:

[D]16940[/D]

?mam Olmak ?steyene Tavsiyeler - Abdullah Yolcu Audio - ilahi dinle,islami Videolar - Dini Videolar, klipler-ezgiler, kuran dinle

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
RABBİM muvaffak kılsın kardeşim

Vallahi şuan daha iyi anlaşılıyor neden tevhid ehli imamların olmaması yapılan yorumları görünce

Cuma namazı veya cemaatle namaz kılmak için tevhid ehli imam arar olduk :(

siyahsancak ahi inşaALLAH yolun bizim bu tarafa düşerde sohbetlerine geliriz inşaALLAH

Üst Ana Sayfa Alt