Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ben Bir "vahhabi'yim"!..

S Çevrimdışı

selefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanları ayıran ve onları birleştirmeyecek olan, birbirlerine lakap takmalarına karşı olmama rağmen, şunu açıkça –önyargısız ve hizibçilik yapmadan- ilan etmeliyim ki: Ben bir "Vahhabi'yim", Şeyh Muhammed bin Abdulvahhab (Allah ona rahmet etsin) ve davasını sevenler arasındayım…

Eğer "Vahhabilik" Kur'an'a ve Sünnet'e davet etmek ise ve Selef-i Salihin'in altyapısına, yol göstericiliğine ve anlayışına tutunmak ise ve mezheblere karşı körü körüne bağlanmaktan vazgeçmek ise, Şeyh'in davasında olduğu gibi.. O zaman, Evet, Ben bir "Vahhabi'yim"!..
Eğer "Vahhabilik" azgın Tağut'lara (ilahlık iddiasında bulunan hükümetlere) karşı cihad etmek ise, ve şirke, müşriklere karşı cihad etmek ise, Şeyh'in davasında olduğu gibi.. O zaman, Evet! Ben bir "Vahhabi'yim"!..

Şeyh'e ve davasına karşı saldıranlar hakkında gerçekten çok düşündüm ve onları şu şekilde gördüm:

a) Herhangi bir kafirdir..
b) Ya da Rafızi Şia'dır..
c) Ya da aşırı bir Sufi'dir..
d) Ya da bir cahildir, Şeyh'i ve davasını tanımadan duyduklarıyla yetinendir..

Ve bu kişilerin sonu pişmanlıktır.. O'nun (Tevhid davasının) karşısında durup bununla mutmain olan kişi helak olmuştur.. Ya da bu gibi kişilerin herhangi biçimde sayılarını artırırsa!..

Onlar neden Şeyh'e saldırıyorlar acaba?.. Ve bu dairede olan kişiler ne kadarda fazla..! Bu kişilerin hangi tür insanlar olduğunu daha önce zikretmiştik.. Şeyh'e ve davasına iftira ve hakaretler yağdırdılar.. Tâ ki, o noktaya geldi ki, "Vahhabi" kelimesi insanlar arasında lanet ve hakaretle anılmaya başladı!.. Üstüne üstelik -ufacık da olsa- onların zulümlerini, hakaretlerini, ve lanetlerini doğrulayacak tek bir sahih delil getirmekten aciz olsalar bile..

Ve kinlerine ne demeli?!

İşte Şeyh'in sözleri ve yazıları elimizde ve önümüzde durmakta.. İsteyen gayet kolay bir şekilde ulaşabilir.. Ve bütün sözleri hakikattir, Hakk'a davet edip onu emretmektedir.. Bize Şeyh'in ve davasının bir hatasını getirin ki Kur'an ve Sünnet'e aykırı olsun. Bütün kininiz, suçlamalarınız böylece doğrulansın.. Eğer gerçekten doğru sözlüler iseniz!..

Ama eğer bir kanıt bulamazsanız –hiçbir zaman bulamayacaksınız-, o zaman bileceğiz ki Şeyh'e ve davasına yaptığınız suçlamaların nedeni onun Hak üzere olduğundan dolayıdır ve bu gerçekler sizi, Tağut'larınızı ve şeytanlarınızı rahatsız etmektedir..

Ve eğer denilirse ki: "Kendilerini bu zamanda Şeyh'e ve davasına atfedenlerin zulümlerine ve hatalarına bakın!"(*)

Derim ki: Şeyh ve davası bunların –kendilerini, iddia ettiğiniz gibi Şeyh'e ve davasına atfedenlerin- ona ve davasına kötü isim verseler dahi yara almaz.. Onların günahları kendilerinedir, başkalarına değil.. Bir kişi başkasının suçundan dolayı sorumlu olmaz ve hesaba çekilmez.. Ve buna eğer izin verilseydi, o zaman dünyada kim hesap vermekten ve cezalandırılmaktan emin olabilirdi ki?!..

