Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Aşcılık mi ilahiyat mi ikisi arasinda karasiz kaldim. Benden ilim erbabi olmaz diye aşcilik yazdim. Ki yemek de yapamiyorum oyle. Daha bi fecaat.
Diyetteyim diye de zaten bu gece ruyamda pasta yedim ağladim. Sonra bi daha yedim.
Nolcak benim bu beyhude hayatim cünlük.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanın Allah azze ve celleye kendini en yakın hissettiği an , ne yapacağını bilemediği , eldeki imkanlar ile her şeyi yaptığı ama genede hala bir şeyler yapabilirmiyim diye düşündüğüb ama yapacak bir şey bulamadığı andır.
Sonra rabbine döner “bir yol göster Allahım” diye dua edersin , yardım et dersin , bu klasik namaz sonrası yada dua etmek için edilmiş bir dua değil, tek çarenin Rabbin olduğunu iyice idrak edebildiğin anlardandır.
Yol göster Rabbim bana ve bütün müslümanlara , sen yardımını esirgeme sen rahmetinle kuşat bizi Rabbim…

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Çok merak ettiniz nerede bu alketa diye hemen bildiriyorum sakin olalim.

Araplar ve özbeklerle kaplıca modundayim arkadaşlar.
(Biraz hava atmak istedim. Umarım atmışımdır. )
Ozbek ablalarin bizden ve araplardan farkı bi suru altin dişlerinin olması. :D
Ek olarak havuzun 90 cmlik boy kisminda havuzun simidine 3 teyzenin tutunup boğulma tehlikesi atlatmasi ayri bir olaydi.
Ayagini yere bassa su beline gelicek ama iste su korkusu ayri bi olay.
Bi kaşık su da insan boğulabilirmiş.

Simdi bir kariş kum bulup geleneksel islam tr buradaydi yazicam :D

Işte böyle.

( simdi biri cikar ve dunyada tatil yapan diye bir nasihat firlatir kafama )

20220919_122326.jpg

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Çok merak ettiniz nerede bu alketa diye hemen bildiriyorum sakin olalim.

Araplar ve özbeklerle kaplıca modundayim arkadaşlar.
(Biraz hava atmak istedim. Umarım atmışımdır. )
Ozbek ablalarin bizden ve araplardan farkı bi suru altin dişlerinin olması. :D
Ek olarak havuzun 90 cmlik boy kisminda havuzun simidine 3 teyzenin tutunup boğulma tehlikesi atlatmasi ayri bir olaydi.
Ayagini yere bassa su beline gelicek ama iste su korkusu ayri bi olay.
Bi kaşık su da insan boğulabilirmiş.

Simdi bir kariş kum bulup geleneksel islam tr buradaydi yazicam :D

Işte böyle.

( simdi biri cikar ve dunyada tatil yapan diye bir nasihat firlatir kafama )

Ekli dosyayı görüntüle 29926
Sen böyle aniden kaybolunca bizde sandık ki Alketa gidip bi yemek kursuna yazıldı ve herzamanki atılganlığıyla ve hocanın gözüne girmek için herkese yemek yapıp kursun tamamını hastanelik etti )))

Oyyy kıyamam şaka şaka. :love:

Valla iyi geziyon bizim yerimize de gez bacım, malum biz 5 senedir memlekete hasretiz. (90 cm’lik havuza bile razıydık) ))) Gerçi ben suyu pek sevmem bi Sivas köftesi yiyeydik yeterdi be :)

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Ne güzel bir forum sitesi uzun yıllardır faliyet gösteren ve Tevhid çizgisinden ilerleyen temiz ve kullanışlı bir site keşke daha önce keşfetseydim :)

Aynen öyle kardeşim yıllardır onun için bu forumdayiz çünkü burada zevzeklik yok boş muhabbet yok herkes aklı başında saygılı insanlar ve İslam'ı ciddiyetle yaşayan dürüst insanlar benim bu siteden başka hiçbir site yada forumda işim olmadı yıllardır ayrılmadan bulundugum tek platform diyebilirim aramıza hoşgeldin...

