Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Allahumme amin abla. Empati de budur. Allah sizi bu konuda sabit kılsın. Rabbim sizi sırat-ı müstakim olan yoluna iletsin ve hiçbirimizi bu konuda şaşırtmasın. Belki de ibretlerimizi idrak edebildiğimiz kadarıyla alabiliriz. Aynı şekilde ben de düşünüyorum.
Allah razı olsun güzel kardeşim. Dualarına amin ecmain. Şu cümlen çok doğru “ibretlerimizi idrak edebildiğimiz kadarıyla alabiliriz” Rabbim bizi ibret olanlardan değil, ibret alanlardan eylesin.

Cezakallahu hayr.

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi sıra bende ve konuya nasıl başlayacağımı ve kendimi nasıl izah edebileceğimi bile bilemiyorum.
Kardeşlerim ve ablalarım. Hepinizi Allah için seviyorum ve Allah'a şükürler olsun ki bizim kalplerimizi dini üzerine hepimizi bir araya getirdi elhamdülillah.
Kendimden bahsedecek olursam, Asperger sendromlu bir otistik insanım, aynı zamanda da duygudurumlarımda aşırı dengesizlik var ilaç içsem bile fayda etmedi ve Allah'tan sabır bekliyorum çünkü Allah sabredenlerle beraberdir. Hocama sordum, cevablarını verdi Allah onlardan razı olsun. ve kendime en çok yakın da gördüğüm @eL_Muhacir abime de kendimden bahsettim (Allah abimden de razı olsun) ve size de bahsetmekte bir sakınca olmadığımı düşünüyorum.

Çoğunlukla davranışlarımda olağanüstü dengesizlik var ve ben bunun hiç farkında bile değilim. Geçmişimde çoğu insanlar alabildiğince beni kullandılar çünkü benim saf ve aklı başında insan olmadığımdan yararlanarak. Sadece idrak edebildiğimi yapabiliyorum. Sizleri eğer incittiysem hakkınızı lütfen helal edin. Hocam @Abdulmuizz Fida ve @eL_Muhacir abim dışında kimseyle konuşmamayı düşünüyorum belki de bu daha hayırlısıdır. Onlar bana çok yardım ettiler ve benim meselemi kendi meseleleri gibi ilgilendiler. Cahiliyedeyken kime kendimi dürüst bir şekilde izah etsem iyimser yaklaştılar fakat yollarım ayrılıp hak din olan İslam'a geri geçince ve onları da bu dine davet edince alay ettiler sırf Asperger ve bipolar olduğum için, onlara halbuki hiç zararım bile olmamıştı. Ben onları affettim ne kadar kafir de olsalar, ve Allah'tan onlar için de hidayet vermesini istiyorum. Ve fark ettim ki kimseye çok fazla da samimi davranmamak gerekiyormuş çünkü bu da fitne sebebi. Bundan Allah'a sığınıyorum. Allah'a söz verdim ve çok fazla samimi olmayacağım, Abdulmuizz hocam ve el muhacir abim dışında çünkü onlara danışarak hareket ediyorum. Daha iyisi de bu olacaktır.
Kendim için çok endişeleniyorum. Allah'ı ve kardeşlerimi hoşnut etmeyecek bir şey yapmak istemiyorum. Cennete gidemeyeceğimden de endişeleniyorum çünkü iyi bir karaktere sahip olmadığımı biliyorum ve hastayım. Umarım Allah beni affeder ve beni hak olana yönlendirir. Ve artık susmak istiyorum.

Ayrıca kırdığım herkesten özür dilemek istiyorum. Bunu kasıtlı olarak yapmadım. Daha doğrusu ne yapabildiğimin bile farkında değilim. Birçok kusurum olduğunu biliyorum ve kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Lütfen Allah'ın bana rehberlik etmesi ve daha iyi bir Müslüman olmama yardım etmesi için benim için dua edin.

