Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zalim Işid'in Çarmıha Germe Cezası - Deyr Ez Zor +18

Abdullah Savaş Çevrimdışı

Abdullah Savaş

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Çok etkileniyorum bu duruştan. Kitap yazsılsa bu bakışı izah etmek zor.
Bu kare videodan mı. bilen var mı. merak ettim

Kaynak gerekli bu cümle için. Belirli durumlarda İşkence ile öldürmek meşru mu o zaman?

“Allah ve Resûlüne karşı savaşan ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri ya asılmaları yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut da bulundukları yerden sürgün edilmeleridir. Bu onların dünyada çekecekleri rezilliktir, âhirette ise onlara büyük bir azap vardır.” (Maide, 5/33I).

3. (1587)- Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: "Ukl ve Ureyne kabilelerinden bir grup insan Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın yanına gelip:
"Ey Allah'ın Resûlü! Biz hayvancılıkla uğraşıp sütle beslenen (çöl) insanlarıyız, (çiftçubukla uğraşan) köylüler değiliz." dediler. Bu sözleriyle, Medine'nin havasının kendilerine iyi gelmediğini ifade ettiler. Resûlullah, onlara (hazineye ait) develerin ve çobanın (bulunduğu yeri) tavsiye etti. Kendilerine oraya gitmelerini, develerin sütlerinden ve bevillerinden içmelerini söyledi. Gittiler, Harra bölgesine varınca, İslâm'dan irtidâd ettiler. Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'ın çobanını da öldürüp develeri sürdüler. Haber, Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'e ulaştı."

"Resûlullah, derhal arkadaşlarından takipçi çıkardı (yakalanıp getirildiler). Gözlerinin oyulmasını, ellerinin kesilmesini ve Harra'nın bir kenarına atılmalarını ve o şekilde ölüme terkedilmelerini emretti."
[Buhârî, Muhâribin 16, 17, 18, Diyât 22, Vudû 66, Zekât 68, Cihâd 152, Megâzî 36, Tefsir, Mâide 5, Tıbb 5, 6, 29; Müslim, Kasâme 9, (1671); Tirmizî, Tahâret 55, (72), Et'ime 38, (1846); Ebû Dâvud, Hudud 3, (4364-4371); Nesâî, Tahrimu'd-Dem 7, (7, 93-98); İbnu Mâce, Hudud 20, (2578).]

Bu olayda Resulullah S.A.V bu mürtetlere kısas ve Kur'anın bozguncular üzerindeki emrini uygulamıştır.Hadisin değişik rivayetlerinde çobanın gözlerinin oyulup öldürüldüğü geçer.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet budur ,ALLAHcc senden razı olsun,bence her mücahidin dikkatle dinlemesi gereken bir videodur ve içeriği muhteşem mesajlarla doludur..eğer bu bahsettiği ölçülere uyulursa,cihad ve mücadele tertemiz kalır..
bu videodan kısa süre sonra da Şeyh zevahirinin aynı içerikli videosu çıkmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
evet budur ,ALLAHcc senden razı olsun,bence her mücahidin dikkatle dinlemesi gereken bir videodur ve içeriği muhteşem mesajlarla doludur..eğer bu bahsettiği ölçülere uyulursa,cihad ve mücadele tertemiz kalır..
Abi hem bu adamı tavsiye edip hemde hamas ve mursi gibi muşrik grupları sevebiliyorsun anlamıyorum pes doğrusu

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi hem bu adamı tavsiye edip hemde hamas ve mursi gibi muşrik grupları sevebiliyorsun anlamıyorum pes doğrusu

Bu ümmetin diriliş ve direnişi vahdetten geçer,şuanki zillet ve düçar olduğumuz vahşetler birbirimizi büyle müşrik,kafir olarak etiketlememizden kaynaklanıyor.Bunu anlamıyorsak asıl buna pes diyorum..Evet hem bu şehidi seviyorum,hem haması hemde ihvanı seviyorum.Yeryüzünde müstekbirlere la diyen ve elini müslüman kardeşimin kanına bulamayan herkesi seviyorum.Benide büyle sevebiliyorsan sev,sevemezsen seni yine o değerlerin hatırına seveceğim..