(*) Bir kişiyi tanımak için ondan sonraki gelenlere ona ittiba ettiklerini söyleyenlere bakıp hüküm vermek gerçekten her zaman olmasada hatası yüksek bir ihtimaldir.. Bu örneği günümüzde Hanefi'yim deyipte, Ebu Hanife'nin (Rahimehullah) akidesinden ve amelinden fersah fersah uzak olanlar gibidirler.. Ve bunun örnekleri Türkiye topraklarında ne kadar çoktur.. Aynı bunun gibi Şeyh Muhammed bin Abdulvahhab (Rahimehullah) ve davasıda siyasi liderler tarafından istismar edilmektedir ve siyasi tahrifat "alimlerin" görüşlerini de etkilemektedir.. Bu davanın başladığı yer şu an Suudi Arabistan ise kesinlikle Şeyh’in davaısıyla özdeştirilemez, kaldı ki takipçilerinin çogu Rejim'i tekfir etmektedir.. Yani vahhabilik suudçuluk değildir..

E Çevrimdışı

El-Elbani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeş şimdi vehhabilik diye bir mezhep yok.Şeyh Muhammed AbdulVehhab (Allah onu cennetle mükafatlandırsın) selef alimlerimizdendir.Şeyh AbdulVehhab (r.aleyh) gerçekten ilim sahibi ve bid'atcilerin, sufilerin korkulu rüyasıydı. Çünkü Abdulvehhab Sahih sunnetten Ve Kuran'dan vermeye başladığında sufilerin efsaneleri uçmaları kaçmaları bid'atcilerin bidatleri bitti.Şeyh AbdulVehhab Kökünü kazıyamadı ama çok zarar verdi düşmanlarımıza binaenaleyh Abdulvehhab düşmanları Vahhabilip diyerek fırkacılık çıkarmaya çalışıyorlar.

S Çevrimdışı

selefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer "Vahhabilik" Kur'an'a ve Sünnet'e davet etmek ise ve Selef-i Salihin'in altyapısına, yol göstericiliğine ve anlayışına tutunmak ise ve mezheblere karşı körü körüne bağlanmaktan vazgeçmek ise, Şeyh'in davasında olduğu gibi.. O zaman, Evet, Ben bir "Vahhabi'yim"!..
Eğer "Vahhabilik" azgın Tağut'lara (ilahlık iddiasında bulunan hükümetlere) karşı cihad etmek ise, ve şirke, müşriklere karşı cihad etmek ise, Şeyh'in davasında olduğu gibi.. O zaman, Evet! Ben bir "Vahhabi'yim"!..

BİZİM VURGU YAPMAK İSTEDİĞİMİZ BUDUR,ZATEN BİZ HAVASIN VE AVAMIN ZEKİ OLAN KISMININ TAKLİD ETMESİNİ UYGUN GÖRMÜYORUZ,AMA VAHABİLİKTEN KASIT BU SAYDIKLARIMIZSA EVET BİZ VAHHABİLERİZ DİYORUZ.AYRICA VAHHAB İSMİ ŞEYH MUHAMMED İN BABASINDAN KİNAYE BİR İSİMDİR,MUHALİFLER MUHAMMEDİ DİYEMEDİKLERİ İÇİN VAHHABİ İSMİNİ VERDİLER ANCAK BUDA BU HARAKETİ KÖTÜLEMEYE YETMEDİ ÇÜNKÜ VAHHAB ALLAH AZZE VECELLENİN İSİMLERİNDEN BİRİDİR.SELAM HİDAYETE TABİ OLANLARA.

htc66 Çevrimdışı

htc66

Üye
İslam-TR Üyesi

:helalsana

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah razı olsun ellerine sağlık selefi kardeşim...güzel bir konu........selametle

M Çevrimdışı

muazziz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
allah dostlarına yanlızca kafirler düşmanlık yapar ama müminler sever . vahhabiler Allah dostlarına düşmandır. fatih sultan mehmet şeyhini çok severdi allah dostlaınıda çok sever ve saygı gösterirdi şimdi fatih bu zamanda yaşasaydı ve bu gibi zındıkların anında kafasını kestirirdi islam alemini yıkan mahv eden bu vahhabi sapıklarıdır

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
allah dostlarına yanlızca kafirler düşmanlık yapar ama müminler sever . vahhabiler Allah dostlarına düşmandır. fatih sultan mehmet şeyhini çok severdi allah dostlaınıda çok sever ve saygı gösterirdi şimdi fatih bu zamanda yaşasaydı ve bu gibi zındıkların anında kafasını kestirirdi islam alemini yıkan mahv eden bu vahhabi sapıklarıdır

merak etme, kafir emperyalist ülkeler ve onların yardakçısı ılımlı islamcılar senin hayalini kurduğun bu eylemi gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

ben bir vahhabi değilim. ancak senin gibi cahilleri ve bid'atçi sapıkları görmektense, onları görmeyi tercih ederim. en azından senin ve şeyhlerinin yaptığı gibi açıkça şirk işlemezler.

