Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Atatürk’ün gazetesi “Hâkimiyet-i Milliye” matbaasında Ağustos 1928’de basılan “Türk’ün Yeni Amentüsü”:

“Kahramanlık örneği olan ve vatanın istiklalini yoktan var eden Mustafa Kemal’e, onun cengâver ordusuna, yüce kanunlarına, mücahid analarına ve Türkiye için ahiret olmadığına iman ederim. İyilik ve fenalığın insanlardan geldiğine, büyük milletimin medeni cihanda en büyük mevki kazanacağına, hamaset destanlarıyla tarihi dolduran kudretli Türk ordusunun birliğine ve gazinin Allah’ın en sevgili kulu olduğuna kalbimin bütün hulusuyla şahadet eylerim.”

Aka Gündüz:

“Atatürk’ün tapkınıyız!…Her şeyde Atatürk, Yerde O! Gökte O! Denizde O! Var da O! Yok da O! Her şeyde O! Atatürk! ...Yerdedir, göktedir, sudadır, alandadır, diktedir, pusudadır. Görünmezi görür! Bilinmezi bilir! Duyulmazı duyar! Sezilmezi sezer, ezilmezi ezer! Her şeyde Atatürk! Elimizi yüzümüze, gönlümüzü özümüze kapıyoruz. Biz sana tapıyoruz! Biz sana tapıyoruz! ...Varsın, Teksin, Yaratansın! Sana bağlanmayanlar utansın!”

Celal Nuri Bey’in Amentüsü:

“İnandım, iman getirdim Halk Fırkası’na (CHP), Halk Fırkası’nın mebuslarına, mebusların yapacağı kanunlara, naşir-i efkârı olacak (fikrini yayacak) gazetelere, inanıp inanmayanlar için er-geç bir yevmi sual (sual günü) geleceğine inandım.”

Yusuf Ziya Ortaç:

“Atatürk’e Ekber!

Atatürk’e Ekber!

Ancak O var: Atatürk!

Evliya odur, peygamber odur, sanatkâr Atatürk,

Tarihe hâkim, zekâya önder, doğma serdar Atatürk,

Bunları geçti insan büyüğü: Kendi kadar Atatürk!”

Behçet Kemal Çağlar:

“Kaç yıldır Türkçeydi, Tanrı’nın dili;

İnsana ne ilah, ne de sevgili

Ne de ana-baba aratıyordu:

Her an yaratıyor, yaratıyordu,

Birlikti gönüller ona imanda

O ateş yanardı, her damla kanda…”

Osman Nuri Çerman:

“Atmosferde rüzgâr, denizlerde dalgalar, akarsularda çağlayanlar, Arz’da volkanlar ve lavlar, nasıl bir Tanrı kudretiyse, vatan kurtaran Atatürk’ün ağzından çıkan sözler de bir Tanrı buyruğudur. Türkçe Kuran okur gibi, onu da oku!…Tekrar oku ve herkese okut! …Öğret!…Anlat… Yaz, yazdır, yay, yayınla! …Kutsal kitapların ruhundan ayrı olmayan Kemalizm prensipleri, vatansever Türk’ün inanı, ibadeti, medeniyeti, istiklali ve istikbalidir!”

Ali Hadi:

“Atatürk senin için ölüm yoktur. Olamaz! Sen Türk’ün Tanrısısın! Tanrı hiç ölür mü?”

İlhami Bekir:

“İlk adam, mavi gözlerle baktı toprağa,

Toprağın haritasını çizdi bayrağa;

Allah değil, o yazdı alın yazımızı.”

Nakil Kürsüsü'nden alıntı.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tumblr_o7y62f2ApK1ujmvy2o1_500.jpg

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nk1mgQ.jpg

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Babamın yıllar önce yaşadığı bir olayı bize anlattığında çok hoşumuza gitmişti..

Babam eskiden inşaatçıydı bir adamın evine gitmişler adam kapının tam üstüne kocaman bir nazar boncuğu asmış.
O nazar boncuğu o zamanın parasıyla bâyâ pahallıymış tabi.
Babam ilk defa öyle birşey gördüğünden "Bu nedir?"demiş.
adamda "nazar boncuğu daireyi yeni yaptırdım bu işte nazardan,beladan,kötü gözden koruyacak evimi" demiş.
Babam o zaman daha Müslüman olmamasına rağmen kafası yatmamış tabi işini yaparken nazar boncuğunu almış bilerek yere atmış,kırılmış. adam" neden yaptın,niye kırdın"derken babamda "bu daha kendini koruyamıyor senin evini nasıl korusun" demiş adamda hak vermiş

Furkan el turki Çevrimdışı

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Babamın yıllar önce yaşadığı bir olayı bize anlattığında çok hoşumuza gitmişti..

