Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2023 Sahurcular Konusu

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yeminlerini bozan, Resûl’ü yurdundan çıkarmaya niyetlenen ve ilk defa size karşı savaş başlatan bir toplulukla savaşmayacak mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Şayet müminlerseniz Allah, kendisinden korkmanıza daha layıktır. (9/Tevbe, 13)

Yoksa siz, Allah’ın aranızdan cihad edenleri; Allah’tan, Resûl’ünden ve müminlerden başkasını sırdaş edinmeyenleri açığa çıkarmadan, (kendi hâlinize) terk edileceğinizi mi sandınız? Allah, yaptıklarınızdan haberdardır. (9/Tevbe, 16)

Hayırlı Sahurlar...

(Ben ilk günler yarışmadan elendim,çünkü böyle bir organizasyondan haberim yoktu.Ama zaten ondan sonra da bunu bilmeme rağmen yine de paylaşım yapıyorum.Kitap vs.bir yana önemli olan bir ayet,bir hadis bile paylaşıyorsak ne mutlu bize.Bilgilerimiz pekişmiş oluyor.Kitap isteyen olursa ben göndereyim.) :))

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bab: "Allah'ın Azabıyle Azâblandırılmaz

"220-.......Ebû Hureyre (R) şöyle demiştir: Rasûlullah bizleri bir seriyye içinde gazaya gönderdi de, Kureyş'ten adlarını söylediği iki kimse hakkında:
— "Fulân ve Fulân kişileri bulursanız, onların ikisini de ateşle yakınız!" buyurdu.
Sonra bizler yola çıkmak istediğimiz zaman Rasûlullah:
— "Ben sizlere Fulân ve Fulân kişileri yakınız diye emretmiştim. Hâlbuki ateşle ancak Allah azâb eder. Bu sebeble sizler o iki kişiyi bulursanız, onları öldürünüz" buyurdu."
(İmam Buhari- kitabu'l cihad ve's siyer)
Hayırlı sahurlar

Son düzenleme:
Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
De ki: “Allah’ın bizim için yazdığından başkası, bize asla isabet etmez.
O, bizim Mevlâmızdır.
Onun için, mü’minler yalnız Allah’a güvenip dayansınlar.”

(Tevbe 9/51.)

Hayırlı sahurlar....

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kitap gönderenden Allah razı olsun bir de gözleme tarzı bir şey gönderen olursa o da çok iyi olur tek başıma sahur hazırlıyorum Allaha emanet olun hayırlı sahurlar xjdxjxj

:) hayırlı sahurlar kardeşim

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir gün Resûl-i Ekrem (s.a.v.) şöyle buyurdular:

“Allah’tan af ve âfiyet dileyiniz; zîra bir kimseye imandan sonra âfiyetten daha hayırlı bir şey verilmemiştir.”

Tirmizî,Daavât 106;İbni Mâce,Duâ 5

Hayırlı sahurlar...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamün Aleyküm kardeşlerim nasılsınız? Ramazan ayının bitimine çok az kaldı.Allah, nice Ramazan aylarına ulaşmamızı nasip eylesin.

aleykumselam elhamdulillah iyiyiz kardeşim sende iyisindir inşaALLAH
amin ecmain

Üst Ana Sayfa Alt