Allah hepimizi Firdevs cennetine layık bir hayat yaşatıp, ve dünyada da Ahirette de iyilik versin ve bizi cehennem azabından korusun. Rabbim bizim ayaklarımızı sabit kılsın dua ederek bitiriyorum.
Amin.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Şimdi sıra bende ve konuya nasıl başlayacağımı ve kendimi nasıl izah edebileceğimi bile bilemiyorum.
Kardeşlerim ve ablalarım. Hepinizi Allah için seviyorum ve Allah'a şükürler olsun ki bizim kalplerimizi dini üzerine hepimizi bir araya getirdi elhamdülillah.
Kendimden bahsedecek olursam, Asperger sendromlu bir otistik insanım, aynı zamanda da duygudurumlarımda aşırı dengesizlik var ilaç içsem bile fayda etmedi ve Allah'tan sabır bekliyorum çünkü Allah sabredenlerle beraberdir. Hocama sordum, cevablarını verdi Allah onlardan razı olsun. ve kendime en çok yakın da gördüğüm @eL_Muhacir abime de kendimden bahsettim (Allah abimden de razı olsun) ve size de bahsetmekte bir sakınca olmadığımı düşünüyorum.

Çoğunlukla davranışlarımda olağanüstü dengesizlik var ve ben bunun hiç farkında bile değilim. Geçmişimde çoğu insanlar alabildiğince beni kullandılar çünkü benim saf ve aklı başında insan olmadığımdan yararlanarak. Sadece idrak edebildiğimi yapabiliyorum. Sizleri eğer incittiysem hakkınızı lütfen helal edin. Hocam @Abdulmuizz Fida ve @eL_Muhacir abim dışında kimseyle konuşmamayı düşünüyorum belki de bu daha hayırlısıdır. Onlar bana çok yardım ettiler ve benim meselemi kendi meseleleri gibi ilgilendiler. Cahiliyedeyken kime kendimi dürüst bir şekilde izah etsem iyimser yaklaştılar fakat yollarım ayrılıp hak din olan İslam'a geri geçince ve onları da bu dine davet edince alay ettiler sırf Asperger ve bipolar olduğum için, onlara halbuki hiç zararım bile olmamıştı. Ben onları affettim ne kadar kafir de olsalar, ve Allah'tan onlar için de hidayet vermesini istiyorum. Ve fark ettim ki kimseye çok fazla da samimi davranmamak gerekiyormuş çünkü bu da fitne sebebi. Bundan Allah'a sığınıyorum. Allah'a söz verdim ve çok fazla samimi olmayacağım, Abdulmuizz hocam ve el muhacir abim dışında çünkü onlara danışarak hareket ediyorum. Daha iyisi de bu olacaktır.
Kendim için çok endişeleniyorum. Allah'ı ve kardeşlerimi hoşnut etmeyecek bir şey yapmak istemiyorum. Cennete gidemeyeceğimden de endişeleniyorum çünkü iyi bir karaktere sahip olmadığımı biliyorum ve hastayım. Umarım Allah beni affeder ve beni hak olana yönlendirir. Ve artık susmak istiyorum.

Ayrıca kırdığım herkesten özür dilemek istiyorum. Bunu kasıtlı olarak yapmadım. Daha doğrusu ne yapabildiğimin bile farkında değilim. Birçok kusurum olduğunu biliyorum ve kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Lütfen Allah'ın bana rehberlik etmesi ve daha iyi bir Müslüman olmama yardım etmesi için benim için dua edin.
Allah sana hastalık bırakmayan şifa versin kardeşim.
Ama MaşaAllah zaten sen çok yol kat etmişsin, hocamız ve Muhacir kardeşimle irtibatta olman çok güzel, zaten Asperger sendromu olman nedeniyle az kişiyle muhatap olman senin lehine, Allahu alem.

