Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2023 Sahurcular Konusu

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“Rabbimiz! Şüphesiz ki biz: ‘Rabbinize iman edin!’ diye imana davet eden bir davetçiyi işittik ve iman ettik. Rabbimiz! Günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört ve Ebrar olanlarla (çokça iyilik yapanlarla) beraber canımızı al.” (3/Âl-i İmran 193)

Yüce Allah nice Ramazanlara ulaşmamızı biz Müslümanlara nasip eylesin. Ramazan'ı bereketinden faydalanmamızı da nasip eylesin.Herkese hayırlı sahurlar dilerim.

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
‏رَبِّ اجْعَلْنِي مُقِيمَ الصَّلاَةِ وَمِن ذُرِّيَّتِي رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاء

‏Rabbim, beni namazı sürekli ikâme edenlerden eyle, soyumdan olanları da. Rabbimiz, duamı kabul buyur.

‏[İbrahim, 40]

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şüphesiz ki Allah, iman edip salih amel işleyenleri altından ırmaklar akan cennetlere sokar. Kâfirler ise keyif sürer, hayvanların yediği gibi yiyip (içerler). Onların varacakları yer ateştir.
(Muhammed 12)

Hayırlı Sahurlar...

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Eğer kulağımı haramdan koruyamıyorsam
Gözümü yumamıyor ve dilimi susturamıyorsam
Ozaman benim oruçtan payım açlık ve susuzluk olsun
Ve eğer bu gün oruç tuttum desem
Bileyim ki ben oruç tutmamışım…

|| İbn Receb el Hanbeli

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bütün kardeşlerime bilhassa Cihad meydanında ilmiyle seyfiyle kâfirlere karşı cihad eden muvahhidlere hayırlı sahurlar dilerim.Allah-u teâlâ, biz müslümanları kâfirler topluluğuna karşı muzaffer eylesin ve güçlü kılsın.

"Allah, kimseyi gücünün yetmeyeceği şeyle sorumlu tutmaz. Herkesin yaptığı iyilik kendi yararına, işlediği günahlar da kendi zararınadır. O mü’minler, niyazlarına şöyle devam ettiler: “Rabbimiz! Unutur veya hata edersek bizi cezalandırma! Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme! Rabbimiz! Kaldıramayacağımız şeyleri de bize yükleme! Günahlarımızı affet, bizi bağışla, bize merhamet et! Sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın. Kâfirler gürûhuna karşı bize yardım eyle!”

(Bakara sûresi 286.ayet-i kerime)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizin için İbrahim’de ve onunla birlikte olan (müminlerde/resûllerde) güzel bir örneklik vardır. Hani onlar, kavimlerine demişlerdi ki: “Biz, sizden ve Allah’ın dışında ibadet ettiklerinizden berîyiz/uzağız. Sizi tekfir ettik (üzerinde bulunduğunuz yolu ve sizi reddettik). Bizimle sizin aranızda, tek olan Allah’a iman edinceye kadar, ebedî bir düşmanlık ve ebedî bir kin baş göstermiştir.” İbrahim’in babasına söylediği: “Senin için Allah’tan bağışlanma dileyeceğim. (Ama) Allah’a karşı sana hiçbir faydam olmaz.” sözü müstesna. Rabbimiz! Yalnızca sana tevekkül ettik, yalnızca sana yöneldik ve dönüşümüz de yalnızca sanadır.

(Mümtehine 4)

Hayırlı Sahurlar...

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün sahura kalkamadığım için elenmişim,bu sene de kaybettim :(
Hayırlı sahurlar dilerim kardeşler...

Hasan-ı Basrî hazretleri demiştir ki:

"Hakiki mü'min tâatleri yerine getirmesine rağmen azaba uğramaktan endişe eder ve korkar. Günahkâr mücrim ise günahlar işlemesine rağmen kendini emniyette hisseder ve azaba uğramaktan korkmaz."

(Tefsir-i İbn Kesîr,c.3, syf.405)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Dün sahura kalkamadığım için elenmişim,bu sene de kaybettim :(
Hayırlı sahurlar dilerim kardeşler...

Hasan-ı Basrî hazretleri demiştir ki:

"Hakiki mü'min tâatleri yerine getirmesine rağmen azaba uğramaktan endişe eder ve korkar. Günahkâr mücrim ise günahlar işlemesine rağmen kendini emniyette hisseder ve azaba uğramaktan korkmaz."

(Tefsir-i İbn Kesîr,c.3, syf.405)

Hayırlı sahurlar kardeşim
Son güne kadar sabredin inş
Eksiksiz devam edebilen nadir oluyor bu sebepten ötürü sıralama devamlılığı baz alarak belirleniyor inş

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbnu’l Kayyım rahimehullah şöyle demiştir:

Şayet Kadir gecesi senenin içinde bir gün olsaydı, Kadir gecesini idrak etmek için senenin bütün gecelerini namaz kılarak geçirirdim. Halbuki Kadir gecesi sadece Ramazan’ın son 10 gecesindedir.

Bedaiu’l Fevaid , 7/55

Hayırlı Sahurlar….

Üst Ana Sayfa Alt