Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bir İş Benim İçin Hayır mı Şer mi Nasıl Bileceğim?

M Çevrimdışı

milano

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaslar 2 aydan berı magaza acmaya calısıyorum ancak hep engelerle karsılasıyorum oysa sebebler daıresınde elımden gelenı yapıyorum... artık kırılma noktasına geldım .. nefsım yanlıs seyler soylemeye basladı sabredıyor tevekkul edıyorum. ancak bu benım ıcın hayırmı sermı bılemıyorum. sadece sabredıp beklıyorum. cunkı yapabılecegım herseyı yaptım tum yolları denedım. bu bır ımtıhansa .. nasıl bılecegım.. yada hakkımda şer oldugu ıcınmı alah yollarımı kapıyor hangısı. sabretmelımıyım. yoksa bır adım kalmısken acmaya magazamı gerımı donmelıyım. sankı ıcerıye son adım ıcın hep bır engel cıkıyor.. yada son ana kadar ımtıhandayım.. sızce nasıl dusunmelıyım bana yardımcı olun

devammı sabredmeye yoksa bu sıkıntı bır ısaretmı gerı donmeye

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
gecmisinle iyi hesaplas kul hakki ve yapmis olabilecegin haksizliklar hepsini bir tara cevabini bulursun eminim....

M Çevrimdışı

milano

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
gecmisinle iyi hesaplas kul hakki ve yapmis olabilecegin haksizliklar hepsini bir tara cevabini bulursun eminim....

gecmısımızde hangımız kul hakkına gırmedık oylekı ınsan gecmısınle yuzlesdıgınde elbet hataları gunahları vardır ancak soruma yanıt arıyorum mutlaka bazı seylerın ılmı ancak allahda sakldır . eger muhasebe dusucem olmasaydı bu soruyu buraya tasımazdım. belkıde kımsenın veremıyecegı bır soruyu soruyorum kım kendısı hakkındakı gaybı bılebılırkı ben sadece olumlu yada olumsuz bır ısaretın .. yenı benım bılmedıgım duymadıgım bır ısaretın pesındeyım .. bır az olsa bır ıp ucu bulursam gerı adım atacagım yada sabredecegım..beklemelımıyım... rıskımı farklı bır alandamı aramalıyım..

islamabagli Çevrimdışı

islamabagli

Üye
İslam-TR Üyesi
siz elinizden geleni yapın.gerisini ALLAHA (c.c) bırakın.ve dua edin hakkınızda hangisi hayırlı ise onun olması için.ALLAH yardımcınız olsun.

esedullah1230 Çevrimdışı

esedullah1230

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a kardeş allaha due et ve deki rabbim eger bu işim hayırlı ise onu bana nasip et eger şer var ise nasip etme allaha tevekkül et inş hiç bir zaman ümit kesme allahdan ümit kesen zati küfre girer selametle

güncel. istihare namazı kıl muhakkak.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
canim kardesim demek istedigim maddi kaynakli kul hakkindan bahsediyorum bu yetim olabilir ve baska turlu ,bu maddi kaynakli kul hakkinin tevbesi olmaz odeyeceksin helallik alacaksin yoksa yaptigin iste basarili olabilmen ustunde boyle bir hak duruyor ise unutabilirsin.....vesselam,,

Üst Ana Sayfa Alt