Kendin için endişelenmen de kötü değil aksine keşke herkeste o hassasiyet olsa…vallahi herkesin herşeyi boşverdiği bu zamanda ahiret endişesi taşıyan kaç kişi var ki:(( arkasında “umarım Allah beni affeder” demen de korku ile ümit arasında olduğunu gösteriyor ki zaten Allah Rasulu sav de bunu tavsiye ediyor.

Ha şunu da unutma, burda kimse sana bize niye böyle şeyler dedi diye ne küser ne de kırılır Allah’ın izniyle.

Son olarak: mecbur kalmadıkça ilaç kullanma inşaAllah, çünkü hastalığın öyle ileri seviyede gibi gözükmüyor. Sabah-akşam zikirlerine devam et faydasını göreceksin biiznillah. Ablam dediydi dersin )

Rabbim her konuda yardımcın olsun (amin)

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah sana hastalık bırakmayan şifa versin kardeşim.
Ama MaşaAllah zaten sen çok yol kat etmişsin, hocamız ve Muhacir kardeşimle irtibatta olman çok güzel, zaten Asperger sendromu olman nedeniyle az kişiyle muhatap olman senin lehine, Allahu alem.

Kendin için endişelenmen de kötü değil aksine keşke herkeste o hassasiyet olsa…vallahi herkesin herşeyi boşverdiği bu zamanda ahiret endişesi taşıyan kaç kişi var ki:(( arkasında “umarım Allah beni affeder” demen de korku ile ümit arasında olduğunu gösteriyor ki zaten Allah Rasulu sav de bunu tavsiye ediyor.

Ha şunu da unutma, burda kimse sana bize niye böyle şeyler dedi diye ne küser ne de kırılır Allah’ın izniyle.

Son olarak: mecbur kalmadıkça ilaç kullanma inşaAllah, çünkü hastalığın öyle ileri seviyede gibi gözükmüyor. Sabah-akşam zikirlerine devam et faydasını göreceksin biiznillah. Ablam dediydi dersin )

Rabbim her konuda yardımcın olsun (amin)
Aslında abla hastalığım çok ileri seviyede. Epizodlar had safhada ama ben ilaç kullanmamaya gayret gösteriyorum. Geçen sene kliniğe yatırılacaktım ve annemler de söylüyor "sen iyi ve kötüyü ayırt etmekte çok zorlanıyorsun" de derler sürekli. Ama idrak edebildiğim haram ve helale uyacağım ve kendimden eminim. Sanrılar aşırı şekilde yoğun ve evde ortamda bilinç dışı absürt bir konuşmalarım ve hareketlerim oluyor. Şu çok güzel bir huydur ki, kimseyle göz temasım bile yok (Ne kadar alay konusu da olsa da) Ve disforim de var. Çok bahsetmeyeceğim çünkü bilinmesin istiyorum.

Nazik sözleriniz ve tavsiyeniz için teşekkür etmek istiyorum, abla. Rabbim yolunuzdan şaşırtmasın ve az evvel de sizin için dua ettim. Hepiniz için de ettim. Benim için gerçekten çok anlamlı Müslüman kardeşlerimle bir arada olmam.

Yanlış anlaşılmasın ki iletişim halinde olamayacağım kardeşlere karşı bir mesafe ve tavrım yok hepinizi Allah için sevdiğimi de bilin ve Bir Müslümanın da bir Müslüman kardeşine karşı da bu tavır halinde olması hiç de sağlıklı değil. Ancak bunu benim için iyi olan ve öğrenebileceğim kişilerle sınırlamaya çalışıyorum. Öğrenecek çok şeyim olduğunu biliyorum ve hala kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Ancak bu her zaman kolay olmuyor.