Bu hadisi şeriften ders alanlardan olmayı diliyorum..
Enes b. Malik (radıyallahu anh) şöyle demiştir:

“Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in yanında oturuyorduk. "Şimdi cennetlik bir adam gelecek" dedi. O anda bir adam geldi. Sakalından abdest suyu damlıyordu. Ayakkabılarını da sol eline almıştı. Ertesi gün yine otururken Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) aynı şeyi söyledi ve o adam geldi. Üçüncü gün yine aynısı oldu. Adam kalkınca Abdullah b. Amr da arkasından kalktı ve adamı takip etti. Ona "Babamla tartıştım ve üç gün eve girmeyeceğime yemin ettim. Eğer bu süre boyunca beni yanında barındırmayı uygun görürsen seninle birlikte kalmak istiyorum" dedi. Adam "Evet, olur" cevabını verdi. Abdullah üç gün onunla beraber gecelediğini söyledi ve şunları anlattı:

Onun geceleyin ibadet için kalktığını hiç görmedim. Ancak yatağında sağa sola dönerken Allah’ı zikrederdi. Sonra sabah namazına kalkardı. Ondan hayırdan başka bir söz işitmedim. Üç gece geçmişti ve neredeyse amelini azımsamıştım. Sonunda "Ey Allah’ın kulu! Benimle babam arasında ne kırgınlık ne de dargınlık geçti. Ama ben Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in üç defa “Şimdi cennetlik bir adam gelecek” dediğini duydum ve üçünde de sen çıktın geldin. Ancak seni büyük bir amel işlerken de göremedim. Seni Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in dediği mertebeye ulaştıran şey nedir!" dedim. O "Gördüğünden başka bir şey yok. Ama ben hiçbir Müslüman’a karşı kalbimde kin beslemem ve Allah’ın ona verdiği hayrı haset etmem" dedi. Bunun üzerine ben "İşte seni o dereceye ulaştıran budur!" dedim.”
Ahmed b. Hanbel, Müsned, 3/166.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm kardeşlerim,
Bu tür ürpertici resimleri koyaken amaç Ne onu bilmek lazım.

Avam bir müslüman olarak ben açıkcası bile korkuyorum.

Burda islami şeri kurallar ve had cezalarımı uygulanıyor yoksa IŞiD veya şimdiki adıyla Islami Devlet (İ.D.) sanırım Harici sapığı diye nitelendiriliyor!!

Bunlar samimi Ehli Sünnet müslümanları ve hatta El Nusra ve El Kaide tarafından bile eleştiriliyor!

Forum yöneticilerinen rica ediyorum Allah rızası için sesleniyorum, lütfen bizleri bilgi kirliliğine karşı haricilerin sapıklıkları nedir ne değil kimdir bu İşid veya El Bağdadı denen şahıs anlatın....

Hatta çocuk diliyle basitçe Haricinin vasıflarını anlatın ve Ehli Sünnet'in ve selefi olduğunu iddia eden samimi müslümanlar lütfen açık bir dille bunların islamimi yoksa vahşetmi olduğunu anlatın....

Gün birlik olma günüdür aramızdaki küçük ayrılıkları bir tarafa bırakıp Islam adında sünnet ışığında Türkiye müslümanları İşİd'e karşı tek yumruk olmalı!

Hatta bütün ortadoğu ve dünya ehli sünnet kardeşlerim fitneden haak duralım.
Kırmadan, yıkmadan, gönül vurmadan!

El Nusra, El Kaide nerdesiniz...?

Işİd heryeri vurup kırıyor!
İslamı böyle nasıl sevdirecekler.
Güzelik varken Nedir Bu hınç?!

Sübhanallah diyorum!
Rabbim bizleri bir eyle harici sapıklığına karşı

Üst Ana Sayfa Alt