Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
inş namaza başlarsın

ben de ilk başladıgımda imama bakarak kılardım ALLAHa sonsuz şükürler olsun şimdi duaları ve kılmayı dogru ögrendim..

S Çevrimdışı

saidyalcin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ekonomik kriz herkesi olduğu gibi bizleride vurdu.kefillikten dolayı bayağı sıkıntıdayım.siz kıymetli kardeşlerden tarafıma dua edilmesini ve bu badireden kurtulmak için sizlerden şahsıma bir ayetel kürsi gönderilmesini rica ediyorum.ayetel kürsiyi her sabah evden çıkarken işe girerken okurum.rahatlarım.rabbime emanetsiniz.baki selamlar

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ALLAH suphanehu ve teala yükünüzü hafiflettirsin, SIKIntilarinizi gidersin insaALLAH...
kisi ne ile imtihan edillecegini bilmez, yanliz hattalar yine biz beserlerden dolayi meydana gelmektedir..
ALLAH bizim yükümüzü hafiflettirmek isteyip, bize Kuran ve Sünnet yolunu gösterdigi halde, Biz hala inatla yük yüklenmeye devam etmekteyiz, kardesim bu söz size karsi degildir, bu en baska sahsimadir basta...

ALLAH insaALLAH sIkIntilarinizi gidersin sabirlar ve kolayliklar nasip ettsin...

selamun aleykum

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ALLAH suphanehu ve teala yükünüzü hafiflettirsin, SIKIntilarinizi gidersin insaALLAH...
kisi ne ile imtihan edillecegini bilmez, yanliz hattalar yine biz beserlerden dolayi meydana gelmektedir..
ALLAH bizim yükümüzü hafiflettirmek isteyip, bize Kuran ve Sünnet yolunu gösterdigi halde, Biz hala inatla yük yüklenmeye devam etmekteyiz, kardesim bu söz size karsi degildir, bu en baska sahsimadir basta...

ALLAH insaALLAH sIkIntilarinizi gidersin sabirlar ve kolayliklar nasip ettsin...

selamun aleykum

aynı dualarım yalçın kardeşimizle

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim malum sıkıntıyı aslında çoğu insan yaşıyor ..rabbim yardımcınız olsun ..inşeAllah tez zamanda sıkıntılarınızdan kurtulursunuz ..rabbim yardımcınız olsun ..

G Çevrimdışı

Gulamcan

Üye
İslam-TR Üyesi
Hadîs-i serîflerde buyuruldu ki:

“Her kim, Vâkia sûresini her gece bir defa okumayi âdet haline getirirse, ömründe fakirlik görmez.”

“Vâkia sûresi zenginlik sûresidir. Onu okuyunuz ve kadinlariniza ve çocuklariniza ögretiniz.”

Abdullah b. Mesûd'u, ölüm hastaliginda ziyâret eden Hz. Osman (r.a): "Sana bir bagista bulunulmasini emredeyim mi?" dedi. Abdullah, buna ihtiyaci olmadigini söyledi. Hz. Osman; "Senden sonra kizlarina kalir" dedi. O zaman Abdullah onu su cevabi verdi: "Sen kizlarimdan korkma. Ben onlara Vâkia sûresini okumalarini emrettim." Ben, Peygamber (s.a.s)'in söyle dedigini isitmistim:

"Her kim her gece Vâkia sûresini okursa, ona fakirlik dokunmaz"

(Ibn Kesir, Tefsiru'l-Kur'ani'l-Azim, Beyrut 1969, IV, 282)

A Çevrimdışı

ali_1405

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselâm u aleykum ve rahmetullâhi ve berakâtuhu kardeşlerim.Bu aralar mühim kararlar aldım ve halen de almaktayım.Ayrıca yapmış olduğum bazı hatalar da canımı fazlasıyla sıkıp moralimi bozmakta.Sizlerden atacağım ve atmış olduğum her adımı RABBimin mübârek ve hayırlı kılması,dünya ve âhirette af ve afiyet,islam ve iffet,huzur ve iyilik vermesi adına kardeşiniz olarak ihlaslı duâlarınızı bekliyorum.Allah Teâlâ(c.c.) bu hayırlı duâlarınız mukâbilince aynılarını sizlere de versin inşaAllah.
“Bir Müslüman
virgul.gif
yanında bulunmayan bir din kardeşi için dua ederse
virgul.gif
mutlaka melek ona
virgul.gif
aynı şeyler sana da verilsin
virgul.gif
diye dua eder.” (Müslim
virgul.gif
Zikir 86; Ebû Dâvûd
virgul.gif
Vitir 29)

A Çevrimdışı

ali_1405

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
banada dua edin insaAllah kardesler :(

Allah Teâlâ dünyada ve ahirette af ve afiyet,huzur ve iyilik,islam,tevhid,iffet ve takva,sabır,kanaat,bereket,rahmet ve hidayet,hayırlı iş,hayırlı eş, hayırlı evlatlar ve komşular,ilim,amel ve ihlas,helal rızık,tefekkür ve basiret mekan olarak da size ve ailenize cennet'i versin kardeşim...

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu Cuma gecesinde tüm kardeşlerden dua bekliyoruz.Güzel ahlak için, sabrı cemil için ve hayırlı dualarımızın kabulu için.

H Çevrimdışı

Haci mehmet

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allahim senden baska kimsemiz yoktur Allahim burada dua istiyen bütün samimi kardeslerime yardim et Allahim halifeye hilafete kavustur bizleri banada dua etmeyi unutmayin

A Çevrimdışı

ali_1405

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allahim senden baska kimsemiz yoktur Allahim burada dua istiyen bütün samimi kardeslerime yardim et Allahim halifeye hilafete kavustur bizleri banada dua etmeyi unutmayin

Allah(c.c.) râzı olsun kardeşim.RABBim bildiğim ve bilmediğim tüm hayırları size ve cümlemize nasip etsin.Bildiğim ve bilmediğim tüm şerleri ve kötülükleri sizden ve cümlemizden def etsin.Dünyada ve âhirette iyilik ve güzellikler ihsan etsin.Ayaklarımızı İslâm,Tevhid,Takva,Sabır ve ihlas üzerinde dâim etsin...

K Çevrimdışı

kargı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleykum arkadaşlar bir birimize inşALLAH herzaman duacıyız. küfrün bukadar azdığı bir zamandada duacı olalım bir birimize ve hiç bir duamız da cihad eden kardeşlerimizi eksik etmeyelim . ALLAH razı olsun

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
helal olsun akhi Allah mucahidlere zaferi versin Allah kafirleri ve musrikleri islam dusmanlarini perisan etsin Allah onlari yerin dibine batirsin AMIIIN

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
canlar ...çok sevdiğim ve değer verdiğim bir kardeşim var hepinizden dualarınızı bekliyor inşeAllah ...gelelim ne için dua edeceğinize... benim kardeşim islamı çok iyi bilmesine rağmen tevhid ehli olmasına rağmen islamın bütün emir ve nehy lerini bilmesine rağmen namaz kılmıyor ...onun için çok üzülüyorum ve kendisi de çok üzülüyor ne olur kardeşlerim dua edelim bu kardeşim bir an evvel ihlaslı bir şekilde namaza başlasın ....nefsine yenik düşüyor namaz kılmaya teşebbüs ettiğnde namazının kabul olmayacağı hissine kapılıyor namaz kılamadığı için perişan ve dualarınıza muhtaç dua edelim inşeAllah ....rabbim hepinizden razı olsun ...

Üst Ana Sayfa Alt