Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mubarek bu sosyal medya kullanmaya nasıl sabrediyorsunuz yahu,hele bir de twitter,sabrınıza hayranım :)

Valla abi Twitterı onlara bırakmamalıyız aynen dediğin gibi gerçekten sabır isteyen bir mecra kemalist din düşmanları İslama çok ağır şekilde saldırıyorlar bunlara sosyal medyayı dar etmek lazım bazen benimde sabrım taşıyor ama haklı olduğum gerçeğide onlara karşı mücadele etme azmimi güçlendiriyor..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
itikaden nirvanaya ulaştım sanırım. müslümanım diyen herkesi kardeşim olarak görüyorum. rabıta yapan sofiler, labbaik ya hussain diyen şiiler, aşırı tekfir hastaları.. hepsi kardeşim
Ahıskalı; bu yazın senin ayarlarının bozulduğunu, bunu da musallat olan cin / büyü sonucu seni vesveselerle veya psikolojik olarak saptırdığını
ya da gerçekten bilerek ve azmederek Ehl-i sunnetten çıktığını
dolayısıyla her halûkârda sapıttığını üzülerek görmüş bulunduk.

Rabb'im (c.c.) sana şifa versin, seni sırat-ı mustakime döndürsün ve ayaklarını sabit kılsın. Aksi taktirde muslumanları senin şerrinden muhafaza buyursun.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
itikaden nirvanaya ulaştım sanırım. müslümanım diyen herkesi kardeşim olarak görüyorum. rabıta yapan sofiler, labbaik ya hussain diyen şiiler, aşırı tekfir hastaları.. hepsi kardeşim
Bunlar tehlikeli ifadeler abim dikkat etmelisin öyle sözler varki kişiyi bilmeden islam dairesinden çıkartır..Eğer cin musallatın var ise yardımcı oluruz Allahın izni ile...

Yanlış anlama beni ama mesajını ilk okuyunca aklıma şu hadis geldi nedense..

Ahir Zamanda fitne o kadar yaygın olacak ki, kişi bu fitneler yüzünden sabaha mümin, akşamına kafir olacak..

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
29941

5 aydan sonra F-16 simülasyonu olan Falcon BMS'i kullanmak. AGM-65 ile Radarı bombalamak (NOT: Oyun değildir, Operasyonel Amacıyla kullanılan Simülasyondur ve gerçek F-16'nın fonksiyonuyla birebir aynıdır.)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Garıb bır zamandayız hersey cok tuhaf ya hep boyleydı yada ben yenı farkettım kuşların bıle sesi kesilmiş.
İnsanlar zaten ayrı bır mesele.
Ya rabbi bizi yolundan saptırma ayaklarımızı kalplerimizi dogru yolun uzere kıl bızı sasırmışlardan eyleme amin.

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
朝起きるのは辛いですね (Asa okiru no wa tsuraidesu ne )

朝起きる ( asaokiru "kalkmak" (sabahları) "きる" "kiru" yani etmek edilmek fiilinden gelir)

辛いですね

Bu cümle iki fiilden, 辛い (karai, "zor olmak" anlamına gelir) ve する (suru, "yapmak" anlamına gelir) ve bir zamirden, ね (ne, "doğru mu?" anlamına gelir) oluşur. Yani çeviri "sabahları kalmak zor" cümlesi olacaktır.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
@Ümmü Yasir abla.
Sana son eserimi gostermek istiyorum

Bir kurabiye ne kadar yayilabilirse o kadar yayilim gosterdi
Bununla kalmadi
Cikolatali ve findikli olmasi gereken kurabiyem
Sanki ergenliğe girmis de sivilce cikartiyomuş gibi oyle korkunc bi goruntu.
Hassas terazi ile gramaj gramaj yaptim da
BEN YINE NEYI YANLIS YAPTIM ABLAAĞ

20220927_202409.jpg

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
@Ümmü Yasir abla.

Bununla kalmadi

Ekli dosyayı görüntüle 29960
)))) Allah senin iyiliğini versin yaa..Canım sen Türk kurabiyesi değil, Danimarka’nın meşhur kahve yanında çok sevilen “brunkage”sini yapmışsın, Google’dan bak istersen. Eline sağlık aynısı olmuş(y):)

Hem sen her alanda mükemmel olursan başkalarına yazık olmaz mı :) Bide böyle düşün:love:

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
)))) Allah senin iyiliğini versin yaa..Canım sen Türk kurabiyesi değil, Danimarka’nın meşhur kahve yanında çok sevilen “brunkage”sini yapmışsın, Google’dan bak istersen. Eline sağlık aynısı olmuş(y):)

Hem sen her alanda mükemmel olursan başkalarına yazık olmaz mı :) Bide böyle düşün:love:

Hemen bakayim
Yanlislikla ne yapmisim
Brunkage yaptim der hava atarim :D

.
Hic aklima gelmedi ya doğru
Her konuda mukemmel şahene ultra super mix yetenekli olamam ya
Nazarlik olsun bu da :p

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Ümmü Yasir abla.