Cenab-ı Allah mu'minlere yeter.

M Çevrimdışı

muazziz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sen vahhabinin önde gidenisin kıvırma delikanlı ol mezhepsiz olduğunada bahse girerim.senin gibileri bilirim lanetlenmiş insanlardansınız insanlar senin gibileri görünce rahatsız olurlar gitdiğiniz yerde fitne çıkartırsınız sizin olduğunuz yerde asla huzur olmaz atdığınız her adımda zulumet vardır uğursuzssunuz sizin olduğunuz yerde manviyet tecelli etmez sana son sözüm şu o pis dilini ağzının içine sok Allah dostlarının adını ağzına alma benim sabrımı taşırma tamammı koçum

U Çevrimdışı

Umm Abiha

Üye
İslam-TR Üyesi
Neden Seyri sulukunuzun nirvanasında, tayyi-tayyi dolaşıp, eşyanın hakikatinde ki tecelliyi
5.75inci gözünüzle seyreylemiyorsunuz da Buraya gelip nefsi emmarenizin serkeşliğiyle höykürüyorsunuz ?

Yoksa şu ordan oraya rahatça taşınabilen cemaatlerinizin naylon şeyhleri (POH POH MÜRİD AZ KALDI BERABER UÇACAĞIZ) ilham el-fenerini vermeyi mi unuttu da biraz VAHİY ışığı almaya geldiniz ?

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
AKHİ Allah subhanehu wa teala kuranda bizleri müslümanlar olarak isimlendirdi bu ismin başına ve sonuna ne yeni bir ek ne de ınci-uncu şeklinde ek takmayız.....bizler Abdullah bin vahhabın Açmış olduğu bu çığırı destekliyoruz....Bu dava ilk abdullah b. vahhabla başlamadı ...Allah ondan razı olsun onun kıyamını bütün muvahhitlere de nasip etsin inşeallah.....s.....lerin yaptığı hataya düşüp müslüman isminin başına sonuna ek yapmayalım inşeallah...es-selamu aleykum

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
sen vahhabinin önde gidenisin kıvırma delikanlı ol mezhepsiz olduğunada bahse girerim.senin gibileri bilirim lanetlenmiş insanlardansınız insanlar senin gibileri görünce rahatsız olurlar gitdiğiniz yerde fitne çıkartırsınız sizin olduğunuz yerde asla huzur olmaz atdığınız her adımda zulumet vardır uğursuzssunuz sizin olduğunuz yerde manviyet tecelli etmez sana son sözüm şu o pis dilini ağzının içine sok Allah dostlarının adını ağzına alma benim sabrımı taşırma tamammı koçum

kardeş senin sözlerin seni ele veriyor

salah-ad-din Çevrimdışı

salah-ad-din

Üye
İslam-TR Üyesi
bu klavye delikanlılarını neden reel hayatta göremiyoruz acaba?

bana "kıvırma" demiş. kendi çevrelerinde sürekli kıvıran insanlaar buldukarı içiin herkesi kendileri gibi korkak zannediyorlar.
bak dosstum, ben kimsenin 'sosyalistim' diyemediği yerde 'sosylistim' diyen bir insandım. en cahil olduğum zamanlarda bile sizin gibi kıvırmazdım. kaldı ki şimdi ise kendimi müslüman olarak nitelendiriyorum. müslümanın ise cenab-ı Allah'tan başka kimseden korkusunun olmaması gerekir. sizin ise en zayıf olduğunuz nokta bu.

bu kadar yiğitseniz eğer, sizi bir de cihad meydanlarında görelim!

