Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Android Telefondan Youtube Uygulamasını Silebilir miyiz?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamunaleykum

Android telefondan youtube kaldırmayı deniyorum bi türlü beceremedim.
Durmaya zorla seçeneği var sadece kaldır seçeneği neden yok ?

Bi program falan mı indirmem lazım ?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum

Android telefondan youtube kaldırmaya deniyorum bi türlü beceremedim.
Durmaya zorla seçeneği var sadece kaldır seçeneği neden yok ?

Bi program falan mı indirmem lazım ?
Ve aleykum selam.

Temelli kaldirma islemini ancak root islemi ile yapabilirsiniz. O da garantiyi devredisi birakir.

Youtube, default uygulamadir androidde. Hepimizde sizdeki gibi, temelli kaldirma yok. Devredisi birakabilirsiniz ama.

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ve aleykum selam.

Temelli kaldirma islemini ancak root islemi ile yapabilirsiniz. O da garantiyi devredisi birakir.

Youtube, default uygulamadir androidde. Hepimizde sizdeki gibi, temelli kaldirma yok. Devredisi birakabilirsiniz ama.

Valla devre dışı bıraktım.bir de kilit koydum
Temelli silinse daha iyi olurdu.

Teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Valla devre dışı bıraktım.bir de kilit koydum
Temelli silinse daha iyi olurdu.

Teşekkür ederim.
Rica ederim.

Ben iki tane Samsung telefonuma da garantisi biter bitmez root yapmistim. Hafizadaki tum gereksiz seyleri silince nerdeyse yari yer acilmisti =)

Simdi yeni ve yine Samsung aldim. Garantisi bitince ilk is bunu da arindiracagim =)

Zor, riskli falan diyorlar ama dikkatli yapildigi taktirde telefona asla zarari olmuyor. Garantiniz bitince tavsiye ederim. =)

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu default uygulamalar sadece gorseli bozsa ve yer kaplasa iyi.

Bir de, devredisi birakilamayip, tum gun backgroundta calisip, sarjin da bataryanin da genel omrunu harcayan bir suru gereksiz uygulamayi zorla dayatiyorlar.

Birikince rami de zorlayip, uygulamalarin calismasini etkiliyor, donmasina ya da yavaslamasina sebep oluyor. Tam bir illet.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Neyce konuşuyorsunuz ))

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
We aleykum esselam we rahmetullah abi,

Root (sistem kök dizinine erişme kilidini açma) işlemi yaptıktan sonra titanium backup programı ile tüm gereksiz uygulamaları silebilirsin.

Not 1: Titanium backup programına benzer başka uygulamalar vardır ama ben titanium backup (yaklaşık 6 sene önce) tecrube ettiğim için öneririm.

Not 2: Sistemin işleyişi için gerekli olan uygulamaları silmemeye dikkat etmek lazım, çünkü kaldırıldıktan sonra yeni ROM (sistem) yüklenmedikçe geri gelmeyebilecek uygulamalar mevcud.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
We aleykum esselam we rahmetullah abi,

Root (sistem kök dizinine erişme kilidini açma) işlemi yaptıktan sonra titanium backup programı ile tüm gereksiz uygulamaları silebilirsin.

Not 1: Titanium backup programına benzer başka uygulamalar vardır ama ben titanium backup (yaklaşık 6 sene önce) tecrube ettiğim için öneririm.

Not 2: Sistemin işleyişi için gerekli olan uygulamaları silmemeye dikkat etmek lazım, çünkü kaldırıldıktan sonra yeni ROM (sistem) yüklenmedikçe geri gelmeyebilecek uygulamalar mevcud.

Kesinlikle Titanium Backup!

Programlari dahili hafizadan, sd karta tasimak icin de App2Sd pro tavsiye ederim.

Gecen sene cesaretimi arttirip, farkli rom kurmaya basladim. Boylece bir onceki Samsung'un ancak Android6.1'e dek guncellemeye izin verdigi telefonumu, Android 11 sistemi ile sorunsuzca kullandim. Telefonlarin donanimi desteklerken, firmalar sadece yeni telefon alalim diye, bizden yeni yazilimlari esirgiliyorlar, telefon kaldirabilecegi halde..

Not: Farkli romun avantaji; telefonu, Google hesabi olmadan da kullanabilmek.. Ek olarak boylece takipten de sakinmak..

Bunun icin de Xda forumunu tavsiye ederim. Ingilizceniz cok iyi olmasa da, ceviri ile bir sekilde hallediliyor. =)

Not 2'nin cozumu, yeniden orjinal yazilimi netten bulup yuklemek. Ama ugrasmamak icin, arkadasin dedigine ek olarak bir sure devredisi birakip denemek lazim. Telefon stabil ise, silinebilir. Genelde yabanci forumlarda, silinebilecek uygulamalar diye konular acmislar. Oradan da yararlanmistim.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bu default uygulamalar sadece gorseli bozsa ve yer kaplasa iyi.

Bir de, devredisi birakilamayip, tum gun backgroundta calisip, sarjin da bataryanin da genel omrunu harcayan bir suru gereksiz uygulamayi zorla dayatiyorlar.

Birikince rami de zorlayip, uygulamalarin calismasini etkiliyor, donmasina ya da yavaslamasina sebep oluyor. Tam bir illet.
Al bir iPhone tüm bu saydıklarından kurtul keyfine bak ;)

Üst Ana Sayfa Alt