Bununla kalmadi

Ekli dosyayı görüntüle 29960
Sahra çölünde kaybolmuşum yolumu bulmak için bir iz arıyormuşum der gıbı )dd

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
HER SEY COK PAHALI ARKADASLAR
BILIYORUM SIZ DE BILIYORSUNUZ DILE GETIRMEK ISTEDIM YINE DE.
HER SEY AMA HER SEY
HEPHERŞEY COK PAHALI.
12 ŞERLI GRUPLAR HALINDE 1000 TLDEN
KISIR GÜNÜ GIBI GUN TERTIPLEYIP
HER AY BIRIMIZE VERELIM
12 BIN EDER YA SIRASI GELEN ALIR
KAPAKLI LEĞEN ALMAM LAZIM BENIM
PARAM YOKJAJSHBSHD

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
HER SEY AMA HER SEY
HEPHERŞEY COK PAHALI.
HER AY BIRIMIZE VERELIM
PARAM YOKJAJSHBSHD

Buyuk tusla yazdim evet biliyorum farkindayim
Minnak bir histerik kriz gecirdim 3.5 saniye kadar.
Bugun birbirimizi idare etmezsek halimiz nice olur ey forum-i cemaat.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HER SEY AMA HER SEY
HEPHERŞEY COK PAHALI.
HER AY BIRIMIZE VERELIM
PARAM YOKJAJSHBSHD

İşten çıktım abla bea,yoksa bi 2000 ateş ederdim sana :cautious:

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bi keresinde bir iğne beni 3 gün uyutmuştu, şuan 18 saat uyuyorum kesmiyor. Kış da yaklaşıyoken bir kış uykusu iyi gider diye düşünüyorum.

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye de özelikle genç kesimde Tevhidi bir uyanış var bu bazılarının zoruna gidiyor ve bizlere her türlü iftirayı atıyorlar ben 25 yaşındayım Allah şükürler olsun 16-17 yaşlarında Tevhidi öğrendim 20 yaşında ise mustafa palabıyık hocamız sayesinde rukye ilmine vakıf oldum elimden geldiğince bu davaya katkıda bulunuyorum Allah Tevhidi çok daha güzel şekilde haykıran hocalar çıkarsın inşallah malesef bu ülkede hakkı anlatmak çok zor damga vurup zulüm ediyorlar...

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah sana hastalık bırakmayan şifa versin kardeşim.
Ama MaşaAllah zaten sen çok yol kat etmişsin, hocamız ve Muhacir kardeşimle irtibatta olman çok güzel, zaten Asperger sendromu olman nedeniyle az kişiyle muhatap olman senin lehine, Allahu alem.

Kendin için endişelenmen de kötü değil aksine keşke herkeste o hassasiyet olsa…vallahi herkesin herşeyi boşverdiği bu zamanda ahiret endişesi taşıyan kaç kişi var ki:(( arkasında “umarım Allah beni affeder” demen de korku ile ümit arasında olduğunu gösteriyor ki zaten Allah Rasulu sav de bunu tavsiye ediyor.

Ha şunu da unutma, burda kimse sana bize niye böyle şeyler dedi diye ne küser ne de kırılır Allah’ın izniyle.

Son olarak: mecbur kalmadıkça ilaç kullanma inşaAllah, çünkü hastalığın öyle ileri seviyede gibi gözükmüyor. Sabah-akşam zikirlerine devam et faydasını göreceksin biiznillah. Ablam dediydi dersin )

Rabbim her konuda yardımcın olsun (amin)
Abla hakkınızı helal edin lütfen ama soracağım tek bir soru var. Aspergerli olduğum için arkadaş edinmemde bir sakınca var mı ? Yoksa hiç mi edinmeyeyim? Tavsiyenize ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Sosyal medyanin kusursuz dunyasinda tek beceriksiz benmişim gibi hissediyorum bazen. Bazen değil de çoğunlukla.

Bugun ne yapmamamliyiz konusunda ornek vericem kardeşkalarım.

Misal eksi mayali ekmek hazırladınız, ama fakir oldugunuz icin kapakli dokum tenceriniz yok
Benim gibi baska bir tencereye yagli kagit serip hamuru yerlestirdiniz ama tencere kapaklariniz cam ve plastik bilmem ne maddeli kulplu
Kulbu yanmasin diye folyo ile sardiniz.

Denendi işe yaramadı, kulbum eridi.
Bir kismi da folyoda kaldi

20221001_201049.jpg

Ayrica tariflerde kapagi kaldirin dediklerinde zamanlama hatasi yaptim sanirim ekmegim söndü.

Pismis halini de yureğim el verirse atacam.
Yok atma elini etegini cek bu islerden yeter de diyebilirsiniz.