Y Çevrimdışı

yanardag55

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
vay vay vay mezhepsizler ALLAH dostlarının düşmanları sizin dostunuz şeytan olmuş zaten sizinle uğraşmaya değmez zavallılar

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH Resulu s.a.v hangi mezhebe bağlıydı acaba söylermisin veya dört halifemiz sana zahmet bunları cevapla sonra devam edelim

vay vay vay mezhepsizler ALLAH dostlarının düşmanları sizin dostunuz şeytan olmuş zaten sizinle uğraşmaya değmez zavallılar

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
delillin varsa söyle öyle suizan yaparak herkesi zındık yaparak işin içinden çıkılmaz varsa böyle bir iddaan söyle

bu ne ya burası zındık dolu.bunlara ne delil getirsen inanmazlar.ALLAH c.c. sizi ahirette Abdulvehhab zındığı ile beraber eylesin inşallah.O bir ingilizin doldurmalarıyla islam aleminin itikadını baltalamaya çalışan zındığın tekiydi.sizlerde onun sadık müritleri.kişi sevdiği ile beraberdir hadisi şerifi mucibince inşallah onunla mevla sizi orada buluşturur.HAFEZANALLAH........

JiHaD Çevrimdışı

JiHaD

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Muhammed bin Abdilvahhab'a Rahmet etsin..Kabirperest sufilerin şirklerini Kutsal topraklardan temizledi...Mekke ve Medinenin Bu kabirperest sufilerin elinde olduğunu hayal edemiyoruz...Subhanallah Rabbimize ne kadar şükretsek azdır..Ene vahhabiyyun...

sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Vehhabi isimlendirmesi olmaz aslında.Müşrik sofiler burda da yanlış yapıyor.eL Vehhab allah ın ismidir.

M Çevrimdışı

muazziz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bir insan sapmaya görsün deli bile yapmaz bunların yaptıklarını akıl mantık gibi şeylerden tamamen uzaktırlar bunları anlamaya çalışmayın inanın anlayamassınız beyniniz kilitlenir yanlızca şaşkın şaşkın bakarsınız insan gibi görünürler ama yakından tanıyınca insanlıkla alakaları yoktur.şaşılır bunların haline öyle bir öfke ve nefret varki Allah dostlarına öyle bir düşmanlarki hayret doğrusu Allah dinini dostlarının eliyle yaymaktadır onları vesile etmektedir.fakat bazı insanlar biz müminiz diyorlar fakat Allah dostlarına düşmanlar evet evet Allahın dostlarına düşmanlar insanın aklı duruyor iyimi ve bu düşmanlık öyle az buz değil ellerinden gelse öldürecekler.bunların kalbi kin nefret ve öfke ile doludur içlerinde zerre kadar sevgi mehamet yoktur kalpleri kararmıştır.bunların kalbi ancak Allahın sevgili dostlarına ve samimi müminlere saldırınca kalpleri mutmain olur başka türlü kalpleri mutmain olmaz.allah dostları ve samimi müminlere düşmandırlar.Allaha inandıklarını hazreti muhammedin s.a.v peygamber olduğunu söylerler fakat aslında ne Allaha inanırlar nede peygambere bunların işi gücü allahın dinini yıkmaktır işin tuhaf tarafı kuranı bu çirkin amellerine alet etmeye çalışırlar.bunlar hiç bir ortamda sevilmezler insanlar bu gibilerinden nefret ederler tiksinirler bunlar nereye gitseler fitne çıkartırlar.her yerde ama her yerde Allah dostlarına ve samimi müminler saldırırlar.bunlar kuranı ve hadisi şerifleri okumalarındaki tek gaye allah dostlarının bir açığını bulup saldırmaktır .onlar şeytanın askerleridir şeytanlaşmışlardır rahmani hiç bir halleri yoktur.yani aklınız alıyormu namaz kılan kurana inanan bir insan kurana ve sünnete harfi ile uyan ve her hali sünneti seniye olan bir insana neden ölümüne nefret eder mantığınız alıyormu mümkün değil almaz.hak veriyorsunuz değilmi bana.bunların hepsi doğrudur acaip acaip acaip çok acaip .zerre kadar aklı olan bir insanın yapmayacağı işler bunlar

Üst Ana Sayfa Alt