Ve bu yazılarımdan dolayı da herkesten özür dilerim. Hiç aklım başında değil ve çoğunlukla şuursuzca hareket ediyorum. Cehenneme gideceğim korkusuyla yaşıyorum her gün. Ancak unutmayın ki Allah sabredenlerle beraberdir, o ne güzel vekildir. Elhamdülillahirrabbilalemin.
Bazen kelimeleri bile oluştururken GPT-3 ile text completion yardımıyla yapıyorum aksi takdirde kendimi ifade edemiyorum. Allah sizden razı olsun abla. Çok iyi insansınız.
Güne şöyle bir aforizmayı bırakmak istiyorum
"İnsanların en hayırlısı, başkalarına en faydalı olandır."

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Konuya nerden gireyim, söze nasıl başlayım, yanlış anlaşılmadan söylemek istediklerimi nasıl izah edeyim bilemedim…hatta bu konunun buraya yazılıp yazılmayacağını dahi bilmiyorum, umarım yanlış yapmıyorumdur.

Konu şu: Özelden mesaj atıp soru soran kardeşlerim var Allah biliyor ki yanlış bişeylerini de görmedim, lakin benim çevremde öyle olaylar oldu ki fitneye düşmez dediğim çok yakın akrabalarım bile öyle zor imtihanlardan geçti ki anlatamam…Hem kendim hemde siz kardeşlerim için inanın çok korkuyorum. Rabbim bizi korusun (amin)

Bu nedenle Allah’a bir söz verdim. Konu ne olursa olsun kimseye özel mesaj atmıycam ve gelenlere de cevap vermiycem. Allah şahittir, ‘bayan hesap’ diye yazanlara bile çok temkinli davranıyorum, bayan hesaplar da bilirler temkinli olduğumu,
çünkü kimsenin ne vaktini benimle zayi etmesine ne de benim vesilemle kardeşlerimin ayağının kayma fitnesinden Allah’a sığınırım…

Hepinizi Allah için seviyorum ve paylaşımlarınızı beğenerek takip ediyorum. Bu kararıma da saygı duyacağınıza da eminim. Allah şahit bunu kibirli olduğum için ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmekten kaçtığım için yapmıyorum. Sadece şurda yazmama sebebimi kimseyi kırmadan izah edeyim, bunları herkes görsün ve bir daha açıklamak zorunda kalmayayım diye buradan yazmayı uygun buldum.

Rabbim hepimizin ayaklarını sabit kılsın ve hesapsız ve öncesinde azap olmadan Firdevs cennetine layık bir hayat yaşatıp, sevdiklerimizle birlikte Firdevsine alsın. Allahumme amin amin amin….

Amin.
Dm yi kapat. Sitelerin boyle bir ozelliği var zaten ummu yasir abla sonuçta.
Bu sitenin de ozelliklerini kapat. Sorun varsa raporla. Gormek istemiyorsan engelle.
Ben hepsini kullanıyorum valla. Sadece burada degil girdigim her platformda kapali.
Mis

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Allah şifa versin zihnini kalbini ferahlatsin

Bu senin elinde olan bir durum değil.
Kendine çok yüklenme.
Rabbim hayatını kolaylaştırsın inşallah.

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah şifa versin zihnini kalbini ferahlatsin

Bu senin elinde olan bir durum değil.
Kendine çok yüklenme.
Rabbim hayatını kolaylaştırsın inşallah.
Allah razı olsun abla. Belki de öyledir abla. Rukyeciye gideceğim bakalım. Rabbim sizi dini uzerine ayaklarınızı sabit kılsın. Firdevs cennetine dahil etsin amin amin amin.