Asiri zekali oldugumu soylemiş miydim ben yav :cry:

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
A
Sosyal medyanin kusursuz dunyasinda tek beceriksiz benmişim gibi hissediyorum bazen. Bazen değil de çoğunlukla.

Bugun ne yapmamamliyiz konusunda ornek vericem kardeşkalarım.

Misal eksi mayali ekmek hazırladınız, ama fakir oldugunuz icin kapakli dokum tenceriniz yok
Benim gibi baska bir tencereye yagli kagit serip hamuru yerlestirdiniz ama tencere kapaklariniz cam ve plastik bilmem ne maddeli kulplu
Kulbu yanmasin diye folyo ile sardiniz.

Denendi işe yaramadı, kulbum eridi.
Bir kismi da folyoda kaldi

Ekli dosyayı görüntüle 29968

Ayrica tariflerde kapagi kaldirin dediklerinde zamanlama hatasi yaptim sanirim ekmegim söndü.

Pismis halini de yureğim el verirse atacam.
Yok atma elini etegini cek bu islerden yeter de diyebilirsiniz.

Asiri zekali oldugumu soylemiş miydim ben yav :cry:
Allah için atma foto falan çek elini eteğini bu işlerden kabul et artık olmuyor olmuyoooor
:ROFLMAO:

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Abla hakkınızı helal edin lütfen ama soracağım tek bir soru var. Aspergerli olduğum için arkadaş edinmemde bir sakınca var mı ? Yoksa hiç mi edinmeyeyim? Tavsiyenize ihtiyacım var.
Estağfirullah güzel kardeşim. Ben psikolog değilim lakin asperger hakkında bildiğim bir ‘empati eksikliği’ olduğu ve bu da zannımca arkadaş edinirken seni zorlayabilir. Sadece senin açından değil karşı taraf açısından da üstünde düşünülmesi gereken bir konu, çünkü senin davranışın/yanlış anlaman karşındakini senin tahmininden çok fazla etkileyebilir…

Bu hastalık başkalarını anlamayı ve hisleri ifade etmeyi zorlaştıran bir hastalık. Yani bu senin diğer insanları anlamanı zorlaştırıyorsa dikkat etmelisin. Birde şu var asperger olan kişi herkesi kendi gibi düşünüyor zanneder, eğer sende de durum böyleyse yine dikkatli olmanı tavsiye ederim.

Kendini ifade etmede çok başarılı olduğunu düşünsem de başta da dediğim gibi psikolog değilim ve bu konuda bilgim sınırlı.

Sana arkadaş edin veya edinme diyecek kadar ilime sahip değilim malesef. Ama yazdıklarımı bir düşün ve eğer mümkünse bu konuda bir uzmana danış ki sonunda ne sen üzül ne de karşındaki şahıs/şahıslar üzülsün. Rabbim sana doğru kararlar verdirsin inşaAllah. (Amin)

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Estağfirullah güzel kardeşim. Ben psikolog değilim lakin asperger hakkında bildiğim bir ‘empati eksikliği’ olduğu ve bu da zannımca arkadaş edinirken seni zorlayabilir. Sadece senin açından değil karşı taraf açısından da üstünde düşünülmesi gereken bir konu, çünkü senin davranışın/yanlış anlaman karşındakini senin tahmininden çok fazla etkileyebilir…

Bu hastalık başkalarını anlamayı ve hisleri ifade etmeyi zorlaştıran bir hastalık. Yani bu senin diğer insanları anlamanı zorlaştırıyorsa dikkat etmelisin. Birde şu var asperger olan kişi herkesi kendi gibi düşünüyor zanneder, eğer sende de durum böyleyse yine dikkatli olmanı tavsiye ederim.

Kendini ifade etmede çok başarılı olduğunu düşünsem de başta da dediğim gibi psikolog değilim ve bu konuda bilgim sınırlı.

Sana arkadaş edin veya edinme diyecek kadar ilime sahip değilim malesef. Ama yazdıklarımı bir düşün ve eğer mümkünse bu konuda bir uzmana danış ki sonunda ne sen üzül ne de karşındaki şahıs/şahıslar üzülsün. Rabbim sana doğru kararlar verdirsin inşaAllah. (Amin)
Allah razı olsun abla. Allahım sizi sıratı mustakim olan yolundan şaşırtmasın. Sağolun. Ne yazık ki empati kuramıyorum. Bu nedenle arkadaşlık kurmakta aşırı zorlanıyorum. Fakat beni ben olduğum için kabul eden seven bir arkadaşım var. Maalesef herkesi kendim gibi düşünüyorum, konu açmakta aşırı zorlanırım tekdüze (monoton) konuşurum. Yani dediğiniz gibiyim.

Rabbim sizden razı olsun, rabbim sizi cennetine iletsin. AMİN

Üst Ana Sayfa Alt