Babam eskiden inşaatçıydı bir adamın evine gitmişler adam kapının tam üstüne kocaman bir nazar boncuğu asmış.
O nazar boncuğu o zamanın parasıyla bâyâ pahallıymış tabi.
Babam ilk defa öyle birşey gördüğünden "Bu nedir?"demiş.
adamda "nazar boncuğu daireyi yeni yaptırdım bu işte nazardan,beladan,kötü gözden koruyacak evimi" demiş.
Babam o zaman daha Müslüman olmamasına rağmen kafası yatmamış tabi işini yaparken nazar boncuğunu almış bilerek yere atmış,kırılmış. adam" neden yaptın,niye kırdın"derken babamda "bu daha kendini koruyamıyor senin evini nasıl korusun" demiş adamda hak vermiş:D
vay be adam müslüman olmasa bile fıtrat üzere davranmış, iyiki ev sahibi ile kavga etmemişler bide pahalıymış baksana nazar boncuğu...
aslında öyle şeyler şeytanın daha çok hoşuna gider, nitekim kafir olan cinler şeytandır varsayımı ile hareket edersek evde de daha fazla huzursuzluk oluşturur, çünkü onu kapına astığında Allahı bırakıp o nzar boncuğunun seni musibetlerden koruyacağını snarak itikadını zedeliyorsun...

Bunlar Rabbinin sana bildirdigi hikmetlerdir.
Sakin Allah'la beraber baska bir ilah edinme.
Yoksa kınanmış ve kovulmuş olarak cehenneme atılırsın. isra, 39

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
vay be adam müslüman olmasa bile fıtrat üzere davranmış, iyiki ev sahibi ile kavga etmemişler bide pahalıymış baksana nazar boncuğu...
aslında öyle şeyler şeytanın daha çok hoşuna gider, nitekim kafir olan cinler şeytandır varsayımı ile hareket edersek evde de daha fazla huzursuzluk oluşturur, çünkü onu kapına astığında Allahı bırakıp o nzar boncuğunun seni musibetlerden koruyacağını snarak itikadını zedeliyorsun...

Bunlar Rabbinin sana bildirdigi hikmetlerdir.
Sakin Allah'la beraber baska bir ilah edinme.
Yoksa kınanmış ve kovulmuş olarak cehenneme atılırsın. isra, 39
Sadakallahü'l-Âzim

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gozleme yapıp satıyorlar , cihad ediyoruz diyorlar
Dergaha gidiyor cihad ediyoruz
Seyhın altındaki hyaaafendu demis ki ,
Kırkında vahhabiligi bırakıp bize baglanır..
Naksiler beni delirtti:suspus:
Demekki annenin tarikati hâlâ senden ümid kesmemiş? Adamlarda demekki son bi ümid, son bi çırpınış...Bu kızı vehhabilikten çevirebilir miyiz? Boş ver yaaa, salla gitsin...Benim gittiğim eski sapık gruplar da bana sapık diyormuş, haberi ara ara bana geliyor. Sapık olanlar bana sapık dediğine göre elhamdülillah sapık değilim diyorum, çünkü matematikte eksiyle eksinin çarpımı artı yaa, ordan pay biçiyorum...

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onları görmüyorum..
Ama onların butun gundemi ben..
Toplumu bilinclendiriyorlar , ben hususunda .
Tehlikeli madde gormus gibi
hatimler indirip okuyorlar
Bunca yıl zor sabrettim , adamlar oturdugu yerden benim etrafla gòrusmemi engelliyor yaklaşanları ikaz ediyor herkezi bana karsî korkutuyor ki
Kimse bana inanmasın
Seyhin benmle ne alıp veremedigini biliyorum karsisina cıkıp ona iki cumle kurmayi cok isterim vazgeciyorum
Bu seferde vahhabiler saldirdı dicek
Serlerinden Allaha sıgınıyorum

Üst Ana Sayfa Alt