Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Azerbeycan'da Kıyam Çağrısı Geldi

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Azerbaycan Eğitim bakanlığının okullarda başörtüsünü yasaklama kararında ısrar etmesi üzerine, Süleymanov'dan kıyam çağrısı geldi.

25210.jpg

Azerbaycan'ın önde gelen mücadeleci alimlerinden Hacı Abgül Süleymanov, 10 Aralık tarihinde Azerbaycan Eğitim Bakanlığı karşısında düzenlenen ve 2.000 kişinin katıldığı büyük protesto eyleminin ardından Eğitim Bakanı Misir Merdanov'un yasakta ısrarlı olması üzerine bir açıklama yaparak, “değerlerimizi savunmak büyük kurbanlar istiyor” diyerek yasak kararına karşı güçlü bir direniş ortaya koyacaklarını söyledi.

Başörtüsünü yasaklayan Merdanov'un Allah'ın hükümlerine savaş açarak “kafir” olduğunu söyleyen Süleymanov, eğitim bakanının Siyonistlerle ilişkili olduğunu belirtti.

Kur'an'ın hükmünü yasaklayan tağutlara meydan okuyan Süleymanov'un açıklaması:

“Bu şerefli mümin halk, kendi değerlerine kesinlikle sahip çıkacaktır. Bu halkın hangi değerler etrafında olduğunu pek yakında göreceksiniz. Değerlerimizin korunması büyük kurbanlar istiyor; halkımız da bu değerlerini korumak için kurban olmaya çok öncesinden “lebbeyk” demiştir. Biz şimdiden halkımızın feryadının ne olacağını söylemiyoruz, ancak Siyonistlerin işbirlikçileri çok iyi bilmelidirler ki, binlerce genç bu kafirin yüzüne yine haykıracaktır. Biz Azerbaycanlı Müslümanlara karşı psikolojik bir savaş sürdürerek bizi yıldıracaklarını, korkutacaklarını ve geri adım attıracaklarını sananlar şunu çok iyi bilsinler ki, değerlerimizin ayaklar altında kalmasına kesinlikle izin vermeyecek ve gerektiğinde de canımızı bu yolda feda edeceğiz.”

Süleymanov açıklamasını Kur'an'ı kerim'deki şu ayet-i kerime ile bitirdi:

“Seveceğiniz başka bir şey daha var; Allah katında yardım ve yakın bir fetih ve mü'minleri müjdele.” (Saff-13)

tevhidhaber

V Çevrimdışı

vehbi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bismillahirrahmanirrahim her işimizin başı bu kelime olmalı burda yazı yazarken bile kardeşlerim içimiz kan ağlıyor yüreklerimiz yaralı sabır ya ALLAH sabır diyelim rabbim bizlere kıyamı nasip etsin rabbim bizleri kıyamı nasip etsin rabbim bizlere kıyam nasip etsin ALLAH IN NURU sönmeyecektir lakin bunu cahiller bilemezler kendisine muhtaç olacağımız bir ALLAH a düşman olmak sadece ahmakların ve cahillerin düşüncesi bence akıllı insan gideceği bir yerde itibar sağlamaya bakmalı cehalet ne biyik hastalıktır rabbim kurusun amin ....kanayan her yaranın hesabı sorulacak ağlayan her yetimin göz yaşları dinecek üzleyen her babanın üzlemi bitecek ama bugün ama yarın canımız fedA OLSUN RABBİMİZE YETER Kİ TAVİZ VERMEYELİM

Üst Ana Sayfa Alt