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin.
Bu sitenin de ozelliklerini kapat. Sorun varsa raporla. Gormek istemiyorsan engelle.
Ben hepsini kullanıyorum valla. Sadece burada degil girdigim her platformda kapali.
Mis
Doğru söylüyorsunuz abla. Ben hemen yapayım. Sonra rahatsızlığımdan tatsızlık çıkmasın Allah muhafaza.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Amin.
Mis
Valla canımın içi öyle sinir bozucu bişey yaşamadım hamdolsun, rapor edilecek veya kimseyi engelleyecek bir durum da olmadı, sadece herkes bilsin ki boşuna yazmasınlar diye yazdım. Yazanların niyetleri kötü değil Allahu alem ama benim içim böyle rahat ediyor :)

Diğer platformlarda da aynı, güvendiğim çok az kişi takip ederim ve yazan olursa ( konu farketmez ) kimseye cevap yazmam ve yazanlar da ikinci kez yazmazlar hamdolsun bu böyle…

Ama öyle can sıkıcı bi durum olursa sizden yardım alırım çünkü biliyon ben öyle teknik işlerden çok anlamıyom…neyin nerden kapatılacağını bilmiyom siz ablanıza yardımcı olursunuz artık:)

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Valla canımın içi öyle sinir bozucu bişey yaşamadım hamdolsun, rapor edilecek veya kimseyi engelleyecek bir durum da olmadı, sadece herkes bilsin ki boşuna yazmasınlar diye yazdım. Yazanların niyetleri kötü değil Allahu alem ama benim içim böyle rahat ediyor :)

Diğer platformlarda da aynı, güvendiğim çok az kişi takip ederim ve yazan olursa ( konu farketmez ) kimseye cevap yazmam ve yazanlar da ikinci kez yazmazlar hamdolsun bu böyle…

Ama öyle can sıkıcı bi durum olursa sizden yardım alırım çünkü biliyon ben öyle teknik işlerden çok anlamıyom…neyin nerden kapatılacağını bilmiyom siz ablanıza yardımcı olursunuz artık:)
Abla DM ve bildirim kutusunun Solunda bulunan profilinize bir kez tıklayın.
29907

şöyle bir seçenek çıkacak ve buradan "Gizlilik" seçeneğine tıklayın.
Akabinde;
29908

Bu seçenek çıkacak yani en altta bulunan "Gizlilik Tercihleriniz" seçeneği. Bütün gizlilik ayarını gizliye alabilirsiniz ama Direct Message almak istemiyorsanız, "Sizinle kimler özel sohbet başlatabilir?" ibaresini "Gizli" konumuna getirin.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi

Ben de kurcaladim da oyle kapattim. :D
Valla sahsima hakaret eden bir oyle hi boyle konusan kadin erkek kim varsa engelledim ben.

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş benim içinde dua et, ismim taha babamın adı cemal akıl sağlığımı kaybetmek üzereyim.
Taha kardeşim, biliyorum seni. Seni hiç dualarımda unutmadım, unutmayacağım. Videolarını izledim. Dinin için elinden gelenini yapıyorsun. Yüreği temiz bir yiğit müslümansın. Sabret, Allah sabredenlerle beraberdir taha kardeşim.

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taha kardeşim, biliyorum seni. Seni hiç dualarımda unutmadım, unutmayacağım. Videolarını izledim. Dinin için elinden gelenini yapıyorsun. Yüreği temiz bir yiğit müslümansın. Sabret, Allah sabredenlerle beraberdir taha kardeşim.

ben artık o videolarda seyrettiğin masum değilim. çok şey değişti. ama aleyhime...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Abla DM ve bildirim kutusunun Solunda bulunan profilinize bir kez tıklayın.
Ekli dosyayı görüntüle 29907
şöyle bir seçenek çıkacak ve buradan "Gizlilik" seçeneğine tıklayın.
Akabinde;
Ekli dosyayı görüntüle 29908

Bu seçenek çıkacak yani en altta bulunan "Gizlilik Tercihleriniz" seçeneği. Bütün gizlilik ayarını gizliye alabilirsiniz ama Direct Message almak istemiyorsanız, "Sizinle kimler özel sohbet başlatabilir?" ibaresini "Gizli" konumuna getirin.
Allah razı olsun güzel kardeşim benim.
Rabbim seni her daim hayırla mükafatlandırsın(amin)
Sayenizde yeni bişey daha öğrendim. Sağolun varolun

Üst Ana Sayfa Alt