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Düşünsenize, yarın güneş batıdan doğuyor ve herkes aniden tövbe ediyor ve Müslüman olmayanların tövbeleri kabul edilmiyor. Bu kesinlikle yıkıcı olurdu. Ortaya çıkacak kaosu hayal edin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Sen böyle aniden kaybolunca bizde sandık ki Alketa gidip bi yemek kursuna yazıldı ve herzamanki atılganlığıyla ve hocanın gözüne girmek için herkese yemek yapıp kursun tamamını hastanelik etti )))

Oyyy kıyamam şaka şaka. :love:

Valla iyi geziyon bizim yerimize de gez bacım, malum biz 5 senedir memlekete hasretiz. (90 cm’lik havuza bile razıydık) ))) Gerçi ben suyu pek sevmem bi Sivas köftesi yiyeydik yeterdi be :)

Yani hastanelik edebilme potansiyelim var. Gaza gelip hojaam biliyom ben bunu yaa deyip Allah askina bi tadin cok guzel oldu deyip milleti yemekten de sogutabilirim.
Ama bekle sivas küftüsünü üstün yeteneklerimle yorumlayip dunya mutfağına sokacağım adini vericem kufteye :D

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Laik bir atatürkçü ile münazara ediyoruz diyorki laiklik dinsizlik değildir din ile devlet işlerinin ayrı tutulmasıdır çünkü laiklik hem devleti hemde din gibi kutsal bir inancı korur diyor... Söylediği sözün anlamı aslında şu Allahın devlet yönetimi ile ne işi olur Allah rızkı verir iyiliği emreder ama dünya işlerimize karışamaz diyorlar..
Namaz kılıp bu düşüncede olan insanlar var tekfir edincede bir tek senmi müslümansın diyorlar..:

Şeriatı kabul etmeyip veya çağ dışı görüp bu hükümlerin günümüz için sadece bir misal olduğunu söyleyenler en azılı kafirdir bu Kur'anın bir kısmını inkardır ayrıca Kur'anın tamamını inkar eden bir kafirden bile daha şiddetli azap edeceğini söylüyor Allah ayette...

29929

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Yani hastanelik edebilme potansiyelim var. Gaza gelip hojaam biliyom ben bunu yaa deyip Allah askina bi tadin cok guzel oldu deyip milleti yemekten de sogutabilirim.
Ama bekle sivas küftüsünü üstün yeteneklerimle yorumlayip dunya mutfağına sokacağım adini vericem kufteye :D
Helal sana bee (y) bitanesin sen:love: sana inanıyorum yaparsın sen.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İranın şeriatla yönetildiğini sanan din düşmanları şeriatın daha ne olduğunu bilmeden twitterdan gene saldırıya geçmişler saçı gözüktü diye şeriatta kimse öldürümez cezasıda yoktur en fazla günaha girer ama islama saldırmak için bahane arıyorlar öyle ifadeler varki okumaya çekiniyorum şeriat Allahın hükümleri demektir..Şeriata haşa kahrolsun demek Allaha meydan okumak demektir helak olmayı sonuna kadar hak eden bir ülkeyiz malesef..
İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizide helak edermisin Allahım.? :(

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İranın şeriatla yönetildiğini sanan din düşmanları şeriatın daha ne olduğunu bilmeden twitterdan gene saldırıya geçmişler saçı gözüktü diye şeriatta kimse öldürümez cezasıda yoktur en fazla günaha girer ama islama saldırmak için bahane arıyorlar öyle ifadeler varki okumaya çekiniyorum şeriat Allahın hükümleri demektir..Şeriata haşa kahrolsun demek Allaha meydan okumak demektir helak olmayı sonuna kadar hak eden bir ülkeyiz malesef..
İçimizdeki beyinsizler yüzünden bizide helak edermisin Allahım.? :(

Mubarek bu sosyal medya kullanmaya nasıl sabrediyorsunuz yahu,hele bir de twitter,sabrınıza hayranım :)

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
itikaden nirvanaya ulaştım sanırım. müslümanım diyen herkesi kardeşim olarak görüyorum. rabıta yapan sofiler, labbaik ya hussain diyen şiiler, aşırı tekfir hastaları.. hepsi kardeşim

Üst Ana Sayfa Alt